Połącz się z nami

News Chicago

Obiad w Święto Dziękczynienia. Wybierz restaurację na spotkanie z rodziną w Chicago

Opublikowano

dnia

Zbliża się Święto Dziękczynienia i czas zacząć robić plany na ten wyjątkowy czas. Jeśli chcesz skorzystać z restauracji by zjeść niezapomnianą kolację z najbliższymi, zaufaj ekspertom, którzy zajmą się ciężką pracą, podczas gdy Ty i Twoi bliscy usiądziecie wygodnie i będziecie cieszyć się przepysznymi, świątecznymi daniami.

Wiele chicagowskich restauracji, w tym te należące do najlepszych w mieście, będzie oferować okazji Dnia Dziękczynienia specjalne menu. Ale musisz się pospieszyć z rezerwacją, by zapewnić sobie miejsce.

Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnej uczty z indyka ze wszystkimi dodatkami, czy preferujesz steki i smażonego kurczaka, poniższe miejsca są w stanie sprostać zadaniu.

Dla tych, którzy wolą zjeść w domu, istnieje również wiele pakietów na wynos.

Chicagowskie restauracje oferujące kolację z okazji Święta Dziękczynienia:

1. Yardbird, River North

To współczesna restauracja z kilkoma lokalami w całym kraju, która właśnie przybyła także do Chicago.

W Święto Dziękczynienia goście mogą zjeść obiad i cieszyć się świątecznym menu a la carte lub zabrać do domu pakiet, który nakarmi 2-4 osoby (290 USD) lub 6-8 osób (550 USD). Polecane produkty to pieczony w ziołach indyk, zapiekanka z zielonej fasoli i batatów z masłem w glazurze bourbon brown.

Wszystkie zamówienia obejmują bezpłatną butelkę wina. Możesz również dodać 24 kawałki smażonego kurczaka makaron z serem i ciasteczkami za 50 USD. Dokonaj rezerwacji lub złóż zamówienia tutaj.

2. Bristol, Bucktown

Zaimponuj rodzinie trzydaniową ucztą. Pakiet na wynos w Bristolu, który obejmuje cztery osoby i kosztuje 225 dolarów, obejmuje chleb mleczny, bisque z maślanki, pieczoną pierś indyka, wędzone udka z indyka, puree ziemniaczane, farsz ziołowy, sernik dyniowy i wiele więcej.

Złóż zamówienia tutaj.

3. The Goddes and Grocer, Wicker Park

Tutejsze opcje obejmują: Indyka dla dwojga (2 porcje za 75 USD), Family Matters (6 porcji za 195 USD) i All in the Family (12 porcji za 395 USD).

Wszystkie zestawy zawierają indyka, farsz, sos, sos żurawinowy, puree ziemniaczane, zapiekankę z zielonej fasoli, bułki Parker House i ciasto dyniowe. Goście mogą dodać zupy a la carte, przekąski, dodatki, desery i nie tylko.

Złóż zamówienia tutaj przed 16 listopada.

4. Prime & Proviosions, Loop

Pokaż rodzinie, jak bardzo jesteś wdzięczny w tym roku, zabierając ją do tego luksusowego steakhouse prowadzonego przez DineAmic Hospitality. Będziesz mógł skosztować sałatek, surowego baru, soczystych mięs, dekadenckich dodatków i pysznych deserów za 85 USD za osobę dorosłą i 35 USD za dziecko.

Prime & Provision zaoferuje również pakiet na wynos, który wyżywi dwie osoby za 130 USD, w tym zupę z dyni piżmowej, pieczonego indyka, wszystkie tradycyjne dodatki i ciasto z dyni. Dokonaj rezerwacji lub złóż zamówienie tutaj przed 20 listopada.

5. River Roast, River North

Położona nad rzeką Chicago River Roast zapewnia wspaniałe widoki w połączeniu ze współczesną amerykańską tawerną.

W Święto Dziękczynienia restauracja serwuje menu za 75 USD na osobę, które obejmuje deskę wędlin, pieczonego indyka, makaron z serem, chrupiące brukselki, ziemniaki jukon, ciasto z dyni i nie tylko.

Dla tych, którzy wolą jeść w zaciszu domu, wybierz indyka na wynos (110 USD), sałatki (45 USD) i dodatki (55 USD), które mogą służyć 8-10 osobom. Dokonaj rezerwacji tutaj.

6. The Kitchen American Bistro, River North

Stylowa restauracja nad rzeką organizuje pokrzepiającą kolację z okazji Święta Dziękczynienia za 99,50 USD za osobę dorosłą i 45,50 USD za dzieci.

Goście zaczynają od menu powitalnego, a następnie mają do wyboru bisque z dyni piżmowej lub sałatki; pieczonego indyka lub pieczoną czerwoną dynię kuri.

Przystawkom towarzyszyć będą bułki Parker House, pieczona dynia piżmowa, podsmażana brukselka, bataty i duszone warzywa. Na koniec skosztuj ciasta z dyni lub galette z jabłkami. Dokonaj rezerwacji tutaj.

7. Gene i Georgetti, River North

Kultowy steakhouse przygotowuje całkiem spory wybór zarówno na obiad, jak i na wynos.

Goście będą mogli wybierać spośród klasyków Dziękczynienia i włoskich przysmaków, w tym pieczonego indyka, fettuccine bolognese, charakterystycznego dla G&G Chicken Joe, pieczonego łososia, steku tomahawk i nie tylko.

Menu kosztuje 90 dolarów za osobę. Dokonaj rezerwacji tutaj.

8. I|O Godfrey, River North

Dla nienasyconych gości Godfrey ma coś dla w sam raz — bufet na Święto Dziękczynienia.

Podaruj sobie nieograniczoną ilość indyka, żeberek, grillowanego łososia i zestawu dodatków. Następnie wykończ go kawałkiem ciasta, kruszonką jabłkowo-gruszkową, tiramisu lub truskawkami w czekoladzie.

Bufet kosztuje 59 USD za osobę dorosłą i 15 USD za dzieci. Dokonaj rezerwacji tutaj.

9. Chicago Firehouse Restaurant, Near South Side

Ten steakhouse będzie miał swoje menu na Święto Dziękczynienia dostępne zarówno na miejscu, jak i na wynos.

Trzydaniowy posiłek obejmuje pieczonego indyka,  ziemniaki z czosnkiem, farsz oraz wybór przystawek i deserów. Goście mogą również dodać dodatki a la carte i przystawki, takie jak łosoś i duszone krótkie żeberka.

Koszt to 65 dolarów za osobę. Dokonaj rezerwacji lub złóż zamówienia tutaj przed 19 listopada.

10. Etta, Wicker Park

Obie lokalizacje Etta będą otwarte w Święto Dziękczynienia i oferują świąteczne menu za 85 USD za osobę dorosłą i 25 USD za dziecko.

Wśród dań znajdą się piersi i nogi z indyka ze słodkim sosem cebulowym i kompotem żurawinowym, a także ulubione potrawy Etty, takie jak pikantne klopsiki i focaccia z ricottą, miodem i truflami. Goście mogą również pójść na całość, dodając do posiłku czarne trufle za 50 USD.

Dokonaj rezerwacji tutaj.

Źródło: timeout
Foto: YouTube, The Goddes and Grocer, istock/ViewApart

News Chicago

Ostatni Koncert tragicznie zmarłej bezdomnej Polki – Emilii Lipińskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już informowaliśmy, w Chicago zmarła młoda Polka, która była bezdomna i grała na skrzypcach na ulicy. Wolontariusze ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego zarejestrowali jej uliczny koncert, nie wiedząc, że był ostatnim, i że więcej Emilki nie zobaczą.

Mamy nadzieję, że rodzinie Emilii Lipińskiej uda się zorganizować jej ostatnie pożegnanie. Rodzina mieszkająca w Rzeszowie czeka obecnie na informacje z prosektorium i kostnicy w Chicago. Ciało Emilli zostało przywiezione tu 11 lutego.

Emilka mówiła wolontariuszom ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, że na skrzypcach zaczęła się uczyć grać jako dziecko w Polsce, a później już na Florydzie jako nastolatka pobierała prywatne lekcje. Nie wiadomo dlaczego mieszkała na ulicy.

Według informacji uzyskanych przez wolontariuszy WŻCh kilka dni przed śmiercią Emilia miała problemy z palcami u nóg i została przyjęta do szpitala. Polce zaproponowano amputację palców, ale Emilia wyszła ze szpitala przypuszczalnie na własne żądanie.

Niedługo po wyjściu ze szpitala Emilię znaleziono martwą. Na drugi dzień w tym samym miejscu zmarła ponoć koleżanka Emilki, która wzięła jej skrzypce i także grała na ulicy.

Z naszą redakcją skontaktowała się Barbara Ziarko, mieszkająca w Rzeszowie ciocia zmarłej. Napisała, że Emilia utrzymywała stały kontakt ze swoją babcią, Ewą Jeziersk-Klusek.

Babcia Emilii chce przylecieć do Chicago a rodzina chciałaby zapobiec skremowaniu jej ciała i pochowaniu w zbiorowym grobie. Rozważa także możliwość sprowadzenia zwłok do Ojczyzny.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Decyzją Rady Edukacji, policjanci znikną ze szkół publicznych w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Rada Edukacji Chicago zagłosowała za usunięciem kilkudziesięciu umundurowanych policjantów z 39 szkół średnich, w których nadal pracują. W odrębnym głosowaniu odrzucono giganta – firmę sprzątającą Aramark jako okręgowego dostawcę usług sprzątania w placówkach edukacyjnych.

Latem 2020 roku kilkudziesięciu uczniów z Chicago zebrało się przed domem prezesa Board of Education, wzywając zarząd szkoły do rozwiązania tego dnia umowy z wydziałem policji w Chicago. W wyniku kontrowersyjnego głosowania zarząd zdecydował się jednak na utrzymanie policji w szkołach.

Cztery lata później część z tych samych dzieci ukończyła szkoły publiczne w Chicago, ale wróciła do centrali dystryktu w centrum miasta, świętując to, co uważali za wykonaną misję. Rada Edukacji Chicago zagłosowała za usunięciem kilkudziesięciu umundurowanych policjantów z 39 szkół średnich.

Dwa jednomyślne głosowania przeprowadzone zostały przez siedmioosobową, wybraną przez Burmistrza Brandona Johnsona, Chicago Board of Education, spełniając dwie obietnice z jego kampanii. Działacze na rzecz edukacji, którzy od dawna domagali się szkół wolnych od policji i zaprzestania sprywatyzowanych usług sprzątania.

W uchwale rady wezwano Chicago Public Schools CPS do zakończenia programu „szkolnego urzędnika ds. zasobów ludzkich” do początku przyszłego roku szkolnego.

Zamiast tego szkoły publiczne w Chicago powinny stworzyć politykę skupiającą się na holistycznym podejściu do bezpieczeństwa uczniów oraz zajmującą się pierwotnymi przyczynami i czynnikami przyczyniającymi się do dysproporcji w dyscyplinie uczniów.

Rada stwierdziła, że priorytetem powinna być pomoc uczniom w wyleczeniu traumy, zajęcie się sytuacjami poprzez sprawiedliwość naprawczą i ponowne zaangażowanie dzieci, które tracą zainteresowanie szkołą.

Dyrektor generalny CPS, Pedro Martinez, powiedział na początku spotkania, że urzędnicy okręgowi będą współpracować z zarządem, aby wdrożyć decyzję w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Niektórzy uczniowie od lat protestowali przeciwko obecności policji w szkołach, powołując się na analizę danych, która wykazała odmienne podejście policji do dzieci czarnoskórych i dzieci niepełnosprawnych, a także badania, które pokazują szkodliwe skutki wpychania dzieci do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

W 2020 roku „Chicago Sun-Times” odkrył, że wśród uczniów, którzy uczęszczali do szkoły średniej, w której stacjonował funkcjonariusz z Chicago, ryzyko wezwania policji było czterokrotnie większe, a dane pokazują, że policjanci są obecnie skupieni w szkołach z większością czarnych.

Badania pokazują, że obecność funkcjonariuszy szkolnych nie zapobiegła strzelaninom w szkołach.

W tym roku w Chicago 16 szkół średnich ma dwóch policjantów a kolejne 23 szkoły po jednym. W pozostałych, czyli ponad połowie z 91 okręgowych szkół średnich CPS, nie ma już policji. W szkołach podstawowych także nie ma umundurowanych funkcjonariuszy.

Inne miasta usunęły funkcjonariuszy ze szkół po powszechnych protestach w 2020 roku.

W niektórych miejscach odniesiono zamierzone korzyści, jak na przykład w szkołach publicznych w Denver, gdzie zmniejszono liczbę mandatów i aresztowań uczniów. Jednak po strzelaninie w szkole Denver zmieniło kurs i dołączyło do okręgów w Wirginii, Kalifornii i Nowym Jorku, które sprowadziły z powrotem swoich policjantów.

Czystość w szkołach

W czwartek zarząd głosował za podpisaniem nowego kontraktu z siedmioma mniejszymi dostawcami usług sprzątania, a część z nich współpracowała już z CPS. Jednak wszystkie prace porządkowe będą nadzorowane przez nowych menedżerów, którzy pracują bezpośrednio dla CPS.

Nadal nie jest jasne, czy zmiany będą kosztować więcej, czy mniej niż korzystanie z usług Aramark.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Kobieta spadająca z torów miała wielkie szczęście, że ją zauważono. Skończyło się złamaniem nogi

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek wieczorem Chiquita Martin i Marcella Lockett przypadkiem zauważyli i uratowali kobietę, która wyskoczyła z pociągu CTA w Garfield Park po przegapieniu swojego przystanku i o mały włos nie spadła z wiaduktu.

Chiquita Martin i Marcella Lockett jechali we wtorek wieczorem Lake Street w Garfield Park, kiedy Martin zauważył dwie stopy zwisające z torów Green Line biegnących wiaduktem powyżej. Na początku nie mógł uwierzyć własnym oczom i mało brakło a para pojechałyby dalej.

Na szczęście jednak zatrzymali się i po wyskoczeniu z pickupa usłyszeli wołanie o pomoc ześlizgującej się w dół kobiety, która trzymała się już resztkami sił.

Marcella Lockett zadzwoniła pod numer 911, ale zauważyła, że kobiecie ślizgają się ręce i zaniepokoiła się, że ekipa ratunkowa nie dotrze na miejsce wystarczająco szybko. Początkowo kazała kobiecie wskoczyć jej w ramiona, ale Martin obawiał się, że to zrani ich oboje.

Podprowadzili więc swój samochód pod spadającą kobietę, a ta po prostu puściła się i spadła na jej tył.

35-letnia kobieta powiedziała swoim wybawcom, że wyskoczyła z pociągu przy 3100 West Lake Street, pociągając za ręczny zamek drzwi, ponieważ przegapiła swój przystanek.

Niestety z powodu upadku kobieta złamała nogę i trzeba było wezwać karetkę. Została zabrana do szpitala Mount Sinai, gdzie stwierdzono, że jej stan jest dobry. Strażakom udało się odzyskać jej telefon komórkowy z torów, ale jej torba pozostała uwięziona w wiązce przewodów elektrycznych.

Pracownica pobliskiej firmy, która nie była świadkiem jej upadku, stwierdziła, że do pracy i z pracy jeździ zieloną linią i często widzi, jak ludzie pociągają za ręczne otwieranie drzwi.

Według przepisów bezpieczeństwa pasażerom nie wolno otwierać drzwi wagonów ani wyskakiwać z pociągu pomiędzy przystankami, chyba że zostanie o to poproszony przez pracownika CTA lub jeśli znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Należy pamiętać, że tory są zelektryfikowane, a wokół jeżdżą inne pociągi.

„To było szokujące” – powiedział Chiquita Martin po całej, gorączkowej akcji. „Siedziałem tam i się trząsłem”.

Źródło: suntimes
Foto: Google Maps, istock
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu