Połącz się z nami

News USA

Kto nie ucierpiał na recesji w USA? Lista zawodów, które zarabiają więcej

Opublikowano

dnia

Payscale, firma zajmującej się oprogramowaniem, opublikowała raport określający najbardziej „odporne na recesję” zawody w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Są to stanowiska, które procentowo odnotowały dwucyfrowy wzrost wynagrodzeń. Na liście prowadzą kelnerzy i kelnerki.

Według Payscale na to czy zawód jest „odporny na recesję” wpływa głównie niedobór siły roboczej i konkurencja.

Kelnerzy lub kelnerki to zawody „najmniej dotkniętych recesją” wg raportu. Badanie wykazało, że mediana ich rocznego wynagrodzenia wynosi 19 900 USD, co stanowi 30% wzrost wynagrodzenia w porównaniu z zeszłym rokiem.

Za kelnerami uplasował się prywatny bankier, którego mediana wynagrodzenia wyniosła 93 000 USD i zanotowała 25% wzrost w tym roku. Dyrektor ds. mediów był trzeci, mając medianę wynagrodzenia w wysokości 108 000 USD i wzrost płac o 23%. Dyrektorzy mediów zajmują się materiałami marketingowymi, komunikatami prasowymi i kampaniami reklamowymi.

REKLAMA REKLAMA

Payscale umieścił następnie dyspozytora policji, straży pożarnej lub pogotowia ratunkowego – z medianą rocznego wynagrodzenia 44 500 USD przy 19% wzroście – na 4. miejscu.

Na piątym miejscu wśród najlepszych ról „odpornych na recesję” był konsultant ds. sprzedaży, który według Payscale miał średnią pensję w wysokości 56 800 USD i doświadczył wzrostu o 18%.

W pierwszej dziesiątce raportu znalazły się także:

 • Mikrobiolog (59 900 USD);
 • Dyrektor marketingu i rozwoju biznesu (119 000 USD);
 • Doker (41 100 USD);
 • Technik elektrokardiogramu (40 400 USD); oraz
 • Technik instalacji (46 800 USD).

Ich wzrost wynagrodzeń wyniósł 15% w stosunku do zeszłego roku, oprócz dyrektora ds. marketingu i rozwoju, którego pensja wzrosła o 16%.

Inne zawody uznane przez Payscale za „odporne na recesję”, w przypadku których wynagrodzenia wzrosły o 15% to:

 • Operator maszyny na linii montażowej (37 200 USD);
 • Księgowy lub audytor (47 300 USD);
 • Kierowca cysterny (58 100 USD);
 • Dziennikarz (46 500 USD).

Przy wzroście płac o 14% następujące  zawody również znalazły się na liście:

 • Kierownik projektu graficznego (69 700 USD);
 • Cukiernik (43 400 USD);
 • Kierownik ds. różnorodności (97 100 USD);
 • Koordynator ds. edukacji (51 800 USD);
 • Doktor nauk o środowisku (73 800 USD);
 • Ekspert szkód samochodowych (60 300 USD)

Payscale stworzyła swoją „odporną na recesję” listę stanowisk poprzez analizę ponad 1,1 miliona profili wynagrodzeń wypełnionych przez pracowników w okresie od października 2021r. do października 2022r.

Sytuacja na amerykańskim rynku pracy nadal jest napięta.

W czwartek Departament Pracy poinformował, że wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych za tydzień zakończony 17 grudnia wyniosły 216 000, o 2 000 więcej niż w poprzednim tygodniu, a liczba roszczeń za tydzień zakończony 10 grudnia wyniosła 1,672 mln.

Zgodnie z miesięcznym raportem płacowym departamentu opublikowanym wcześniej w tym miesiącu, pracodawcy w USA dodali w listopadzie około 263 000 miejsc pracy.

Tymczasem w ostatnim czasie utrzymują się obawy, że podwyżki stóp procentowych dokonywane przez Rezerwę Federalną, z powodu uporczywie wysokiej inflacji, mogą doprowadzić gospodarkę do wejścia w recesję.

W ankiecie przeprowadzonej przez Bloomberg wśród 38 ekonomistów prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska w nadchodzącym roku wzrosło o 5% w porównaniu z poprzednim miesiącem, do 70%.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/ monkeybusinessimages/ microgen/ FabrikaCr/ LightFieldStudios/nathaphat

News USA

Zostań głównym stewardem odrzutowca Netflixa. Pensja to nawet 380 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Netflix szuka osoby, która dołączy do jego „wymarzonej ekipy” i jest gotowy zapłacić ponad ćwierć miliona dolarów odpowiedniemu kandydatowi lub kandydatce. Gigant zajmujący się transmisją strumieniową zatrudnia głównego stewarda/stewardessę do jednego ze swoich średniej wielkości prywatnych odrzutowców.

Kandydat musi być profesjonalnie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa kabiny i pasażerów oraz ewakuacji awaryjnej statku powietrznego.

W ogłoszeniu napisano także, że pracownik powinien: „Wykazać się niezależnym osądem, dyskrecją i wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta, niezbędnymi do zapewnienia pasażerom bezproblemowej obsługi”.

Obowiązki obejmują kontrolę przed lotem całego wyposażenia awaryjnego kabiny, kuchni i kokpitu oraz odprawę bezpieczeństwa przed startem. Zróżnicowany harmonogram pracy na tym stanowisku w San Jose w Kalifornii będzie obejmował podróże krajowe i międzynarodowe, pracę w weekendy i święta.

REKLAMA REKLAMA

W razie potrzeby steward będzie również zobowiązany do obsługi lotów odrzutowcem Gulfstream G550. Kandydaci muszą być w stanie podnieść i przewieźć do 30 funtów podczas załadunku i rozładunku samolotu.

Netflix ma 30 biur na całym świecie, w tym w Madrycie, Seulu, Tokio, Mexico City i Londynie.

 

Źródło: cnbc
Foto: YoutTube, istock/Vasyl Dolmatov
Czytaj dalej

News USA

936,3 miliarda dolarów wydaliśmy na święta. To dużo, ale poniżej prognoz

Opublikowano

dnia

Autor:

Według największej w kraju grupy handlu detalicznego sprzedaż w okresie świątecznym 2022 roku nie spełniła oczekiwań. Powodem była utrzymująca się inflacja i wysokie stopy procentowe, które wywarły presję na amerykańskie gospodarstwa domowe.

Sprzedaż od listopada do grudnia wzrosła o 5,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 936,3 miliarda dolarów, wynika z danych opublikowanych w środę przez National Retail Federation (NRF).

Na początku sezonu grupa handlowa przewidywała, że sprzedaż detaliczna wzrośnie od 6% do 8%, osiągając wartość od 942,6 mld USD do 960,4 mld USD.

Ale pomimo historycznego poziomu inflacji i wysokich stóp procentowych, dyrektor generalny NRF, Matt Shay, stwierdził, że rok zakończył się „imponującą roczną sprzedażą detaliczną i godnym szacunku okresem świątecznym”.

REKLAMA REKLAMA

NRF poinformowało, że roczna sprzedaż w tym roku wzrosła o 7% w stosunku do 2021 r. do 4,9 bln USD.

Ponadto, chociaż wzrost sprzedaży świątecznej był niewielki, nadal był lepszy od sezonu świątecznego 2021, w którym konsumenci łącznie wydali 889,3 miliarda dolarów.

W rzeczywistości rekordowa liczba 196,7 mln Amerykanów zrobiła zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w okresie pięciu dni między Świętem Dziękczynienia a Cybernetycznym Poniedziałkiem.

W szczególności wydatki online osiągnęły rekordowy poziom w Czarny Piątek, Święto Dziękczynienia i Cyberponiedziałek, według oddzielnych danych Adobe.

Chociaż tempo wydatków w tym sezonie świątecznym było niestabilne, to konsumenci dość dobrze radzili sobie w trudnej rzeczywistości napędzanej inflacją.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/axivan/ Svetlana Gustova
Czytaj dalej

News USA

Zostań Panem Peanutem i przemierzaj Amerykę w NUTmobile. To przygoda życia!

Opublikowano

dnia

Autor:

Planters, kultowa marka produkująca orzeszki ziemne, poszukuje żądnych przygód absolwentów szkół wyższych, by dać im jedyną w życiu szansę na wyjątkową pracę. Polega ona na prowadzeniu kultowego NUTmobile po całym kraju jako Pan Peanut i braniu udziału w wydarzeniach promujących firmę.

Wycieczki samochodowe po zakończeniu studiów są niemal rytuałem przejścia dla milionów absolwentów, a teraz jest szansa na kultową wyprawę, która stanie się jeszcze bardziej szalona.

Firma Planters poszukuje kierowców do prowadzenia NUTmobile, długiego na 26 stóp orzeszka ziemnego na kołach od wybrzeża do wybrzeża. To nie tylko szansa na poznanie życia w drodze, to także szansa na najfajniejszą pracę, zachwala firma.

Stanowisko jest płatne w pełnym wymiarze godzin i jest roczną ofertą pracy od czerwca 2023 do czerwca 2024.

REKLAMA REKLAMA

Zadania dla pracownika, zgodnie z komunikatem prasowym firmy:

 • Reprezentowanie marki PLANTERS® w wywiadach medialnych i wystąpieniach w lokalnym radiu, telewizji i publikacjach cyfrowych.
 • Zachwycanie fanów w całym kraju podczas lokalnych wydarzeń społecznościowych.
 • Angażowanie się w interakcje z konsumentami i zapewnianie wszystkim uczestnikom i obserwatorom szalonej zabawy i pozytywnych doświadczeń z marką dzięki pojazdowi NUTmobile i MR. PEANUT®.
 • Dołączanie do projektów wolontariatu, aby współpracować i doceniać ludzi, którzy w wielkim stopniu oddają się swoim społecznościom.

Oto kryteria aplikowania:

 • Absolwent college’u z tytułem licencjata, najlepiej w dziedzinie komunikacji, marketingu, reklamy, public relations lub pokrewnej.
 • Chęć podróżowania, apetyt na przygodę i biegłość w orzechowych kalamburach to konieczność.
 • CV, list motywacyjny i krótki film opisujący, dlaczego miałbyś zrobić idealnego Peanuttera, prześlij do wtorku, 14 lutego 2023 r.

Aby złożyć wniosek, wystarczy odwiedzić stronę BeAPeanutter.com, aby uzyskać więcej informacji.

O podobnej ofercie firmy Oscar Mayer, producenta hot dogów, który poszukuje kierowcy Wienermobile pisaliśmy 10 stycznia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Planters
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu