Połącz się z nami

News Chicago

W powiecie Lake drzewa będą usuwane zimą, by chronić zagrożony gatunek nietoperza

Opublikowano

dnia

Sezon budowy dróg dobiegł końca, ale ekipy w powiecie Lake i innych miejscach będą usuwać drzewa w nadchodzących miesiącach w ramach planowanych projektów na 2023 rok. Celem jest ochrona gatunku nietoperza dziesiątkowanego przez śmiertelną chorobę grzybiczą.

US Fish and Wildlife Service wydała w zeszłym tygodniu ostateczną decyzję o przeklasyfikowaniu nietoperza gatunku northern long-eared bat na zagrożonego, co skłoniło Departament Transportu stanu Illinois do wydania nowych wytycznych w celu ochrony jego siedlisk.

Według US Fish and Wildlife gatunek ten jest teraz zagrożony wyginięciem z powodu ciągłego rozprzestrzeniania się „syndromu białego nosa”.

Według agencji reklasyfikacja, która wejdzie w życie 30 stycznia, jest próbą zachowania gatunku, zanim spadek stanie się nieodwracalny.

REKLAMA REKLAMA

„Zespół białego nosa” zainfekował już 12 gatunków nietoperzy i zabił miliony z nich w Ameryce.

Nietoperze nazywane northern long-eared bat były jednymi z najbardziej dotkniętych, z szacunkowymi spadkami liczebności o 97% lub więcej w zainfekowanych populacjach.

U.S. Fish and Wildlife twierdzi, że choroba dotyka hibernujące nietoperze w całej Ameryce Północnej.

Latem nietoperze tego gatunku gnieżdżą się samotnie lub w małych koloniach pod korą lub w dziuplach żywych i martwych drzew. Według agencji większość zim spędzają w jaskiniach i opuszczonych kopalniach.

Tak więc wszelkie wycinanie drzew potrzebne do projektów drogowych musi odbywać się zimą, zanim zwierzęta ulokują się na drzewach.

Zgodnie z nowymi wytycznymi w okresie od 1 kwietnia do 30 września nie można wycinać drzew o średnicy 3 cali lub większej w pierśnicy.

Jeśli projekt budowlany znajduje się w promieniu 2,5 mil od stwierdzonego stanowiska nietoperzy, ograniczenie wyrębu zostaje przedłużone do 30 października.

Zasady wymagają również oceny w przypadku wszelkich prac związanych z przepustami lub kanałami burzowymi wyższymi niż 48 cali oraz prac poniżej powierzchni pomostu lub obejmujących dylatacje.

Według US Fish and Wildlife nietoperze mają kluczowe znaczenie dla obszarów naturalnych i przynoszą co najmniej 3 miliardy dolarów rocznie do amerykańskiej gospodarki rolnej poprzez zwalczanie szkodników i zapylanie.

Mieszkańcy powiatu Lake mogą spodziewać się wycinki drzew w nadchodzących miesiącach, a nie na początku sezonu budowlanego.

Niektóre projekty, nad którymi prace mogą się rozpocząć tej zimy:

  • Wymiana mostu Stearns School Road nad Mill Creek.
  •  Ulepszenie skrzyżowania Wadsworth Road i Kilbourne Road.
  •  Ulepszenie skrzyżowania Wadsworth przy Lewis Avenue.
  •  Miller Road na trasie 12 — poszerzenie i wymiana nawierzchni w celu zapewnienia pasów do skrętu w lewo na Miller Road oraz dodanie chodników.
  •  Darrell Road od Case Road do Fisher Road — trzy skrzyżowania oraz inne ulepszenia i ronda.
  •  Aptakisic Road od Route 83 do Buffalo Grove Road — poszerzenie i inne ulepszenia.
Źródło: dailyherald
Foto: Wisconsin Department of Natural Resources

News Chicago

Od dzisiaj można kupować jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Chicago 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu 2024 r. zespół Metallica, zagra dwa koncerty na Soldier Field w Chicago, promując swój nowy album 72 Seasons. Trasa M72 World Tour rozpocznie się w kwietniu w Amsterdamie. Od dzisiaj można kupować bilety na pojedynczy koncert.

Trasa Metalliki będzie obejmowała dwudniowe postoje we wszystkich 22 miastach zgodnie z harmonogramem, a setlisty i składy supportów na oba wieczory będą zupełnie inne, poinformował zespół.

„Począwszy od kwietnia 2023 roku odwiedzimy 22 różne miasta na całym świecie i zagramy dwie noce w każdym z nich, a każdy program „No Repeat Weekend” dostarczy zupełnie wyjątkowych wrażeń: dwie zupełnie różne setlisty z dwoma różnymi zespołami otwierającymi koncert każdej nocy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Metallica wystąpi na Soldier Field w Chicago 9 i 11 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA REKLAMA

Bilety jednodniowe są dostępne od 20 stycznia br., zgodnie z komunikatem.

Trasa M72 będzie miała scenografię, która przeniesie zespół na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli 360-stopniowy widok na występ.

Pantera i Mammoth WVH mają wystąpić na pierwszym koncercie Metalliki w każdym mieście w Ameryce Północnej, podczas gdy Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills będą supportować drugiego wieczoru.

Ostatni raz Metallica wystąpiła w Windy City w lipcu tego roku podczas pierwszego dnia festiwalu Lollapalooza.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Aplikacja dla rowerzystów ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na ścieżkach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Lokalny programista internetowy pracuje nad aplikacją, która będzie gromadzić filmy przedstawiające „wrogą infrastrukturę rowerową” miasta. RideReel stworzy mapę niebezpiecznych wypadków w Chicago, by doprowadzić do zmian w istniejących ścieżkach rowerowych.

Zapalony rowerzysta Ben Harvey testuje RideReel, aplikację, która poprosi rowerzystów o przesłanie filmów przedstawiających „przerażające sytuacje”, jakie mają na drogach i ścieżkach rowerowych w Chicago. Ich raporty zostaną następnie naniesione na mapę miasta w celu śledzenia trendów.

Rowerzyści od dawna krytykują miejską sieć ścieżek rowerowych, za dziesiątki wypadków, w których ranni są, lub ponoszą śmierć osoby na rowerach.

Rodzice 3-letniej Elizabeth „Lily” Grace Shambrook, która zginęła podczas jazdy z mamą w Uptown, złożyli w tym tygodniu pozew, twierdząc, że miasto ma „niedostateczne” przepisy wykonawcze, aby powstrzymać kierowców przed blokowaniem ścieżek rowerowych.

REKLAMA REKLAMA

Nowe przepisy mają wprowadzić w Chicago mandaty z kamer dla kierowców, którzy parkują na ścieżkach dla rowerzystów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ale wg Harveya zbyt często miasto zrzuca winę na złych kierowców zamiast na własną infrastrukturę, co stwarza niepewne warunki dla rowerzystów, którzy muszą dzielić drogi z kierowcami.

Przesyłanie niebezpiecznych zdarzeń do RideReel „uczyni dowody niezaprzeczalnymi” – powiedział Harvey.  „Chcemy pokazać wybranym urzędnikom, jak to jest jeździć na rowerze w Chicago”.

Harvey, który jest członkiem grupy aktywistów Chicago, Bike Grid Now!, ma nadzieję, że decydenci przejrzą aplikację, aby zidentyfikować punkty zapalne, które wymagają więcej środków ochronnych. Może to obejmować progi zwalniające, surowsze ograniczenia prędkości i chronione ścieżki rowerowe.

Aplikację testuje teraz mała grupa rowerzystów, mając nadzieję na uruchomienie jej w całym mieście w ciągu następnego miesiąca.

Harvey zachęca rowerzystów, aby kupili uchwyt na telefon i pobrali aplikację z kamerą samochodową, jeśli zdecydują się nagrywać swoje przejażdżki.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/PittsburghDamian
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny. Dzieci były niesłusznie przetrzymywane

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wniesiono pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois. Zarzuca on instytucji niesłuszne przetrzymywanie w areszcie dla nieletnich dzieci, pomimo, że sędzia nakazał ich zwolnienie. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

Błędne przetrzymanie dzieci pozbawiło je „codziennych radości, doświadczeń i możliwości dzieciństwa”, wg federalnego pozwu.

Zarzuca on dyrektorowi Departamentu ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois, Marcowi Smithowi, który został osobiście wybrany przez J.B. Pritzkera i jego poprzednikom, to, że nie dopilnowali, aby podopieczni byli umieszczani w odpowiednich obiektach mieszkalnych.

Zamiast tego dzieci pozostały niepotrzebnie w ośrodkach zatrzymań dla nieletnich. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

REKLAMA REKLAMA

Departament ds. Dzieci i Rodziny DCFS od ponad trzech dekad działa pod nadzorem sądu federalnego z powodu sporów sądowych z American Civil Liberties Union of Illinois wzywających do reformy systemu opieki nad dziećmi.

Departament poczynił postępy w latach 90., ale potem wkroczył w erę kontrowersji, z 14 różnymi liderami agencji od 2003 do 2019 roku.

Rzecznik DCFS, Bill McCaffrey, przekazał w oświadczeniu, że agencja „pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić młodzież w odpowiednich i bezpiecznych warunkach”, a proces zależy od dostępności miejsc.

W roku podatkowym 2022 DCFS miał 57 młodych ludzi, którym pozwolono wyjść z aresztu, ale zostali zmuszeni do pozostania w ośrodkach detencyjnych, ponieważ nie było dla nich miejsca zamieszkania.

Liczba ta spadła z 67 w roku podatkowym 2021 i 64 w roku podatkowym 2020, powiedział McCaffrey.

Dzieci są umieszczane pod opieką DCFS, jeśli istnieje podstawa prawna do objęcia opieki przez państwo. Na przykład agencja bierze odpowiedzialność za dziecko, jeśli istnieją wystarczające dowody na to, że między innymi dziecko było wykorzystywane lub zaniedbywane.

W pozwie stwierdza się, że DCFS musi umieszczać każde dziecko „w najmniej restrykcyjnym (najbardziej rodzinnym) otoczeniu, które leży w najlepszym interesie dziecka”.

Russell Ainsworth, prawnik z firmy Loevy & Loevy, adwokat powodów, nazwał tę sytuację „bardzo prostym problemem z prostym rozwiązaniem”. Wg niego DCFS musi znaleźć więcej miejsca do zamieszkania dla dzieci będących pod jego opieką.

O śmierci 171 dzieci w 2022 roku będących pod opieką DCFS pisaliśmy wczoraj.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu