Połącz się z nami

News Chicago

Pokazy świetlne w okolicach Chicago. Jak bez nich wyglądałyby święta?

Opublikowano

dnia

Olśniewające pokazy świetlne w okolicach Chicago stały się tradycją, bez której trudno sobie wyobrazić sezon świąteczny. Niepowtarzalna atmosfera zimowej krainy czarów nadchodzi!

Chociaż Boże Narodzenie jest jeszcze za ponad miesiąc, niektóre pokazy świetlne już się rozpoczęły.

Lightscape w Chicago Botanic Garden w Glencoe działa od piątku, o czym pisaliśmy 11 listopada.

Od ZooLights w zoo w Lincoln Park po choinkę bożonarodzeniową w Chicago w Millennium Park — oto spis pokazów świetlnych, które ożywią sezon w okolicy:

Lightscape w Chicagowskim Ogrodzie Botanicznym

Ogród botaniczny w Chicago prowadzi gości przez sosny udekorowane łańcuchami świateł, migoczące ścieżki i wiele innych świątecznych formacji świetlnych.

Nowa wystawa o nazwie Starscape obejmuje tunel o długości 130 stóp, ozdobiony serią ponad 700 lśniących, ręcznie robionych akrylowych gwiazd.

Lightscape rozpoczął sezon 11 listopada i potrwa on do 8 stycznia. Ceny biletów wahają się od 14 do 30 dolarów.

ZooLights w Lincoln Park Zoo

ZooLights, jeden z najbardziej kolorowych świątecznych pokazów w Chicago, powróci dla gości odwiedzających Lincoln Park Zoo. Pisaliśmy o nim 19 października.

Wieloletnia tradycja będzie obchodzić 28. edycję 18 listopada, oferując szereg atrakcji dla odwiedzających. Według zoo diabelski młyn, rozległy tunel świetlny i na nowo stworzone pokazy świetlne, to tylko niektóre z atrakcji imprezy.

ZooLights będzie działać od 4:30 p.m. do 10:00 wieczorem w dniach 18-23 i 25-30 listopada, 2-14, 16-23 i 26-31 grudnia oraz 1 stycznia. Pokaz będzie bezpłatny w dniach 21 i 28 listopada, a także 1, 5, 12, 19 i 26 grudnia.

Bilety są dostępne tutaj i kosztują 5 USD, na wstęp od wtorku do niedzieli.

Choinka w Chicago w Millennium Park

Wysoki na 55 stóp niebieski świerk z Kolorado będzie tej zimy centralnym elementem miasta.

Drzewo, zdobiące od dziesięcioleci zdobiło trawnik przed domem w Morton Grove, pobiło ponad 80 zgłoszeń, kiedy zostało wybrane jako „oficjalna” choinka miejska na 2022 rok. Pisaliśmy o nim 7 listopada.

Choinka ozdabiająca Millenium Park w pobliżu skrzyżowania Michigan Avenue i Washington Street jest długoletnią tradycją w Chicago. 109. choinka zostanie podświetlona 18 listopada i pozostanie oświetlona do 8 stycznia.

Shine Light Show

Shine Light Show pozwoli odwiedzającym oglądać zsynchronizowane pokazy świąteczne w zaciszu swoich samochodów. Spektakl obejmie lśniący tunel z ponad milionem świateł LED połączonych ze świąteczną muzyką.

Wydarzenie otwiera się 18 listopada i zakończy 1 stycznia w dwóch lokalizacjach: Northbrook i Schaumburg. Bilety kosztują 32,99 USD w dni powszednie i 42,99 USD w weekendy, święta i wybrane dni powszednie. Jeden bilet obowiązuje na jeden pojazd.

O tym pokazie drive-thru pisaliśmy 9 listopada.

Festiwal Magnificent Mile Lights

Tradycyjnie około 200 drzew wzdłuż North Michigan Avenue zostanie ozdobionych światłami, aby zasygnalizować rozpoczęcie sezonu świątecznego w Chicago.

Magnificent Mile Lights Festival rozpocznie się w okresie świątecznym paradą i bezpłatnymi, rodzinnymi uroczystościami wzdłuż Michigan Avenue 19 listopada. Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz sztucznych ogni.

Illumination w Morton Arboretum

Od 19 listopada do 7 stycznia Morton Arboretum będzie podkreślać świąteczny czas poprzez coroczny pokaz świateł Illumination. Ponad 50 akrów drzew arboretum zostanie ozdobionych wspólnymi pokazami kolorów, światła i dźwięku. O pokazie pisaliśmy 2 października.

Wzdłuż jednomilowej ścieżki arboretum goście mogą posłuchać sezonowej muzyki, usiąść przy ognisku, upiec pianki i wziąć przekąskę lub napój na wynos. Spektakl obejmie również sześć nowych wystaw, w tym finał „odświeżony”, który odbędzie się w nowym Wielkim Ogrodzie arboretum.

Pokaz świateł będzie otwarty każdego wieczoru od 4:30 p.m. do 9:30 wieczorem, a ostatnie wejście jest możliwe o 8:30 p.m. Ze względu na święta wystawa będzie nieczynna 21, 24 i 28 listopada oraz 5, 12, 24 i 25 grudnia.

Bilety są do kupienia tutaj.

Light Up the Lake na Navy Pier

Zapowiadane jako największe wydarzenie związane z oświetleniem w rejonie Chicago, Light Up the Lake będzie działać od 25 listopada do 7 stycznia w Navy Pier’s Festival Hall.

Goście mogą wchodzić w interakcje z wyświetlaczami, jeździć na łyżwach, odwiedzać Świętego Mikołaja i nie tylko. Bilety na to wydarzenie, których cena waha się od 17 do 27 dolarów, obejmują również przejażdżkę 200-metrowym kołem stulecia Navy Pier.

Holiday Magic w Brookfield Zoo

Holiday Magic w Brookfield Zoo powróci już 41. raz 25 listopada, z ponad dwoma milionami świątecznych lampek LED i świątecznymi wydarzeniami zaplanowanymi dla odwiedzających.

Do wstępu będą potrzebne wejściówki. Godziny i daty będą się zmieniać w trakcie sezonu, a impreza zakończy się 31 grudnia.

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Ogród Botaniczny Chicago

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Bobi zdetronizowany. Nie potwierdzono wieku psa uznanego za najstarszego na świecie

Opublikowano

dnia

Autor:

Pies Bobi, który zakończył życie w zeszłym roku w wieku 31 lat, został pozbawiony tytułu najstarszego psa na świecie po kontroli przeprowadzonej przez Księgę Rekordów Guinnessa (GWR), jak ogłosiła w czwartek organizacja. Nie udowodniono jego sędziwego wieku.

Bobi, pies rasy Rafeiro do Alentejo, stał się sławny jako najstarszy pies na świecie, dopóki w styczniu tymczasowo nie utracił tytułu w oczekiwaniu na wynik śledztwa urzędników Księgi Rekordów Guinnessa GWR. O jego śmierci pisaliśmy w październiku.

Organizacja stwierdziła, że nie ma dowodów, których potrzebuje na poparcie, że Bobi jest rekordzistą.

Mark McKinley, dyrektor ds. rejestrów w GWR, stwierdził, że wszczęto przegląd kartoteki Bobiego w związku z obawami zgłaszanymi przez weterynarzy i innych ekspertów, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi komentarzami, a także w związku z wynikami dochodzeń przeprowadzonych przez niektóre media.

Zasadnicze znaczenie miały dane z mikrochipa z portugalskiej bazy danych SIAC, oraz dodatkowe oświadczenie weterynaryjne. Nie przyniosły one rozstrzygających dowodów, które mogłyby ostatecznie potwierdzić datę urodzenia Bobiego.

Obecnie nie jest jasne, kto dzierży tytuł najstarszego psa w historii. Urzędnicy GWR zachęcają właścicieli do zgłaszania swoich czworonogów.

Właściciel Bobiego, Leonel Costa, twierdził, że pies dożył 31 lat i 165 dni. Mówił, że miał 8 lat, gdy w 1992 roku urodził się jego pies. Całe życie spędził w Conqueiros, małej portugalskiej wiosce położonej około 93 mil na północ od stolicy Portugalii, Lizbony.

Według American Kennel Club średnia długość życia psów rasy Rafeiro do Alentejos wynosi około 12–14 lat.

Tytuł najstarszego psa należał wcześniej do australijskiego psa pasterskiego Bluey’a, który urodził się w 1910 i dożył 29 lat i 5 miesięcy.

 

Źródło: cnn
Foto: guinnessworldrecords
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz miasto z perspektywy, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. FlyOver rusza 1 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy, tym roku na Navy Pier zawita nowa, ekscytująca przejażdżka, oferująca zupełnie nową przygodę. Wzniesie ona pasażerów ponad niesamowitą panoramą miasta dzięki ogromnemu sferycznemu ekranowi o szerokości 65 stóp, który otacza jeźdźców i ruchome siedzenia.

FlyOver to wciągająca atrakcja łącząca wiodące technologie dronów wraz z imponującymi ujęciami lotniczymi i narracją pierwszoosobową.

Ekscytujący obiekt o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych wypuścił swój pierwszy zwiastun na początku miesiąca i ostatecznie zadebiutuje na molo Navy Pier w Chicago w przyszłym tygodniu, w piątek, 1 marca.

„Dzięki tej wciągającej opowieści chcieliśmy uchwycić bogatą różnorodność mieszkańców Chicago i tętniące życiem dzielnice, które splatają tkankę tak wyjątkowego miasta” – powiedziała Lisa Adams, dyrektor operacyjna i producentka wykonawcza Flyover Attractions.

Zgodnie z zapowiedzią kultowe miejsca w Chicago, które zostaną zaprezentowane na platformie FlyOver, to Navy Pier, North Ave Beach, Lake Shore Drive, Chicago Theatre i Joffrey Ballet.

„Od wspinania się na drapacze chmur o wysokości ponad 13000 stóp, przez nurkowanie w dół budynków, prześlizgiwanie się po chodnikach, nurkowanie w kultowych obiektach, takich jak Chicago Theatre, po unoszenie się wśród fajerwerków i nie tylko – to doświadczenie będzie pierwszym tego rodzaju w Chicago” – napisano w komunikacie FlyOver.

Obsługujące jednocześnie 60 gości, fotele ruchome zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać swoim pasażerom poczucie ruchu. Jednocześnie goście doświadczą wiatru, mgły i zapachów.

Bilety są już w sprzedaży i można je znaleźć na stronie www.flyoverchicagonavypier.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Flyover
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu