Połącz się z nami

News Chicago

Jak powitacie Nowy Rok 2023 w Chicago? Wiwat Sylwester!

Opublikowano

dnia

Chicago daje mnóstwo możliwość wspaniałego uczczenia tej wyjątkowej, jedynej w roku nocy. Publikujemy tylko niektóre z niezliczonych propozycji Wietrznego Miasta. Ale gdziekolwiek będziecie, bawcie się dobrze i bezpiecznie!

Sylwestrowa Impreza nad jeziorem

Pożegnaj rok 2022 z imprezą nad jeziorem. New Year on the Pier, która odbywa się w Aon Grand Ballroom w Navy Pier, obejmując muzykę na żywo, DJ-ów, przystawki i napoje dla smakoszy oraz, oczywiście szampana.

W poszukiwaniu widoków na panoramę bez doświadczania chłodu, sprawdź imprezę sylwestrową Glitz & Glam w Offshore Rooftop, podczas której będziesz mieć wspaniały widok na pokaz sztucznych ogni o północy.

Fajerwerki nad jeziorem: 11:59PM sobota na Navy Pier, 600 E. Grand Ave. Wstęp wolny

REKLAMA REKLAMA

New Year on the Pier: 8:00PM sobota w Navy Pier, Aon Grand Ballroom, 840 E. Grand Ave. Cena od 139 USD.

Impreza sylwestrowa Glitz & Glam w Offshore Rooftop: 9:00PM sobota w Offshore Rooftop, 1000 E. Grand Ave. Bilety 149–225 USD.

Wczesne świętowanie

Jesteś bardziej rannym ptaszkiem niż nocną sową? Nadal możesz świętować sylwestra na European Midnight dla dzieci i dorosłych, którzy nie chcą iść późno spać. Impreza obejmuje powitanie Nowego Roku w Paryżu (5:00PM) oraz Londynie i Berlinie (6:00PM).

European Midnight: 4:30-6:30PM sobota w Redline VR, 4702 N. Ravenswood Ave. Wstęp bezpłatny.

Rozgrywka w golfa

Zagraj w golfa w sylwestra w Puttery Chicago, gdzie zdecydowanie zaleca się noszenie odświętnych strojów w ten wyjątkowy wieczór. DJ na żywo będzie grał całą noc.

Szczegóły: 9:00PM sobota – 2:00AM niedziela w Puttery Chicago, 932 W. Randolph St. Wstęp 55 USD.

Bal kostiumowy

Włóż swój ulubiony średniowieczny kostium fantasy i pierścionek w nowym roku, tak jak robili to ludzie w średniowieczu na „Feast of Fools: A Renaissance Faire New Years Eve Celebration”. Ciesz się rozrywką w stylu Renaissance Faire, jedzeniem i napojami oraz obchodami słupa majowego o północy.

„Feast of Fools: A Renaissance Faire New Years Eve Celebration”: 7:00PM sobota w miejscu i barze teatru Otherworld, 3914 N. Clark St. Wstęp 70–90 USD.

Taniec do białego rana

Przetańcz całą noc na sylwestrowej na imprezie tanecznej w Dance Center Chicago. Dzięki trzem salom — każda poświęcona innemu stylowi tańca: salsa/bachata, zouk i fusion — będziesz mógł bawić się całą noc.

Nie musisz martwić się o swoje umiejętności, otwarty bar będzie płynął piwem, białym i różowym winem oraz koktajlami na rozluźnienie.

Szczegóły: 10:00PM sobota w Dance Center Chicago, 3868 N. Lincoln Ave. 2. piętro. Wstęp 35-70 USD.

Uroczysta kolacja

Ciesz się czterodaniowym posiłkiem, oglądając program rozrywkowy podczas obchodów sylwestrowych w pałacu Alhambra. Rozrywka obejmuje taniec brzucha, akrobatów i śpiewaków.

Szczegóły: 8:00PM sobota w pałacu Alhambra, 1240 W. Randolph St. Bilety 125–175 USD.

Piwny wieczór

Wznieś kieliszek na powitanie nowego roku podczas Brew Year’s Eve 2023, gdzie przez całą noc możesz nalewać sobie z 40 różnych kranów od czterech browarów. DJ na żywo, bufet z grillem i specjalne dania przygotowane przez piwowarów są również dostępne.

Szczegóły: 8:00PM sobota w District Brew Yards, 417 N. Ashland Ave. Wstęp 99-150 USD.

Rozgrywka tenisa stołowego

Zakończ rok 2022 przyjacielską grą w ping ponga ze starymi (i nowymi) znajomymi na Chicago Social NYE Party 2023 w AceBounce. Zakończ wieczór toastem z szampanem i zrzutem balonów o północy.

Szczegóły: 9:00PM sobota w AceBounce, 230 N. Clark St. Wstęp od 115 USD.

Rejs jachtem

Wejdź w rok 2023 na pokładzie Anity Dee II. Luksusowy, trzypiętrowy jacht wypłynie trzy razy w Sylwestra, wliczając w to rodzinne popołudniowe wodowanie i wieczorny rejs z fajerwerkami.

Szczegóły: Rejsy dostępne w godzinach 1:00-3:30PM, 5:00-7:30PM i 9:45PM w sobotę – 1:30AM w niedzielę w Burnham Harbor, 1559 S. DuSable Lake Shore Drive. Bilety 20-250 USD.

Wieczór pełen śmiechu

Wejdź w 2023 rok z mnóstwem śmiechu podczas sylwestrowej imprezy komediowej z występami Blake’a Burkharta, Kellye Howard, Calvina Evansa, Skyler Higley i innych. Wieczór można zakończyć bezpłatnym toastem z szampanem.

Szczegóły: seanse o godz. 8.00PM i 10:30PM w sobotę w Laugh Factory Chicago, 3175 N. Broadway. Bilety 55 USD.

 

Źródło: wttw
Foto: istock/Gilnature/ master1305/ bernardbodo/ Wirestock

News Chicago

Od dzisiaj można kupować jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Chicago 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu 2024 r. zespół Metallica, zagra dwa koncerty na Soldier Field w Chicago, promując swój nowy album 72 Seasons. Trasa M72 World Tour rozpocznie się w kwietniu w Amsterdamie. Od dzisiaj można kupować bilety na pojedynczy koncert.

Trasa Metalliki będzie obejmowała dwudniowe postoje we wszystkich 22 miastach zgodnie z harmonogramem, a setlisty i składy supportów na oba wieczory będą zupełnie inne, poinformował zespół.

„Począwszy od kwietnia 2023 roku odwiedzimy 22 różne miasta na całym świecie i zagramy dwie noce w każdym z nich, a każdy program „No Repeat Weekend” dostarczy zupełnie wyjątkowych wrażeń: dwie zupełnie różne setlisty z dwoma różnymi zespołami otwierającymi koncert każdej nocy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Metallica wystąpi na Soldier Field w Chicago 9 i 11 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA REKLAMA

Bilety jednodniowe są dostępne od 20 stycznia br., zgodnie z komunikatem.

Trasa M72 będzie miała scenografię, która przeniesie zespół na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli 360-stopniowy widok na występ.

Pantera i Mammoth WVH mają wystąpić na pierwszym koncercie Metalliki w każdym mieście w Ameryce Północnej, podczas gdy Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills będą supportować drugiego wieczoru.

Ostatni raz Metallica wystąpiła w Windy City w lipcu tego roku podczas pierwszego dnia festiwalu Lollapalooza.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Aplikacja dla rowerzystów ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na ścieżkach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Lokalny programista internetowy pracuje nad aplikacją, która będzie gromadzić filmy przedstawiające „wrogą infrastrukturę rowerową” miasta. RideReel stworzy mapę niebezpiecznych wypadków w Chicago, by doprowadzić do zmian w istniejących ścieżkach rowerowych.

Zapalony rowerzysta Ben Harvey testuje RideReel, aplikację, która poprosi rowerzystów o przesłanie filmów przedstawiających „przerażające sytuacje”, jakie mają na drogach i ścieżkach rowerowych w Chicago. Ich raporty zostaną następnie naniesione na mapę miasta w celu śledzenia trendów.

Rowerzyści od dawna krytykują miejską sieć ścieżek rowerowych, za dziesiątki wypadków, w których ranni są, lub ponoszą śmierć osoby na rowerach.

Rodzice 3-letniej Elizabeth „Lily” Grace Shambrook, która zginęła podczas jazdy z mamą w Uptown, złożyli w tym tygodniu pozew, twierdząc, że miasto ma „niedostateczne” przepisy wykonawcze, aby powstrzymać kierowców przed blokowaniem ścieżek rowerowych.

REKLAMA REKLAMA

Nowe przepisy mają wprowadzić w Chicago mandaty z kamer dla kierowców, którzy parkują na ścieżkach dla rowerzystów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ale wg Harveya zbyt często miasto zrzuca winę na złych kierowców zamiast na własną infrastrukturę, co stwarza niepewne warunki dla rowerzystów, którzy muszą dzielić drogi z kierowcami.

Przesyłanie niebezpiecznych zdarzeń do RideReel „uczyni dowody niezaprzeczalnymi” – powiedział Harvey.  „Chcemy pokazać wybranym urzędnikom, jak to jest jeździć na rowerze w Chicago”.

Harvey, który jest członkiem grupy aktywistów Chicago, Bike Grid Now!, ma nadzieję, że decydenci przejrzą aplikację, aby zidentyfikować punkty zapalne, które wymagają więcej środków ochronnych. Może to obejmować progi zwalniające, surowsze ograniczenia prędkości i chronione ścieżki rowerowe.

Aplikację testuje teraz mała grupa rowerzystów, mając nadzieję na uruchomienie jej w całym mieście w ciągu następnego miesiąca.

Harvey zachęca rowerzystów, aby kupili uchwyt na telefon i pobrali aplikację z kamerą samochodową, jeśli zdecydują się nagrywać swoje przejażdżki.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/PittsburghDamian
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny. Dzieci były niesłusznie przetrzymywane

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wniesiono pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois. Zarzuca on instytucji niesłuszne przetrzymywanie w areszcie dla nieletnich dzieci, pomimo, że sędzia nakazał ich zwolnienie. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

Błędne przetrzymanie dzieci pozbawiło je „codziennych radości, doświadczeń i możliwości dzieciństwa”, wg federalnego pozwu.

Zarzuca on dyrektorowi Departamentu ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois, Marcowi Smithowi, który został osobiście wybrany przez J.B. Pritzkera i jego poprzednikom, to, że nie dopilnowali, aby podopieczni byli umieszczani w odpowiednich obiektach mieszkalnych.

Zamiast tego dzieci pozostały niepotrzebnie w ośrodkach zatrzymań dla nieletnich. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

REKLAMA REKLAMA

Departament ds. Dzieci i Rodziny DCFS od ponad trzech dekad działa pod nadzorem sądu federalnego z powodu sporów sądowych z American Civil Liberties Union of Illinois wzywających do reformy systemu opieki nad dziećmi.

Departament poczynił postępy w latach 90., ale potem wkroczył w erę kontrowersji, z 14 różnymi liderami agencji od 2003 do 2019 roku.

Rzecznik DCFS, Bill McCaffrey, przekazał w oświadczeniu, że agencja „pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić młodzież w odpowiednich i bezpiecznych warunkach”, a proces zależy od dostępności miejsc.

W roku podatkowym 2022 DCFS miał 57 młodych ludzi, którym pozwolono wyjść z aresztu, ale zostali zmuszeni do pozostania w ośrodkach detencyjnych, ponieważ nie było dla nich miejsca zamieszkania.

Liczba ta spadła z 67 w roku podatkowym 2021 i 64 w roku podatkowym 2020, powiedział McCaffrey.

Dzieci są umieszczane pod opieką DCFS, jeśli istnieje podstawa prawna do objęcia opieki przez państwo. Na przykład agencja bierze odpowiedzialność za dziecko, jeśli istnieją wystarczające dowody na to, że między innymi dziecko było wykorzystywane lub zaniedbywane.

W pozwie stwierdza się, że DCFS musi umieszczać każde dziecko „w najmniej restrykcyjnym (najbardziej rodzinnym) otoczeniu, które leży w najlepszym interesie dziecka”.

Russell Ainsworth, prawnik z firmy Loevy & Loevy, adwokat powodów, nazwał tę sytuację „bardzo prostym problemem z prostym rozwiązaniem”. Wg niego DCFS musi znaleźć więcej miejsca do zamieszkania dla dzieci będących pod jego opieką.

O śmierci 171 dzieci w 2022 roku będących pod opieką DCFS pisaliśmy wczoraj.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu