Połącz się z nami

NEWS Florida

Luksusowe rezydencje i Rolls-Royce. Imigranci z Wenezueli wiedli wystawne życie na Florydzie. Oszukali banki na 10 mln USD

Opublikowano

dnia

Wenezuelska para Carlos Castañeda i Genesis Martusciello przybyli na południową Florydę w poszukiwaniu lepszych możliwości. Od 2019 r. korzystali z luksusowych posiadłości i samochodów, których nie byli właścicielami. Oboje są teraz w więzieniu za udział w oszustwie na rynku nieruchomości.

Castañeda, Martusciello i ich współpracownicy działali na szkodę wobec byłych wenezuelskich urzędników rządowych i elity biznesu posiadających nieruchomości mieszkalne w południowej Florydzie, donosi The Wall Street Journal.

29-letnia Genesis Martusciello i 35-letni Carlos Castañeda trafili do USA z Wenezueli. Z ojczyzny uciekli osobno, w 2010 r., kiedy kraj przeżywał kolejny kryzys gospodarczy. Zamieszkali w Miami na Florydzie i wiedli spokojne życie. Aż do 2019 r., kiedy prezydent Donald Trump nałożył sankcję na najważniejszych polityków.

Często skorumpowani urzędnicy wenezuelscy mieli na Florydzie wiele rezydencji, które pozostały bez opieki, co wykorzystał Carlos Castañeda ze swoją przyjaciółką. Plan oszustów koncentrował się właśnie na nieobecnych właścicielach nieruchomości.

REKLAMA REKLAMA

W latach 2019-2020 oszuści podszywali się pod właścicieli nieruchomości, używając fałszywych paszportów, aby uzyskać 10 milionów dolarów w fałszywych pożyczkach.

Fundusze sfinansowały ich wystawny styl życia wraz z wycieczkami do Las Vegas i pobytami w niektórych nieruchomościach w Miami.

Para wiodła nader wygodne życie, kupowali drogą biżuterię i zegarki, m.in. marki Richard Mille z serii sygnowanej przez Rafaela Nadala za 180 tys. dolarów. Korzystali też z pozostawionych w rezydencjach luksusowych samochodów marek Ferrari, Bentley i Rolls-Royce.

Jonnathan Gonzalez i Katherine Hansen, kolejna skazana para, mieszkała w rezydencji należącej do frontmana pasierbów prezydenta Nicolása Maduro, podał dziennik, powołując się na zapisy Secret Service.

Castañeda, Martusciello, Gonzalez i pięciu innych przyznali się do winy. Przebywają w więzieniu z wyrokami od 28 miesięcy do sześciu i pół roku.

Hansen, która również jest imigrantką z Wenezueli, przyznała się do winy i została zwolniona w tym roku.

Dla Castañedy i Martusciello był to rodzaj zemsty na członkach wenezuelskiego rządu, których para uważała za skorumpowaną.

„Jest takie powiedzenie, że złodziej, który okrada złodzieja, ma 100 lat przebaczenia” – powiedział Gonzalez.

Chociaż oszustwo pozwoliło im również cieszyć się takim samym bogatym stylem życia, jak wenezuelska elita, której tak nienawidzili.

Wśród nieruchomości wykorzystywanych w programie były dwa mieszkania w Oceana Bal Harbor zarejestrowane na żonę i teściową byłego wenezuelskiego dyrektora naftowego Luisa Carlosa de Leon-Pereza. Leon-Perez przyznał się w 2018 roku do winy za korupcję w USA.

W oszustwie wykorzystano również rezydencję Pinecrest przy 9300 Southwest 63rd Court, której własność była powiązana z biznesmenem Samarkiem Lopezem Bello.

Podczas gdy Stany Zjednoczone objęły sankcjami Lopeza Bello i zamroziły jego aktywa w związku z zarzutami, że był zaangażowany w handel narkotykami i program prania pieniędzy, nieruchomość nie znajdowała się wśród zamrożonych aktywów i mogła być obciążona hipoteką.

Castañeda i jego przyjaciółka korzystali również z mieszkania Four Seasons Residences należącym do Lopeza Bello. Ponadto oszustwo dotyczyło jednostki w mieszkaniu Mei w Miami Beach.

Lopez Bello, który zaprzeczył postawionym mu zarzutom i walczy z zarzutami o handel narkotykami, oświadczył, że nie otrzymał odszkodowania za skradzione mu samochody i inne mienie.

 

 

Źródło: therealdeal, polsatnews
Foto: YouTube, samarklopezbello.com, istock/AdrianHancu

NEWS Florida

Jane Castor będzie ubiegać się o reelekcję jako burmistrz Tampy

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek burmistrz Tampy, Jane Castor, ogłosiła oficjalnie, że będzie się starała o reelekcję, tak jak zapowiadała to w styczniu tego roku. Złożyła wymagany wniosek w biurze nadzorcy wyborów powiatu Hillsborough.

Jane Castor, Demokratka i była szef policji, który w grudniu skończy 63 lata, nie ma jeszcze mocnego przeciwnika w nadchodzących wyborach.

W komunikacie prasowym jej kampania opisała osiągnięcia burmistrz w następujący sposób:

„Nawet prowadząc Tampę przez pandemię, burmistrz Castor wdrożyła ambitną strategię przekształcenia jutra Tampy poprzez modernizację od dawna zaniedbanej infrastruktury, zwiększenie dostępu do przystępnych cenowo mieszkań, usprawnienie rozwoju siły roboczej, poprawę usług rządowych oraz uczynienie odporności i zrównoważonego rozwoju głównym celem Tampy. Tampa stała się jednym z najbardziej pożądanych miast w Ameryce”.

REKLAMA REKLAMA

Rzeczoznawca majątkowy powiatu Hillsborough Bob Henriquez, Demokrata, nie będzie startował przeciwko Castor, chociaż jego nazwisko krążyło w kręgach politycznych.

Podobnie jak członek Rady Miasta Tampa, Bill Carlson, częsty krytyk Castor, który jest również Demokratą.

Kandydaci mają czas do stycznia na podjęcie decyzji. Wybory odbędą się 7 marca. Jeśli nikt nie uzyska większości, druga tura odbędzie się w kwietniu.

Castor ścierała się z członkami Rady Miejskiej od czasu, gdy została wybrana na stanowisko w 2019 r.

Nadzorowała boom budowlany i dalszy rozwój wzdłuż rzeki Hillsborough. East Tampa, od dawna zaniedbana, również odnotowała rozwój.

Burmistrz wielokrotnie powtarzała, że transport, przystępne cenowo mieszkania, rozwój siły roboczej i zrównoważony rozwój to jej najważniejsze priorytety.

Pod jej okiem miasto opracowało również ambitny plan działania na rzecz klimatu.

Ale jej wysiłki zmierzające do przeforsowania projektu, który skierowałby ponad 50 milionów galonów dziennie wysoko oczyszczonej, odzyskanej wody, obecnie wrzucanej do Zatoki Tampa do Sulphur Springs lub rzeki Hillsborough, gdzie mogłaby mieszać się z zaopatrzeniem miasta w wodę pitną, zostały skazane na niepowodzenie, stłumiony przez opozycję rady.

Castor, pierwsza jawnie homoseksualna burmistrz miasta, jest partnerką Any Cruz, lobbystki i konsultantki, i ma dwóch dorosłych synów.

Komitet polityczny Castor, Tampa Strong, ma w kasie około 100 000 dolarów gotówki, zgodnie z najnowszymi dokumentami złożonymi w stanowym wydziale wyborczym.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nazwij słynnego flaminga z lotniska w Tampie i wygraj. Lot i dzień w Bush Gardens dla 4 osób czekają na zwycięzcę

Opublikowano

dnia

Autor:

Wysoką na 21 stóp słynną rzeźbę flaminga, znajdującą się na Międzynarodowym Lotnisku w Tampie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest główną bohaterką wykonywanych tu tysięcy selfie, odkąd pojawiła się tego lata. Flaming stał się już ukochaną maskotką dla podróżnych przejeżdżających przez główny terminal lotniska, ale lotnisko stwierdziło, że pierzasty przyjaciel potrzebuje tożsamości.

Lotnisko ogłosiło w poniedziałek konkurs na imię dla swojej wielkiej maskotki wykonanej z żywicy i włókna szklanego.

Artysta Matthew Mazzotta nazwał już swoją rzeźbę. Dzieło kosztujące 520 000 USD, nosi tytuł „Home”.

Jednak zgodnie z komunikatem prasowym, zarówno Mazzotta jak i lotnisko zgodzili się, że sama postać może używać pseudonimu.

REKLAMA REKLAMA

Oprócz oczywistej sławy, główna nagroda dla pomysłodawcy imienia obejmuje:

  • Cztery bilety w obie strony bez przesiadek dla zwycięzcy i trzech osób towarzyszących liniami Silver Airways.
  • Pakiet wrażeń VIP w Busch Gardens, który zawiera cztery jednodniowe bilety wstępu, cztery karnety restauracyjne, cztery karnety Quick Queue Unlimited i uprzywilejowany parking.
  • Szansa na wystąpienie podczas ceremonii nazwania flaminga.

Konkurs trwa tylko do 6 grudnia.

Aby wziąć udział i zobaczyć szczegóły konkursu, odwiedź stronę NameTheFlamingo.com. Uczestnicy konkursu muszą wyjaśnić, dlaczego wybrali zgłaszane imię. Każdy uczestnik ma tylko jedną szansę.

Komisja złożona z pięciu osób z lotniska wybierze trzech finalistów, a następnie publiczność będzie miała możliwość głosowania od 12 grudnia na tej samej stronie internetowej.

Do 16 grudnia zostanie wyłoniony zwycięzca i imię dla różowego symbolu lotniska.

Do godziny 11:30 we wtorek zgłoszono już ponad 4000 imion, przekazała Veronica Cintron, wiceprezes lotniska ds. komunikacji.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Student, który w 2016 r brutalnie zamordował parę w West Palm Beach trafi do szpitala psychiatrycznego

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek sędzia zaakceptował ugodę dla studenta, który zabił parę z Florydy w ich garażu sześć lat temu, a następnie przeżuł twarz jednej ofiar. 25-letni Austin Harouff zostanie wysłany do szpitala psychiatrycznego na leczenie.

Harrouff nie przyznał się do winy z powodu niepoczytalności, w sprawie dwóch morderstw pierwszego stopnia i innych zarzutów za zabójstwa, do których doszło w 2016 roku.

Brutalnie zamordował wtedy 59-letniego Johna Stevensa i jego żonę, 53-letnią Michelle Mishcon Stevens. Poważnie zranił także sąsiada, który próbował im pomóc.

Zabójstwa trafiły na pierwsze strony gazet w całym kraju ze względu na przypadkowy charakter ataku i drastyczne szczegóły.

REKLAMA REKLAMA

Proces został opóźniony przez pandemię, spory prawne i powrót Harrouffa do zdrowia po krytycznych obrażeniach odniesionych podczas picia substancji chemicznej podczas ataku.

„Austin musi również zmagać się z bólem, który spowodował rodzinom” – powiedziała w oświadczeniu adwokat Nellie King.

„Dowiedziawszy się o wydarzeniach tamtej nocy, Austin szukał odpowiedzi na smutek i udrękę spowodowane swoimi działaniami. Austin ma ogromne wyrzuty sumienia z powodu wszystkiego, co się wydarzyło; za bycie w centrum tego epizodu, który spowodował tak niewyobrażalny ból i druzgocącą stratę”.

Wielu członków rodzin zabitej pary wyraziło złość z powodu tej decyzji i złożyło oświadczenia dotyczące wpływu Harrouffa na nich samych, skierowane do jego rodziny, zespołu obrony i prokuratorów.

Atak Harrouffa trafił na pierwsze strony gazet w całym kraju ze względu na jego brutalność i przypadkowość; nie znał ofiar. Miał wtedy 19 lat i nie był karany.

Mężczyzna rozebrał się prawie do naga i zaatakował parę w ich otwartym garażu narzędziami, które tam znalazł.

Kiedy przyjechała policja, Harrouff odgryzał kawałki twarzy Johna Stevensa.

Potrzeba było kilku funkcjonariuszy, elektrycznego paralizatora i psa policyjnego, aby ujarzmić Harrouffa. Funkcjonariusze nie zastrzelili go, ponieważ bali się, że trafią Stevensa.

Harrouff prawie umarł z powodu chemikaliów, wypitych w garażu, które spaliły jego układ pokarmowy.

Austin Harrouff powiedział, że uciekał przed demonem, którego nazwał Daniel, i ma tylko niejasne wspomnienia z zabójstw. Jego matka, zanim dowiedziała się o ataku, zadzwoniła pod numer 911 i powiedziała dyspozytorowi, że jej syn ma urojenia, twierdząc, że ma supermoce i że demony są w jej domu.

Porozumienie wypracowane między obroną a prokuraturą pozwoliło uniknąć procesu, który miał rozpocząć się w poniedziałek przed sędzią okręgowym Sherwoodem Bauerem i miał trwać trzy tygodnie.

Sędzia powiedział, że Harrouff pozostanie w więzieniu powiatu Martin, dopóki nie zostanie zabrany do zabezpieczonej placówki zdrowia psychicznego monitorowanej przez Florida Department of Children and Families.

Sędzia Bauer zapowiedział, że nie będzie mógł opuścić placówki bez nakazu sądowego.

Dwóch ekspertów ds. zdrowia psychicznego, jeden zatrudniony przez obronę, a drugi przez prokuratorów, zbadało Harrouffa i stwierdziło, że podczas ataku doznał ostrego epizodu psychotycznego i nie był w stanie odróżnić dobra od zła.

 

Źródło: nbc, mysuncoast
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu