Połącz się z nami

News USA

Bp Turzyński zaprasza na Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych: Chcemy pokazać piękno rodziny

Opublikowano

dnia

Chcemy pokazać piękno rodziny. Każdorazowo na Kongresach Rodzin Polonijnych można wysłuchać niezwykłych świadectw rodzin mówiących o wzajemnym szacunku, miłości, przezwyciężaniu kryzysów, wychowaniu młodzieży – powiedział Family News Service delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, zapraszając na VI Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych, który w dniach 15-17 września 2023 r. odbędzie się w Gdańsku.

W tym roku 30 grudnia przypadało liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Jak podkreślił delegat KEP, uczestnictwo w Kongresie to okazja do pogłębienia chrześcijańskiej myśli na temat małżeństwa i rodziny.

„Przyszłoroczny Kongres Rodzin Polonijnych będzie okazją do uczestnictwa w warsztatach, wysłuchania konferencji, a także świętowania z rodzinami polonijnymi i małżeństwami archidiecezji gdańskiej” – zaznaczył bp Piotr Turzyński. Jednocześnie zachęcił, aby rodziny polonijne już planowały urlop na połowę września 2023 r. i przyjechały do Gdańska.

Z zaproszeniem do rodzin polonijnych całego świata zwróciła się również Przewodnicząca Polonijnej Rady Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej Grażyna Koszałka.

„W programie jest część teoretyczna i praktyczna, część turystyczna oraz festiwalowa, a także kulturalna. Postaramy się pokazać piękno rodziny w różnych ujęciach. Polacy ze wszystkich kontynentów, przyjedźcie do Gdańska”

– powiedziała Grażyna Koszałka dla Family News Service równocześnie zachęcając już do zaplanowania urlopów na w/w światowe wydarzenie, jak również do modlitwy w intencji Kongresu.

Grażyna Koszałka przedstawiła najważniejsze punkty kongresowego programu:

„Zajmiemy się tematem „małżeństwa i rodziny jako najlepszej inwestycji”. Sięgniemy do teorii rodziny szczególnie w ujęciu Jana Pawła II, papieża rodziny. Będzie też sesja dotycząca edukacji potrzebnej małżonkom i młodym rodzicom. Zajmiemy się kwestią małżeństwa jako wspólnoty życia i miłości.

Nie zabraknie debaty na temat sytuacji współczesnej rodziny, szczególnie na emigracji. Specyfiką naszych Kongresów są warsztaty. Będzie to okazja dla uczestników do osobistej konsultacji z wieloma ekspertami, aby podjąć próbę rozwiązania własnych rodzinnych problemów”.

Uczestnicy Kongresu zmierzą się z najpoważniejszymi wyzwaniami dla współczesnych rodzin.

„Pokażemy jak wyzwolić siły dobra wtedy, gdy w rodzinie dzieje się źle np. w jaki sposób zainwestować w swoją rodzinę, jak niwelować braki uczuciowe, jak pokonać samotność w małżeństwie” – podsumowała Grażyna Koszałka.

Przewidziano także punkty programu dla rodziców, w tym jak ochronić dzieci przed cyberprzemocą czy jak odzyskać życie religijne młodzieży.

Jak poinformowała przewodnicząca Polonijnej Rady Rodziny, uczestnicy Kongresu będą mieli okazję lepiej poznać kwestię ratowania rodziny w kontekście objawień Maryi w rwandyjskim Kibeho.

Do uczestnictwa w przyszłorocznym Kongresie zaprosili Aneta i Arkadiusz Siemionkowie od 19 lat mieszkający w Belgii.

„Biorąc udział w dotychczasowych Kongresach mieliśmy okazję przekonać się, że istnieje wielu specjalistów zajmujących się tematyką rodziny i Polonii. Niejednokrotnie otrzymaliśmy wytyczne do wcielenia w życie. Przekonaliśmy się, że z wieloma podobnymi problemami zmagają się też inne rodziny mieszkające poza granicami Polski” – powiedział Arkadiusz Siemionek.

Podkreślił, że duże znaczenie mają nie tylko oficjalne punkty programu, ale także spotkania przy posiłkach czy podczas wspólnego spędzania wolnego czasu.

„To czas zawierania nowych przyjaźni między rodzinami, umacniania obecnych. To jest dobra okazja do integracji między wami, jeśli zdecydujecie się przyjechać” – zachęcił Arkadiusz.

Aneta Siemionek podkreśliła również znaczenie opieki nad dziećmi, która jest zapewniona przez organizatorów. „Organizatorzy przykładają dużą wagę do tego, aby dzieci podczas zajęć dorosłych miały też swoje ciekawe zajęcia” – powiedziała.

Od kilku lat Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej organizuje coroczne Światowe Kongresy Rodzin Polonijnych. We wrześniu 2022 r. Kongres odbył się w niemieckim Carlsbergu.

Family News Service

 

Foto: pixabay, istock/Natallia Dzenisenka/ Lee Edwards

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Target obniża ceny 5000 artykułów. Tańsze będzie mleko, mięso i chleb

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Target zapowiedział, że obniża ceny 5000 popularnych artykułów, aby pomóc konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Obniżki cen obejmują między innymi: mleko, mięso, chleb, napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, przekąski, jogurt, masło orzechowe, kawę, pieluchy, ręczniki papierowe, karmę dla zwierząt domowych i nie tylko.

Przedstawiciele Target twierdzą, że regularnie aktualizują swoje ceny, aby zachować konkurencyjność na swoich rynkach. Firma obniżyła już wcześniej ceny na około 1500 artykułów i będzie to robić przez całe lato, w tym z okazji Dnia Pamięci, powrotu do szkoły i 4 lipca.

Na przykład obniży cenę 20-uncjowego opakowania zwykłych bajgli Thomasa kosztującego 4,19 USD do 3,79 USD; cenę 75 chusteczek zapachowych Clorox z 5,79 USD do 4,99 USD; a 1-funtowe opakowanie niesolonego masła Good & Gather, z 3,99 USD do 3,79 USD.

Według Biura Analiz Ekonomicznych wskaźnik cen wydatków (PCE), stosowany przez Rezerwę Federalną do pomiaru inflacji, wzrósł w marcu o 2,7% w porównaniu z tym okresem w roku ubiegłym. Fed zazwyczaj dąży utrzymywać tę wartość na poziomie 2%.

 

Źródło: npr
Foto: istock/MDoculus/
Czytaj dalej

News USA

W środę można dostać całkowicie darmowe nuggetsy od McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s zaoferuje bezpłatny posiłek składający się z sześciu Chicken McNuggets klientom, którzy złożą zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDonald’s w środę, 22 maja. Ta jednodniowa promocja jest dostępna w uczestniczących restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z tej jednodniowej oferty, klienci muszą pobrać aplikację McDonald’s i dołączyć do programu MyMcDonald’s Rewards.

Aby odebrać darmowe nuggetsy, nie trzeba dokonywać żadnych zakupów, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji. Klienci mogą również wybrać preferowany sos do maczania, który będzie towarzyszył nuggetsom.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​ta promocja jest częścią strategii McDonald’s mającej na celu zapewnienie klientom korzystnych opcji w sezonie letnim. To dopiero pierwsza z wielu ofert zaplanowanych na nadchodzące miesiące, których celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników aplikacji i nagrodzenie lojalnych klientów.

Niedawno gigant fast foodów ogłosił swoją promocję obejmującą posiłki za 5 dolarów w USA, aby przyciągnąć klientów zniechęconych rosnącymi cenami. Oferta, którą zapowiadaliśmy 14 maja będzie zawierać McChicken lub McDouble, 4 nuggetsy z kurczaka, frytki i napój do wyboru.

Oferta ma być dostępna od 25 czerwca przez około miesiąc.

Klienci mogą odwiedzić witrynę McDonald’s lub pobrać aplikację z preferowanego sklepu z aplikacjami, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i przyszłych promocji.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Lolkaphoto/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu