Połącz się z nami

Zaplanuj finanse

Dariusz Godlewski: 6 faktów na temat podatków-co musisz wiedzieć rozliczając się z urzędem skarbowym

Opublikowano

dnia

Termin na składanie indywidualnych rozliczeń podatkowych za rok 2021 przypada na 18 kwietnia 2022 r. Oto kilka faktów i wskazówek do rozważenia, które mogą być przydatne w sezonie podatkowym.

1. Co dzieje się z naszymi dolarami z podatków?

  1. W 2021 roku rząd federalny wydał 6,82 biliona dolarów, co stanowi 30% produktu krajowego brutto kraju. Większość budżetu pokrywa trzy istotne obszary wydatków:
  2. Medicare stanowiło 696,5 miliarda dolarów, czyli 10%.
    Wydatki na działania związane z bezpieczeństwem i obroną kraju wyniosły 754,8 miliardów dolarów, czyli 11% budżetu.
  3. Na Social Security zostało przeznaczone 17 % czyli 1,1 biliona dolarów, które zapewniało comiesięczne świadczenia emerytalne dla 46 milionów emerytowanych pracowników.

2. Jak długo należy przechowywać dokumenty podatkowe?

Urząd Skarbowy IRS zaleca następujące wytyczne:

  1. Zeznania podatkowe powinny być przechowywane przez 3 lata (jeśli podpunkt 4 i 5 poniżej nie dotyczy Twojej sytuacji).
  2. Przechowujemy dokumentację podatkową przez 3 lata od daty złożenia zeznania lub przez dwa lata od daty zapłacenia podatków. (Wybieramy datę późniejszą). Ma to zastosowanie, gdy otrzymujemy zwrot lub kredyt na rozliczeniu podatkowym.
  3. Trzymamy dokumenty przez 7 lat, jeśli wykazywaliśmy straty z bezwartościowych akcji lub odliczenia z nieściągalnego długu.
  4. Powinniśmy przechowywać dokumentację przez 6 lat, jeśli nie zgłosiliśmy wymaganego dochodu, a jego wysokość przekroczyła 25% dochodu brutto podanego w zeznaniu.
  5. Przechowujemy dokumenty przez czas nieokreślony, jeśli nie złożyliśmy deklaracji podatkowej.

3. Progi podatkowe dla indywidualnych deklaracji na rok 2021.

UWAGA: Podane stawki podatkowe mają wygasnąć w 2025 roku, chyba że Kongres podejmie działania, aby nie zostały one zmienione.

4. Progi podatkowe na 2022 rok.

Jeśli chodzi o podatki, zawsze dobrze jest planować je z wyprzedzeniem. W listopadzie 2021 roku Urząd Skarbowy ogłosił, że podnosi federalne progi podatkowe na 2022 rok ze względu na wysoką inflację. Poniżej zestawienie nowych progów dla siedmiu przedziałów podatkowych w 2022 roku:

10%: osoby rozliczające się indywidualnie do $10,275

małżeństwa rozliczające się wspólnie do $20,550.

12%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $10,275

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $20,550.

22%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $41,775

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $83,550.

24%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $89,075

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $178,150.

32%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $170,050

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad$340,100.

35%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $215,950

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $431,900.

37%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $539,900

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $647,850.

5. Standardowe odliczenia

Oto przegląd standardowych odliczeń od 2019 roku:

Na rok 2022 IRS zwiększa standardowe odliczenia ze względu na wyższą inflację. Standardowe odliczenie dla par małżeńskich składających wspólne deklaracje wzrośnie o 3,2 % do $25,900. Standardowe odliczenie dla osób rozliczających się indywidualnie wzrasta do $12,950 na rok podatkowy 2022.

6.Kontrybucje na konta IRA za rok podatkowy 2021.

Jeśli jeszcze nie wpłaciliśmy naszych kontrybucji na konta IRA czy Roth IRA na 2021 rok, mamy ciągle czas do 15 kwietnia.

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do Financial Wealth Alliance: 847-312-3454.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.
___________________________________________________________________________

Autor: Dariusz Godlewski

Foto: istock/scyther5/ izkes/ alfexe/ William_Potter

Zaplanuj finanse

5 rzeczy, które warto wiedzieć, jeśli planujesz w tym roku przejść na emeryturę: Ważne zmiany w roku 2024!

Opublikowano

dnia

Autor:

Ważne zmiany w planowaniu emerytalnym i świadczeniach dla emerytów w roku 2024! Czy planujesz w 2024 roku zacząć najbardziej ekscytujący etap swojego życia, w którym możesz robić to, co chcesz, a nie to, co musisz? Przy odpowiednim planowaniu i przygotowaniu jest to możliwe, należy jednak mieć świadomość nowych przepisów i zasad, które mają miejsce co roku. Oto pięć zmian, o których powinieneś wiedzieć, jeśli planujesz przejść na emeryturę w 2024 roku.

Wyższe progi podatkowe

Tradycyjnie progi podatkowe rosną wraz z inflacją każdego roku i rok 2024 nie jest wyjątkiem. Na przykład górna granica podatku 0% od zysków kapitałowych wzrosła z $44,625 do $47,025, w przypadku osób rozliczających się indywidualnie i z $89,250 do $94,050, w przypadku osób będących w związku małżeńskim i rozliczających się wspólnie.

Poniżej znajdują się zwykłe progi podatku dochodowego na rok 2024:

Wyższy wiek do pobierania RMD

Odnosi się to do naszych wymaganych minimalnych dystrybucji z naszych kont emerytalnych. Jest to więc bardzo ważne, gdyż dotyczy większości emerytów. Odkładając na emeryturę najczęściej korzystamy z tradycyjny kont emerytalnych z odroczonym podatkiem, jak na przykład IRA czy plany 401k.

Otrzymujemy ulgę podatkową od składek wpłacanych na tego rodzaju konta, przy założeniu, że zapłacimy należny podatek w przyszłości, wypłacając pieniądze. Tak więc IRS zmusza nas do rozpoczęcia pobierania pieniędzy z tych kont w pewnym wieku, właśnie ze względu na te zaległe należności podatkowe.

Przez bardzo długi czas, RMDs obowiązywały w wieku 70 i pół roku. Pierwsza ustawa SECURE z 2019 roku zmieniła ten wiek na 72 lata. A teraz wraz z nową ustawą SECURE ACT 2 wiek ten został przesunięty jeszcze dalej do 73 lat dla osób urodzonych między 1951 a 1959 rokiem i 75 lat dla osób urodzonych w 1960 roku lub później. Tak więc obecnie po skończeniu 73 lat musimy zacząć wybierać nasze RMDs.

Ustawa SECURE Act 2 zmniejszyła też karę, jeśli nie wybierzemy swojego RMD na czas lub nie wypłacimy wymaganej minimalnej kwoty. W przeszłości kara ta wynosiła 50%, co było bardzo wysoką karą. Nowe prawo zmniejszyło tę karę do 25%.

Przypomnę jeszcze, że na szczególną uwagę zasługuje pierwsze RMD, gdyż możemy opóźnić jego realizację do 1 kwietnia następnego roku. Należy tylko wtedy pamiętać, że w konsekwencji tego odroczenia, w kolejnym roku będą czekały nas dwie wypłaty RMD: bieżąca i ta zaległa, co może okazać się nie dla wszystkich korzystne ze względów podatkowych.

Eliminacja RMD dla planów emerytalnych Roth 401(k)s

Począwszy od tego roku ustawa Secure Act 2 eliminuje RMD dla kont Roth w planach emerytalnych pracodawców. Do tej pory, podczas gdy indywidualne konta Roth IRA nie podlegają obowiązkowi RMD, plany takie jak Roth 401(k), Roth 403(b), czy rządowe plany Roth 457(b), były objęte zasadami wybierania RMD.

Dzięki nowym zmianom, nie będziemy już musieli pobierać naszego RMD, jeżeli posiadamy takie plany w naszej firmie. Jest to więc bardzo dobra wiadomość.

Ponadto ustawa pozwala na dopłaty ze strony pracodawców na konta Roth. To kolejna duża zmiana, która jest korzystna, ponieważ w przeszłości, kiedy wpłaciliśmy pieniądze na sponsorowany przez firmę plan Roth 401(k) lub 403(b), każda dopłata tzw. match firmy był odkładany na tradycyjny koncie 401k przed opodatkowaniem. Teraz, dzięki wprowadzonej zmianie, wpłacając pieniądze na konto Roth, nasz pracodawca, też może do niego dopłacić.

Ograniczone ulgi podatkowe

Choć obniżone podatki, które wygasną pod koniec 2025 roku, nie będą miały natychmiastowego wpływu na emerytów w 2024 roku, rozpoczęcie przygotowań do roku podatkowego 2026 może okazać się kluczowe.

Chociaż federalna kwota zwolnienia z podatku od nieruchomości i darowizn (estate and gift tax exemption) wynosi obecnie 13,61 mln dolarów na osobę, oczekuje się, że w 2026 roku spadnie ponownie do poniżej 7 mln dolarów. W przypadku osób posiadających większe majątki mogłoby to oznaczać dużo mniejszą kwotę wolną od podatku trafiającą do beneficjentów.

Stawki podatku dochodowego mogą również powrócić do poziomu sprzed 2018 roku, co oznacza, że w ciągu najbliższych dwóch lat pomocne może okazać się przeniesienie części funduszy z kont z odroczonym podatkiem na konta wolne od podatku, czyli dokonanie konwersji ROTH.

Warto zwrócić się o pomoc do specjalisty z branży finansowej w celu wdrożenia długoterminowych strategii podatkowych, które umożliwią nam możliwie najskuteczniejsze przekazanie majątku beneficjentom.

Wyższe koszty Medicare, ale wyższe Social Security

Koszty Medicare również wzrosną w 2024 roku. Chociaż część A jest bezpłatna dla beneficjentów, obejmuje roczny wkład własny, który wzrósł z $1600 do $1632. Składki Medicare Part B również wzrosną w 2024 roku z $164,90 do $174,40, co stanowi wzrost o około 6%.

Ważne jest, aby wiedzieć, że składki te są tradycyjnie odliczane od naszego Social Security, które zwykle również rosną wraz z korektą COLA (cost of living adjustment) na podstawie wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich dla pracowników w miastach i pracowników biurowych lub CPI-W. W 2024 roku wzrost ten wyniesie 3,2%, więc może to pomóc zrównoważyć dodatkowe koszty.

Aby dowiedzieć się więcej na temat planowania emerytalnego, nowych przepisów oraz ważnych czynników, na które warto zwrócić uwagę przed przejściem na emeryturę, odwiedź nas online lub zadzwoń do naszego biura: 847-312-3454.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents. This article is not to be construed as investment advice. It is provided for informational purposes only and it should not be relied upon. It is recommended that you check with your financial advisor, tax professional and legal professionals when making any investment or any change to your investment portfolio. Your investments, insurance and savings vehicles should match your risk tolerance and be suitable as well as what’s best for your personal financial situation.
Foto: istock/designer491/Dilok Klaisataporn/

 

Czytaj dalej

Zaplanuj finanse

Lista zadań i celów finansowych na 2024 rok

Opublikowano

dnia

Autor:

Początek roku to idealny moment, aby przeanalizować swoje plany na przyszłość i wyznaczyć sobie nowe cele i zadania na kolejne miesiące. Ma to ogromne znaczenie nie tylko w odniesieniu do naszych codziennych spraw, ale dotyczy to również naszych finansów i planowania emerytalnego. Jakie więc powinny być nasze finansowe zadania i postanowienia?

Zaplanuj swoje kontrybucje na plany emerytalne

Warto znać limity i maksymalnie wykorzystać swoje możliwości oszczędzania. W przypadku składek IRA i Roth IRA limity wpłat zostały podwyższone na rok 2024 i możemy odłożyć $7000, gdy nie mamy 50 lat lub $8000 po ich skończeniu.

Warto tu przypomnieć, że mamy czas do 15 kwietnia 2024 roku, aby wpłacić nasze kontrybucje za rok 2023$6500, gdy nie mamy 50 lat lub $7,500 po ich skończeniu.

Proszę pamiętać także to, że nasz dochód musi znajdować się poniżej określonych progów, aby kwalifikować się na te składki lub mieć możliwość ich odliczenia od podatku. Dlatego przed dokonaniem jakichkolwiek wpłat dobrze jest skonsultować tą decyzję ze swoim doradcą podatkowym i finansowym.

Jeżeli chodzi o plany 401k, również wzrosły limity składek i wynoszą one $23,000 dla osób poniżej 50 roku życia lub $30,500 dla osób które skończyły 50 lat. Limity te dotyczą pieniędzy, które sami dopłacamy do naszych planów 401k i możemy dowolnie rozdzielić tą kwotę pomiędzy tradycyjnym kontem i Roth 401k.

Więcej będą mogli odłożyć też w 2024 roku właściciele małych firm. Kwota, którą można zaoszczędzić na kontach SEP IRA wzrosła do $69,000 i kwota ta nie może przekroczyć 25% dochodu.

Sprawdź czy warto rozważyć konwersję ROTH?

Wraz z nowym rokiem powinniśmy się też przyjrzeć naszym podatkom. Warto wykorzystać niskie stawki podatkowe, które będą obowiązywać do 2025. Prawdopodobnie ta korzystna sytuacja nie będzie trwać wiecznie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wydatki i problemy budżetowe państwa. Dlatego jest to dobry moment, aby przeanalizować swoją sytuację i rozważyć konwersję ROTH.

Planowanie spadkowe

Następną sprawą, którą powinniśmy się zająć jest planowanie spadkowe. Upewnijmy się czy posiadamy odpowiednie dokumenty prawne, takie jak testamenty czy trusty, które zabezpieczają przyszłość naszych najbliższych. Nie zapomnijmy też o sprawdzeniu naszych beneficjentów i wprowadzeniu koniecznych zmian.

Przeanalizuj swoje inwestycje

Obserwując ostatnie lata i towarzyszącą im niepewność, powinniśmy się przede wszystkim upewnić, że nasze inwestycje są odpowiednio zarządzane i chronione. Bardzo ważne jest, aby posiadać strategie inwestycyjne, które pozwalają na dostosowanie naszego portfolio do zmieniających się warunków rynkowych i tym samym zabezpieczą nas przed poważnymi stratami w razie dużych spadków giełdowych.

Podstawą jest tutaj odpowiednie zarządzanie ryzykiem i jest to przede wszystkim bardzo istotne dla osób, które zbliżają się, bądź już są na emeryturze.

Giełda cały czas charakteryzuje się dużymi wahaniami, ale na szczęście istnieją strategie, które mogą pomóc przetrwać ten niepewny okres, eliminując lub w znacznym stopniu minimalizując straty rynkowe. Warto tu podkreślić, że obecnie dysponujemy produktami, które są odporne na wahania giełdowe lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Jednym z takich narzędzi finansowych są annuities, cieszące się ostatnio sporą popularnością.

Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie bardzo atrakcyjne oprocentowania, nie mówiąc już o dodatkowych korzyściach, jak jednorazowe bonusy w wysokości 15-18% czy możliwość pokrycia kosztów opieki długoterminowej w przyszłości.

Możemy na przykład dostać stały procent na poziomie około 5% przy tylko kilkuletnim kontrakcie, więc jest to bardzo konkurencyjna oferta w porównaniu do CDs w banku, zaznaczając, że tego rodzaju inwestycja nie ma żadnego ryzyka giełdowego i procent jest gwarantowany.

Pamiętajmy, że annuities nie są inwestycjami, tylko kontraktami pomiędzy klientem i firmą ubezpieczeniową.

Naliczają one odsetki w oparciu o indeksy rynkowe, ale nie są bezpośrednio inwestowane na giełdzie, co w obliczu niestabilnego rynku, stanowi ogromną korzyść. Dodatkowo oferujemy produkty finansowe, dzięki którym możemy w pełni uczestniczyć w zyskach giełdowych, bez żadnych ograniczeń i jednocześnie w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko i potencjalne straty.

Dzięki temu mamy duży potencjał wzrostu i spokój ducha w przypadku wielkich spadków giełdowych. Aby zasięgnąć więcej informacji na ich temat, prosimy o kontakt z naszym biurem.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

 

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

 

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents. This article is not to be construed as investment advice. It is provided for informational purposes only and it should not be relied upon. It is recommended that you check with your financial advisor, tax professional and legal professionals when making any investment or any change to your investment portfolio. Your investments, insurance and savings vehicles should match your risk tolerance and be suitable as well as what’s best for your personal financial situation.

 

Foto: istock
Czytaj dalej

Zaplanuj finanse

Ważne decyzje finansowe do końca roku 2023!

Opublikowano

dnia

Autor:

Sezon świąteczny już w pełni, oznacza to również, że nieubłaganie zbliżamy się do końca roku. Grudzień to intensywny miesiąc pełen przygotowań do nadchodzących uroczystości rodzinnych, w tym przedświątecznym zabieganiu bardzo łatwo jest zapomnieć o ważnych sprawach, które powinny być załatwione jeszcze przed końcem roku! Dotyczy to też naszych finansów i planowania emerytalnego. Oto najważniejsze zagadnienia, o których powinniśmy pamiętać!

RMD

Po pierwsze, do końca grudnia musimy zrealizować nasze RMD (Required Minimum Distributions) na 2023 rok. Są to wymagane minimalne wypłaty z naszych planów emerytalnych, które należy dokonywać każdego roku po ukończeniu 73 lat.

Jeżeli tego nie zrobimy, ponosimy karę w wysokości 25% od wymaganej kwoty, więc lepiej tego nie przegapić.

W celu obliczenia wysokości RMD każde konto emerytalne musi być rozpatrywane indywidualnie, ale już wszystkie wyliczone RMDs możemy skumulować i zrealizować jako jedna wypłata z wybranego konta.

Tego typu działanie zdecydowanie ułatwia proces wypłacania, możemy z niego jednak skorzystać tylko wtedy, gdy mamy tego samego rodzaju plany emerytalne. Nie możemy na przykład połączyć wypłat z kont IRA i 401k, muszą być one dokonywane oddzielnie.

Na szczególną uwagę zasługuje pierwsze RMD, gdyż możemy opóźnić jego realizację do 1 kwietnia następnego roku. Należy tylko wtedy pamiętać, że w konsekwencji tego odroczenia, w kolejnym roku będą czekały nas dwie wypłaty RMD: bieżąca i ta zaległa, co może okazać się nie dla wszystkich korzystne ze względów podatkowych.

Wszystko zależy oczywiście od naszej indywidualnej sytuacji, którą warto przeanalizować i skonsultować ze specjalistą, zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki.

Składki na plany 401k

Do końca roku 2023 również powinny być dokonane kontrybucje na nasze konta 401k lub inne plany sponsorowane przez naszych pracodawców. W przypadku planów IRA mamy czas do 15 kwietnia 2023 roku, ale na konta 401k nasze składki muszą wpłynąć jeszcze w tym roku.

Jeśli macie Państwo ukończone 50 lat możecie odłożyć do $30,000, natomiast poniżej 50 lat, limit ten wynosi $22,500 rocznie. Plany 401k są bardzo często podstawowym źródłem utrzymania na emeryturze, nie zapomnijmy więc o maksymalnym wykorzystaniu tego narzędzia.

Konwersje ROTH

Końcówka roku to też idealny moment, aby rozważyć różnego rodzaju ruchy strategiczne, które pomogą nam zaoszczędzić na podatkach. Należą do nich tzw. Roth Conversions, dzięki którym dokonujemy konwersji tradycyjnego konta emerytalnego na konto ROTH.

Warto tu podkreślić, że nie ma żadnych ograniczeń dochodowych, możemy więc przeliczyć dowolną kwotę na konto Roth. Decydując się na taką zmianę musimy oczywiście zapłacić podatek, ale gdy to już nastąpi, nasze pieniądze będą wzrastały bez obciążenia podatkowego.

Biorąc pod uwagę fakt, ze obecnie obowiązują jedne z najniższych stawek podatkowych w historii, jest to bardzo korzystna opcja, dzięki której możemy zminimalizować lub całkowicie wyeliminować nasze podatki na emeryturze.

Darowizny i prezenty

„Gifting” czyli dzielenie się prezentami jest bardzo przydatne zwłaszcza teraz w sezonie świątecznym. Jeżeli zrobimy to umiejętnie, nasze prezenty przyniosą korzyści nie tylko odbiorcom, ale również nam jako ofiarodawcom.

Planując podarowanie prezentu w formie gotówki, nie powinniśmy przekroczyć limitu $17,000, aby nie ponieść konsekwencji podatkowych. Dużą popularnością cieszą się również charytatywne darowizny. Główną ich zaletą jest nasza satysfakcja z możliwości pomocy organizacjom, które są bliskie naszemu sercu i pozytywnie wpływają na życie wielu ludzi.

Ale to nie wszystko, w wielu przypadkach obdarowując innych można też skorzystać finansowo, a mianowicie przekazany prezent odliczyć sobie od podatku. Darowizna na cele charytatywne może więc stać się bardzo efektywną i cenną częścią planu emerytalnego.

Do końca roku pozostało niewiele! Jest to idealny moment, aby przyjrzeć się swojej sytuacji i podjąć ważne decyzje, dzięki którym pozytywnie wpłyniemy na naszą przyszłość finansową i emeryturę.

Jeśli potrzebujecie pomocy lub porady, zapraszamy do Financial Wealth Alliance!

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents. This article is not to be construed as investment advice. It is provided for informational purposes only and it should not be relied upon. It is recommended that you check with your financial advisor, tax professional and legal professionals when making any investment or any change to your investment portfolio. Your investments, insurance and savings vehicles should match your risk tolerance and be suitable as well as what’s best for your personal financial situation.

 

Foto: istock/designer491/Zolak/GOCMEN/ LightFieldStudios/fizkes/

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu