Połącz się z nami

News Chicago

Właściciele jeepów zebrali prawie 60 tys dolarów na świąteczne prezenty dla dzieci

Opublikowano

dnia

Świąteczny poranek będzie jaśniejszy w tym roku dla ogromnej liczby dzieci mieszkających w powiatach Lake i McHenry. Impreza Jeeps on the Run zebrała prawie 60 000 dolarów w gotówce i dziesiątki tysięcy darowizn zabawek. Za datki pieniężne także kupiono świąteczne prezenty.

500 Jeepów wzięło udział w tegorocznym rajdzie, który odbył się 4 grudnia i wyruszył z Ray Chrysler Dodge Jeep Ram w Fox Lake do Genesee Theatre w Waukegan.

Mike Missak, który 10 lat temu założył Jeeps on the Run, powiedział, że organizacja wypełniła podarowanymi zabawkami dwie naczepy długości 53 stóp i dwie siedmiotonowe wojskowe ciężarówki.

Kolejną ciężarówkę załadowali zabawkami kupionymi ze środków zebranych z loterii, w tym loterii, w której główną nagrodą był Jeep Wrangler. Wydali na nie 25 000 dolarów.

REKLAMA REKLAMA

Jeeps on the Run współpracował z Toys for Tots w powiatach Lake i McHenry, aby zapewnić, że zabawki zostaną rozesłane i dotrą przed Bożym Narodzeniem do potrzebujących dzieci w całym regionie.

Ponadto czeki na odpowiednio 14 500 USD i 20 000 USD zostały wystawione na Toys for Tots Lake County i Toys for Tots McHenry County, aby dokonać zakupów zabawek w ostatniej chwili dla wciąż potrzebujących grup wiekowych dzieci.

Ray Scarpelli Jr., właściciel Ray Chrysler Dodge Jeep Ram w Fox Lake i główny sponsor imprezy podarował nowego Wranglera wartego 43 000 dolarów, który członkowie grupy losowali.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na pomoc w zakupie dodatkowych zabawek.

Uczestnicy świątecznej zbiórki zapłacili 25 dolarów za jeepa, aby wziąć udział w rajdzie, na zakończenie którego odbyło się afterparty w Genesee.

 

Urzędnicy ds. transportu ograniczyli do 500 liczbę jeepów, które mogły wziąć udział w wydarzeniu w tym roku. W poprzednich latach brało w nim udział aż 800 aut.

Termin przyszłorocznej imprezy został już wybrany.

Zainteresowani powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach datę 3 grudnia 2023 r. i odwiedzić stronę JeepsontheRun.com, aby zarejestrować się i zapewnić sobie miejsce z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Jeeps on the Run

 

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu