Połącz się z nami

NEWS Florida

Narkotyki przyjeżdżały z Kalifornii a ludzie ginęli w strzelaninach na ulicach. Wielki gang rozbity w Tampa Bay

Opublikowano

dnia

Lokalne, stanowe i federalne agencje rozbiły główny regionalny gang narkotykowy Tampa Bay, wstrzymując cotygodniowe dostawy narkotyków z Kalifornii. Wydano 130 nakazów aresztowania i zatrzymano 26 podejrzanych.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef policji w St. Pete Anthony Holloway powiedział, że z Kalifornii do powiatu Hillsborough co tydzień przyjeżdżały od jednej do dwóch ciężarówek z marihuaną i innymi narkotykami co najmniej od stycznia. Handel mógł jednak trwać znacznie dłużej.

Przesyłki te były odbierane odebrane i rozprowadzane w rejonie Tampa Bay i środkowej Florydzie, poinformowali urzędnicy.

W styczniu agencja zaczęła przyglądać się brutalnym zbrodniom i strzelaninom w mieście. Okazało się, że te incydenty były związane ze sprzedażą narkotyków.

FBI, ATF, Biuro Prokuratora Stanowego Pinellas-Pasco, policja Clearwater i Tampa oraz biura szeryfa w Manatee, Pinellas i Hillsborough połączyły swoje siły w walce z przestępcami.

„Ci faceci nie znają granic jurysdykcji i dobrą rzeczą jest to, że my też nie” – powiedział agent specjalny, Mark Brutnell.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni grupa zadaniowa skonfiskowała około 1800 funtów marihuany o wartości około 3 milionów dolarów, plus 42 gramy kokainy crack, 18 gramów heroiny zmieszanej z fentanylem.

Skonfiskowano również 7 funtów płynnej kodeiny, 40 gramów kokainy w proszku, 5 gramów metamfetaminy, ecstasy,  THC, 360 000 dolarów w gotówce, dwa skradzione pojazdy, sześć innych pojazdów i 15 sztuk broni.

Holloway przekazał, że znaleziony karabin AR-15 był powiązany z dwoma strzelaninami, z których jedna miała miejsce w powiecie Hillsborough.

Wg Donny Luszczyński z biura szeryfa powiatu Hillsborough, ponad połowa zabójstw w powiecie jest związana z marihuaną.

W sumie wydano 130 wezwań i 130 nakazów aresztowania.

Funkcjonariusze aresztowali 26 podejrzanych, a kilku z nich ma niewiele ponad 20 lat.

Niektórzy z aresztowanych to członkowie gangów, a Holloway uważa, że ta siatka ma związek z niedawnymi strzelaninami z udziałem nastolatków w powiatach Pinellas i Hillsborough.

Funkcjonariusze wciąż szukają 23-letniego Jahada Perkinsa-Edwardsa, pod zarzutem sprzedaży marihuany i napaści kwalifikowanej.

 

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Prawie trzy miliony mieszkańców Florydy podróżuje w okolicy Święta Dziękczynienia

Opublikowano

dnia

Autor:

Rozpoczął się sezon świątecznych podróży i American Automobile Association Florida spodziewa się, że będzie to drugie najbardziej ruchliwe Święto Dziękczynienia w historii, z prawie trzema milionami mieszkańców Florydy podróżujących w ten weekend.

Według agencji ponad 90% podróżnych prawdopodobnie będzie jechać samochodem, co oznacza, że ​​w tym roku na drogach Florydy będzie około 30 000 samochodów więcej niż w 2021 roku.

To efekt stłumionego pandemią popytu, uważa Mark Jenkins, rzecznik AAA Florida.

„W ciągu ostatnich kilku lat niektórzy ludzie zostali w domu, ale ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi znów czuje się pewniej, podróżując. I nawet pomimo wielu presji inflacyjnych, które tu panują, ludzie nadal chcą podróżować. Jest to udowodnione wydatkami na podróże, które są na najwyższym poziomie od czasu pandemii”.

Podróż samochodem będzie kosztować więcej, a ceny benzyny wyniosą średnio około 3,43 USD za galon, co oznacza zaledwie trzy centy mniej niż rekord ustanowiony w 2013 roku.

W międzyczasie lotniska też będą zajęte. Na szczęście linie lotnicze nie spodziewają się opóźnień i odwołań, które nękały branżę na początku tego roku.

„Linie lotnicze naprawdę się do tego przystosowały i upewniły się, że mają mnóstwo załogi i mnóstwo samolotów, aby bez większych problemów przewozić ludzi w Święto Dziękczynienia” – powiedziała Emily Nipps, rzeczniczka Międzynarodowego Lotniska w Tampie.

„W nadchodzący weekend przez lotnisko przewinie się aż 80 000 pasażerów. To duża liczba, bliska rekordu, jeśli nie rekord dla nas. Jesteśmy więc bardzo zajęci. Bądź na dwie godziny przed lotem, jeśli możesz, lub na trzy godziny, jeśli lot jest międzynarodowy.

TPA przewiduje, że około 725 000 pasażerów będzie podróżować przez lotnisko w ciągu 12 dni wokół Święta Dziękczynienia, co byłoby zbliżone do rekordu ustanowionego w zeszłym roku.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/LIVINUS
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Florida Turkey Trot: zdrowy sposób na uczczenie Święta Dziękczynienia. W Sarasocie dołączyli wioślarze

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek biegacze i spacerowicze spalili trochę kalorii przed kolacją z okazji Święta Dziękczynienia biorąc udział w Nathan Benderson Park Turkey Trot w Sarasocie. Bieg osiągnął rekordową frekwencję.

Prawie 3500 biegaczy i spacerowiczów w każdym wieku i o różnych umiejętnościach — niektórzy z wózkami, niektórzy z psami — wzięło udział w porannym Święcie Dziękczynienia w Nathan Benderson Park w Sarasocie-Bradenton na piątym dorocznym Florida Turkey Trot prezentowanym przez Publix.

To największa jak dotąd frekwencja w wyścigu.

Dodatkowo inauguracyjny Florida Turkey Row przyciągnął około 25 wioślarzy ze swoimi kajakami, a wszystko to podczas trwającego biegu lub marszu na 5 km.

Florida Turkey Trot wspiera programy Nathana Benderson Park Conservancy i Big Bill Foundation, która zapewnia stypendia dzieciom chorym na raka.

Florida Turkey Row wspiera programy ochrony parku poprzez kampanię „29 dni dziękczynienia”, którą kończy się #GivingTuesday, czyli nadchodzący wtorek.

To już piąta edycja Florida Turkey Trot, która odbywała się co roku od 2018 r., nawet podczas pandemii, kiedy to zaplanowano godziny startu i linie startu uwzględniając dystans społeczny.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kongres 60 Milionów: Spotkajmy się w lutym w Miami. Bilety na wydarzenie już w sprzedaży

Opublikowano

dnia

Autor:

Kongres 60 Milionów w Miami jest nierozerwalnie połączony z Międzynarodowym Balem Poloneza. Tak też będzie i tym razem. Od pięciu dekad, na bal przybywają najbardziej wpływowe osoby z całego świata. To najstarsze tego typu wydarzenie.

Global Polonia Summit to cykl międzynarodowych wydarzeń skupiających kluczowych liderów biznesu i polityki, a także działaczy kulturalnych i społecznych związanych z Unią Europejską, Polską i Polonią.

Przyszłoroczny Kongres 60 Milionów w Miami odbędzie się w dniach 9 – 12 lutego.

Program kongresu dostępny na https://60mln.pl/#program-kongresu

Prelegentami będą:

  • Andrew J. Futey – Przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Kongresowego Ameryki (UCCA),Wiceprezes Światowego Kongresu Ukraińskiego (UWC)
  • Marta Malak – CEO w Usquare Real Estate
  • Mick Bednarek Mission Solutions, Wiceprezes w DEFENSE

Bilety na Kongres 60 Milionów oraz na PolonaiseBall, tylko do 5 grudnia w specjalnej cenie są dostępne tutaj.

Nazwa Kongresu odzwierciedla ogólną liczbę Polaków i osób polskiego pochodzenia na całym świecie, która wynosi ponad 60 milionów.

Główną zasadą Kongresu jest stworzenie platformy spotkań do wymiany pomysłów, inicjowania dyskusji i oferowania rozwiązań, które doprowadzą do dalszego rozwoju relacji biznesowych i politycznych zgodnie z trendami XXI wieku.

Kongres 60 Milionów to niepowtarzalna okazja, by wykorzystać potencjał prężnej sieci jednej z największych i najbardziej rozpowszechnionych diaspor na świecie – Polonii.

Więcej informacji na stronie internetowej.

 

Źródło: Kongres 60 Milionów
Foto: fb, YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu