Połącz się z nami

News Chicago

Kandydaci na burmistrza Chicago wystartowali. Lightfoot złoży wniosek ostatnia, tak jak 3 lat temu

Opublikowano

dnia

W poniedziałek rano kandydaci startujący w przyszłorocznych wyborach na stanowisko burmistrza Chicago ustawili się w kolejce, by złożyć petycje zawierające podpisy popierających ich mieszkańców miasta. Aby zostać oficjalnym kandydatem, każda osoba musiała złożyć listę minimum 12 500 ważnych podpisów zarejestrowanych wyborców miejskich.

Kandydaci, którzy złożą petycje pierwszego dnia ich przyjmowania, biorą udział w loterii, z nadzieją na znalezienie się się na pierwszym miejscu na karcie do głosowania.

Jednak jeden znaczący kandydat nie dołączył do tej kolejki – burmistrz Lori Lightfoot złoży swoje petycje ostatniego możliwego dnia.

„Złożymy wniosek 28 listopada” – zapowiedziała na początku tego miesiąca.

„Nie ma w tym żadnej magii, ale poczekamy do 28 dnia na złożenie wniosku, ostatniego dnia na złożenie wniosku, tak jak zrobiliśmy to cztery lata temu”.

REKLAMA REKLAMA

Zgodnie z prawem Chicago, kandydaci, którzy złożą wniosek ostatniego dnia, biorą udział w loterii o ostatnie miejsce na karcie do głosowania, dzięki czemu także mogą wyróżnić się na zatłoczonym polu.

Pierwsza tura wyborów zaplanowana jest na 28 lutego. Jeśli żaden kandydat nie uzyska w tych wyborach 50% głosów, dwóch najlepszych kandydatów przejdzie do drugiej tury zaplanowanej na 4 kwietnia.

Oto kto zapowiedział swój start w wyborach:

Kam Buckner

Buckner wychował się w Roseland i Washington Heights, a jego obecna dzielnica reprezentuje między innymi części Bronzeville, Gold Coast, Hyde Park, River North, South Shore i Woodlawn.

Jego kampania obejmuje „Plan 4 gwiazdek”, skupiając się na bezpieczeństwie i sprawiedliwości, edukacji, możliwościach gospodarczych i stabilizacji finansów miasta.

Więcej o jego kampanii można przeczytać na jego stronie internetowej.

Frederick Collins

29 lat pracował w Departamencie Policji w Chicago .Podkreślał nowe inwestycje i strategie w zakresie bezpieczeństwa publicznego w ramach swojej platformy kampanii a także zmiany dotyczące edukacji i reformy gospodarcze.

Jego strona internetowa dostępna jest tutaj.

Jesús „Chuy” García

García przegrał bezpośrednią turę z Emanuelem w wyścigu na burmistrza w 2015 r. Został wybrany do Kongresu po raz pierwszy w 2019 r. Zasiadał także w Senacie stanu Illinois oraz w Radzie Komisarzy Powiatu Cook i zyskał lokalną sławę za wsparcie Berniego Sandersa w wyborach w 2016 i 2020 roku.

Po tym, jak sondaż przeprowadzony przez kongresmana pokazał, że pokonałby urzędującą burmistrz Lori Lightfoot w wyścigu, zdecydował się kandydować.

Ja’Mal Green

Działacz społeczny Green zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej dzięki swojej pracy wspierającej ruch Black Lives Matter. Założył także kilka organizacji społecznych, w tym Small Business Repair Program i My turn to Own.

Koncentruje swoje wysiłki w dużej mierze na rozwiązaniu problemu przemocy w mieście.

Możesz dowiedzieć się więcej o nim na jego koncie na Twitterze.

Brandon Johnson

Komisarz powiatu Cook został wprowadzony do wyścigu z potężnymi poparciem ze strony Chicago Teachers Union i American Federation of Teachers. Johnson mieszka w dzielnicy Austin w Chicago, a wcześniej pracował jako nauczyciel w systemie szkół publicznych w Chicago, zanim został wybrany do rady powiatu Cook.

Możesz przeczytać więcej o Johnsonie na jego koncie na Twitterze.

Sophia King

King jest radną czwartego okręgu Chicago od kwietnia 2016 roku, mieszkając w okolicy od 30 lat. Jej kampania w dużym stopniu koncentruje się na przejrzystości w rządzie, postępowaniu miasta z brutalnymi przestępstwami oraz edukacji.

Tutaj możesz zobaczyć stronę internetową jej kampanii.

Lori Lightfoot

Burmistrz Chicago od 2019 roku, kiedy to wygrywała drugą turę z prezesem zarządu powiatu Cook Toni Preckwinkle, zastępując Rahma Emanuela na stanowisku. Zanim została burmistrzem, pełniła różne funkcje, w tym była przewodniczącą Zarządu Policji Chicago.

Obiecała pracować nad rozszerzeniem możliwości ekonomicznych w całym mieście i kontynuować swoją pracę na rzecz wzmocnienia edukacji, reformy policji i rozwoju sąsiedztwa, jeśli zostanie wybrana na drugą kadencję.

Możesz odwiedzić stronę internetową kampanii Lightfoot tutaj.

Roderick Sawyer

Sawyer pochodzi z rodziny przywódców politycznych, a jego ojciec Eugene pełnił funkcję burmistrza Chicago po śmierci Harolda Washingtona. Został wybrany do Rady Miejskiej w 2011 roku i reprezentuje 6. okręg na dalekiej południowej stronie miasta.

Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Czarnego Klubu Rady Miejskiej i zasiada w różnych komisjach, w tym ds. edukacji i rozwoju dzieci, a także w komisji ds. zasad i etyki.

Możesz przeczytać więcej o Sawyerze na jego stronie radnego.

Paul Vallas

Vallas jest byłym dyrektorem generalnym Chicago Public Schools. Przegrał prawybory Demokratów w 2002 roku i wyścig gubernatorski w 2014.

Vallas przytacza swoje doświadczenia w kierowaniu dużymi okręgami szkolnymi i zobowiązuje się do wprowadzenia ogromnych zmian w finansach miasta, rozwiązania problemów bezpieczeństwa publicznego i skuteczniejszej integracji rodziców z systemem edukacyjnym.

Więcej o Vallasie można przeczytać na stronie jego kampanii.

Willie Wilson

Był właścicielem szeregu franczyz McDonald’s i różnych firm. Kandydował na burmistrza Chicago w 2015 i 2019 r. oraz do Senatu w 2020 r. Wilson podkreśla swoje wysiłki w zakresie przekazywania bezpłatnego paliwa, kuponów żywnościowych i maseczek społecznościom.

Możesz przeczytać więcej o Wilsonie na stronie internetowej jego kampanii.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kandydat na Burmistrza dla Radia Deon: Tylko Jesus Chuy Garcia może pokonać Lightfoot

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesus Chuy Garcia, członek Partii Demokratycznej, jako ostatni kandydat zgłosił się do wyborów na burmistrza Chicago, jego nazwisko na liście wyborczej także będzie ostatnie. Na antenie Radia Deon mówił o sobie oraz o swoich nadziejach na zmiany, jakie chciałby zaprowadzić w Wietrznym Mieście, jeśli uda mu się zastąpić Lori Lightfoot na jej stanowisku.

Jesus Chuy Garcia pochodzi z Meksyku. Jest jednym z 11 kandydatów na burmistrza Chicago w wyborach, które odbędą się 28 lutego 2023 roku. Wcześniej starał się o to stanowisko w 2015 roku.

Przybyłem do Stanów Zjednoczonych jako imigrant, gdy miałem 9 lat, w 1965 r. – wspomina nasz Gość, podobnie jak wielu Polaków przyjechało kiedyś do Chicago. 

Garcia przyjechał tu z matką i trojgiem rodzeństwa by dołączyć do mieszkającego tu ojca. Uczęszczał do szkoły katolickiej i publicznej. Studiował na Uniwersytecie Illinois. Zasiadał w zarządzie powiatu Cook, Senacie stanu Illinois, a także Radzie Miasta Chicago przed swoim wyborem do Kongresu.

REKLAMA REKLAMA

Od 2019 roku jest kongresmenem USA w 4. dzielnicy Illinois.

„Kandyduję, bo czuję, że Chicago potrzebuje nowego przywództwa” wyjaśniał na naszej antenie Jesus Chuy Garcia.

Ludzie potrzebują burmistrza, który zjednoczy ich wszystkich, uważa nasz Gość. Przywódcy, który sprawi, że zostaną wysłuchani i poczują się naprawdę reprezentowani.

Jednym z głównych problemów Chicago jest oczywiście przestępczość.

Jesus Chuy Garcia mówi, że jego mieszkańcy zasługują na to, że ich burmistrz zmieni tą rzeczywistość i postrzeganie miasta o 180 stopni.

Funkcjonariusze policji i mieszkańcy powinni współpracować i mieć do siebie nawzajem zaufanie.

„Mieszkam w Chicago od 56 lat, myślę, że wiem jak to osiągnąć” – podkreśla Gość Radia Deon.

Jesus Chuy Garcia uważa także, że jest najbardziej doświadczonym, wśród osób kandydujących na stanowisko burmistrza.

Nasz Gość przypomina, że jako kongresmen dbał o sprawy ludzi przez ostatnie dwa lata; sukcesem było zapewnienie szczepionek przeciwko Covid-19 dla wszystkich, pomoc federalna w postaci czeków „stimulus”, rozwój infrastruktury czy tworzenie miejsc pracy.

Życzymy powodzenia w wyborach.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

News Chicago

Tylko do jutra możesz się starać o pomoc od miasta. Złóż wniosek o 500 dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Tylko do 9 grudnia można złożyć wniosek o pomoc w wysokości 500 dolarów. Chicago oferuje wsparcie uprawnionym mieszkańcom w ramach nowego programu. Pomoc jest skierowana do mieszkańców mających dorosłe osoby na utrzymaniu.

Jednorazowe płatności będą administrowane za pośrednictwem programu o nazwie Chicago Resiliency Fund 2.0, ogłoszonego przez miasto na początku tego roku, który „ma na celu zapewnienie pomocy pieniężnej mieszkańcom Chicago, którzy mogli zostać pominięci w wypłacie stimulus COVID-19”.

„Fundusz ma na celu wsparcie mieszkańców, którzy mieli trudności z dostępem i kwalifikacją do federalnych płatności zapomogowych w 2020 r., w tym funduszy pomocowych COVID-19” – czytamy na stronie internetowej miasta.

Obecna runda płatności jest skierowana do mieszkańców z dorosłymi osobami na utrzymaniu lub opiekunów osób dorosłych.

Dwie organizacje zostały zobowiązane do przyjmowania wniosków: The Association House Chicago i Chinese Mutual Aid Foundation.

REKLAMA REKLAMA

Uprawnieni mieszkańcy będą musieli złożyć wniosek online, a odbiorcy zostaną wybrani na drodze losowania. Zwycięzcy będą musieli okazać dowód, że się kwalifikują. Dozwolony jest tylko jeden wniosek na gospodarstwo domowe.

Według władz miasta wybranych zostanie ponad 4000 beneficjentów wsparcia.

Podania należy składać do 9 grudnia, ale drugi termin zostanie otwarty także pod koniec grudnia dla nieudokumentowanych mieszkańców i pracujących w domu.

Czy kwalifikujesz się do obecnej rundy pomocy? Oto wymagania:

 • Mieszkasz w mieście Chicago
 • Masz ukończone 18 lat
 • Twój poziom dochodu gospodarstwa domowego spadł do 300% federalnego poziomu ubóstwa (FPL) lub poniżej
 • Złożyłeś podatki w 2019 r. oraz informację o posiadaniu na utrzymaniu osoby w wieku 17 lat lub starszej

Aby określić, czy Twój dochód spełnia próg udziału w programie, zobacz, ile możesz zarabiać na podstawie liczby osób w gospodarstwie domowym:

 1. 40 770 $
 2. 54 930 $
 3. 69 090 $
 4. 83 250 $
 5. 97 410 $
 6. 111 570 $
 7. 125 730 $
 8. 139 890 $

W przypadku wnioskodawców z więcej niż ośmioma osobami w domu należy dodać 4720 USD na każdą osobę w gospodarstwie domowym.

Na początku tego roku Chicago uruchomiło miesięczny program pomocy dla rodzin o niskich dochodach, dający miesięczne wsparcie o wysokości 500 USD, ale program ten różni się od obecnej opcji jednorazowej płatności.

W lutym biuro burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiło serię inicjatyw na rzecz walki z ubóstwem.

Więcej informacji i szczegółów na temat składania wniosków przez Internet można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Fabio Camandona/ insta_photos/Motortion
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu