Połącz się z nami

NEWS Florida

Osoby niewidome z Tampa Bay będą mogły samodzielnie poruszać się po urzędach dzięki Lazarillo

Opublikowano

dnia

Startup Lazarillo z Tampy przez 5 lat ulepszał aplikację GPS, która zapewnia dźwiękowe wskazówki nawigacyjne dla osób niewidomych i niedowidzących. Teraz, dzięki partnerstwu z miastem, aplikacja może być używana do poruszania się po Starym Ratuszu, budynku Urzędu Miejskiego w Tampie i parku Juliana B. Lane’a. W przyszłym roku miasto planuje rozszerzyć usługę na kolejne lokalizacje.

Poruszanie się wewnątrz budynków biurowych i urzędów jest problemem dla osób niewidomych i niedowidzących, które często muszą korzystać z pomocy. Zwłaszcza niewiadoma związana z odwiedzaniem nowych miejsc może być ogromną barierą.

Według National Federation of the Blind na Florydzie mieszka ponad 500 000 osób niedowidzących. Aplikacja Lazarillo zapewni im niezależność w budynkach miejskich.

Po wejściu do budynku aplikacja komunikuje się z zamontowanymi na ścianie beaconami Bluetooth, które informują oprogramowanie o dokładnej lokalizacji użytkownika.

REKLAMA REKLAMA

W budynkach wielopiętrowych, takich jak Ratusz Staromiejski, może dostarczać różnych informacji na każdym poziomie, w tym, które wydziały i biura znajdują się na każdym piętrze oraz lokalizację łazienek, wind i wyjść.

Dyrektor generalny Lazarillo, René Espinoza, poinformował, że aplikację można pobrać bezpłatnie i działa zarówno na smartfonach iPhone, jak i smartfonach z systemem Android.

Według strony internetowej firmy aplikacja firmy jest już używana przez ponad 250 000 osób i współpracowała z kilkoma organizacjami w celu skonfigurowania jej w celu zapewnienia dodatkowych opcji nawigacji w witrynach, w tym w sektorach Detroit i Papieskim Katolickim Uniwersytecie Chile.

Nazwa firmy to hiszpański slang oznaczający „psa przewodnika” w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej.

Espinoza założył firmę w Chile, ale przeniósł się do Tampy w 2019 roku.

Jego firma jest wśród ponad 434 startupów, które otrzymały wsparcie za pośrednictwem Tampa Bay Wave, miejskiego inkubatora i akceleratora technologicznego znanego ze swoich programów szkoleniowych.

Mieszkańcy z niepełnosprawnością pomogli miastu przetestować aplikację w wersji beta w lokalizacjach miejskich. Wśród funkcji, o które prosili, były informacje o dostępności dla osób niepełnosprawnych, takie jak podjazdy dla wózków inwalidzkich.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, istock/ViktorCap

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kandydatka do komitetu miejskiego Surfside na Florydzie, oskarżona o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Shannon Gallagher, która w zeszłym roku bezskutecznie ubiegała się o miejsce w komisji miejskiej Surfside na Florydzie, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu bez kaucji. Kobietę oskarżono o morderstwo pierwszego stopnia, poinformowały władze.

52-letnia Gallagher została aresztowana w Chicago i poddana ekstradycji na Florydę na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Departament Policji Fort Lauderdale, zgodnie z aktami sądowymi.

Kobieta została umieszczona w więzieniu powiatu Broward w zeszły piątek, 13 stycznia, i jest przetrzymywana bez kaucji pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia z użyciem broni palnej.

Gallagher kandydowała w 2022 roku do komisji miejskiej Surfside, ale przegrała. Społeczność znajdująca się blisko plaży była miejscem zawalenia się 12-piętrowego budynku i śmierci 98 osób, rok wcześniej.

REKLAMA REKLAMA

Dostęp do szczegółów dotyczących sprawy o morderstwo został ograniczony. Akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych został zapieczętowany, a policja poinformowała, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sprawy z 2022 roku.

Według akt sądowych, prawnik Gallagher, Robert Resnick, poprosił we wtorek o zwolnienie jego klientki za kaucją, zauważając, że była właścicielką nieruchomości na Florydzie, nie była karana i nie ma ryzyka ucieczki.

Gallagher jest prawnikiem z kalifornijską licencją i cieszy się dobrą reputacją.

Według NBC 6 wujek Gallagher zmarł w wieku 74 lat.

Akt oskarżenia dotyczy daty jego śmierci, 21 marca 2022. Stacja podała, że kilka dni przed śmiercią podpisał nowy testament, pozostawiając wszystko Shannon Gallagher i stwierdzając, że członkowie jego rodziny nie powinni nic otrzymać.

Testament ten jest teraz zapieczętowany, zgodnie z aktami sądowymi.

 

Źródło: insideedition
Foto: Youtube, fb screenshot
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu