Połącz się z nami

News USA

Zarzuty wobec napastnika, który zaatakował Paula Pelosi. Grozi mu nawet dożywocie

Opublikowano

dnia

Mężczyzna oskarżony o zaatakowanie męża Nancy Pelosi zeznał policji, że udał się do rezydencji pary w San Francisco, aby wziąć Przewodniczącą Izby jako zakładniczkę i „złamać jej rzepki”, poinformował Departament Sprawiedliwości. Został oskarżony o przestępstwa federalne a jego atak wzbudził obawy wobec przemocy motywowanej politycznie przed wyborami w połowie kadencji.

Prokuratorzy federalni oskarżyli 42-letniego Davida DePape o napaść i usiłowanie porwania w związku z włamaniem.

Dokumenty sądowe podają, że napastnik przyniósł ze sobą rolkę taśmy, białą linę, opaski zaciskowe, dwa młotki i dziennik.

W domu małżeństwa Pelosi nie było ochrony, a DePape był w stanie wybić okno szklanych drzwi, aby wejść do środka, poinformowała w poniedziałek prokurator okręgowa San Francisco Brooke Jenkins.

Jenkins ogłosiła, że ​​jej biuro oskarża DePape o przestępstwa stanowe, w tym usiłowanie zabójstwa, napaść z użyciem śmiertelnej broni, znęcanie się nad osobami starszymi, włamanie do mieszkania, uwięzienie, oraz grożenie urzędnikowi publicznemu lub jego rodzinie.

Grozi mu od 13 lat do dożywocia na podstawie samych zarzutów państwowych.

DePape ma zostać postawiony w stan oskarżenia w Sądzie Najwyższym w San Francisco we wtorek. Jenkins zapowiedziała, że ​​złoży wniosek o zatrzymanie go bez możliwości zwolnienia za kaucją. Prawdopodobnie oskarżonego będzie reprezentować Biuro Obrońcy Publicznego San Francisco.

DePape powiedział policji, że „postrzegał Nancy jako „przywódcę paczki” kłamstw opowiadanych przez Partię Demokratyczną”.

Atak pozostawił 82-letniego Paula Pelosiego ze złamaniami czaszki i innymi poważnymi obrażeniami oraz zwiększonymi niepokojami wśród członków Kongresu.

„Paul robi stały postęp w tym, co będzie długim procesem zdrowienia”

– powiedziała Nancy Pelosi w poniedziałkowym w oświadczeniu. „Nasza rodzina dziękuje wszystkim za życzliwość”.

W międzyczasie władze federalne ostrzegły przed możliwością bardziej ekstremistycznej przemocy skierowanej nie tylko przeciwko politykom, ale także pracownikom wyborczym, sędziom i wyborcom wokół wyborów.

Kongres od lat jest na krawędzi jeśli chodzi o kwestię osobistego bezpieczeństwa prawodawców, ale ostatnie ataki skłoniły do ​​rozważenia bardziej ekspansywnych środków ochronnych.

W lipcu ogłoszono program zapewniający do 10 000 dolarów na pokrycie kosztów instalacji i utrzymania systemów bezpieczeństwa w prywatnych rezydencjach członków.

Zagrożenie dotyczy zarówno samych członków jak i ich rodzin.

DePape włamał się do domu małżeństwa Pelosi i udał się na górę, gdzie spał Paul Pelosi. Następnie krzyknął „Gdzie jest Nancy?” i, według urzędników, zażądał spotkania z nią.

Pelosiemu udało się zadzwonić pod 911 z łazienki. Dwaj policjanci przybyli do drzwi wejściowych dwie minuty później.

Funkcjonariusze znaleźli napastnika i Pelosiego walczących o kontrolę nad młotkiem. Napastnik uderzył nim Pelosiego w głowę. Policjanci aresztowali go, gdy Pelosi wydawał się być nieprzytomny.

DePape, który był zaangażowany w różnego rodzaju aktywizm, spał w autobusie i był zwolennikiem teorii spiskowych w ostatnich latach. Przez dwa ostatnie lata mieszkał w garażu w Richmond w Kalifornii, skąd władze skonfiskowały dwa młotki, miecz i rękawice m.in.

 

 

Źródło: wsj
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA

News USA

Mały samolot utknął w linii energetycznej w Maryland

Opublikowano

dnia

Autor:

Mały samolot przewożący co najmniej dwie osoby utknął w liniach energetycznych będących pod napięciem w niedzielę wieczorem w Maryland. Wypadek spowodował rozległe przerwy w dostawie prądu w okolicy, gdy urzędnicy próbowali wydobyć samolot.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA poinformowała w oświadczeniu, że jednosilnikowy samolot, który wystartował z White Plains w stanie Nowy Jork, uderzył w linie energetyczne w pobliżu Montgomery County Airpark w Gaithersburgu około 5:40 p.m. w niedzielę.

FAA poinformowała, że ​​na pokładzie były dwie osoby.

Pete Piringer, główny rzecznik straży pożarnej i ratowniczej powiatu Montgomery, opublikował później na Twitterze wiadomość wideo, w której poinformował, że na pokładzie były trzy osoby, ale nie zostały ranne. Przekazał, że ratownicy byli z nimi w kontakcie.

FAA zidentyfikowała samolot jako Mooney M20J.

Wideo pokazało mały biały samolot ustawiony dziobem do góry w pobliżu wieży energetycznej. Samolot utknął około 100 stóp (30 metrów) nad ziemią, a linie przesyłowe pozostawały pod napięciem, co komplikowało działania ratownicze, powiedział Piringer.

Około 80 000 klientów było bez prądu w powiecie Montgomery. W okolicy zostało również wyłączonych wiele sygnalizacji świetlnych.

Katastrofa miała miejsce w Gaithersburgu, mieście liczącym 69 000 mieszkańców, około 24 mil (39 kilometrów) na północny zachód od Waszyngtonu.

Przyczyna katastrofy nie była od razu jasna. FAA i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zbadają, co się stało.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, fb
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Linie Frontier zamknęły telefoniczną obsługę klienta. Pasażerowie nie mogą już dzwonić w sprawie swoich lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

Frontier, tania linia lotnicza, która pobiera opłaty za wszystko, od przekąsek podczas lotu po bagaż podręczny, chce jeszcze bardziej obniżyć koszty, eliminując linię telefoniczną obsługi klienta. Klienci mający pytania dotyczące swoich rezerwacji mogą teraz kontaktować się z agentami Frontier tylko za pośrednictwem czatu na żywo na swojej stronie internetowej, za pośrednictwem WhatsApp lub przez media społecznościowe.

Rzeczniczka firmy Jennifer De La Cruz potwierdziła, że ​​obsługa klienta Frontier „przeszła na w pełni cyfrową komunikację”, która ma pomóc „zapewnić klientom uzyskanie potrzebnych informacji tak szybko i wydajnie, jak to tylko możliwe”.

Kiedy klienci próbują zadzwonić pod numer telefonu, który Frontier usunął ze swojej witryny (ale nadal pojawia się w wyszukiwarkach), witani są takim komunikatem:

„We Frontier oferujemy najniższe ceny w branży, obsługując nasze linie lotnicze tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Chcemy, aby nasi klienci mogli również działać wydajnie, dlatego ułatwiamy znalezienie tego, czego potrzebujesz, na FlyFrontier.com lub w naszej aplikacji mobilnej. Mamy również usługę czatu dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.”

Jeśli zgodzisz się na czat online, Frontier wyśle ​​​​Ci wiadomość tekstową z linkiem do czatu na żywo firmy na swojej stronie internetowej, gdzie musisz poradzić sobie z chatbotem, zanim będziesz mógł skontaktować się z prawdziwym człowiekiem.

Według De La Cruz przejście było wprowadzane stopniowo i weszło w życie w ostatni weekend. „Odkryliśmy, że większość klientów woli komunikować się za pośrednictwem kanałów cyfrowych” — dodaje De La Cruz.

W prezentacji firmy dla inwestorów, która miała miejsce 15 listopada, stwierdzono, że rozmowy głosowe jeden do jednego są „nieskalowalne, nieefektywne i drogie” i zasugerowano wdrożenie czatu na żywo trzy do jednego, w którym jeden agent obsługiwałby jednocześnie trzech klientów .

Na początku tego miesiąca Departament Transportu nakazał Frontier Airlines zapłacenie klientom 222 milionów dolarów zwrotu kosztów i 2,2 miliona dolarów kary, aby zrekompensować klientom odwołane lub znacząco zmienione loty.

W 2020 roku linie Frontier Airlines zostały oskarżone o dostarczanie kuponów zamiast zwrotu pieniędzy klientom, których loty zostały zmienione lub odwołane z powodu pandemii covid-19, co DOT uważa za „niezgodną z prawem”.

Frontier to jedna z największych linii lotniczych, która odcina klientów od swoich linii telefonicznych.

Nawet tania linia lotnicza Spirit, która latem próbowała przejąć Frontier, nadal pozwala klientom rozmawiać z agentami przez telefon.

Chociaż trzeba radzić sobie z długim czasem oczekiwania na połączenie z obsługą klienta, linia telefoniczna nadal wydaje się niezbędna jako opcja kontaktu i zdobycia informacji, szczególnie dla osób, które nie są tak obeznane z technologią internetową.

 

Źródło: theverge
Foto: YouTube, istock/Laser1987
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Dzisiaj rusza sprzedaż biletów do bajkowych zamków z lodu w Lake Geneva w Wisconsin

Opublikowano

dnia

Autor:

Magiczna zimowa kraina czarów w Lake Geneva w stanie Wisconsin już przygotowuje się do kolejnego sezonu. Zamki lodowe w Geneva National Resort będą zawierać emocjonujące zjeżdżalnie, jaskinie, tunele, przestrzenie do czołgania się i rzeźby, wszystkie wykonane w całości z lodu. Ale to nie koniec atrakcji.

Tej zimy wielokrotnie nagradzana atrakcja będzie również zawierać przeprojektowany i ulepszony tor do jazdy saniami zaprzężonymi w konie, nowe oświetlenie i zabawne zimowe postacie, które goście będą mieli okazję spotkać.

Lodowi rzemieślnicy zaczną tworzyć zimową atrakcję już w listopadzie.

Lodowe zamki zazwyczaj zaczynają działać w styczniu, w zależności od pogody, i pozostają otwarte przez około 4 tygodnie.

Potrzeba zespołu około 20 artystów zajmujących się lodem, aby zbudować doświadczenie przy użyciu sopli, które wytwarzają, zbierają i ręcznie układają jeden po drugim. Lód jest osadzany na zmieniających kolor diodach LED, które tworzą magiczne oświetlenie w nocy.

Bilety na zwiedzanie zamarzniętych fortec będą dostępne od 28 listopada 2022 roku na stronie internetowej atrakcji, icecastles.com.

Pięć fascynujących faktów:

  • Lodowe zamki ważą ponad 25 milionów funtów
  • Każdego dnia ręcznie układa się dziesięć tysięcy sopli
  • Ponad milion odwiedzających zwiedziło je od 2011 roku
  • Lodowe zamki są wykonane w całości z lodu
  • Budowa każdego Lodowego Zamku zajmuje ponad 4000 roboczogodzin

Czym są lodowe zamki – Ice Castles?

Zimowa atrakcja znajduje się w sześciu miastach w całej Ameryce Północnej. Budowana jest w całości ręcznie przy użyciu setek tysięcy sopli lodu, które są umieszczane przez profesjonalnych artystów zajmujących się lodem.

Wśród zamków znajdują się zapierające dech w piersiach rzeźby oświetlone diodami LED, zamarznięte trony, wykute w lodzie tunele, zjeżdżalnie i fontanny.

Firma Ice Castles została założona przez Brenta Christensena, ojca sześciorga dzieci z Utah, który szukał sposobów, aby jego rodzina mogła wspólnie cieszyć się świeżym powietrzem, nawet zimą.

Stworzył on jaskinię lodową na podwórku ich domu, która stała się popularna nie tylko wśród jego własnych dzieci.

Lodowe zamki znajdują się przy 1221 Geneva National Avenue South w Lake Geneva. Parking w ośrodku Geneva National Resort and Club jest bezpłatny.

Pracownicy Lodowych Zamków pomagają dotrzeć do ośrodka, zaparkować i dostać się do samych Zamków Lodowych. Nie można także przegapić znaków prowadzących do wydarzenia.

Goście są proszeni o odpowiednie zimowe ubranie się, wraz z ciepłymi śniegowcami. Wózki dla dzieci nie mogą się tu poruszać, lepiej wziąć ze sobą sanki. Ice Castles nie zapewnia sanek dla gości.

Ceny biletów:

  • Poniedziałek, środa, czwartek: (12+): 25 USD dziecko (4-11): 17 USD
  • Piątek, sobota, niedziela: (12+): 29 USD dziecko (4-11): 22 USD
  • Wtorek: nieczynne

Bilety mogą być dostępne na miejscu, ale tylko jeśli bilety na stronie Ice Castles nie zostaną wyprzedane. Ceny na miejscu podlegają wyższym stawkom. Aby uzyskać gwarancję wstępu i najniższą cenę, kup bilety online z wyprzedzeniem.

Więcej informacji i sprzedaż biletów na stronie Ice Castles.

 

Źródło: lakecountryfamilyfun
Foto: YouTube

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu