Połącz się z nami

NEWS Florida

Wycieczkę do Disney World w Orlando na Florydzie zapamiętacie do końca życia. Jej cenę także

Opublikowano

dnia

Badanie przeprowadzone przez portal finansowy LendingTree wykazało, że 18% z 1500 ankietowanych konsumentów zgłosiło zadłużenie podczas wizyty w Walt Disney World, który w 2022 roku obchodzi swoje 50. urodziny. Jednak większość gości nie żałuje dodatkowego kosztu a dług spłaca w ciągu 6 miesięcy.

Badanie LendingTree wykazało, że rodzice z dziećmi poniżej 18. roku życia najprawdopodobniej poniosą ten dodatkowy koszt, by zwiedzić Disney World.

Pokazało również, że drogie lokale gastronomiczne i ceny biletów w parku były wyższe niż szacunki kosztów, które wiele osób początkowo przewidywało.

Średni koszt jednodniowego biletu do jednego parku dla dorosłych i dzieci w wieku 10 lat i starszych od listopada 2022 do października 2023 wyniesie 141,74 USD, choć cena może wzrosnąć.

Według analizy przeprowadzonej przez Mouse Hacking, poświęcony Disneyowi, koszt wakacji w Disney World dla czteroosobowej rodziny — składającej się z dwóch osób dorosłych, jednego dziecka w wieku 10 lat lub starszego i jednego dziecka w wieku od 3 do 9 lat — wyniósł 5731 USD w 2022, czyli około 287 USD za osobę za noc.

Obliczone wydatki obejmują loty, transport do i z parku, pięciodniowy pobyt w kurorcie Disney World, pięciodniowe bilety z płatną usługą pomijania kolejki i wszystkie posiłki w przybliżonej cenie standardowego planu posiłków Disneya.

Według badania LendingTree 71% osób, które przepłaciły w parkach, nie żałuje, ponieważ będzie w stanie spłacić swój dług w ciągu sześciu miesięcy lub krócej. 14% stwierdziło, że spłata zajmie im siedem miesięcy lub dłużej, podczas gdy kolejne 6% nie wie, jak długo dług będzie nad nimi wisiał.

Jednak osobne badanie przeprowadzone przez witrynę hazardową Time2play objęło 1927 „entuzjastów Disney World”, z których 68,3% stwierdziło, że podwyżki cen sprawiają, że czują się, jakby park rozrywki „stracił swoją magię”.

Aż 92,6% stwierdziło, że ich zdaniem wysokie koszty parku sprawiły, że wakacje dla przeciętnej rodziny są „poza zasięgiem”.

Bilet do Disney World’s Magic Kingdom w 1971 roku kosztował w sumie 3,5 dolara, wynika z badania.

Po uwzględnieniu inflacji oznaczałoby to, że bilety kosztowałyby dziś około 25,60 USD. Jednak bilety do jednego parku Disney World kosztują obecnie od 109 do 159 dolarów dziennie.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Tim Brown

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu