Połącz się z nami

NEWS Florida

Sanktuarium dla uratowanych zwierząt w Myakka City potrzebuje wsparcia po huraganie. Pomóż je odbudować!

Opublikowano

dnia

W Farmhouse Animal & Nature Sanctuary 120 zwierząt, zarówno dużych, jak i małych, znajduje się pod troskliwą opieką ratowników. Kłopot w tym, że ośrodek doznał poważnych zniszczeń, gdy huragan Ian przetoczył się przez Myakka City. Właściciele proszą o wsparcie.

Lisa i Dave Burns, właściciele sanktuarium, twierdzą, że sześcioakrowa posiadłość jest nadal w ruinie kilka tygodni po przejściu burzy. Wzdłuż całej posiadłości zburzone są ogrodzenia, a ich rolę przejęły naprędce zbudowane, tymczasowe płoty.

Czas nie mógł być gorszy. Kilka miesięcy przed pojawieniem się Iana, Suncoast Farmhouse już zajmował się kosztownymi naprawami.

Właściciele robili, co w ich mocy, aby zebrać 20 000 USD na prace związane z ogrodzeniem wokół nieruchomości, aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom.

REKLAMA REKLAMA

Teraz te wydatki potroiły się.

Zsumowanie poprzednich potrzeb wraz z nowymi uszkodzeniami spowodowanymi huraganem daje cenę naprawy na 60 000 USD, co jest oszałamiającą sumą dla organizacji non-profit.

Farmhouse opiekuje się różnymi zwierzętami, od kangurów i koni po żółwie i kaczki. Wszystkie zostały oddane do sanktuarium, ponieważ cierpiały z powodu maltretowania i zaniedbania lub ponieważ poprzedni właściciele nie mogli już się nimi opiekować.

Żadne z przebywających tu zwierząt nie zostało ranne ani nie zginęło na skutek przejścia huraganu Ian.

Jednak ich dom został zdewastowany. Połowa nieruchomości jest zamknięta z powodu rozległych uszkodzeń zewnętrznych ogrodzeń i potężnych drzew powalonych wokół nieruchomości.

W ciągu kilku tygodni po huraganie pojawiło się wielu wolontariuszy, aby pomóc usunąć gruz. Jednak wciąż pozostaje przytłaczająca ilość pracy do wykonania, a właściciele poświęcają 10 godzin dziennie na sprzątanie bałaganu.

Lisa i Dave mówią, że są zobowiązani do zrobienia tego ze względu na wszystkie zwierzęta, które przybyły do ​​tego sanktuarium w potrzebie miłości.

„Są tutaj, ponieważ nie mieli dobrego życia, a my obiecaliśmy, że zapewnimy im bezpieczeństwo, a to jest dla nas bardzo ważne” – powiedziała Lisa.

Jeśli chcesz pomóc w odbudowie Farmhouse Animal & Nature Sanctuary, możesz przekazać darowiznę na zbiórkę pieniędzy, klikając tutaj.

 

 

Źródło: mysuncoast
Foto: YouTube, Farmhouse Animal & Nature Sanctuary

NEWS Florida

Aresztowano kierowcę, który strzelał do policjanta w powiecie Hillsborough

Opublikowano

dnia

Autor:

Według biura szeryfa powiatu Hillsborough, kierowca biorący udział w incydencie drogowym strzelał do policjanta próbującego go zatrzymać w środę wieczorem.

Stało się to krótko po godzinie 6:00PM na Balm Riverview Road i County Road 672, podała agencja w komunikacie prasowym.

Podczas konferencji prasowej, zwołanej w środę wieczorem, szeryf Chad Chronister poinformował, że 33-letni funkcjonariusz Daniel Henry zobaczył zielonego Saturna jadącego powoli, którego kierowca natychmiast zaczął zachowywać się agresywnie, hamując przed pojazdem policyjnym.

Henry próbował wyprzedzić Saturna a w tym momencie, kierowca opuścił szybę i wystrzelił z pistoletu – uderzając w tylne drzwi od strony pasażera oznaczonego samochodu Henry’ego. Nie trafił w policjanta.

REKLAMA REKLAMA

Henry, który pracuje w biurze szeryfa od 23 października 2016 r., zatrzymał się i przekazał informacje o pojeździe przez radio.

Kilka minut później pojazd został zauważony przez innego policjanta, który wezwał wsparcie i śledził go z bezpiecznej odległości.

Policja zatrzymała kierowcę Saturna, który jechał z żoną do baru. W jego samochodzie znalazła puste puszki po piwie. Twierdził, że nie wiedział, że strzela do policjanta, choć samochód Hery’ego był oznaczony.

Policja nie podała, jakie zarzuty przedstawi mężczyźnie.

 

Źródło: tampabay
Foto: Hillsborough Police

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mieszkańcy Tampy odwiedzają Tampę… Przybyli na Florydę z Kansas

Opublikowano

dnia

Autor:

Tampa na Florydzie nie jest jedyną Tampą w kraju. Mieszkańcy małego miasteczka w Kansas mieli okazję zwiedzić miasto na Florydzie o tej samej nazwie.

Tampa w stanie Kansas znajduje się około godziny drogi na północ od Wichita, wzdłuż historycznego szlaku Santa Fe Trail.

Małe miasteczko ma 24 firmy i liczy tylko około 100 mieszkańców. Podróż mająca na celu sprowadzenie mieszkańców Kansas do Bay Area rozpoczęła się przez pomyłkę.

„Jeden z członków naszego zespołu używał MapQuest by wrócić do Tampa na Florydzie.” – wyjaśnił dyrektor generalny Visit Tampa Bay, Santiago Corrada – i pomylił Tampę na Florydzie z miasteczkiem w Kansas.

REKLAMA REKLAMA

Zastanawiano się, czy mogą przywieźć mieszkańców Kansas na Florydę na święta, aby zapewnić niezapomniane przeżycie dla całego miasteczka – i tak się stało.

Aby zrealizować plan, współpracowali z Southwest Airlines, Międzynarodowym Lotniskiem Tampa i lokalnymi atrakcjami.

Podczas wizyty grupa miała pełny plan podróży. We wtorek poszli bawić się w Busch Gardens. W środę planowali odwiedzić ZooTampa.

Danny Williamson, mieszkaniec Tampa w stanie Kansas, powiedział, że na Florydę przybyli, wszyscy oprócz jednej pary, która została by „wypasać bydło i zająć się miastem”.

„To było niesamowite. Hojność Visit Tampa Bay była niesamowita. Ludzie są bardzo mili i wdzięczni. Wszyscy czuliśmy się jak VIP-y” – powiedział.

Na wycieczkę przyjechało około 30 dzieci. „Dla niektórych z tych dzieci jest to podróż życia. Wiele z nich miało pracę domową, którą musieli ze sobą zabrać”– wyjaśnił Williamson.

Opisał miasteczko w Kansas jako bardzo zżyte ze sobą, dodając, że jeśli coś przytrafi się jednej osobie, wszyscy włączają się, by pomóc.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Lotnisko Tampa

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu