Połącz się z nami

News Chicago

Toys for Tommy: Para z St. Charles zbiera zabawki dla potrzebujących dzieci by uczcić pamięć zmarłego synka

Opublikowano

dnia

Tom i Jen Stopka wykorzystują najgorszy czas w swoim życiu, by nieść radość potrzebującym dzieciom. 18-miesięczny syn pary St. Charles, Tommy, zmarł w czerwcu 2020 roku w wyniku utonięcia w pobliżu ich domu. Aby zachować pamięć o nim, Stopkowie postanowili rozpocząć zbiórkę zabawek Toys for Tommy na rzecz Armii Zbawienia.

Będzie to drugi oficjalny rok dla tej akcji.

„Właściwie podjęliśmy ten pomysł od mojej teściowej. W pierwszym roku podarowaliśmy zabawkowy Jeep, który uwielbiał Tommy, wraz z innymi zabawkami do kościoła mojej szwagierki. Tamtejszy pastor naprawdę pomógł nam w tamtym czasie” — wyjaśnia Jen.

Następnie para zadecydowała prowadzić taką akcję dla całej społeczności.

Zbiórka darowizn potrwa do 1 grudnia. Następnie zabawki zostaną przekazane do Armii Zbawienia w St. Charles 3 grudnia, czyli w dniu urodzin Tommy’ego.

„To sposób na zachowanie żywej pamięci zamiast smutku” – mówi Jen.

„To daje nam coś pozytywnego, na czym możemy się skupić. Jest symboliczne, prawie terapeutyczne”.

Zeszłoroczne wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem. Dzięki przyjaciołom i rodzinie podczas zbiórki zebrano 15 nowych rowerów, skutery elektryczne i manualne, samochód marki Jeep, książki, gry, zabawki dla wszystkich grup wiekowych oraz karty podarunkowe o wartości ponad 1200 USD dla starszych dzieci.

Rodzina Stopków ma nadzieję, że akcja pomoże zaspokoić potrzeby dzieci i będzie pójdzie równie dobrze jak w zeszłym roku.

21 października ich rodzina powiększyła się o Lily, młodszą siostrę Tommy’ego, która dołączyła do starszej siostry Mae.

Darowizny można składać w rodzinnej firmie Stopków, Trellis Farm and Garden, w dwóch lokalizacjach: 2N492 Kirk Road, St. Charles lub 40W296 Wasco Road, Campton Hills.

Darowizny powinny być nowe i nierozpakowane. Jen powiedziała, że ​​najbardziej pożądane przedmioty to rowery, tablety, pistolety Nerf, karty podarunkowe i lalki My Generation.

Każdego roku Stopkowie przekazują również jeepa, którym można jeździć, który był ulubioną zabawką Tommy’ego.

Po otrzymaniu zabawek rodzina ładuje je na ciężarówkę i dostarcza do Armii Zbawienia w celu dystrybucji.

Istnieje również lista prezentów w rejestrze Amazon. Zakupione tą drogą przedmioty są wysyłane bezpośrednio do ich domu.

W zeszłym roku Armia Zbawienia pomogła 600 dzieciom.

W tym roku zarejestrowane rodziny będą mogły przejść przez magazyn i wybrać zabawki odpowiednie dla wieku swoich dzieci w dniach 14-16 grudnia przy 1710 S. Seventh Ave. w St. Charles.

„Tommy był kulą energii” – wspomina Jen. „Zrobiłby wszystko, żebyś się roześmiał. Nigdy nie siedział spokojnie i był po prostu najszczęśliwszym chłopcem”.

Teraz jego rodzice mają nadzieję, że przez wiele lat będą przynosić tę samą radość innym dzieciom.

„Jesteśmy wdzięczni za wszelkie datki, które pomogą zachować pamięć o nim” – mówi Jen. „Chcemy nadal przynosić szczęście społeczności w jego imieniu, ponieważ sam nie może”.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Jen Stopka

News Chicago

Gdy oddamy krew, duch Emily z Arlington Heights wciąż będzie pomagał chorym

Opublikowano

dnia

Autor:

25 lutego w parafii Matki Bożej Przydrożnej odbędzie się zbiórka krwi ku pamięci dziewczynki z Arlington Heights, która zmarła w 2007 roku po dwuletniej walce z ostrą białaczką szpikową.

Emily Ann Holum zachorowała na ostrą białaczkę szpikową gdy miała 4 lata. Przez dwa lata dzielnie toczyła swą walkę z wdziękiem, godnością i determinacją. Była mała, ale potężna, dzięki czemu zyskała pseudonim Mighty Mite. Miała 6 lat, kiedy zmarła.

W czasie leczenia Emmy potrzebowała licznych transfuzji produktów krwiopochodnych, przyjęła ich ponad 100. Teraz jej wdzięczna za ten dar rodzina, organizując zbiórki krwi, może nadal pomagać innym. Uważają, że duch Emily pomaga teraz innych chorym.

Zbiórka krwi pamięci Emily Ann Holum potrwa od 8:00AM do 2:00PM w niedzielę, 25 lutego, w parafialnej sali gimnastycznej, przy435 S. Ridge Ave. w Arlington Heights.

Można po prostu przyjść, ale zaleca się umawianie spotkań. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt pod adresem Parisnurse@olwparish.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: olwparish
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago rozbrzmiewa muzyką Polaka. Odwiedźcie festiwal „Chopin In the City”

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago trwa VIII festiwal „Chopin In the City”. Z tej okazji do niedzieli włącznie możemy brać udział w różnorodnych, wielokulturowych występach uznanych muzyków, wokalistów i artystów. A 1 marca będziemy świętować specjalną uroczystością urodziny polskiego kompozytora.

Sobota, 24.02.2024, godz. 8:00PM

Green Mill | 4802 N. Broadway | Chicago, Illinois
GRUPA GRAŻYNY AUGUŚCIK
Grażyna Auguścik – wokal
Jon Deitemyer – perkusja
Ben Lewis – fortepian
Jan Kregor – gitara
Ethan Philion – bas
Bilety w cenie 20 dolarów płatne gotówką będą dostępne tylko przy drzwiach.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 12:00PM

Centrum Kopernika | 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
Pracownia Artystyczna Patrycji Stępniak | „Malowanie Chopina” | Rodzinny Jarmark Sztuki
KWARTET ANY EVERLING 
Ana Everling – wokal, perkusja
Hunter Diamond – instrumenty dęte drewniane, perkusja
Kenny Reichert – gitara elektryczna
Edinho Gerber – gitara akustyczna
Bilety w cenie 25 dolarów można kupić online.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 4:00PM

ProMuzyka | 713 W. Wrightwood Avenue | Chicago, Illinois
„Et pereat mundus” projekt 
Roberts Świstelnicki – fortepian, poezja, kompozycja
Greg Artry – perkusja, wokal
Dave Miller – gitara
Katie Ernst – bas, wokal
Marek Feldman – skrzypce
Jon Irabagon – saksofon
Za wstęp przyjmowane będą wolne datki.

Piątek, 03.01.2024, godzina 7:30PM

Akademia Muzyczna PaSO 5400 Lawler Ave. | Chicago, Illinois
Świętujemy urodziny Chopina
Grażyna Auguscik – głos
Ben Lewis – fortepian
Warren Oja – wiolonczela
Andrzej Krukowski – czytanie poezji
Bilety w cenie 30 dolarów będą dostępne przy wejściu.

Serdecznie Zapraszamy!

„To jest takie ważne, żeby naszą obecnością podkreślać to, że jesteśmy ważni w tym środowisku i ważna jest nasza sztuka”, mówiła Grażyna Auguścik w studiu Radia Deon przy okazji okazji VII festiwalu „Chopin In The  City”.

 

Źródło: Sounds And Notes
Foto: YouTube, Sounds And Notes, Lionello Balestrieri, „Fryderyk Chopin przy fortepianie”
Czytaj dalej

News Chicago

Ostatni Koncert tragicznie zmarłej bezdomnej Polki – Emilii Lipińskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już informowaliśmy, w Chicago zmarła młoda Polka, która była bezdomna i grała na skrzypcach na ulicy. Wolontariusze ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego zarejestrowali jej uliczny koncert, nie wiedząc, że był ostatnim, i że więcej Emilki nie zobaczą.

Mamy nadzieję, że rodzinie Emilii Lipińskiej uda się zorganizować jej ostatnie pożegnanie. Rodzina mieszkająca w Rzeszowie czeka obecnie na informacje z prosektorium i kostnicy w Chicago. Ciało Emilli zostało przywiezione tu 11 lutego.

Emilka mówiła wolontariuszom ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, że na skrzypcach zaczęła się uczyć grać jako dziecko w Polsce, a później już na Florydzie jako nastolatka pobierała prywatne lekcje. Nie wiadomo dlaczego mieszkała na ulicy.

Według informacji uzyskanych przez wolontariuszy WŻCh kilka dni przed śmiercią Emilia miała problemy z palcami u nóg i została przyjęta do szpitala. Polce zaproponowano amputację palców, ale Emilia wyszła ze szpitala przypuszczalnie na własne żądanie.

Niedługo po wyjściu ze szpitala Emilię znaleziono martwą. Na drugi dzień w tym samym miejscu zmarła ponoć koleżanka Emilki, która wzięła jej skrzypce i także grała na ulicy.

Z naszą redakcją skontaktowała się Barbara Ziarko, mieszkająca w Rzeszowie ciocia zmarłej. Napisała, że Emilia utrzymywała stały kontakt ze swoją babcią, Ewą Jeziersk-Klusek.

Babcia Emilii chce przylecieć do Chicago a rodzina chciałaby zapobiec skremowaniu jej ciała i pochowaniu w zbiorowym grobie. Rozważa także możliwość sprowadzenia zwłok do Ojczyzny.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu