Połącz się z nami

NEWS Florida

Płace na Florydzie wśród najszybciej rosnących w całych Stanach Zjednoczonych

Opublikowano

dnia

Tylko 17% Amerykanów stwierdziło, że ich płace nadążały za rekordową stopą inflacji, na początku 2022 r., wynika z sondażu zleconego przez The New York Times. Ceny wszystkich towarów i usług wzrosły z 2% w skali roku w marcu 2021 r. do 8,5% w skali roku w marcu 2022 r.

Wzrost zarobków w dużej mierze zatrzymał się w ciągu ostatniej dekady dla typowego amerykańskiego pracownika, rosnąc w tempie około 2% wartości rocznie. Tempo to zaczęło rosnąć, gdy nadejście pandemii COVID-19 w 2020 r. wywarło ogromną presję na amerykańską siłę roboczą.

Odkąd gospodarka zaczęła z impetem powracać do życia w całym kraju, pracodawcy walczyli o znalezienie i przyciągnięcie pracowników, także poprzez podniesienie płac.

Na podstawie danych z Bureau of Labor Statistics pokazujących zmianę średnich tygodniowych wynagrodzeń w pierwszym kwartale 2022 r., sondaż wskazał stany, w których amerykańscy pracownicy osiągnęli największe zyski.

Poszczególne stany zostały sklasyfikowane na podstawie procentowej zmiany między pierwszym kwartałem 2021 roku a pierwszym kwartałem 2022 roku.

Na 50 analizowanych stanów, Floryda uplasowała się na miejscu trzecim.

  • 1-roczny wzrost tygodniowych wynagrodzeń wyniósł na Florydzie: 10,8%
  • Średnie tygodniowe wynagrodzenie w I kwartale 2022 r. wyniosło 1,222 USD
  • Średnie tygodniowe wynagrodzenie w I kwartale 2021 r. wynosiło 1,103 USD
  • Wzrost średniego tygodniowego wynagrodzenia netto, wyniósł 119 USD

Autor: Ewa Jeneralczuk, Radio Deon Floryda

 

Foto: YouTube, istock/krblokhin

NEWS Florida

Trump chce oddalenia sprawy dotyczącej gromadzenie tajnych dokumentów w Mar-a-Lago

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wieczorem prawnicy Donalda Trumpa złożyli siedem wniosków mających na celu odrzucenie sprawy karnej za przechowywanie tajnych dokumentów w jego posiadłości w Mar-a-Lago. Byłemu prezydentowi zarzuca się m.in. umyślne zachowanie informacji niejawnych po odejściu ze stanowiska i utrudnianie federalnego śledztwa w tej sprawie.

Prawnicy Donalda Trumpa przedstawili zestaw argumentów wskazujących, że zarzuty są błędne z prawnego punktu widzenia. Według nich prokuratorzy wybrali byłego prezydenta na cel z powodów politycznych, a specjalny prokurator, Jack Smith, prowadzący sprawę nie miał uprawnień prawnych do jej wniesienia.

We wnioskach prawników złożonych w czwartek zawarto także twierdzenie, że były prezydent jest chroniony immunitetem, ponieważ decyzję o przesłaniu tajnych dokumentów do Mar-a-Lago podjął jeszcze będąc prezydentem.

12 lutego Trump pojawił się w sądzie federalnym w Fort Pierce na Florydzie, aby po raz pierwszy spotkać się twarzą w twarz z sędziną okręgową USA Aileen Cannon, prowadzącą tą sprawę. O jego wizycie w sądzie pisaliśmy tutajSędzina przeprowadziła wtedy serię oddzielnych przesłuchań za zamkniętymi drzwiami z obrońcami i prokuratorami, aby omówić tajne dowody w tej sprawie.

Donald Trump twierdzi również, że nie może być ścigany, ponieważ Kongres nie postawił go w stan oskarżenia i nie skazał za zarzuty podniesione obecnie przez specjalnego prokuratora Jacka Smitha. Kongres jednak nie był świadomy bezprawnego przechowywania dokumentów przez około rok po jego odejściu ze stanowiska.

W innym wniosku Trump stwierdza, że zgodnie z prawem federalnym miał całkowitą swobodę w oznaczaniu tajnych dokumentów jako „osobistych”, usuwając je z własności rządu i czyniąc je swoimi. Twierdzi także, że mianowanie Smitha na specjalnego doradcę przez Prokuratora Generalnego, Merricka Garlanda, było niewłaściwe.

Wszystkie te wnioski – a także trzy inne, które zostały złożone zapieczętowane – muszą zostać rozpatrzone przez sędzię okręgową USA Aileen Cannon, którą Trump nominował na to stanowisko w ostatnich miesiącach swojej prezydentury.

Aileen Cannon wyznaczyła proces Donalda Trumpa na 20 maja, ale od tego czasu opóźniała wiele terminów przedprocesowych, co prowadzi do powszechnego przekonania, że ostatecznie odłoży postępowanie.

W tym tygodniu ma odbyć się rozprawa w jej sali sądowej w Fort Pierce na Florydzie w sprawie harmonogramu rozpraw, od którego prawdopodobnie zależeć będzie, czy były prezydent stanie tam w tym roku przed ławą przysięgłych.

Kilka argumentów podniesionych przez Trumpa i jego współoskarżonych w czwartek pozostaje na razie tajemnicą. Cannon wydała we wtorek zarządzenie nakazujące obrońcom składanie wniosków zapieczętowanych, jeżeli zawierają one jakiekolwiek informacje, które prokuratorzy lub obrona uznają za poufne.

Prokuratorzy i obrońcy toczą spór dotyczący tego, czy nazwiska świadków i inne informacje można umieszczać w dokumentach publicznych. Prokuratorzy twierdzą, że publiczne identyfikowanie świadków może narazić ich na nękanie i groźby.

Sędzina nie rozstrzygnęła jeszcze ostatecznie tej kwestii, dlatego nakazała zapieczętowanie wszystkich zgłoszeń zawierających takie informacje do czasu podjęcia decyzji.

 

Źródło: politico
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Szczęśliwy mieszkaniec Florydy wygrał 3,75 miliona dolarów w Lotto

Opublikowano

dnia

Autor:

Bardzo szczęśliwa osoba jest teraz milionerem po zakupie zwycięskiego losu na loterię w Publix w West Palm Beach na Florydzie. Gracze Florida Lotto Double Play, powinni sprawdzić swoje kupony jak najszybciej.

Zwycięski los Florida Lotto o wartości 3,75 miliona dolarów został sprzedany w Publix w West Palm Beach pod adresem 10130 Northlake Boulevard. W sobotę ogłoszono zwycięskie liczby. Są to: 8, 9, 29, 36, 49, 51.

Najbliższa szacunkowa data losowania jackpota Florida Lotto przypada na 28 lutego.

Ponad dwa tygodnie temu, 7 lutego, w sklepie monopolowym na Florydzie sprzedano zwycięski los Lotto o wartości 45 milionów dolarów.

 

Źródło: fox35
Foto:  Florida Lotto
Czytaj dalej

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu