Połącz się z nami

News Chicago

Moje dziecko pytało czy umrze: 8-latek z Michigan spadł z 24 stóp na beton ze ścianki wspinaczkowej na Navy Pier

Opublikowano

dnia

Ścianka wspinaczkowa na Navy Pier była punktem kulminacyjnym corocznej podróży 8-letniego George’a Brewera z rodziną z Michigan do Chicago. W lipcu ubiegłego roku George wspiął się po ścianie, a następnie puścił się i spadł z wysokości 24 stóp na beton, jak pokazuje wideo nagrane przez jego matkę.

Operatorzy ścianki wspinaczkowej założyli chłopcu uprząż, ale nie przymocowali liny, jak twierdzi złożony przez rodziców George’a pozew.

„Myśleliśmy, że nie żyje, kiedy spadł” – powiedział ojciec George’a, Gideon Brewer.

Rodzice George’a opowiedzieli w środę o incydencie, który poważnie zranił ich syna. Ich prawnicy złożyli we wtorek pozew w sądzie powiatu Cook przeciwko Navy Pier, operatorowi ściany i jej dwóm pracownikom, którzy wtedy pracowali.

„To była przerwa na zabawę tego lata a zamieniła się w największy koszmar w całym naszym życiu” – powiedziała matka chłopca, Erin Brewer.

George złamał piszczel, kość udową, miednicę, podbródek, zęby i miał wstrząs mózgu, powiedziała jego matka. Miał trzy operacje w Szpitalu Dziecięcym Lurie w Chicago i kolejną w domu, w Grand Rapids. Kolejna operacja planowana jest na styczeń.

REKLAMA REKLAMA

George poruszał na wózku inwalidzkim przez dwa miesiące.

Prawnik rodziny, Steve Levin, powiedział, że dokumenty z wewnętrznego dochodzenia przeprowadzonego przez Navy Pier mówią, że operatorzy ścianki przyznali, że George nie miał żadnej liny. Operatorzy ci twierdzili, że byli „rozproszeni” i nie widzieli, jak chłopiec wspina się po ścianie, powiedział Levin.

Rodzice George’a twierdzą, że słyszeli, jak jeden z operatorów powiedział ich synowi „naciśnij przycisk – to sygnał do startu” mając na myśli stoper.

Nie jest jasne, czy Navy Pier zmieniło swoje procedury operacyjne w odpowiedzi na uraz, czy operatorzy zostali ukarani lub zwolnieni.

Rzeczniczka Navy Pier powiedziała, że ​​nie będzie komentować pozwu ani innych pytań dotyczących ścianki wspinaczkowej, zwanej Klime Wallz, która została zagrodzona na sezon zimowy w Navy Pier w środę.

Gideon Brewer i jego trzej synowie wspięli się na ścianę dzień przed incydentem z 27 lipca.

„Nasi chłopcy i uwielbiają się wspinać” — powiedziała Erin Brewer. „To był dla nich najważniejszy punkt wycieczki”.

Po upadku syna, rodzice wołali o pomoc. Świadkowie zdarzenia przybiegli, zadzwonili na 911 i wezwali pomoc.

Ojciec dziecka powiedział, że chce pociągnąć Navy Pier do odpowiedzialności, aby taka sytuacja nie przydarzyła się innej rodzinie. „Powierzyliśmy im opiekę nad naszym synem, ale zawiedli. To ostrzeżenie dla rodziców na całym świecie, że nie możesz stracić czujności” – powiedział ojciec.

„To irytujące, ponieważ można było temu zapobiec w 100%. To nigdy nie powinno się zdarzyć – nigdy”

Rodzina złożyła 10-punktowy pozew o odszkodowanie w wysokości ponad 50 000 USD.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, rodzina Brewer

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu