Połącz się z nami

News Chicago

Pyszne i zdrowe warzywa z własnego ogrodu? Zapisz się na warsztaty online uniwersytetu w Illinois

Opublikowano

dnia

„Uprawa wspaniałych warzyw” to pięciotygodniowa seria seminariów internetowych zaczynająca się 28 lutego, która obejmie tajniki uprawy ogrodu warzywnego od nasion do zbiorów. Niezależnie od tego, czy masz kilka akrów, czy patio z doniczkami, już możesz zacząć planować odnoszący sukcesy ogród.

Cotygodniowe warsztaty online rozpoczną się 28 lutego. Każda sesja poświęcona będzie nowemu tematowi i da uczestnikom możliwość nawiązania kontaktu z ekspertami ogrodniczymi z University Illinois Extension.

Osoby biorące w nich udział będą także otrzymywać wiadomości e-mail z jeszcze większą liczbą wskazówek opartych na badaniach.

Seanse będą odbywać się w godzinach od 6:00PM do 7:00PM, we wtorki od 28 lutego do 28 marca. Każde zajęcia będą się składać się z 50-minutowej prezentacji na żywo, po której nastąpią pytania i odpowiedzi.

REKLAMA REKLAMA

Serię poprowadzą nauczyciele ogrodnictwa, Jennifer Fishburn, Chris Enroth, Ken Johnson, Ryan Pankau i Sarah Vogel.

Tematy warsztatów:

28 lutego: „Gdzie będziesz uprawiać ogród?” – dowiesz się, jak zbudować ogród, wykorzystując każdą dostępną przestrzeń. Poznasz tradycyjne działki ogrodnicze, podniesione grządki, ogrodnictwo w pojemnikach, uprawę pionową i wiele więcej.

7 marca: „Wybór nasion i roślin”- dowiesz się, dlaczego planowanie, projekt i układ są kluczowymi elementami udanego ogrodnictwa. Poznasz strefy mrozoodporności, daty przymrozków i mrozów, jak zamawiać rośliny lub nasiona z katalogu ogrodniczego lub lokalnie oraz jak wybierać opakowania nasion.

14 marca: „Warzywa chłodnej pory roku” – można je uprawiać wiosną lub jesienią, każde z nich ma swoje własne cechy i potencjalne problemy. Dowiesz się, jak uprawiać i zbierać warzywa w okresie chłodnym i jak radzić sobie z powszechnymi szkodnikami owadzimi.

21 marca: „Warzywa ciepłego sezonu” – rosną podczas najgorętszej części roku. Podczas tej sesji dowiesz się, jak sprawić, by warzywa, takie jak papryka, pomidory, dynia i inne, kwitły, jednocześnie utrzymując szkodniki na dystans.

28 marca: „Owady i choroby” – jak stawić czoła szkodnikom i chorobom roślin warzywnych. Dowiesz się o owadach, chorobach i szkodnikach oraz o tym, jak im zapobiegać i jak sobie z nimi radzić.

Na warsztaty można zarejestrować do niedzieli, 26 lutego, na stronie go.illinois.edu/GrowingGreatVegetables. Koszt udziału to 10 dolarów.

Sesje będą nagrywane i udostępniane zarejestrowanym uczestnikom, jeśli nie będą mogli uczestniczyć na żywo. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Kenem Johnsonem pod adresem kjohnso@illinois.edu.

University of Illinois Extension zdecydowanie zaleca wczesne zgłaszanie się. Więcej o uczelni na stronie go.illinois.edu/extensiondkk.

 

Źródło: dailyherald
Foto: istock/nd3000/ Ridofranz

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu