Połącz się z nami

NEWS Florida

Społeczeństwo się starzeje. Na Florydzie może braknąć osób do opieki nad seniorami

Opublikowano

dnia

Najmłodsi przedstawiciele pokolenia wyżu demograficznego, których rodzice założyli rodziny pod koniec II wojny światowej, starzeją się. Większość z nich od kilku lat jest już na emeryturze i niektórzy zaczynają potrzebować dodatkowej pomocy w domu. Branża opieki domowej zaczyna doświadczać kryzysu.

Pokolenie wyżu demograficznego zostało tak nazwane na cześć powojennego okresu o wysokiej liczbie urodzeń dzieci, który miał miejsce w połowie XX wieku.

Dziś to pokolenie stanowi około 40% populacji USA. Nigdy wcześniej kraj nie musiał zmagać się z tak wieloma osobami potencjalnie potrzebującymi opieki domowej w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin.

Branża opieki domowej już teraz jest przytłoczona i może znajdować się na skraju kryzysu.

Według US Census Bureau liczba osób w wieku 65 lat i starszych wzrosła do 71 milionów w 2019 r., w porównaniu z 41 milionami w 2011 r.

REKLAMA REKLAMA

Paraprofessional Healthcare Institute, organizacja non-profit, która śledzi usługi dla seniorów w całym kraju, informuje, że obecne 2,6 miliona pracowników opieki domowej, to za mało.

A do 2030 r. może być potrzebny kolejny milion personelu, ponieważ coraz więcej osób z wyżu demograficznego przechodzi na emeryturę.

Eksperci z Tampa Bay martwią się, że niedobór opieki nad osobami starszymi przebywającymi we własnych domach może osiągnąć poziom krytyczny.

Dr Amber Stephens, lekarz opieki geriatrycznej z Optum Care w powiecie Pinellas, twierdzi, że już teraz ma miejsce poważny niedobór osób opiekujących się seniorami. A w przyszłości będzie dużo gorzej.

Wg Stephens seniorzy bardziej niż kiedykolwiek chcą spędzić późniejsze lata życia w domu. Jeśli stworzy im się tam bezpieczne środowisko, jest bardziej prawdopodobne, że będą dobrze sobie radzić w dłuższej perspektywie czasu.

Według Karli Munoz z Hillsborough County’s Aging Services znalezienie wysokiej jakości opieki domowej stanie się jeszcze trudniejsze podczas zimnych miesięcy, kiedy na Florydę przyjeżdżają emeryci z innych części USA.

Znalezienie odpowiednich osób do pracy może być trudne ze względu na specyfikę tego zajęcia. Opiekunowie często muszą służyć pomocą w takich czynnościach jak kąpiel, ubieranie i karmienie seniorów.

Usługi dla osób starszych w powiecie Hillsborough mają obecnie ponad 1000 klientów, którzy potrzebują opieki domowej. Powiat dostarcza również żywność blisko 2000 seniorów.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/Wavebreakmedia

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kandydatka do komitetu miejskiego Surfside na Florydzie, oskarżona o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Shannon Gallagher, która w zeszłym roku bezskutecznie ubiegała się o miejsce w komisji miejskiej Surfside na Florydzie, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu bez kaucji. Kobietę oskarżono o morderstwo pierwszego stopnia, poinformowały władze.

52-letnia Gallagher została aresztowana w Chicago i poddana ekstradycji na Florydę na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Departament Policji Fort Lauderdale, zgodnie z aktami sądowymi.

Kobieta została umieszczona w więzieniu powiatu Broward w zeszły piątek, 13 stycznia, i jest przetrzymywana bez kaucji pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia z użyciem broni palnej.

Gallagher kandydowała w 2022 roku do komisji miejskiej Surfside, ale przegrała. Społeczność znajdująca się blisko plaży była miejscem zawalenia się 12-piętrowego budynku i śmierci 98 osób, rok wcześniej.

REKLAMA REKLAMA

Dostęp do szczegółów dotyczących sprawy o morderstwo został ograniczony. Akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych został zapieczętowany, a policja poinformowała, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sprawy z 2022 roku.

Według akt sądowych, prawnik Gallagher, Robert Resnick, poprosił we wtorek o zwolnienie jego klientki za kaucją, zauważając, że była właścicielką nieruchomości na Florydzie, nie była karana i nie ma ryzyka ucieczki.

Gallagher jest prawnikiem z kalifornijską licencją i cieszy się dobrą reputacją.

Według NBC 6 wujek Gallagher zmarł w wieku 74 lat.

Akt oskarżenia dotyczy daty jego śmierci, 21 marca 2022. Stacja podała, że kilka dni przed śmiercią podpisał nowy testament, pozostawiając wszystko Shannon Gallagher i stwierdzając, że członkowie jego rodziny nie powinni nic otrzymać.

Testament ten jest teraz zapieczętowany, zgodnie z aktami sądowymi.

 

Źródło: insideedition
Foto: Youtube, fb screenshot
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu