Połącz się z nami

News Chicago

Jak powitacie Nowy Rok 2023 w Chicago? Wiwat Sylwester!

Opublikowano

dnia

Chicago daje mnóstwo możliwość wspaniałego uczczenia tej wyjątkowej, jedynej w roku nocy. Publikujemy tylko niektóre z niezliczonych propozycji Wietrznego Miasta. Ale gdziekolwiek będziecie, bawcie się dobrze i bezpiecznie!

Sylwestrowa Impreza nad jeziorem

Pożegnaj rok 2022 z imprezą nad jeziorem. New Year on the Pier, która odbywa się w Aon Grand Ballroom w Navy Pier, obejmując muzykę na żywo, DJ-ów, przystawki i napoje dla smakoszy oraz, oczywiście szampana.

W poszukiwaniu widoków na panoramę bez doświadczania chłodu, sprawdź imprezę sylwestrową Glitz & Glam w Offshore Rooftop, podczas której będziesz mieć wspaniały widok na pokaz sztucznych ogni o północy.

Fajerwerki nad jeziorem: 11:59PM sobota na Navy Pier, 600 E. Grand Ave. Wstęp wolny

New Year on the Pier: 8:00PM sobota w Navy Pier, Aon Grand Ballroom, 840 E. Grand Ave. Cena od 139 USD.

Impreza sylwestrowa Glitz & Glam w Offshore Rooftop: 9:00PM sobota w Offshore Rooftop, 1000 E. Grand Ave. Bilety 149–225 USD.

Wczesne świętowanie

Jesteś bardziej rannym ptaszkiem niż nocną sową? Nadal możesz świętować sylwestra na European Midnight dla dzieci i dorosłych, którzy nie chcą iść późno spać. Impreza obejmuje powitanie Nowego Roku w Paryżu (5:00PM) oraz Londynie i Berlinie (6:00PM).

European Midnight: 4:30-6:30PM sobota w Redline VR, 4702 N. Ravenswood Ave. Wstęp bezpłatny.

Rozgrywka w golfa

Zagraj w golfa w sylwestra w Puttery Chicago, gdzie zdecydowanie zaleca się noszenie odświętnych strojów w ten wyjątkowy wieczór. DJ na żywo będzie grał całą noc.

Szczegóły: 9:00PM sobota – 2:00AM niedziela w Puttery Chicago, 932 W. Randolph St. Wstęp 55 USD.

Bal kostiumowy

Włóż swój ulubiony średniowieczny kostium fantasy i pierścionek w nowym roku, tak jak robili to ludzie w średniowieczu na „Feast of Fools: A Renaissance Faire New Years Eve Celebration”. Ciesz się rozrywką w stylu Renaissance Faire, jedzeniem i napojami oraz obchodami słupa majowego o północy.

„Feast of Fools: A Renaissance Faire New Years Eve Celebration”: 7:00PM sobota w miejscu i barze teatru Otherworld, 3914 N. Clark St. Wstęp 70–90 USD.

Taniec do białego rana

Przetańcz całą noc na sylwestrowej na imprezie tanecznej w Dance Center Chicago. Dzięki trzem salom — każda poświęcona innemu stylowi tańca: salsa/bachata, zouk i fusion — będziesz mógł bawić się całą noc.

Nie musisz martwić się o swoje umiejętności, otwarty bar będzie płynął piwem, białym i różowym winem oraz koktajlami na rozluźnienie.

Szczegóły: 10:00PM sobota w Dance Center Chicago, 3868 N. Lincoln Ave. 2. piętro. Wstęp 35-70 USD.

Uroczysta kolacja

Ciesz się czterodaniowym posiłkiem, oglądając program rozrywkowy podczas obchodów sylwestrowych w pałacu Alhambra. Rozrywka obejmuje taniec brzucha, akrobatów i śpiewaków.

Szczegóły: 8:00PM sobota w pałacu Alhambra, 1240 W. Randolph St. Bilety 125–175 USD.

Piwny wieczór

Wznieś kieliszek na powitanie nowego roku podczas Brew Year’s Eve 2023, gdzie przez całą noc możesz nalewać sobie z 40 różnych kranów od czterech browarów. DJ na żywo, bufet z grillem i specjalne dania przygotowane przez piwowarów są również dostępne.

Szczegóły: 8:00PM sobota w District Brew Yards, 417 N. Ashland Ave. Wstęp 99-150 USD.

Rozgrywka tenisa stołowego

Zakończ rok 2022 przyjacielską grą w ping ponga ze starymi (i nowymi) znajomymi na Chicago Social NYE Party 2023 w AceBounce. Zakończ wieczór toastem z szampanem i zrzutem balonów o północy.

Szczegóły: 9:00PM sobota w AceBounce, 230 N. Clark St. Wstęp od 115 USD.

Rejs jachtem

Wejdź w rok 2023 na pokładzie Anity Dee II. Luksusowy, trzypiętrowy jacht wypłynie trzy razy w Sylwestra, wliczając w to rodzinne popołudniowe wodowanie i wieczorny rejs z fajerwerkami.

Szczegóły: Rejsy dostępne w godzinach 1:00-3:30PM, 5:00-7:30PM i 9:45PM w sobotę – 1:30AM w niedzielę w Burnham Harbor, 1559 S. DuSable Lake Shore Drive. Bilety 20-250 USD.

Wieczór pełen śmiechu

Wejdź w 2023 rok z mnóstwem śmiechu podczas sylwestrowej imprezy komediowej z występami Blake’a Burkharta, Kellye Howard, Calvina Evansa, Skyler Higley i innych. Wieczór można zakończyć bezpłatnym toastem z szampanem.

Szczegóły: seanse o godz. 8.00PM i 10:30PM w sobotę w Laugh Factory Chicago, 3175 N. Broadway. Bilety 55 USD.

 

Źródło: wttw
Foto: istock/Gilnature/ master1305/ bernardbodo/ Wirestock

News Chicago

Chicago rozbrzmiewa muzyką Polaka. Odwiedźcie festiwal „Chopin In the City”

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago trwa VIII festiwal „Chopin In the City”. Z tej okazji do niedzieli włącznie możemy brać udział w różnorodnych, wielokulturowych występach uznanych muzyków, wokalistów i artystów. A 1 marca będziemy świętować specjalną uroczystością urodziny polskiego kompozytora.

Sobota, 24.02.2024, godz. 8:00PM

Green Mill | 4802 N. Broadway | Chicago, Illinois
GRUPA GRAŻYNY AUGUŚCIK
Grażyna Auguścik – wokal
Jon Deitemyer – perkusja
Ben Lewis – fortepian
Jan Kregor – gitara
Ethan Philion – bas
Bilety w cenie 20 dolarów płatne gotówką będą dostępne tylko przy drzwiach.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 12:00PM

Centrum Kopernika | 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
Pracownia Artystyczna Patrycji Stępniak | „Malowanie Chopina” | Rodzinny Jarmark Sztuki
KWARTET ANY EVERLING 
Ana Everling – wokal, perkusja
Hunter Diamond – instrumenty dęte drewniane, perkusja
Kenny Reichert – gitara elektryczna
Edinho Gerber – gitara akustyczna
Bilety w cenie 25 dolarów można kupić online.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 4:00PM

ProMuzyka | 713 W. Wrightwood Avenue | Chicago, Illinois
„Et pereat mundus” projekt 
Roberts Świstelnicki – fortepian, poezja, kompozycja
Greg Artry – perkusja, wokal
Dave Miller – gitara
Katie Ernst – bas, wokal
Marek Feldman – skrzypce
Jon Irabagon – saksofon
Za wstęp przyjmowane będą wolne datki.

Piątek, 03.01.2024, godzina 7:30PM

Akademia Muzyczna PaSO 5400 Lawler Ave. | Chicago, Illinois
Świętujemy urodziny Chopina
Grażyna Auguscik – głos
Ben Lewis – fortepian
Warren Oja – wiolonczela
Andrzej Krukowski – czytanie poezji
Bilety w cenie 30 dolarów będą dostępne przy wejściu.

Serdecznie Zapraszamy!

„To jest takie ważne, żeby naszą obecnością podkreślać to, że jesteśmy ważni w tym środowisku i ważna jest nasza sztuka”, mówiła Grażyna Auguścik w studiu Radia Deon przy okazji okazji VII festiwalu „Chopin In The  City”.

 

Źródło: Sounds And Notes
Foto: YouTube, Sounds And Notes, Lionello Balestrieri, „Fryderyk Chopin przy fortepianie”
Czytaj dalej

News Chicago

Ostatni Koncert tragicznie zmarłej bezdomnej Polki – Emilii Lipińskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już informowaliśmy, w Chicago zmarła młoda Polka, która była bezdomna i grała na skrzypcach na ulicy. Wolontariusze ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego zarejestrowali jej uliczny koncert, nie wiedząc, że był ostatnim, i że więcej Emilki nie zobaczą.

Mamy nadzieję, że rodzinie Emilii Lipińskiej uda się zorganizować jej ostatnie pożegnanie. Rodzina mieszkająca w Rzeszowie czeka obecnie na informacje z prosektorium i kostnicy w Chicago. Ciało Emilli zostało przywiezione tu 11 lutego.

Emilka mówiła wolontariuszom ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, że na skrzypcach zaczęła się uczyć grać jako dziecko w Polsce, a później już na Florydzie jako nastolatka pobierała prywatne lekcje. Nie wiadomo dlaczego mieszkała na ulicy.

Według informacji uzyskanych przez wolontariuszy WŻCh kilka dni przed śmiercią Emilia miała problemy z palcami u nóg i została przyjęta do szpitala. Polce zaproponowano amputację palców, ale Emilia wyszła ze szpitala przypuszczalnie na własne żądanie.

Niedługo po wyjściu ze szpitala Emilię znaleziono martwą. Na drugi dzień w tym samym miejscu zmarła ponoć koleżanka Emilki, która wzięła jej skrzypce i także grała na ulicy.

Z naszą redakcją skontaktowała się Barbara Ziarko, mieszkająca w Rzeszowie ciocia zmarłej. Napisała, że Emilia utrzymywała stały kontakt ze swoją babcią, Ewą Jeziersk-Klusek.

Babcia Emilii chce przylecieć do Chicago a rodzina chciałaby zapobiec skremowaniu jej ciała i pochowaniu w zbiorowym grobie. Rozważa także możliwość sprowadzenia zwłok do Ojczyzny.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Decyzją Rady Edukacji, policjanci znikną ze szkół publicznych w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Rada Edukacji Chicago zagłosowała za usunięciem kilkudziesięciu umundurowanych policjantów z 39 szkół średnich, w których nadal pracują. W odrębnym głosowaniu odrzucono giganta – firmę sprzątającą Aramark jako okręgowego dostawcę usług sprzątania w placówkach edukacyjnych.

Latem 2020 roku kilkudziesięciu uczniów z Chicago zebrało się przed domem prezesa Board of Education, wzywając zarząd szkoły do rozwiązania tego dnia umowy z wydziałem policji w Chicago. W wyniku kontrowersyjnego głosowania zarząd zdecydował się jednak na utrzymanie policji w szkołach.

Cztery lata później część z tych samych dzieci ukończyła szkoły publiczne w Chicago, ale wróciła do centrali dystryktu w centrum miasta, świętując to, co uważali za wykonaną misję. Rada Edukacji Chicago zagłosowała za usunięciem kilkudziesięciu umundurowanych policjantów z 39 szkół średnich.

Dwa jednomyślne głosowania przeprowadzone zostały przez siedmioosobową, wybraną przez Burmistrza Brandona Johnsona, Chicago Board of Education, spełniając dwie obietnice z jego kampanii. Działacze na rzecz edukacji, którzy od dawna domagali się szkół wolnych od policji i zaprzestania sprywatyzowanych usług sprzątania.

W uchwale rady wezwano Chicago Public Schools CPS do zakończenia programu „szkolnego urzędnika ds. zasobów ludzkich” do początku przyszłego roku szkolnego.

Zamiast tego szkoły publiczne w Chicago powinny stworzyć politykę skupiającą się na holistycznym podejściu do bezpieczeństwa uczniów oraz zajmującą się pierwotnymi przyczynami i czynnikami przyczyniającymi się do dysproporcji w dyscyplinie uczniów.

Rada stwierdziła, że priorytetem powinna być pomoc uczniom w wyleczeniu traumy, zajęcie się sytuacjami poprzez sprawiedliwość naprawczą i ponowne zaangażowanie dzieci, które tracą zainteresowanie szkołą.

Dyrektor generalny CPS, Pedro Martinez, powiedział na początku spotkania, że urzędnicy okręgowi będą współpracować z zarządem, aby wdrożyć decyzję w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Niektórzy uczniowie od lat protestowali przeciwko obecności policji w szkołach, powołując się na analizę danych, która wykazała odmienne podejście policji do dzieci czarnoskórych i dzieci niepełnosprawnych, a także badania, które pokazują szkodliwe skutki wpychania dzieci do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

W 2020 roku „Chicago Sun-Times” odkrył, że wśród uczniów, którzy uczęszczali do szkoły średniej, w której stacjonował funkcjonariusz z Chicago, ryzyko wezwania policji było czterokrotnie większe, a dane pokazują, że policjanci są obecnie skupieni w szkołach z większością czarnych.

Badania pokazują, że obecność funkcjonariuszy szkolnych nie zapobiegła strzelaninom w szkołach.

W tym roku w Chicago 16 szkół średnich ma dwóch policjantów a kolejne 23 szkoły po jednym. W pozostałych, czyli ponad połowie z 91 okręgowych szkół średnich CPS, nie ma już policji. W szkołach podstawowych także nie ma umundurowanych funkcjonariuszy.

Inne miasta usunęły funkcjonariuszy ze szkół po powszechnych protestach w 2020 roku.

W niektórych miejscach odniesiono zamierzone korzyści, jak na przykład w szkołach publicznych w Denver, gdzie zmniejszono liczbę mandatów i aresztowań uczniów. Jednak po strzelaninie w szkole Denver zmieniło kurs i dołączyło do okręgów w Wirginii, Kalifornii i Nowym Jorku, które sprowadziły z powrotem swoich policjantów.

Czystość w szkołach

W czwartek zarząd głosował za podpisaniem nowego kontraktu z siedmioma mniejszymi dostawcami usług sprzątania, a część z nich współpracowała już z CPS. Jednak wszystkie prace porządkowe będą nadzorowane przez nowych menedżerów, którzy pracują bezpośrednio dla CPS.

Nadal nie jest jasne, czy zmiany będą kosztować więcej, czy mniej niż korzystanie z usług Aramark.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu