Połącz się z nami

News Chicago

Bezpieczeństwo pacjentów szpitali Chicago ponownie spada wg nowych ocen

Opublikowano

dnia

Zgodnie z nowym raportem, ogólna ocena stanu Illinois pod względem bezpieczeństwa szpitali ponownie spadła, tym razem na 28. miejsce w kraju, przy czym jeden szpital w Chicago uzyskał ocenę F, a ponad pół tuzina szpitali uzyskało ocenę D.

Według nowych ocen organizacji non-profit Leapfrog Group, która ocenia szpitale w całym kraju dwa razy w roku, około 26,5% szpitali w Illinois uzyskało ocenę A za bezpieczeństwo.

Odsetek szpitali uzyskujących oceny A w Illinois powoli spada w ostatnich latach.

Jeszcze wiosną 2021 r. Illinois zajmowało 17. miejsce w kraju, a 35% szpitali uzyskało ocenę A.

Oceny są ważne dla szpitali, ponieważ placówki starają się przyciągać pacjentów i konkurować o nich. Szpitale z wysokimi ocenami często zachwalają je w swoich reklamach, chociaż eksperci radzą pacjentom, aby korzystali z ocen jako jednego z narzędzi przy wyborze miejsca otrzymania opieki.

REKLAMA REKLAMA

Stopnie Leapfrog opierają się na ponad 30 miarach bezpieczeństwa pacjentów, wynikających z danych rządu federalnego, ankiety Leapfrog i innych źródeł. Obejmują upadki i urazy, higienę rąk i wskaźniki śmiertelności wśród pacjentów chirurgicznych z poważnymi, uleczalnymi schorzeniami.

W opublikowanych w środę ocenach jeden szpital w Illinois, South Shore Hospital w południowej części miasta, otrzymał ocenę F.

Siedem szpitali w Illinois uzyskało ocenę D, w tym szpitale Weiss Memorial i Roseland Community w Chicago, a także Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn i Vista Medical Center East w Waukegan.

Dyrektor generalny South Shore, Leslie Rogers, powiedział, że odkąd tego lata objął stanowisko lidera szpitala, stara się skupić na poprawie stabilności finansowej szpitala, jego ocenach jakości Medicare wydanych przez rząd federalny oraz wzmocnieniu zaangażowania szpitala w społeczność.

Szpital non-profit obsługuje głównie czarną społeczność, a wielu jego pacjentów korzysta z Medicare lub Medicaid.

„Kultura zorientowana na bezpieczeństwo pacjentów jest tym, dokąd zmierzamy” — zapowiedział Rogers. „Będziemy nadal pracować i dążyć do tego”.

„Dokładny pomiar tych danych może być trudny, a niektóre organizacje stosują ograniczone metodologie, które nie zawsze odzwierciedlają jakość opieki lub różne czynniki, które przyczyniają się do wyników pacjentów” – powiedział rzecznik Advocate, Mike Riopell, krytykując metodologię Leapfrog.

W przypadku Vista Medical Center East ocena D, którą uzyskał w najnowszym raporcie, jest poprawą w stosunku do początku tego roku, kiedy był to jedyny szpital stanowy, który uzyskał ocenę F.

Szpital Weiss otrzymał ocenę D ze względu na wzrost zakażeń szpitalnych w niektórych okresach sprawozdawczych, przekazała w oświadczeniu Jane Brust, rzeczniczka firmy macierzystej Weiss Pipeline Health.

Chociaż odsetek szpitali klasy A w Illinois spadł, raport zawiera pewne jasne punkty, nawet gdy szpitale w całym stanie nadal zmagają się z skutkami pandemii i niedoborami personelu.

Trzy szpitale w Illinois zdobyły ocenę A 22. raz z rzędu. Jest to wyczyn osiągnięty przez zaledwie 22 szpitale w całym kraju.

Te trzy szpitale w Illinois to University of Chicago Medical Center, Elmhurst Hospital i Northwestern Medicine Central DuPage Hospital w Winfield.

O najbardziej bezpiecznych szpitalach na przedmieściach Chicago pisaliśmy 17 listopada.

U.S. News & World Report, który co roku klasyfikuje szpitale przy użyciu innej metodologii niż Leapfrog, uznał Northwestern Memorial za najlepszy szpital w Illinois przez 11 kolejnych lat.

Należy wziąć pod uwagę, że każdego roku wiele organizacji ocenia szpitale, stosując różne metodologie i uzyskując różne wyniki.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Northwestern Medicine, Vista Health Sysytem, Advocate Health Care, South Shore Hospital, istock/gorodenkoff

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kandydat na Burmistrza dla Radia Deon: Tylko Jesus Chuy Garcia może pokonać Lightfoot

Opublikowano

dnia

Autor:

Jesus Chuy Garcia, członek Partii Demokratycznej, jako ostatni kandydat zgłosił się do wyborów na burmistrza Chicago, jego nazwisko na liście wyborczej także będzie ostatnie. Na antenie Radia Deon mówił o sobie oraz o swoich nadziejach na zmiany, jakie chciałby zaprowadzić w Wietrznym Mieście, jeśli uda mu się zastąpić Lori Lightfoot na jej stanowisku.

Jesus Chuy Garcia pochodzi z Meksyku. Jest jednym z 11 kandydatów na burmistrza Chicago w wyborach, które odbędą się 28 lutego 2023 roku. Wcześniej starał się o to stanowisko w 2015 roku.

Przybyłem do Stanów Zjednoczonych jako imigrant, gdy miałem 9 lat, w 1965 r. – wspomina nasz Gość, podobnie jak wielu Polaków przyjechało kiedyś do Chicago. 

Garcia przyjechał tu z matką i trojgiem rodzeństwa by dołączyć do mieszkającego tu ojca. Uczęszczał do szkoły katolickiej i publicznej. Studiował na Uniwersytecie Illinois. Zasiadał w zarządzie powiatu Cook, Senacie stanu Illinois, a także Radzie Miasta Chicago przed swoim wyborem do Kongresu.

REKLAMA REKLAMA

Od 2019 roku jest kongresmenem USA w 4. dzielnicy Illinois.

„Kandyduję, bo czuję, że Chicago potrzebuje nowego przywództwa” wyjaśniał na naszej antenie Jesus Chuy Garcia.

Ludzie potrzebują burmistrza, który zjednoczy ich wszystkich, uważa nasz Gość. Przywódcy, który sprawi, że zostaną wysłuchani i poczują się naprawdę reprezentowani.

Jednym z głównych problemów Chicago jest oczywiście przestępczość.

Jesus Chuy Garcia mówi, że jego mieszkańcy zasługują na to, że ich burmistrz zmieni tą rzeczywistość i postrzeganie miasta o 180 stopni.

Funkcjonariusze policji i mieszkańcy powinni współpracować i mieć do siebie nawzajem zaufanie.

„Mieszkam w Chicago od 56 lat, myślę, że wiem jak to osiągnąć” – podkreśla Gość Radia Deon.

Jesus Chuy Garcia uważa także, że jest najbardziej doświadczonym, wśród osób kandydujących na stanowisko burmistrza.

Nasz Gość przypomina, że jako kongresmen dbał o sprawy ludzi przez ostatnie dwa lata; sukcesem było zapewnienie szczepionek przeciwko Covid-19 dla wszystkich, pomoc federalna w postaci czeków „stimulus”, rozwój infrastruktury czy tworzenie miejsc pracy.

Życzymy powodzenia w wyborach.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

News Chicago

Tylko do jutra możesz się starać o pomoc od miasta. Złóż wniosek o 500 dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Tylko do 9 grudnia można złożyć wniosek o pomoc w wysokości 500 dolarów. Chicago oferuje wsparcie uprawnionym mieszkańcom w ramach nowego programu. Pomoc jest skierowana do mieszkańców mających dorosłe osoby na utrzymaniu.

Jednorazowe płatności będą administrowane za pośrednictwem programu o nazwie Chicago Resiliency Fund 2.0, ogłoszonego przez miasto na początku tego roku, który „ma na celu zapewnienie pomocy pieniężnej mieszkańcom Chicago, którzy mogli zostać pominięci w wypłacie stimulus COVID-19”.

„Fundusz ma na celu wsparcie mieszkańców, którzy mieli trudności z dostępem i kwalifikacją do federalnych płatności zapomogowych w 2020 r., w tym funduszy pomocowych COVID-19” – czytamy na stronie internetowej miasta.

Obecna runda płatności jest skierowana do mieszkańców z dorosłymi osobami na utrzymaniu lub opiekunów osób dorosłych.

Dwie organizacje zostały zobowiązane do przyjmowania wniosków: The Association House Chicago i Chinese Mutual Aid Foundation.

REKLAMA REKLAMA

Uprawnieni mieszkańcy będą musieli złożyć wniosek online, a odbiorcy zostaną wybrani na drodze losowania. Zwycięzcy będą musieli okazać dowód, że się kwalifikują. Dozwolony jest tylko jeden wniosek na gospodarstwo domowe.

Według władz miasta wybranych zostanie ponad 4000 beneficjentów wsparcia.

Podania należy składać do 9 grudnia, ale drugi termin zostanie otwarty także pod koniec grudnia dla nieudokumentowanych mieszkańców i pracujących w domu.

Czy kwalifikujesz się do obecnej rundy pomocy? Oto wymagania:

 • Mieszkasz w mieście Chicago
 • Masz ukończone 18 lat
 • Twój poziom dochodu gospodarstwa domowego spadł do 300% federalnego poziomu ubóstwa (FPL) lub poniżej
 • Złożyłeś podatki w 2019 r. oraz informację o posiadaniu na utrzymaniu osoby w wieku 17 lat lub starszej

Aby określić, czy Twój dochód spełnia próg udziału w programie, zobacz, ile możesz zarabiać na podstawie liczby osób w gospodarstwie domowym:

 1. 40 770 $
 2. 54 930 $
 3. 69 090 $
 4. 83 250 $
 5. 97 410 $
 6. 111 570 $
 7. 125 730 $
 8. 139 890 $

W przypadku wnioskodawców z więcej niż ośmioma osobami w domu należy dodać 4720 USD na każdą osobę w gospodarstwie domowym.

Na początku tego roku Chicago uruchomiło miesięczny program pomocy dla rodzin o niskich dochodach, dający miesięczne wsparcie o wysokości 500 USD, ale program ten różni się od obecnej opcji jednorazowej płatności.

W lutym biuro burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiło serię inicjatyw na rzecz walki z ubóstwem.

Więcej informacji i szczegółów na temat składania wniosków przez Internet można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Fabio Camandona/ insta_photos/Motortion
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu