Połącz się z nami

News Chicago

Biden i Harris przybywają by pomóc Demokratom Illinois w wyborach 8 listopada

Opublikowano

dnia

W środę Biały Dom potwierdził, że prezydent Joe Biden w piątek odwiedzi Illinois, a wiceprezydent Kamala Harris będzie gościć w Chicago w niedzielę. Wizyty zaplanowano przed wtorkowym głosowaniem w połowie kadencji – by poparły demokratycznych kandydatów.

Biden poprowadzi imprezę, skupiającą się na wsparciu obecnych, demokratycznych kongresmenów z Chicago – Seana Castena, Lauren Underwood i Billa Fostera – którzy biorą udział w wyborach.

Personel Białego Domu i członkowie Secret Service byli już w Chicago, przygotowując się do ewentualnej wizyty prezydenckiej.

Partia Demokratyczna Illinois poinformowała, że ​​Kamala Harris spotka się z Demokratami w niedzielę.

Biuro wiceprezydent poinformowało, że Harris również „przekaże uwagi” na imprezie Asian American and Pacific Islander w Chicago.

Ponownie kandydująca senator Tammy Duckworth, Illinois, Amerykanka pochodzenia azjatyckiego, również uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Harris jest pierwszą kobietą, pierwszą osobą czarnoskórą i Amerykanką pochodzenia azjatyckiego, która została wiceprezydentem.

W środę była w Bostonie wesprzeć Demokratów z Massachusetts, a w czwartek będzie w Nowym Jorku, aby zwiększyć frekwencję tutejszych Demokratów.

Biden, którego notowania są ostatnio niskie, był we wtorek na Florydzie, prowadząc kampanię na rzecz kandydata Demokratów na gubernatora Charliego Crista i kongresmena Vala Demingsa, który kandyduje do Senatu.

W czwartek Biden jedzie do Albuquerque w Nowym Meksyku. A w wigilię wyborów do Kolumbii w stanie Maryland na wiec wyborczy Demokratycznego Komitetu Narodowego.

Były prezydent Barack Obama został wysłany do kampanii w kluczowych stanach: Georgii, Wisconsin, Nevadzie i Arizonie z przystankiem w Pensylwanii w sobotę.

Oświadczenie Białego Domu w sprawie ostatniej przemocy z użyciem broni w Chicago, USA

Sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre, powiedziała w oświadczeniu dotyczącym przemocy z użyciem broni w Chicago i innych miastach:

„W ciągu ostatniego półtora dnia więcej rodzin w naszym kraju zostało dotkniętych niszczycielskimi skutkami przemocy z użyciem broni w Ameryce, w tym strzelaniny, której celem z dachu było dzisiaj dwóch funkcjonariuszy organów ścigania w Newark w stanie New Jersey.

Ostatniej nocy w Houston, wielokrotnie nagradzany artysta Kirshnick Khari Ball, znany również jako Takeoff, stracił życie w wieku 28 lat, a dwie inne osoby zostały ranne.

W Chicago 14 zostało rannych w wyniku strzelania z broni palnej – w tym troje dzieci – a jedno zostało ranne przez pojazd, gdy zeszłej nocy próbowało uciec.

W Kansas City sześć zostało rannych, a nastolatek zginął na imprezie z okazji Halloween. To tylko strzelaniny, które trafiły na pierwsze strony gazet.

W innych przypadkach możemy nie znać nazwisk ofiar, ale w równym stopniu opłakujemy ich rodziny i społeczności. Składamy najgłębsze kondolencje rodzinom każdej z ofiar.

Wystarczy. Przemoc z użyciem broni w tym kraju to epidemia, która nie skończy się tylko na myślach i modlitwach.

Prezydent Biden będzie nadal robił wszystko, co w jego mocy, aby ograniczyć przemoc z użyciem broni palnej, w tym wzywając Kongres do zwiększenia finansowania interwencji w zakresie przemocy w społeczności, zapewnienia powszechnych kontroli przeszłości i wysłania na jego biurko przepisów zakazujących broni szturmowej i magazynków o dużej pojemności.

Nadszedł czas, abyśmy zamienili nasz ból w cel” – napisano w oświadczeniu.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Spacca Napoli Pizzeria z North Side w Chicago wśród najlepszych na świecie

Opublikowano

dnia

Autor:

Spacca Napoli Pizzeria to pizzeria z siedzibą w Ravenswood, która serwuje danie na cienkim cieście w stylu neapolitańskim. Restauracja zajęła 93. miejsce w rankingu 100 najlepszych pizzerii na całym świecie. Na liście znajdują się restauracje w miastach takich jak Neapol, Barcelona i Rzym, aż po Tokio, Pekin i Filipiny.

Chicagowska restauracja trafiła na pierwsze strony gazet na początku tego roku, kiedy zajęła 14. miejsce w przewodniku po 50 najlepszych pizzeriach w USA. Dołączenie do światowych rankingów to krok na jeszcze wyższy poziom.

Właściciel restauracji, pochodzący z Chicago Johnathan Goldsmith, przywiózł do swojej restauracji doświadczenia z podróży do Neapolu gdzie wziął lekcje dotyczące tajników przygotowywania pizzy neapolitańskiej.

Oprócz pizzy neapolitańskiej restauracja oferuje również szeroki wybór tradycyjnie włoskich dań smażonych, makaronów, dań głównych i deserów. Lokal mieści się pod adresem 1769 W Sunnyside Ave.

Według przewodnika Spacca Napoli Pizzeria jest jedyną pizzerią ze Środkowego Zachodu, która znalazła się na liście.

10 pizzerii uznanych za najlepsze na świecie:

  1. 10 Diego Vitagliano Pizzeria (Neapol) tied with I Masanielli – Francesco Martucci (Caserta)
  2. Una Pizza Napoletana (New York)
  3. Sartoria Panatieri (Barcelona)
  4. The Pizza Bar On 38th (Tokyo)
  5. I Tigli (San Bonifacio)
  6. Seu Pizza Illuminati (Rzym)
  7. 50 Kalò (Neapol)
  8. Bottega (Pekin)
  9. 180g Pizzeria Romana (Rzym)
  10. I Masanielli – Sasà Martucci (Caserta)

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Spacca Napoli Pizzeria
Czytaj dalej

News Chicago

Festiwal „Chicago Live!” to 80 artystów na 3 scenach Navy Pier i gwiazda: Mavis Staples

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny festiwal sztuk performatywnych „Chicago Live!” powraca na Navy Pier w dniach 23 i 24 września. W tym roku będzie to już trzecia edycja tego kultowego wydarzenia. Festiwal zaprezentuje ponad 80 różnych artystów i organizacji kulturalnych w występach, które odbędą się na trzech scenach Navy Pier.

Występy obejmują każdy gatunek artystyczny – w tym muzykę, taniec, teatr, słowo mówione, improwizację, występy wokalne i wiele innych. W tym roku 25 nowych grup dołączy do ponad 40 powracających organizacji występujących na Navy Pier, aby zaprezentować swoje talenty.

W tym roku gwiazdą specjalną będzie Mavis Staples, okrzyknięta „jednym z najważniejszych amerykańskich głosów wolności i pokoju”.

Mavis Staples to artystka jedyna w swoim rodzaju, której wpływ na muzykę i kulturę trudno przecenić. Zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów muzyki soul/gospel/R&B. Została wpisana zarówno do Bluesowego, jak i Rockowego Hall of Fame.

Jest także ikoną walki o prawa obywatelskie; zdobywczynią nagrody GRAMMY, nagrody National Arts Awards za całokształt twórczości i uhonorowana przez Kennedy Center.

W festiwalu „Chicago Live!” chodzi o dostęp do sztuki i doświadczeń kulturalnych. Navy Pier stara się reprezentować różnorodne grupy performerskie i artystów ze wszystkich 77 dzielnic Chicago, zapewniając jednocześnie platformę dla tych organizacji, aby mogły się ze sobą współpracować i zdobywać nowych odbiorców.

Festiwal jest sponsorowany przez Fundację Pritzkera, oraz Fifth Third Bank i Peoples Gas. Dzięki ich wsparciu wydarzenie będzie trwało do 2027 roku. „Chicago Live!” zatrudnia setki artystów, personelu pomocniczego i pracowników związkowych w trakcie tego dwudniowego wydarzenia.

Festiwal został ponownie zapoczątkowany w 2021 roku, po pandemii, ponownie łącząc widzów ze światowej klasy społecznością wykonawców w Chicago po druzgocącym 18-miesięcznym zamknięciu, które pozostawiło wielu w tej branży w zawieszeniu.

Pełny skład artystów dostępny jest tutaj.

Źródło: chicagostarmedia
Foto: YouTube, Navy Pier
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago stara się o fundusze na wielki projekt kolejowy, który znacznie usprawni podróże

Opublikowano

dnia

Autor:

Prawie trzydziestu prawodawców podpisało list skierowany do sekretarza transportu Pete’a Buttigiega, w którym wzywają administrację Bidena do przeznaczenia zasobów na Chicago Hub Improvement Project (CHIP). Program rozszerzy usługę Amtrak na wiele lokalizacji, umożliwiając jednocześnie realizację dziesiątek projektów ulepszeń na stacji Union Station w Chicago, kluczowym węźle sieci Amtrak.

Chicago Union Station obsługuje 3,3 miliona pasażerów Amtrak rocznie na 16 międzymiastowych liniach kolejowych Amtrak i ponad 30 milionów pasażerów wszystkich usług kolejowych.

Według urzędników ponad 50% usług dalekobieżnych Amtrak korzysta ze stacji Union Station w Chicago, a ponad 90% wszystkich usług Amtrak poza wschodnim i zachodnim wybrzeżem korzysta ze stacji na pewnym etapie podróży.

Pod listem podpisało się w sumie 29 prawodawców, na czele z senatorami stanu Illinois Dickiem Durbinem i Tammy Duckworth, a także senatorami stanu Indiana Mike’em Braunem i Toddem Youngiem.

Ustawodawcy ubiegają się o fundusze w ramach ustawy o inwestycjach infrastrukturalnych i zatrudnieniu, przy czym ponad 1 miliard dolarów stanowiłby wsparcie dla 218 milionów dolarów już przekazanych na rzecz projektu przez stan Illinois, dla Chicago Transit Authority, Metry oraz inne agencji i partnerów stanowych .

Jak wynika z pisma, program CHIP umożliwi między innymi szybsze połączenie między Chicago a Indianapolis, a także między Chicago a wieloma stacjami w stanie Michigan.

Projekt umożliwiłby pociągom wjeżdżanie bezpośrednio na stację Union Station od południa, zamiast konieczności cofania się pociągów na stację, co zaoszczędziłoby czas przejazdów.

Program CHIP utworzyłby także „Great River Service”, z pociągami łączącymi ostatecznie Chicago i Minneapolis. Można to osiągnąć poprzez rozszerzenie usług na linii Hiawatha między Chicago a Milwaukee, która następnie połączyłaby pasażerów w Eau Claire i Madison w stanie Wisconsin w celu obsługi pociągów jadących do Minneapolis.

Umożliwiłby również pociągom jadącym do St. Louis i Teksasu korzystanie z linii Rock Island Line należącej do Metry, co z kolei oznaczałoby krótszy czas przejazdu do Joliet.

Częścią projektu będą ulepszenia peronów na stacji Union Station w Chicago, a także reaktywacja peronów, z których wcześniej korzystała poczta Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej CHIP.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Jose Carlos Castro Antelo/
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu