Połącz się z nami

News USA

Użytkownicy Twittera chcą by Elon Musk odszedł ze stanowiska dyrektora platformy. Czy to zrobi?

Opublikowano

dnia

Miliony użytkowników Twittera poprosiło Elona Muska o ustąpienie ze stanowiska szefa Twittera w ankiecie, którą miliarder stworzył na platformie i obiecał wziąć pod uwagę jej wynik. Ale w poniedziałek po południu nie było słowa o tym, czy Musk ustąpi lub kto może być nowym liderem.

Twitter stał się bardziej chaotyczny i zagmatwany pod przywództwem Elona Muska z szybko zmieniającymi się zasadami, które są wydawane, a następnie wycofywane lub modyfikowane.

Wśród przeciwników Muska są inwestorzy Tesli, którzy uważają, że Twitter odciągnął ekscentrycznego dyrektora generalnego od firmy produkującej samochody elektryczne, jego głównego źródła bogactwa.

Musk wykorzystał również swoje udziały w spółce do częściowego sfinansowania przejęcia Twittera.

REKLAMA REKLAMA

Akcje Tesli spadły o 35%, odkąd Musk przejął Twittera 27 października, co kosztowało inwestorów miliardy.

Wartość rynkowa Tesli wyniosła ponad 1,1 biliona dolarów 1 kwietnia, ostatniego dnia handlowego, zanim Musk ujawnił, że kupuje akcje Twittera. Od tego czasu firma straciła 58% swojej wartości.

Miliarder wziął udział w finałowej niedzieli Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze, gdzie otworzył swoją ankietę na Twitterze z pytaniem, czy powinien ustąpić ze stanowiska szefa firmy.

Ponad połowa z 17,5 miliona respondentów zagłosowała „tak” w odpowiedzi na ankietę.

Odkąd kupił Twittera, Musk przewodniczył zawrotnej serii zmian, które zdenerwowały reklamodawców i zniechęciły użytkowników.

Musk zwolnił połowę pracowników, moderatorów kontraktów i rozwiązał radę doradców ds. zaufania i bezpieczeństwa.

Zrezygnował z egzekwowania przepisów dotyczących dezinformacji COVID-19 i wezwał do postawienia zarzutów karnych dr. Anthony’emu Fauci, czołowemu amerykańskiemu ekspertowi w dziedzinie chorób zakaźnych.

W niedzielę przyznał, że popełnił błąd, wprowadzając nowe ograniczenia, które zakazywały umieszczania linków do konkurencyjnych serwisów społecznościowych, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ankieta internetowa dotycząca tego, czy Musk powinien pozostać na stanowisku głównego dyrektora trwała na Twitterze 12 godzin.

 57,5% głosujących było za tym aby odszedł a 42,5% aby został.

W niedzielnym publicznym przekomarzaniu się z obserwującymi na Twitterze Musk wyraził pesymizm co do perspektyw nowego dyrektora generalnego, mówiąc, że osoba ta „musi bardzo lubić ból”, aby kierować firmą, która „była na prostej drodze do bankructwa”.

„Nikt nie chce pracy, która faktycznie utrzyma Twittera przy życiu. Nie ma następcy” – napisał Musk na Twitterze.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube

News USA

Zostań głównym stewardem odrzutowca Netflixa. Pensja to nawet 380 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Netflix szuka osoby, która dołączy do jego „wymarzonej ekipy” i jest gotowy zapłacić ponad ćwierć miliona dolarów odpowiedniemu kandydatowi lub kandydatce. Gigant zajmujący się transmisją strumieniową zatrudnia głównego stewarda/stewardessę do jednego ze swoich średniej wielkości prywatnych odrzutowców.

Kandydat musi być profesjonalnie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa kabiny i pasażerów oraz ewakuacji awaryjnej statku powietrznego.

W ogłoszeniu napisano także, że pracownik powinien: „Wykazać się niezależnym osądem, dyskrecją i wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta, niezbędnymi do zapewnienia pasażerom bezproblemowej obsługi”.

Obowiązki obejmują kontrolę przed lotem całego wyposażenia awaryjnego kabiny, kuchni i kokpitu oraz odprawę bezpieczeństwa przed startem. Zróżnicowany harmonogram pracy na tym stanowisku w San Jose w Kalifornii będzie obejmował podróże krajowe i międzynarodowe, pracę w weekendy i święta.

REKLAMA REKLAMA

W razie potrzeby steward będzie również zobowiązany do obsługi lotów odrzutowcem Gulfstream G550. Kandydaci muszą być w stanie podnieść i przewieźć do 30 funtów podczas załadunku i rozładunku samolotu.

Netflix ma 30 biur na całym świecie, w tym w Madrycie, Seulu, Tokio, Mexico City i Londynie.

 

Źródło: cnbc
Foto: YoutTube, istock/Vasyl Dolmatov
Czytaj dalej

News USA

936,3 miliarda dolarów wydaliśmy na święta. To dużo, ale poniżej prognoz

Opublikowano

dnia

Autor:

Według największej w kraju grupy handlu detalicznego sprzedaż w okresie świątecznym 2022 roku nie spełniła oczekiwań. Powodem była utrzymująca się inflacja i wysokie stopy procentowe, które wywarły presję na amerykańskie gospodarstwa domowe.

Sprzedaż od listopada do grudnia wzrosła o 5,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 936,3 miliarda dolarów, wynika z danych opublikowanych w środę przez National Retail Federation (NRF).

Na początku sezonu grupa handlowa przewidywała, że sprzedaż detaliczna wzrośnie od 6% do 8%, osiągając wartość od 942,6 mld USD do 960,4 mld USD.

Ale pomimo historycznego poziomu inflacji i wysokich stóp procentowych, dyrektor generalny NRF, Matt Shay, stwierdził, że rok zakończył się „imponującą roczną sprzedażą detaliczną i godnym szacunku okresem świątecznym”.

REKLAMA REKLAMA

NRF poinformowało, że roczna sprzedaż w tym roku wzrosła o 7% w stosunku do 2021 r. do 4,9 bln USD.

Ponadto, chociaż wzrost sprzedaży świątecznej był niewielki, nadal był lepszy od sezonu świątecznego 2021, w którym konsumenci łącznie wydali 889,3 miliarda dolarów.

W rzeczywistości rekordowa liczba 196,7 mln Amerykanów zrobiła zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w okresie pięciu dni między Świętem Dziękczynienia a Cybernetycznym Poniedziałkiem.

W szczególności wydatki online osiągnęły rekordowy poziom w Czarny Piątek, Święto Dziękczynienia i Cyberponiedziałek, według oddzielnych danych Adobe.

Chociaż tempo wydatków w tym sezonie świątecznym było niestabilne, to konsumenci dość dobrze radzili sobie w trudnej rzeczywistości napędzanej inflacją.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/axivan/ Svetlana Gustova
Czytaj dalej

News USA

Zostań Panem Peanutem i przemierzaj Amerykę w NUTmobile. To przygoda życia!

Opublikowano

dnia

Autor:

Planters, kultowa marka produkująca orzeszki ziemne, poszukuje żądnych przygód absolwentów szkół wyższych, by dać im jedyną w życiu szansę na wyjątkową pracę. Polega ona na prowadzeniu kultowego NUTmobile po całym kraju jako Pan Peanut i braniu udziału w wydarzeniach promujących firmę.

Wycieczki samochodowe po zakończeniu studiów są niemal rytuałem przejścia dla milionów absolwentów, a teraz jest szansa na kultową wyprawę, która stanie się jeszcze bardziej szalona.

Firma Planters poszukuje kierowców do prowadzenia NUTmobile, długiego na 26 stóp orzeszka ziemnego na kołach od wybrzeża do wybrzeża. To nie tylko szansa na poznanie życia w drodze, to także szansa na najfajniejszą pracę, zachwala firma.

Stanowisko jest płatne w pełnym wymiarze godzin i jest roczną ofertą pracy od czerwca 2023 do czerwca 2024.

REKLAMA REKLAMA

Zadania dla pracownika, zgodnie z komunikatem prasowym firmy:

  • Reprezentowanie marki PLANTERS® w wywiadach medialnych i wystąpieniach w lokalnym radiu, telewizji i publikacjach cyfrowych.
  • Zachwycanie fanów w całym kraju podczas lokalnych wydarzeń społecznościowych.
  • Angażowanie się w interakcje z konsumentami i zapewnianie wszystkim uczestnikom i obserwatorom szalonej zabawy i pozytywnych doświadczeń z marką dzięki pojazdowi NUTmobile i MR. PEANUT®.
  • Dołączanie do projektów wolontariatu, aby współpracować i doceniać ludzi, którzy w wielkim stopniu oddają się swoim społecznościom.

Oto kryteria aplikowania:

  • Absolwent college’u z tytułem licencjata, najlepiej w dziedzinie komunikacji, marketingu, reklamy, public relations lub pokrewnej.
  • Chęć podróżowania, apetyt na przygodę i biegłość w orzechowych kalamburach to konieczność.
  • CV, list motywacyjny i krótki film opisujący, dlaczego miałbyś zrobić idealnego Peanuttera, prześlij do wtorku, 14 lutego 2023 r.

Aby złożyć wniosek, wystarczy odwiedzić stronę BeAPeanutter.com, aby uzyskać więcej informacji.

O podobnej ofercie firmy Oscar Mayer, producenta hot dogów, który poszukuje kierowcy Wienermobile pisaliśmy 10 stycznia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Planters
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu