Połącz się z nami

Zaplanuj finanse

Dariusz Godlewski: 6 faktów na temat podatków-co musisz wiedzieć rozliczając się z urzędem skarbowym

Opublikowano

dnia

Termin na składanie indywidualnych rozliczeń podatkowych za rok 2021 przypada na 18 kwietnia 2022 r. Oto kilka faktów i wskazówek do rozważenia, które mogą być przydatne w sezonie podatkowym.

1. Co dzieje się z naszymi dolarami z podatków?

  1. W 2021 roku rząd federalny wydał 6,82 biliona dolarów, co stanowi 30% produktu krajowego brutto kraju. Większość budżetu pokrywa trzy istotne obszary wydatków:
  2. Medicare stanowiło 696,5 miliarda dolarów, czyli 10%.
    Wydatki na działania związane z bezpieczeństwem i obroną kraju wyniosły 754,8 miliardów dolarów, czyli 11% budżetu.
  3. Na Social Security zostało przeznaczone 17 % czyli 1,1 biliona dolarów, które zapewniało comiesięczne świadczenia emerytalne dla 46 milionów emerytowanych pracowników.

2. Jak długo należy przechowywać dokumenty podatkowe?

Urząd Skarbowy IRS zaleca następujące wytyczne:

  1. Zeznania podatkowe powinny być przechowywane przez 3 lata (jeśli podpunkt 4 i 5 poniżej nie dotyczy Twojej sytuacji).
  2. Przechowujemy dokumentację podatkową przez 3 lata od daty złożenia zeznania lub przez dwa lata od daty zapłacenia podatków. (Wybieramy datę późniejszą). Ma to zastosowanie, gdy otrzymujemy zwrot lub kredyt na rozliczeniu podatkowym.
  3. Trzymamy dokumenty przez 7 lat, jeśli wykazywaliśmy straty z bezwartościowych akcji lub odliczenia z nieściągalnego długu.
  4. Powinniśmy przechowywać dokumentację przez 6 lat, jeśli nie zgłosiliśmy wymaganego dochodu, a jego wysokość przekroczyła 25% dochodu brutto podanego w zeznaniu.
  5. Przechowujemy dokumenty przez czas nieokreślony, jeśli nie złożyliśmy deklaracji podatkowej.

3. Progi podatkowe dla indywidualnych deklaracji na rok 2021.

UWAGA: Podane stawki podatkowe mają wygasnąć w 2025 roku, chyba że Kongres podejmie działania, aby nie zostały one zmienione.

4. Progi podatkowe na 2022 rok.

Jeśli chodzi o podatki, zawsze dobrze jest planować je z wyprzedzeniem. W listopadzie 2021 roku Urząd Skarbowy ogłosił, że podnosi federalne progi podatkowe na 2022 rok ze względu na wysoką inflację. Poniżej zestawienie nowych progów dla siedmiu przedziałów podatkowych w 2022 roku:

10%: osoby rozliczające się indywidualnie do $10,275

małżeństwa rozliczające się wspólnie do $20,550.

12%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $10,275

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $20,550.

22%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $41,775

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $83,550.

24%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $89,075

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $178,150.

32%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $170,050

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad$340,100.

35%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $215,950

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $431,900.

37%: osoby rozliczające się indywidualnie ponad $539,900

małżeństwa rozliczające się wspólnie ponad $647,850.

5. Standardowe odliczenia

Oto przegląd standardowych odliczeń od 2019 roku:

Na rok 2022 IRS zwiększa standardowe odliczenia ze względu na wyższą inflację. Standardowe odliczenie dla par małżeńskich składających wspólne deklaracje wzrośnie o 3,2 % do $25,900. Standardowe odliczenie dla osób rozliczających się indywidualnie wzrasta do $12,950 na rok podatkowy 2022.

6.Kontrybucje na konta IRA za rok podatkowy 2021.

Jeśli jeszcze nie wpłaciliśmy naszych kontrybucji na konta IRA czy Roth IRA na 2021 rok, mamy ciągle czas do 15 kwietnia.

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do Financial Wealth Alliance: 847-312-3454.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.
___________________________________________________________________________

Autor: Dariusz Godlewski

Foto: istock/scyther5/ izkes/ alfexe/ William_Potter

REKLAMA REKLAMA

Zaplanuj finanse

Jak inwestować bez ryzyka giełdowego? Wybierz odpowiednią strategię i pomnażaj majątek

Opublikowano

dnia

Autor:

Codzienne zamieszanie na rynkach inwestycyjnych powoduje panikę wśród wielu inwestorów, którzy zapominają o długoterminowym podejściu do swojego portfela inwestycyjnego. Tylko spokojne podejście i zastosowanie odpowiednich strategii, wykorzystujących obecne warunki rynkowe, pozwoli na przetrwanie tego niepewnego okresu bez druzgocących strat.

Niestabilne rynki i spadki na giełdzie

Rynek akcji cały czas charakteryzuje się dużą niestabilnością, a spadki giełdowe niepokoją wielu inwestorów. Rezerwa Federalna próbując ograniczyć inflację, co chwilę podwyższa stopy procentowe.

Wszystko to sprawia, że niektórzy zaczynają reagować zbyt emocjonalnie i wycofują wszystko z rynku, aby zminimalizować straty, albo wpadają w paraliż i nic nie robią.

Celem Rezerwy Federalnej w związku z podwyżkami stóp procentowych, jest obniżenie stopy inflacji do 2%, przy jednoczesnym utrzymaniu bezrobocia na poziomie około 4%.

I chociaż istnieje wiele pesymistycznych prognoz dotyczących recesji, faktem jest, że w danej sytuacji wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość i nie reagować zbyt pochopnie.

Nie zapominajmy, że zmienność nie jest problemem na rynkach – to cecha rynków.

Inwestorzy krótkoterminowi zbytnio reagują na codzienne zmiany i zapominają o długoterminowym i strategicznym planowaniu, wykorzystującym możliwości rynkowe i spadki giełdowe.

Tylko dzięki spokojnemu i stabilnemu podejściu możemy łatwiej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki mające na celu ochronę naszego dorobku i pomnożenie naszych oszczędności.

Wyższe stopy procentowe to dobra wiadomość

W przypadku osobistych inwestycji jest to idealny czas na ponowną ocenę swoich pozycji, aby upewnić się, że maksymalnie wykorzystamy moment, gdy rynek w końcu się odbije.

Pamiętajmy też, że istnieją strategie, które mogą pomóc przetrwać ten niepewny okres, eliminując lub w znacznym stopniu minimalizując straty rynkowe.

Jednym z takich narzędzi finansowych są annuities.

Annuities zawsze odgrywały istotną rolę w planowaniu emerytury, ale ostatnio wraz z rosnącą niepewnością i zmiennością rynku, ich znaczenie wzrosło jeszcze bardziej.

Dają one możliwość pomnażania naszego dochodu wraz z ochroną i zabezpieczeniem naszej inwestycji podczas dekoniunktury na rynku.

Niestety wiele doradców finansowych koncentrując się wyłącznie na akumulacji i inwestycjach na giełdzie, często pomija tego rodzaju produkty finansowe. A są one doskonałą i atrakcyjną opcją dla osób zbliżających się do emerytury a także tych, którzy nie mają ochoty uczestniczyć w ryzyku giełdowym.

W obliczu podwyższonych niedawno stóp procentowych annuities stały się jeszcze bardziej atrakcyjnym narzędziem finansowym.

Wyższe stopy procentowe to w przypadku annuities dobra wiadomość – oznacza to dla inwestorów wyższe oprocentowanie i potencjalnie większy wzrost oszczędności, co w danym momencie, gdy towarzyszą nam duże spadki giełdowe, jest niezmiernie ważne.

Annuities – ochrona i potencjał wzrostu

Annuities stworzono z myślą o emeryturze; zostały wynalezione po raz pierwszy w czasach starożytnego Rzymu, aby zapewnić rekompensatę emerytowanym żołnierzom. Mają one na celu wygenerowanie dożywotniego dochodu, gdy już nie pracujemy i nie mamy już stałych wypłat od pracodawcy.

Istnieje wiele różnych rodzajów annuities, ale fixed i fixed indexed annuities cieszą się zdecydowanie największą popularnością, gdyż nie podlegają ryzyku rynkowemu, ale jednoczenie czerpią korzyści z zysków giełdowych.

Dodatkowo mogą oferować gwarantowany strumień dochodów, eliminując tym samym część niepewności związanej z przejściem na emeryturę.

Ważne jest, aby zrozumieć, że annuities nie są inwestycjami, tylko kontraktami.

Mogą one naliczać odsetki w oparciu o zyski rynkowe, ale proszę pamiętać, nie są one bezpośrednio inwestowane na giełdzie. Annuity to umowa z firmą ubezpieczeniową, która gwarantuje nam zwrot naszej inwestycji oraz udział w zyskach giełdowych.

Jednym z głównych problemów Amerykanów na drodze do swoich złotych lat jest finansowanie bezpiecznej emerytury. Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że 56% ankietowanych martwiło się, że zabraknie im pieniędzy na emeryturze.

Jednym z największych powodów, dla których emerytom kończą się pieniądze, jest tzw. sequence of returns risk.

Może się to zdarzyć, gdy klienci wybierają pieniądze z kont na wcześniejszym etapie emerytury w momencie gdy rynek jest w fazie spadkowej. Wypłaty mogą wtedy przewyższyć wzrost konta, co zwiększa prawdopodobieństwo, że osoba całkowicie wyczerpie swoje fundusze, gdy jeszcze żyje.

Fixed indexed annuity może temu zapobiec, zapewniając opcję gwarantowanego dochodu na całe życie.

W ramach odpowiednio skonstruowanego kontraktu annuity, zarówno nasz kapitał początkowy, jak i świadczenie dożywotniego dochodu są zabezpieczone, co może być korzystne w przypadku krachu na rynku.

Chociaż annuities są popularne wśród osób poszukujących bezpiecznego ulokowania kapitału, a także potencjału wzrostu, ich zakup może być zdradliwy bez odpowiedniej pomocy. Istnieje wiele różnych rodzajów annuities i nie wszystkie oferują identyczne świadczenia lub ochronę.

Na przykład variable annuities są bezpośrednio inwestowane na rynku i wiążą się z takim samym ryzykiem, jak każda inwestycja rynkowa.

Każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy, a innowacyjne firmy ubezpieczeniowe każdego dnia pracują nad opracowywaniem nowych produktów o zwiększonych świadczeniach. Ważne jest, aby rozumieć te różnice i wybrać najlepszą opcję dla nas.

Jeżeli macie państwo pytania odnośnie annuities lub chcecie, aby Wasze oszczędności pomnażały się bez ryzyka giełdowego, zapraszamy do Financial Wealth Alliance.

Nasza firma już od ponad 12 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other. Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents.

 

Foto: istock/insta_photos/ ViewApart/ Spotmatik/ Ridofranz
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Zaplanuj finanse

Podatki na emeryturze – jak je obniżyć by móc cieszyć się życiem po zakończeniu pracy?

Opublikowano

dnia

Autor:

Planując emeryturę, myślimy o podróżach, restauracjach i innych przyjemnych rzeczach, które nas czekają. Pracujemy ciężko i oszczędzamy jak najwięcej, aby zapewnić sobie bezpieczną przyszłość finansową. Niestety bardzo często zapominamy, że większość naszych oszczędności emerytalnych ma cichego partnera, którym jest Wuj Sam.

W rzeczywistości oznacza to, że wszystkie tradycyjne konta emerytalne takie jak IRA czy plany 401(k) to konta z odroczonym podatkiem, który będzie trzeba zapłacić w przyszłości, gdy zaczniemy wybierać pieniądze.

Mamy więc prawdziwą tykającą bombę podatkową, której nie możemy zignorować.

Błędne założenia i wyobrażenia

Istnieje wiele błędnych założeń i wyobrażeń dotyczących podatków na emeryturze, z którymi bardzo często się spotykamy. Przy dzisiejszych skomplikowanych zasadach i przepisach podatkowych, bardzo łatwo się pogubić i popełnić błąd.

Warto więc zastanowić się, jak dobrze rozumiemy wszystkie przepisy podatkowe i jak dokładnie działają one na emeryturze. Dzięki temu możemy uniknąć nadmiernego podatkowania i mieć pewność, że nasz plan emerytalny jest optymalny i efektywny pod względem podatkowym.

Przede wszystkim błędnie zakładamy, że na emeryturze będziemy w niższym przedziale podatkowym, ale nie zawsze jest to prawdą.

Po pierwsze tracimy wiele odliczeń, takich jak odsetki od kredytu hipotecznego, zwolnienia z podatku od dzieci i kontrybucje na plany emerytalne.

Zwykle przysługują one nam podczas lat pracy i redukują nasze należności podatkowe, a gdy nie możemy z nich skorzystać na emeryturze automatycznie wzrastają nasze podatki.

Po drugie, często nie chcemy wcale mieć niższych dochodów na emeryturze, więc nasze podatki też nie będą niższe. Chcemy cieszyć się wolnym czasem i korzystać z życia, a wiadomo, podróże, wyjścia do restauracji czy jakiekolwiek hobby kosztują.

Odroczony podatek – tykająca bomba

Większość naszych oszczędności emerytalnych, takich jak tradycyjne IRA czy plany 401(k) to konta z odroczonym podatkiem, który będzie trzeba zapłacić w momencie wybierania pieniędzy.

Należny podatek oparty będzie na stawkach podatkowych obowiązujących w danym czasie i może zmniejszyć nasz dochód o 10%, 30% lub nawet więcej.

Dodatkowo IRS zmusza nas do wypłat z kont emerytalnych po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

Niezależnie od tego czy je potrzebujemy czy nie, po skończeniu 72 lat musimy zacząć wybierać tzw. RMDs (Riquired Minimum Dstributions) i zapłacić od nich oczywiście podatek.

Jeżeli tego nie zrobimy, czeka nas kara w wysokości 50% od wymaganej wypłaty.

Wszystkie pieniądze wypłacane z kont emerytalnych wchodzą w skład tzw. Provisional Income i mogą wykreować efekt domino. Jeżeli dochód ten przekroczy określone progi ma to wpływ na nasze świadczenia Social Security, które też mogą być opodatkowane.

Ogólnie jest przyjęte, że świadczenia z tytułu Social Security są wolne od podatku ale to dotyczy wyłącznie osób, które nie posiadają innych dochodów. Ponadto może to też mieć wpływ na nasze składki Medicare, które też mogą wzrosnąć gdy nasz dochód będzie wyższy.

Ile będą wynosić nasze podatki?

Niestety nie mamy kontroli nad naszymi podatkami, gdyż nie wiemy jakie progi podatkowe będą obowiązywać w przyszłości.

Obecnie obowiązują jedne z najniższych stawek w historii, ale biorąc pod uwagę rosnące wydatki rządowe, spotęgowane jeszcze przez sytuację z COVID i politykę nowej Administracji śmiało możemy założyć, że podatki zostaną podwyższone.

Kodeks podatkowy, który mamy w tej chwili, wygaśnie w roku 2025, warto więc z niego skorzystać i poprzez odpowiednie strategie zapewnić sobie większą efektywność podatkową na emeryturze.

Jedno jest pewne: nie jesteśmy w stanie dokładnie obliczyć swojego budżetu emerytalnego, gdyż nie wiemy ile tak naprawdę zostanie przekazane na podatki.

Strategie na obniżenie podatków

Podstawą efektywnego planowania podatkowego jest zróżnicowanie czyli wykorzystanie różnego rodzaju narzędzi, jak na przykład konta ROTH, które gromadzą pieniądze po zapłaceniu podatku, więc tym samym mogą być używane na emeryturze czy przekazane spadkobiercom bez martwienia się o ten podatek.

Konta takie możemy utworzyć albo poprzez wpłacanie rocznych składek albo dokonanie konwersji tradycyjnego konta IRA. W przypadku składek niestety istnieją limity i możemy rocznie odłożyć $6000 gdy nie mamy jeszcze 50 lat lub $7000 po ich skończeniu.

W przypadku konwersji nie ma żadnych ograniczeń dochodowych. Każdy więc, kto jest właścicielem tradycyjnego konta IRA lub innego konta emerytalnego, może w dowolnym momencie przeliczyć część lub całość tych pieniędzy na konto Roth.

Jedyną wadą jest to, że musimy zapłacić podatek od przenoszonych pieniędzy, ale gdy to już nastąpi, pieniądze będą wzrastały bez obciążenia podatkowego.

Taka konwersja na konto Roth daje nam możliwość wyboru KIEDY chcemy ten podatek zapłacić, co jest wyjątkowo korzystną opcją właśnie teraz gdy obowiązują jedne z najniższych stawek podatkowych i prawdopodobnie będą one wyższe w przyszłości.

Zawsze warto współpracować zarówno ze specjalistą od podatków, jak i od planowania emerytalnego.

Nie mylmy tylko osoby przygotowującej podatki z doradcą podatkowym. Jeżeli ktoś nam pomaga w rozliczeniach podatkowych, wcale nie oznacza, że mamy doradcę.

Specjalista do spraw podatków pomoże nam w zaplanowaniu i dokonaniu odpowiednich ruchów strategicznych, których celem jest zwiększenie naszej efektywności podatkowej.

Kluczem jest tutaj konkretny plan, który w oparciu o naszą indywidualną sytuację i nasze cele na przyszłość, zapewni nam maksymalne dochody.

Optymalnym założeniem jest emerytura wolna od podatków, nie zawsze jest to oczywiście możliwe, ale dzięki takiemu planowi, możemy te podatki na pewno zminimalizować.

Jeżeli chcecie Państwo uzyskać więcej informacji lub potrzebujecie pomocy w zaplanowaniu Waszej emerytury zapraszamy do Financial Wealth Alliance.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

 

Foto: istock/lucigerma/ Lordn/RossHelen/ yacobchuk/ alfexe/ BackyardProduction
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Zaplanuj finanse

PLANY EMERYTALNE dla właścicieli małych firm. Jak efektywnie obniżać swoje podatki i odkładać na emeryturę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiele właścicieli małych firm poszukuje efektywnej strategii obniżania podatków, przy jednoczesnym budowaniu planu emerytalnego dla siebie i swoich pracowników. Tradycyjne plany emerytalne takie jak SEP IRA czy Simple IRA wiążą się z wieloma ograniczeniami, zwłaszcza odnośnie wysokość kontrybucji, które można co roku odkładać.

Ustawa o Ochronie Emerytur z 2006 roku (Pension Protection Plan) i Secure Act z 2020 roku umożliwiły zaprojektowanie nowych elastycznych planów z wysokimi limitami rocznych składek.

Mowa tutaj o planach PENSION, które oferują najbardziej optymalne rozwiązania dla właścicieli biznesów i zapewniają największe dopuszczalne przez prawo składki emerytalne, które można odliczyć od dochodu.

SEP IRA i SIMPLE IRA

Tradycyjne plany emerytalne oferowane dla osób samozatrudnionych i właścicieli biznesów to SEP IRA i SIMPLE IRA.

W przypadku małych biznesów najlepszym rozwiązaniem jest SEP IRA, która działa bardzo podobnie jak tradycyjne konto IRA, jedynie wysokość kontrybucji może być wyższa.

W 2022 roku limit składek na SEP-IRA wynosi 25% dochodu netto i maksymalnie może wynosić do $61,000, jest to więc świetne narzędzie dla osób samozatrudnionych, które chcą jak najwięcej wpłacić na konto emerytalne.

Właściciel firmy może co roku dopłacać kontrybucje dla siebie i pracowników, które procentowo muszą wynosić tyle samo, na przykład 10% od dochodu dla każdego uczestnika planu.

Druga opcja to SIMPLE IRA, pozwalająca pracownikom i pracodawcom na opłacanie składek na konta pracowników. Idealnie nadaje się jako plan emerytalny dla małych pracodawców, którzy obecnie nie sponsorują planów 401 (k).

W jej przypadku też mamy do czynienia z limitami rocznych składek, maksymalnie można odłożyć $14,000 dla osób poniżej 50 roku życia lub $17,000 dla osób powyżej 50 lat.

NOWE PLANY PENSION

Nowe plany emerytalne, dostępne dzięki zmianom prawnym wprowadzonym przez Ustawę o Ochronie Emerytur z 2006 roku (Pension Protection Plan) i Secure Act z 2020, oferują znacznie wyższe limity i zapewniają największe dopuszczalne przez prawo składki emerytalne, które można odliczyć od dochodu.

Charakteryzują się one ogromną elastycznością, co jest bardzo dużym plusem i nie zobowiązuje nas do stałych kontrybucji.

Gdy nasz biznes dobrze prosperuje, możemy wpłacić na nasz pension plan nawet do $1mln rocznie. Natomiast gdy mamy gorszy rok, nasza składka może być dużo niższa lub nawet nie musimy nic dopłacać.

Dodatkowo plan ten oferuje największe korzyści dla samych właścicieli. Pracodawcy zatrudniający pracowników mają możliwość odkładania 90% łącznych składek wyłącznie dla siebie jako właścicieli biznesu i odpowiednio ustalonych kwot dla pracowników.

Do tej pory plany emerytalne zakładały równy podział pomiędzy składkami dla pracodawcy i dla pracowników. Gwarantuje to dodatkową elastyczność i maksymalne korzyści podatkowe.

ULGI PODATKOWE

Plan ten oferuje również ulgi podatkowe na wydatki medyczne, przeznacza on 25% wszystkich składek na tzw. Tri-Fectę Podatkową i może on zgromadzić do $594 tys., które mogą być wykorzystane w przyszłości na wydatki medyczne, bez płacenia podatków.

Daje to potrójny efekt: wpłacając pieniądze na plan – odliczamy je od dochodu, następnie wzrost i zyski na koncie są również wolne od podatku, i gdy wypłacimy te pieniądze na wydatki związane z leczeniem, w dalszym ciągu nie zapłacimy podatku.

Dotyczy to uczestnika planu i wszystkich osób będących na jego utrzymaniu. Przy rosnących kosztach opieki zdrowotnej na emeryturze jest to ogromna zaleta.

Nowe plany pension są optymalnym rozwiązaniem dla właścicieli biznesów, dzięki któremu możemy nie tylko skorzystać podatkowo, ale również mamy możliwość utworzenia planu emerytalnego w krótkim czasie.

Pozwala to na zgromadzenie funduszy zastępujących nasz dochód na emeryturze i zapewnia nam wygodną i bezpieczną emeryturę.

Niezależnie od tego, jaki biznes prowadzicie, czy to w branży budowlanej czy transportowej, a może macie mały sklep czy też gabinet lekarski/dentystyczny – pomożemy Wam w zaprojektowaniu indywidualnego planu emerytalnego dla Was i wszystkich pracowników.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe.

Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb.

Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski
Financial Wealth Alliance
847-312-3454
www.ZaplanujFinanse.com

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other. Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents.

 

Foto: Andrzej Brach, istock/:Lordn/ jacoblund/ Drazen Zigic/Wavebreakmedia
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu