Połącz się z nami

News Chicago

Kandydaci na burmistrza Chicago wystartowali. Lightfoot złoży wniosek ostatnia, tak jak 3 lat temu

Opublikowano

dnia

W poniedziałek rano kandydaci startujący w przyszłorocznych wyborach na stanowisko burmistrza Chicago ustawili się w kolejce, by złożyć petycje zawierające podpisy popierających ich mieszkańców miasta. Aby zostać oficjalnym kandydatem, każda osoba musiała złożyć listę minimum 12 500 ważnych podpisów zarejestrowanych wyborców miejskich.

Kandydaci, którzy złożą petycje pierwszego dnia ich przyjmowania, biorą udział w loterii, z nadzieją na znalezienie się się na pierwszym miejscu na karcie do głosowania.

Jednak jeden znaczący kandydat nie dołączył do tej kolejki – burmistrz Lori Lightfoot złoży swoje petycje ostatniego możliwego dnia.

„Złożymy wniosek 28 listopada” – zapowiedziała na początku tego miesiąca.

„Nie ma w tym żadnej magii, ale poczekamy do 28 dnia na złożenie wniosku, ostatniego dnia na złożenie wniosku, tak jak zrobiliśmy to cztery lata temu”.

Zgodnie z prawem Chicago, kandydaci, którzy złożą wniosek ostatniego dnia, biorą udział w loterii o ostatnie miejsce na karcie do głosowania, dzięki czemu także mogą wyróżnić się na zatłoczonym polu.

Pierwsza tura wyborów zaplanowana jest na 28 lutego. Jeśli żaden kandydat nie uzyska w tych wyborach 50% głosów, dwóch najlepszych kandydatów przejdzie do drugiej tury zaplanowanej na 4 kwietnia.

Oto kto zapowiedział swój start w wyborach:

Kam Buckner

Buckner wychował się w Roseland i Washington Heights, a jego obecna dzielnica reprezentuje między innymi części Bronzeville, Gold Coast, Hyde Park, River North, South Shore i Woodlawn.

Jego kampania obejmuje „Plan 4 gwiazdek”, skupiając się na bezpieczeństwie i sprawiedliwości, edukacji, możliwościach gospodarczych i stabilizacji finansów miasta.

Więcej o jego kampanii można przeczytać na jego stronie internetowej.

Frederick Collins

29 lat pracował w Departamencie Policji w Chicago .Podkreślał nowe inwestycje i strategie w zakresie bezpieczeństwa publicznego w ramach swojej platformy kampanii a także zmiany dotyczące edukacji i reformy gospodarcze.

Jego strona internetowa dostępna jest tutaj.

Jesús „Chuy” García

García przegrał bezpośrednią turę z Emanuelem w wyścigu na burmistrza w 2015 r. Został wybrany do Kongresu po raz pierwszy w 2019 r. Zasiadał także w Senacie stanu Illinois oraz w Radzie Komisarzy Powiatu Cook i zyskał lokalną sławę za wsparcie Berniego Sandersa w wyborach w 2016 i 2020 roku.

Po tym, jak sondaż przeprowadzony przez kongresmana pokazał, że pokonałby urzędującą burmistrz Lori Lightfoot w wyścigu, zdecydował się kandydować.

Ja’Mal Green

Działacz społeczny Green zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej dzięki swojej pracy wspierającej ruch Black Lives Matter. Założył także kilka organizacji społecznych, w tym Small Business Repair Program i My turn to Own.

Koncentruje swoje wysiłki w dużej mierze na rozwiązaniu problemu przemocy w mieście.

Możesz dowiedzieć się więcej o nim na jego koncie na Twitterze.

Brandon Johnson

Komisarz powiatu Cook został wprowadzony do wyścigu z potężnymi poparciem ze strony Chicago Teachers Union i American Federation of Teachers. Johnson mieszka w dzielnicy Austin w Chicago, a wcześniej pracował jako nauczyciel w systemie szkół publicznych w Chicago, zanim został wybrany do rady powiatu Cook.

Możesz przeczytać więcej o Johnsonie na jego koncie na Twitterze.

Sophia King

King jest radną czwartego okręgu Chicago od kwietnia 2016 roku, mieszkając w okolicy od 30 lat. Jej kampania w dużym stopniu koncentruje się na przejrzystości w rządzie, postępowaniu miasta z brutalnymi przestępstwami oraz edukacji.

Tutaj możesz zobaczyć stronę internetową jej kampanii.

Lori Lightfoot

Burmistrz Chicago od 2019 roku, kiedy to wygrywała drugą turę z prezesem zarządu powiatu Cook Toni Preckwinkle, zastępując Rahma Emanuela na stanowisku. Zanim została burmistrzem, pełniła różne funkcje, w tym była przewodniczącą Zarządu Policji Chicago.

Obiecała pracować nad rozszerzeniem możliwości ekonomicznych w całym mieście i kontynuować swoją pracę na rzecz wzmocnienia edukacji, reformy policji i rozwoju sąsiedztwa, jeśli zostanie wybrana na drugą kadencję.

Możesz odwiedzić stronę internetową kampanii Lightfoot tutaj.

Roderick Sawyer

Sawyer pochodzi z rodziny przywódców politycznych, a jego ojciec Eugene pełnił funkcję burmistrza Chicago po śmierci Harolda Washingtona. Został wybrany do Rady Miejskiej w 2011 roku i reprezentuje 6. okręg na dalekiej południowej stronie miasta.

Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Czarnego Klubu Rady Miejskiej i zasiada w różnych komisjach, w tym ds. edukacji i rozwoju dzieci, a także w komisji ds. zasad i etyki.

Możesz przeczytać więcej o Sawyerze na jego stronie radnego.

Paul Vallas

Vallas jest byłym dyrektorem generalnym Chicago Public Schools. Przegrał prawybory Demokratów w 2002 roku i wyścig gubernatorski w 2014.

Vallas przytacza swoje doświadczenia w kierowaniu dużymi okręgami szkolnymi i zobowiązuje się do wprowadzenia ogromnych zmian w finansach miasta, rozwiązania problemów bezpieczeństwa publicznego i skuteczniejszej integracji rodziców z systemem edukacyjnym.

Więcej o Vallasie można przeczytać na stronie jego kampanii.

Willie Wilson

Był właścicielem szeregu franczyz McDonald’s i różnych firm. Kandydował na burmistrza Chicago w 2015 i 2019 r. oraz do Senatu w 2020 r. Wilson podkreśla swoje wysiłki w zakresie przekazywania bezpłatnego paliwa, kuponów żywnościowych i maseczek społecznościom.

Możesz przeczytać więcej o Wilsonie na stronie internetowej jego kampanii.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

News Chicago

Uwaga: Do 1 marca płacimy I ratę podatku od nieruchomości w powiecie Cook

Opublikowano

dnia

Autor:

Właściciele nieruchomości w powiecie Cook muszą zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości na rok 2023 do 1 marca. Po raz pierwszy od 2021 r. nie ma opóźnień i płatności są zgodne z harmonogramem.

Do opóźnień doszło po raz pierwszy gdy druga rata podatków właścicieli nieruchomości na 2021 r. została ogłoszona 150 dni po zwyczajowym terminie w obliczu miesięcy biurokratycznych sporów. Chociaż jest zwykle płatna do 1 sierpnia, właściciele nieruchomości w powiatu Cook otrzymali te rachunki dopiero w połowie października, a termin ich zapłaty upływał 1 grudnia.

Aktualnie, gdy nie ma opóźnień właściciele nieruchomości mają jedynie 91 dni pomiędzy terminami płatności podatków, co może zwiększyć ich trudności finansowe.

Opóźnienia rozpoczęły się wraz z drugą transzą ustaw o podatku od nieruchomości w 2021 r., kiedy asesor Fritz Kaegi obwinił Radę Rewizyjną Powiatu Cook za brak pomocy w modernizacji systemu komputerowego asesora.

Jednak członek Board of Review, Larry Rogers Jr., stwierdził wtedy, że winę ponosi Kaegi, ponieważ nie wykorzystał starego systemu, a także nowego systemu, aby uniknąć opóźnień.

W zeszłym roku I rata była płatna do 3 kwietnia.

Jak zapłacić rachunek?

Mieszkańcy powiatu Cook mogą płacić podatek od nieruchomości na pięć sposobów.

Płatności można dokonywać:

  • online na stronie cookcountytreasurer.com
  • w dowolnym banku Chase w stanie Illinois
  • w ponad 100 bankach społecznościowych, jeśli podatnik jest posiadaczem konta
  • pocztą
  • w biurze skarbnika pod adresem 118 N. Clark St., pokój 112, Chicago

Innowacyjne narzędzie internetowe na stronie Cookcountytreasurer.com po raz pierwszy oblicza zmiany z roku na rok dla każdej ustawy o podatku od nieruchomości i pokazuje, na co idą pieniądze z podatków.

Nowa funkcja „Where Your Money Goes zapewnia jasny obraz tego, jak zmieniała się kwota podatku od nieruchomości danego właściciela. Oblicza także kwotę, jaką indywidualny właściciel był winien każdemu okręgowi szkolnemu lub innej jednostce samorządu lokalnego w ciągu ostatnich dwóch lat.

 

Źródło: wttw
Foto: istock/Perawit Boonchu/
Czytaj dalej

News Chicago

Jennifer Lopez wystąpi w Rosemont. Dzisiaj rusza sprzedaż biletów na lipcowy koncert

Opublikowano

dnia

Autor:

Jennifer Lopez wyrusza w tym roku w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, zatrzymując się w ponad 30 miastach w całym kraju. Trasa koncertowa „This Is Me…Now” rozpocznie się 26 czerwca w Orlando na Florydzie, a w Illinois gwiazda zaśpiewa 26 lipca w Allstate Arena w Rosemont.

Trasa, nazwana na cześć jej nadchodzącego albumu studyjnego o tym samym tytule, jest pierwszą podróżą piosenkarki od prawie pięciu lat. Ostatnia trasa J. Lo odbyła się w 2019 r.

Sprzedaż biletów na koncert w Rosemont rozpocznie się w piątek, 23 lutego, o godzinie 10:00AM za pośrednictwem LiveNation.com, spółki-matki Ticketmaster. Oprócz nowego albumu, w piątek J. Lo opublikuje także film w serwisie Prime Video.

Lopez jest współautorką scenariusza „This is Me…Now: A Love Story”, musicalu filmowego o poszukiwaniu miłości, który nazwała „najbardziej osobistą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiła”. W filmie występują jej mąż, Ben Affleck, Keke Palmer, Sofia Vergara, Post Malone i inni.

Piosenkarka ma także przygotowany film dokumentalny zza kulis „Największa historia miłosna, której nie opowiedziano”, który będzie miał premierę 27 lutego, także na platformie Prime.

Jennifer Lynn Lopez urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Jej rodzice przybyli do Stanów jako emigranci z Porto Rico (Brazylia). Rodzice chcieli, aby została pianistką, lecz najmłodsza córka nie spełniła ich marzeń. Postanowiła poświęcić się aktorstwu. Występując w musicalach, zwiedziła prawie cały świat.

Karierę muzyczną rozpoczęła wydając album studyjny w 1999 roku. Była jedną z artystek, która przyczyniła się do odrodzenia muzyki latynoskiej w muzyce popularnej. Należała do tzw. latynoskiej fali wraz z innymi debiutującymi wykonawcami tego gatunku muzyki, m.in. Rickym Martinem i Shakirą.

W 2012 r. została uznana za najbardziej wpływową gwiazdę według magazynu „Forbes”, pokonując m.in. Oprah Winfrey czy Justina Biebera. 

 

Źródło: nbc, wikipedia
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz miasto z perspektywy, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. FlyOver rusza 1 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy, tym roku na Navy Pier zawita nowa, ekscytująca przejażdżka, oferująca zupełnie nową przygodę. Wzniesie ona pasażerów ponad niesamowitą panoramą miasta dzięki ogromnemu sferycznemu ekranowi o szerokości 65 stóp, który otacza jeźdźców i ruchome siedzenia.

FlyOver to wciągająca atrakcja łącząca wiodące technologie dronów wraz z imponującymi ujęciami lotniczymi i narracją pierwszoosobową.

Ekscytujący obiekt o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych wypuścił swój pierwszy zwiastun na początku miesiąca i ostatecznie zadebiutuje na molo Navy Pier w Chicago w przyszłym tygodniu, w piątek, 1 marca.

„Dzięki tej wciągającej opowieści chcieliśmy uchwycić bogatą różnorodność mieszkańców Chicago i tętniące życiem dzielnice, które splatają tkankę tak wyjątkowego miasta” – powiedziała Lisa Adams, dyrektor operacyjna i producentka wykonawcza Flyover Attractions.

Zgodnie z zapowiedzią kultowe miejsca w Chicago, które zostaną zaprezentowane na platformie FlyOver, to Navy Pier, North Ave Beach, Lake Shore Drive, Chicago Theatre i Joffrey Ballet.

„Od wspinania się na drapacze chmur o wysokości ponad 13000 stóp, przez nurkowanie w dół budynków, prześlizgiwanie się po chodnikach, nurkowanie w kultowych obiektach, takich jak Chicago Theatre, po unoszenie się wśród fajerwerków i nie tylko – to doświadczenie będzie pierwszym tego rodzaju w Chicago” – napisano w komunikacie FlyOver.

Obsługujące jednocześnie 60 gości, fotele ruchome zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać swoim pasażerom poczucie ruchu. Jednocześnie goście doświadczą wiatru, mgły i zapachów.

Bilety są już w sprzedaży i można je znaleźć na stronie www.flyoverchicagonavypier.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Flyover
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu