Połącz się z nami

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Święty z Wadowic – Jan Paweł II. Dziś koncert finałowy

Opublikowano

dnia

Dzisiaj ostatni, finałowy koncert grupy artystów z Polski, którzy przyjechali do Chicago z pięknym widowiskiem poświęconym naszemu papieżowi, Janowi Pawłowi II. W studiu Radia Deon Paweł Mierniczak i Krzysztof Odrobina, twórcy tego spektaklu, mówili o tym jak charyzmatyczna postać Karola Wojtyły zainspirowała ich dzieło.

Pierwszy z serii koncertów „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” odbył się Parafii Św. Franciszka Borgia w Chicago. Drugi można było zobaczyć w sobotę w Parafii św. Alberta w Burbank.

Natomiast główne widowisko zostanie przedstawione dzisiaj, o godzinie 3.00 p.m., jako kulminacja obchodów Odpustu ku czci Św. Jana Pawła II w Sanktuarium Jana Pawła II w Willow Springs – Polskiej Misji OO. Cystersów, w 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Koncerty składają się z pięknych tekstów Michała Zabłockiego i muzyki napisanej do nich przez znakomitych polskich kompozytorów, m.in. Andrzeja Zielińskiego z zespołu „Skaldowie”.

REKLAMA REKLAMA

Zarówno Paweł Mierniczak – Prezes Fundacji „Pełni kultury”, producent spektaklu, jak i jego pomysłodawca oraz Dyrektor Muzyczny Zespołu, Krzysztof Odrobina, urodzili się w Wadowicach.

Należymy do „pokolenia JP2”- mówi Paweł Mierniczak.

Krzysztof Odrobina miał okazję realizować oprawę muzyczną do jednej z pielgrzymek naszego papieża do Polski.

„Jan Paweł II był zawsze w moim życiu i czułem wewnętrzną potrzebę żeby przekazywać jego dziedzictwo” – wyjaśnia pomysłodawca koncertu.

Odwaga, mądrość, siła wewnętrzna i umiłowanie wolności Karola Wojtyły to wartości, którymi zmienił bieg historii, przyczyniając się do upadku komunizmu.

Wolność i godność każdego człowieka to także tematy, które podejmuje widowisko „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

Paweł Mierniczak zapewnia, że osoby, które przyjdą na koncert będą mogły poczuć siłę osoby Karola Wojtyły i jego obecność.

„Ojciec Święty jest z nami mimo, że go już nie ma” – podkreśla producent spektaklu.

Do Wietrznego Miasta przyleciało 20 artystów, którzy dla nas wystąpią; muzycy, dwóch aktorów i wokaliści.

Premiera widowiska miała miejsce w 2016r., równolegle w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży i w Wadowicach, przed domem Jana Pawła II.

Potem koncert był przedstawiany w wielu miejscach w Polsce, ale także dla Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju, w Wilnie i na Ukrainie, w dawnym Stanisławowie.

Zaprezentowany w Chicago będzie także okazją do promowania polskości, przypomnienia Amerykanom, że mieliśmy wspaniałego człowieka w osobie Jana Pawła II.

Koncert został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach programu „Polonia i Polacy za granicą”, partnerem wydarzenia jest miasto Wadowice, Polska Organizacja Turystyczna oraz agencja marketingowa Ingresus.

Główną rolę także odegrali Ojcowie Cystersi z Willow Springs, którzy zainicjowali pomysł przedstawienia koncertu w Chicago.

W ten weekend gościem w Sanktuarium Jana Pawła II w Willow Springs będzie ks. Sławomir Odyr – Postulator Procesu kanonizacyjnego Karola Wojtyły.

Serdecznie Zapraszamy na koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”!

Wstęp na występ jest wolny.

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

 

 

News Chicago

Dear Evan Hansen: Głęboko osobisty, współczesny musical o życiu, od dzisiaj na scenie Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

„Dear Evan Hansen” to głęboko osobisty i bardzo współczesny musical o życiu i sposobie, w jaki je przeżywamy. Spektakl można zobaczyć w Chicago od 6 do 31 grudnia w James M. Nederlander Theatre.

List, który nigdy nie miał być widziany, kłamstwo, które nigdy nie miało być wypowiedziane, życie, o którym nawet nie marzył. Evan Hansen wkrótce dostanie jedyną rzecz, o której zawsze marzył: szansę, by w końcu się dopasować.

Niezwykły musical „Broadway In Chicago” trafił w gust publiczności i krytyków na całym świecie.

The Washington Post, napisał o nim: „Teatralna magia. Jeden z najwybitniejszych spektakli w historii teatru muzycznego”.

Musical jest oparty na książce zdobywcy nagrody Tony, Stevena Levensona. Zawiera muzykę napisaną przez zdobywców nagród Grammy®, Tony® i Oscara®, Benja Paska i Justina Paula.

REKLAMA REKLAMA

Został wyreżyserowany przez czterokrotnie nominowanego do nagrody Tony Michaela Greifa.

Musical „Dear Evan Hansen” trwa 2 godziny i 30 minut z przerwą i jest przeznaczony dla widzów powyżej 12 roku życia.

Bilet na przedstawienie w cenie 25 dolarów można zdobyć biorąc udział w loterii, dostępnej tutaj.

Bilety na musical można kupić poprzez stronę ticketmaster.

Więcej szczegółów o musicalu można znaleźć na stronie Broadway in Chicago.

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: Broadway In Chicago, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Cyrkowe świąteczne przedstawienie dla całej rodziny – od jutra Magical Cirque Christmas w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Najwięksi artyści świata połączyli siły, by stworzyć tą magiczną i niesamowitą świąteczną produkcję. Magical Cirque Christmas będzie pokazywany w Chicago tylko przez 6 dni.

Poczuj urok Świąt Bożego Narodzenia, gdy magiczna gospodyni Lucy Darling przeprowadzi Cię przez wieczór z olśniewającymi wykonawcami i zapierającymi dech w piersiach artystami cyrkowymi, przy akompaniamencie ulubionej świątecznej muzyki wykonywanej na żywo.

Magical Cirque Christmas będzie można zobaczyć w CIBC Theatre w Chicago od 6-11 grudnia.

Spektakl trwa 100 minut z przerwą.

REKLAMA REKLAMA

Bilety na spektakl dostępne są na stronie ticketmaster. Można wziąć udział w loterii ograniczonej puli biletów w cenie 25 dolarów, klikając tutaj.

 

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: You Tube, Magical Cirque Christmas
Czytaj dalej

News Chicago

Dzisiaj Polska Noc Kabaretowa w Chicago! Wystąpi między innymi Jerzy Kryszak

Opublikowano

dnia

Autor:

Polscy artyści kabaretowi są już w Chicago, by przedstawić swoje premierowe skecze w Copernicus Center w czasie wyjątkowej Polskiej Nocy Kabaretowej. Będą to Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Dziennikarki Zaangażowane i Szymon Łątkowski. Na antenie Radia Deon Chicago na wspólną zabawę zapraszał Jerzy Kryszak, znany między innymi z „Polskiego Zoo”.

To będzie wyjątkowa edycja największej kabaretowej trasy w Polsce, z największym, znakomitym składem artystów.

Usłyszymy tematy jeszcze nie poruszane na scenie i śmiech, który tej sceny z pewnością nie opuści ani na chwilę.

Wspominając czas bardzo popularnego w Polsce programu kabaretowego „Polskie Zoo”, Jerzy Kryszak mówi, że brakuje teraz w kraju kabaretu, który komentowałby na bieżąco wydarzenia polityczne i śmiał się z polityków.

REKLAMA REKLAMA

„W tej chwili mamy w Polsce dwie strony walczące i żadna ze stron nie przyjmuje argumentów” uważa artysta.

Prowadzi to do wiary w nieomylność liderów w polityce, o której dyskutuje się niestety tylko na poważnie.

Mimo tego Jerzy Kryszak w Chicago ma zamiar poruszyć kwestie polityczne, w czasie swojego występu. Uważa, że takie podejście jest zdecydowanie zdrowsze.

Artyści, którzy będą mu towarzyszyć na występie w Chicago to grupa osób, z którą spędził wiele dni w trasie koncertowej. To świetni koledzy a przy tym niezwykle profesjonalni i zawsze doskonale przygotowani aktorzy kabaretowi – mówi Jerzy Kryszak.

W imieniu swoim i pozostałych aktorów, którzy wystąpią u nas w niedzielę, nasz gość serdecznie zaprasza na Polską Noc Kabaretową.

Polska Noc Kabaretowa rozpocznie się o godzinie 7.00PM, w niedzielę, 4 grudnia w Copernicus Center, przy 5216 W Lawrence Ave. Chicago, IL 60630. Drzwi zostaną otwarte o 6.30PM.

Wystąpią: Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Dziennikarki Zaangażowane (Adrianna Borek i Dominika Najdek), Szymon Łątkowski. Prowadzenie: Bartosz Klauziński

Serdecznie Zapraszamy

Polska Noc Kabaretowa 2022 – takiej zabawy jeszcze w Chicago nie było !!!

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Centrum Kopernika, we wszystkich sklepach Montrose Deli w Costumer Service czyli w Biurze Obsługi Klienta.

Jerzy Kryszak – aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta. Po ukończeniu PWST w Krakowie zagościł w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, skąd po kilku latach przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza kierowanego przez jedną z najwybitniejszych postaci polskiego teatru – Janusza Warmińskiego.

Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre’a po Hamleta, filmy od „Wodzireja” przez „Thais”, „Mężczyznę niepotrzebnego”, po seriale „Kanclerz”, „Akwen Eldorado”, „Alternatywy 4” oraz dziesiątki teatrów TV i programów rozrywkowych.

Współtworzenie kilkuletniego cyklu w TV pt. „Polskie Zoo”, „Polskich Szopek Noworocznych”, udział w programach TV: „Mój pierwszy raz”, „Uważaj na kioskarza”, „Dzień kangura”, „HBO na stojaka”, a także liczne „Noce kabaretowe” tę popularność ugruntowały.

 

Źródło: informacja własna, magazyn salamandra
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu