Połącz się z nami

News USA

Przerażające podwyżki na Halloween. Za cukierki dla dzieci trzeba będzie płacić naprawdę upiorne ceny

Opublikowano

dnia

Według Departamentu Pracy ceny cukierków wzrosły o ponad 13% w porównaniu z zeszłym rokiem, co jest największym w historii skokiem rocznym dla słodyczy. Rosnące koszty pracy oraz gwałtownie rosnące ceny mąki i cukru przyczyniły się do tego wzrostu, twierdzą producenci cukierków.

Klienci mówią, że w tym miesiącu doświadczyli szoku związanego z etykietami w sklepowej alejce ze słodyczami i musieli zadać sobie pytanie, czy przepłacają na cukierki, czy wychodzą z pustymi rękami, rezygnując z zabawy w Halloween?

Amerykanie na Halloween w tym roku kupią mniej smakołyków.

Przeciętne gospodarstwo domowe ma wydać około 100 USD na słodycze, kostiumy, dekoracje i powiązane przedmioty w tegoroczne święto, według danych National Retail Federation, grupy handlu detalicznego.

Jest to druga najwyższa kwota, jaką grupa kiedykolwiek przewidziała, ustępując jedynie zeszłorocznemu rekordowi 103 USD. Dla porównania, w 2015 roku ludzie wydali na Halloween około 74 USD.

Amerykańscy producenci słodyczy twierdzą, że inflacja podniosła koszty produkcji i ceny składników, takich jak cukier, mąka i mleko.

Według Departamentu Pracy koszt każdego z tych elementów przekroczył ogólną stopę inflacji w USA, która wzrosła o 8,2% we wrześniu w porównaniu z rokiem poprzednim i oscylowała blisko najwyższego poziomu od czterech dekad.

Mimo to niektórzy z największych producentów słodyczy w kraju twierdzą, że starają się, aby smakołyki były przystępne cenowo w tegoroczny Halloween.

Hershey Co. poinformował w zeszłym tygodniu, że od czerwca nie podniósł cen niektórych swoich cukierków. Oprócz batonika czekoladowego o tej samej nazwie, firma z siedzibą w Pensylwanii produkuje również Kit Kat, Reese’s Peanut Butter Cups i inne produkty.

Rosnące ceny cukierków zwróciły nawet uwagę niektórych polityków.

Senator Bernie Sanders w zeszłym tygodniu napisał na Twitterze o rosnących kosztach słodyczy i porównał je do rosnącego bogactwa rodziny Mars, które, jak przekazał, wzrosło podczas pandemii Covid-19.

Mars Inc., który produkuje cukierki, w tym M&M’s, Skittles i Starburst, poinformował w zeszłym tygodniu, że w miarę możliwości niweluje dodatkowe koszty słodyczy, zdając sobie sprawę, że był to trudny rok dla konsumentów.

Mimo to firma Datasembly, która śledzi dane produktów, twierdzi, że Starburst i Skittles firmy Mars odnotowały największy wzrost cen – odpowiednio o 35% i 42% od zeszłego roku – w porównaniu z 10 innymi popularnymi cukierkami na Halloween.

Wg Datasembly sektor słodyczy odnotował w ostatnich miesiącach jedne z największych skoków cenowych ze wszystkich kategorii artykułów spożywczych.

Np. na Amazon cena rodzinnej torebki Sour Patch Kids wzrosła w tym miesiącu do 16,99 USD z 12 USD w październiku ubiegłego roku, a paczka zabawnych batoników Snickers w tym miesiącu kosztuje ponad 12 USD, w porównaniu z prawie 5 USD w październiku zeszłego roku.

 

 

Źródło: wsj
Foto: YouTube, istock/FamVeld

News Chicago

Colectivo Coffee Roasters z Milwaukee otworzy w Chicago 2 nowe lokale

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek firma Colectivo Coffee Roasters ogłosiła plany otwarcia dwóch nowych kawiarni w Chicago: lokalizacji w dzielnicy Ravenswood przy 1825 W. Lawrence Avenue oraz lokalu w dzielnicy Southport przy 3258 N. Southport Avenue.

W komunikacie prasowym podano, że Colectivo Coffee z siedzibą w Milwaukee słynie z klimatycznych kawiarni, jasnych tarasów, oryginalnych napojów kawowych i potraw przygotowywanych od podstaw.

Każda kawiarnia będzie oferować pełne menu składające się z napojów espresso, kawy i zimnego naparu z beczki, całodniowe śniadanie, świeżo przygotowane kanapki i domowe wypieki z własnej piekarni.

Każda lokalizacja zostanie zaprojektowana tak, aby można ją było zintegrować z odpowiednim otoczeniem i będzie miała powierzchnię około 2100 stóp kwadratowych z miejscami do siedzenia wewnątrz dla 40 osób i miejscami do siedzenia na zewnątrz dla 30 osób.

Lokalizacja w Ravenswood będzie również wyposażona w antresolę o powierzchni 400 stóp kwadratowych z widokiem na kawiarnię.

Otwarcie obu lokalizacji planowane jest na przełom 2024 i 2025 roku.

Colectivo zostało założone w Milwaukee w 1993 r., a swoją pierwszą lokalizację w Chicago otworzyło w 2017 r. Obecnie ma 5 lokalizacji na terenie Chicago, w: Wicker Park, Lincoln Park, Logan Square, Evanston i Andersonville, a także 15 kawiarni w Milwaukee i Madison.

Źródło: fox32
Foto: Colectivo
Czytaj dalej

News USA

Gigant Macy’s odnotował straty. Zamknie 150 nierentownych sklepów w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

W ciągu najbliższych trzech lat Macy’s zamknie 150 nieproduktywnych sklepów, w tym 50 do końca 2024 r. O decyzji poinformował we wtorek operator domu towarowego po odnotowaniu straty za czwarty kwartał i spadku sprzedaży.

W ramach nowej strategii firma Macy’s zamierza zmodernizować pozostałe 350 sklepów, planując zwiększyć liczbę sprzedawców w przymierzalniach i działach obuwniczych, a także dodać więcej elementów wizualnych, takich jak manekiny.

Jednocześnie firma zasygnalizowała zwrot w kierunku luksusu, który ogólnie wypadł lepiej. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że otworzą 15 luksusowych sklepów Bloomingdale’s i 30 luksusowych sklepów z kosmetykami Blue Mercury.

Firma podała, że sklepy Macy’s, które zostaną zamknięte, generują mniej niż 10% sprzedaży.

Chociaż skorygowany zysk netto i przychody były wyższe od oczekiwań Wall Street, przedstawiciele Macy’s przedstawili ostrożne perspektywy na ten rok. W zeszłym miesiącu odrzucili ofertę przejęcia o wartości 5,8 miliarda dolarów złożoną przez fundusz hedgingowy i menedżera inwestycyjnego Brigade Capital Management.

Jeszcze przed pandemią domy towarowe musiały stawić czoła intensywnej konkurencji ze strony internetowych rywali. Neiman Marcus, JCPenney i Bed Bath & Beyond złożyły wniosek o ochronę przed upadłością.

Konsumenci okazali się odporni i chętni do robienia zakupów nawet po ataku inflacji, chociaż zachowania uległy zmianie i niektórzy Amerykanie przerzucili się na towary po niższych cenach.

Choć inflacja uległa obecnie spowolnieniu, spowolnił także wzrost siły roboczej i płac.

Macy’s manewruje, aby zwiększyć sprzedaż, przyspieszając rozwój sklepów małoformatowych, które mogą zapewnić klientom większą wygodę. W październiku ogłoszono plany dodania do jesieni 2025 r. aż 30 lokalizacji małoformatowych, co zwiększy ich łączną liczbę do około 42. Kolejna runda ekspansji rozpocznie się jesienią tego roku.

Jednak Macy’s nadal redukuje miejsca pracy, aby obniżyć koszty. W styczniu poinformowano, że zwolni około 3,5% całkowitej siły roboczej, czyli około 2350 pracowników, i zamknie 5 lokalizacji.

Strategia dotycząca zmian została opracowana po tym, jak firma Macy’s przeprowadziła ankietę wśród 60 000 klientów na temat tego, co im się podoba, a co nie, w zakupach. Klienci odpowiedzieli, że chcą mniej zagraconych sklepów i lepszej obsługi.

Macy’s dokonuje także przeglądu swoich marek prywatnych, dzięki którym sklepy mogą się wyróżnić, a także osiągać lepsze marże zysku.

Firma odnotowała kwartalną stratę w wysokości 71 milionów dolarów, czyli 26 centów na akcję. Według FactSet, po uwzględnieniu kosztów z tytułu utraty wartości i opłat restrukturyzacyjnych, Macy’s zarobiła 2,45 dolara na akcję, co przekroczyło prognozy z Wall Street na poziomie 1,98 dolara.

Dla porównania, w zeszłym roku w tym samym okresie zysk wyniósł 508 milionów dolarów.

Sprzedaż spadła o prawie 2% do 8,12 miliarda dolarów, ale wciąż jest lepsza od oczekiwanych przez analityków branżowych 8,09 miliarda dolarów. Sprzedaż internetowa spadła o 4%, podczas gdy sprzedaż w sklepach utrzymywała się na mniej więcej stałym poziomie.

Firma spodziewa się zysku za bieżący rok obrotowy w przedziale od 2,45 do 2,85 dolarów na akcję, natomiast sprzedaż powinna wahać się od 22,2 do 22,9 miliarda dolarów.

 

Źródło: suntimes
Foto: istock/Wolterk/J2R/andykazie/
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny sklep Target przy Six Corners w Chicago szykuje się do otwarcia

Opublikowano

dnia

Autor:

Rzecznik firmy poinformował, że nowy wielki sklep Target o powierzchni 44 000 stóp kwadratowych pod adresem 4728 West Irving Park Road w Portage Park zostanie oficjalnie otwarty 17 marca.

Według rzecznika Target doświadczenia zakupowe w nowym sklepie „będą dostosowane do obsługi lokalnych gości”.

Nowa lokalizacja Target, która przejęła dawny budynek Sears Six Corners, miała pierwotnie zostać otwarta jesienią 2023 roku. Przebudowa budynku jest częścią „Głównego planu rozwoju gospodarczego Six Corners” z sierpnia 2013 r., którego celem jest „rewitalizacja jednej z najstarszych i najważniejszych dzielnic handlowych w Chicago” – jak podało miasto.

Według strony internetowej Target, sklep Portage Park będzie 21. lokalizacją tego sprzedawcy w Chicago. Jest to jedyna nowa lokalizacja Target w całym Illinois.

Przy wyborze nowych miejsc firma Target bierze pod uwagę wiele czynników, takich jak to, w jaki sposób może najlepiej zaspokoić potrzeby społeczności, ograniczenia lokalizacji, czy obecność innych sklepów.

Na początku tego miesiąca Target zapowiedział nową, limitowaną czasowo linię odzieży i mebli z kultową projektantką Diane von Furstenberg. Niedawno firma Target ogłosiła również ulepszenia i nowe produkty w swojej długoletniej linii „up&up”.

O wielkim sklepie Aldi, który zostanie otwarty również w Portage Park pisaliśmy 18 lutego.

 

Źródło: nbc
Foto: MG2
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu