Połącz się z nami

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Marcin Wyrostek – mistrz akordeonu, zagra dzisiaj na Srebrnej Gali PaSO. Zapraszamy!

Opublikowano

dnia

Marcin Wyrostek – niepowtarzalny wirtuoz akordeonu będzie gościem specjalnym Srebrnej Gali PaSO. Na niezwykły koncert z okazji jubileusz 25-lecia Paderewski Symphony Orchestra gorąco zapraszamy razem z Marcinem i Barbarą Bilsztą, gośćmi Radio Deon Chicago.

Zjawiskowy Marcin Wyrostek, który także obchodzi 25-lecie swojej działalności scenicznej, jest laureatem ponad 30 konkursów w kraju i za granicą. Zdobył miliony fanów zwyciężając brawurowo konkursie TV “Mam talent”.

Jego dziadek sprzedał kiedyś krowę aby kupić akordeon. Na tym instrumencie grał także jego ojciec, a może i syn polskiego muzyka przejmie tą pałeczkę.

Marcin Wyrostek nagrał pięć autorskich, świetnie sprzedających się płyt, a swoje inspiracje czerpie z muzyki polskiej, bałkańskiej, węgierskiej, cygańskiej, żydowskiej, szkockiej, irlandzkiej i argentyńskiej.

REKLAMA REKLAMA

Akordeon to instrument niezwykły – mówi Marcin – daje możliwość pełnej ekspresji jeśli chodzi o barwę i stylistykę. Pozwala uzewnętrznić swoje emocji, wyrazić to, w duszy gra i ubrać w dźwięki wszystkie pomysły muzyczne.

Dobry akordeon światowej klasy kosztuje około 30-40 tys. dolarów, ale jak mówi Marcin Wyrostek, to jest tak jak z miłością – nie warto oszczędzać.

Pierwsze kroki na scenie Marcin stawiał w zespole rodzinnym, razem z tatą i siostrą, a za wygraną w programie „Mam talent” w pierwszej kolejności kupił nowy instrument.

Na Srebrnej Gali PaSo usłyszymy wspaniałe aranżacje niezwykle dynamicznych utworów w wykonaniu Marcina i towarzyszącego mu zespołu Corazon, składającego się z 6 muzyków oraz orkiestry symfonicznej PaSO prowadzonej przez Wojciecha Niewrzoła.

Paderewski Symphony Orchestra świętuje w tym roku 25-lecie niesamowitej muzycznej historii Polonii. W tym czasie organizacja starała się wnosić polską kulturę do naszego chicagowskiego życia.

Barbara Bilszta nie pamięta już ilu wspaniałych artystów gościło na koncertach organizowanych przez PaSO. A było ich tych wydarzeń już ponad 300.

Koncerty Marcina Wyrostka, są na niesamowicie wysokim poziomie artystycznym a przy tym pozostają wytchnieniem i niesamowitą dawką energii dla publiczności, mówi Barbara Bilszta.

Marcin grając z innymi muzykami na scenie łapie z nimi niepowtarzalne porozumienie i kontakt. Podobny kontakt jest oczywiście z publicznością, na żywo reagującą na jego muzykę.

W czasie pandemii, gdy nie mógł koncertować bardzo mu brakowało tej „metafizyki” – połączenia ze słuchającymi – klimatu, energii, wspólnej radości i oderwania się od świata wokół.

„To jest to dla czego żyjemy ” – mówi Marcin Wyrostek o muzykach – celem jest zawsze spotkanie z publicznością.

Sala koncertowa jest miejscem totalnie prawdziwym, gdzie nie ma kalkulacji, konfliktów, polityki, tylko szczerość, serce i sztuka – podkreśla polski wirtuoz akordeonu.

Już w tą niedzielę będziemy mieć niepowtarzalną okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu – Srebrna Gala PaSO odbędzie się 16 października w godzinach 4.00 p.m. – 7.00 wieczorem, w Copernicus Center.

Bilety w cenie 42 – 69 dolarów najlepiej kupować poprzez stronę Centrum Kopernika, lub rezerwować pod nr telefonu 773.467.9000.

Dla dzieci do 14 lat obowiązuje 50% zniżki. Tańsze bilety są także dla seniorów i studentów.

Pakiet MEET & GREET zawiera bilet VIP plus spotkanie z Artystami po koncercie przy lampce szampana w Aneksie w cenie $110. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wszystkie informacje dostępne na stronie https://pasochicago.org.

Serdecznie Zapraszamy!

Paderewski Symphony Orchestra of Chicago, działająca przy Centrum Kopernika jest organizacją Not-for-Profit – jedyną na świecie, poza Polską, zawodową orkiestrą symfoniczną promująca polską muzykę i polskich artystów.

W ciągu 25 lat działalności zaprezentowała ponad 300 wydarzeń muzycznych dla blisko 400 tysięcy widzów dorosłych i ponad 60 tysięcy uczniów Polonijnych Szkół Sobotnich – od uroczystych gali w Orchestra Hall at Symphony, przez koncerty symfoniczne, doroczne gale karnawałowe, oratoria, muzykę filmową, po pełne produkcje operowe.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Betlejem dla Świata: artyści z różnych kultur na nowo opowiedzą o narodzeniu Jezusa. Zaprasza Kinga Modjeska

Opublikowano

dnia

Autor:

„Betlejem dla Świata” to wspaniałe międzynarodowe widowisko, które z wielkim rozmachem powraca na deski teatru po 2 latach kameralnych edycji w czasie pandemii. W Studiu Radia Deon Chicago Kinga Modjeska serdecznie i świątecznie zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie przygotowane przez Teatr Scena Polonia i Studio Teatralne Modjeska.

Kinga Modjeska, organizatorka i pomysłodawczyni świątecznego festiwalu, zapowiada, że widowisko będzie międzynarodowe a udział w nim wezmą naprawdę wybitni artyści.

„Afrykańskie zaśpiewy, tańce przy rewelacyjnych dźwiękach bębnów” zabrzmią dzięki grupie Ayodale Drum & Dance. 

Kinga Modjeska wspomina, że występ tej grupy na widowisku w 2012 roku wywołał dreszcze nie tylko u dzieci ale i u dorosłych.

REKLAMA REKLAMA

Drugi egzotyczny zespół zaproszony na festiwal to Meksykanie.

Wystąpią także dzieci ze Studia Teatralnego Modjeska, aktorzy z Teatru Scena Polonia, Centrum Artystyczne Szepty i grupa Hejnał z Polskiej Szkoły im. Fryderyka Szopena. Nie zabraknie polskich pastorałek i kolęd.

Na scenie spotkają się więc różnorodne kultury, obyczaje i tradycje świąteczne. Będzie niezwykle kolorowo i radośnie.

I wszyscy razem, pomimo tych różnic obyczajów, powitamy Pan Jezusa – mówi Kinga Modjeska, podkreślając, że właśnie ta wielokulturowość i międzynarodowy charakter jest ważny i charakterystyczny dla widowiska.

Przed koncertem będzie czynny kiermasz świąteczny, świąteczne smakołyki, będzie loteria z atrakcyjnymi nagrodami, malowanie buziek dla dzieci i inne atrakcje.

Gość Radia Deon Chicago zaparsza do rezerwowania biletów jak najszybciej, ponieważ bardzo szybko się rozchodzą.

Festiwal Betlejem dla Świata odbędzie się 11 grudnia o godzinie 1.30 PM w Stahl Family Theater, przy 5900 W. Belmont Ave, Chicago, IL. Od godziny 1.30 PM-  rozpoczyna się Świąteczny Kiermasz a o 3.00 PM- Spektakl.

Bilety kosztują 30 dolarów. Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo.

Serdecznie Zapraszamy!

Informacje i rezerwacja pod numerem tel. 630 201 8821 i na http://www.scenapolonia.com

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Charytatywne Mikołajki znowu pomogą choremu dziecku. Katarzyna Romanowska liczy na udział wielu Aniołów!

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak zawsze będzie bardzo anielsko, ciepło i rodzinnie na Zabawie Mikołajkowej organizowanej przez fundację You Can Be My Angel już w najbliższą niedzielę. W studiu Radia Deon Chicago prezes fundacji, Katarzyna Romanowska, gorąco zaprasza na wspólną zabawę i spotkanie z Mikołajem. Wesprzyjmy także ważny cel tego charytatywnego wydarzenia – pomóżmy w walce z rakiem 4-letniej Ewie.

Najlepsze w Chicago, doroczne Mikołajki fundacji You Can Be My Angel w Paradise Elegant Banquets w Bridgeview stały się już tradycją.

Katarzyna Romanowska mówi, że Św. Mikołaj już sunie wielkimi saniami, więc serdecznie zaprasza na świąteczne spotkanie z nim rodziny i dzieci w każdym wieku. Będzie rodzinnie, będzie świątecznie, będzie radośnie.

Dzieci wystąpią przed publicznością a potem zawołają Św. Mikołaja do wspólnej zabawy a Elfy rozdadzą dzieciom słodkie prezenty.

REKLAMA REKLAMA

Każdy też będzie mógł sobie zrobić z zdjęcie ze Św. Mikołajem a piękną rodzinną fotografię można potem wykorzystać np. do wydrukowania kartek świątecznych dla naszych bliskich. Usługi fotograficzne zapewni Zibi Photo & Business Printing.

Jak zapowiada Katarzyna Romanowska, na zabawie nie zabraknie motocyklistów, którzy co roku wiernie przyjeżdżają.

Będzie także jarmark świąteczny, na którym można zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby i prezenty. Można także przynieść swoje rękodzieło i przekazać je na szczytny cel.

Będzie oczywiście pyszne jedzenie – ciepły obiad i przekąski.

Na loterii będzie można wygrać atrakcyjne nagrody a na aukcji powalczyć o prawdziwe skarby. Jednym z wystawionych przedmiotów będą rękawice bokserskie Andrzeja Gołoty z jego autografem.

A to wszystko jest możliwe dzięki wsparciu sponsorów i Waszemu zaangażowaniu, za które Katarzyna Romanowska gorąco dziękuje.

Całkowity dochód z imprezy będą przeznaczone na pomoc 4-letniej Ewy, aktualnej podopiecznej fundacji.

Dziewczynka walczy z rakiem i aktualnie przechodzi trudny czas w swojej chorobie. Czeka ją kolejna chemioterapia.

W zeszłym roku fundacja You Can Be My Angel zebrała rekordową sumę około 40 tys. dolarów w czasie Mikołajek.

Wasza pomoc i dobre serca pomogły w leczeniu choroby nowotworowej u 15-letniego Huberta.

Mikołajki odbędą się Paradise Elegant Banquets 9220 Harlem Ave, Bridgeview, IL 60455, w niedzielę, 4 grudnia w godzinach od 1.00 PM do 6.00 PM.

Bilety w cenie 20 USD będą sprzedawane przy wejściu. Dzieci do lat 12 nie płacą.

Serdecznie Zapraszamy!

Fundacja You Can Be My Angel jest organizacją non-profit. Została utworzona, aby pomagać rodzinom dzieci chorych na raka. Fundację tworzy ponad czterdziestu wolontariuszy, dzieci i dorosłych, którzy poświęcają swój czas i służą swoim talentem by pomagać potrzebującym rodzinom.

Powstanie organizacji zainspirowała historia 2-letniego Jacoba, chłopca, który dzielnie walczył z nerwiakiem niedojrzałym.

Fundację można wspierać nie tylko przy okazji organizowanych przez nią wydarzeń. Datki można wpłacać systematycznie poprzez stronę fundacji korzystając z systemu PayPal, dokonując stałego zlecenia ze swojego konta, lub przesyłając czek na jej adres.

Puszki na datki dla YCBMA znajdują się także w sklepach polonijnych.

Liczy się każda wpłata by ratować chore dzieci! Bądźcie ich Aniołami!

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę fundacji YCBMA. Tel. kontaktowy773-225-9749.

Źródło: informacja własna
Foto: fb
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

30. jubileuszowy Bal Barbórkowy 3 grudnia. Związek Ślązaków w Chicago serdecznie zaprasza!

Opublikowano

dnia

Autor:

Górnicy, którzy przyjdą na bal po raz pierwszy, oraz panie o imieniu Barbara mogą liczyć na specjalną zniżkę i miły upominek! Będzie także loteria z wyjątkową nagrodą ufundowaną przez Polskie Linie Lotnicze LOT. O atrakcjach czekających na gości mówili Goście Radia Deon Chicago: Halina Szyrzyna, skarbnik Związku Ślązaków i Tadeusz Gaweł, górnik kopalni Halemba.

Przygotowania do uroczystości barbórkowych odbywały się jak zawsze w cieniu rocznicy katastrofy w kopalni węgla kamiennego Halemba w Rudzie Śląskiej.

21 listopada 2006 r. w kopalni doszło tu do jednej z największych katastrof w historii polskiego górnictwa. Gdy górnicy przeprowadzali akcję wydobycia sprzętu górniczego, doszło do wybuchu metanu.

Zginęły wtedy 23 osoby. Górnicy mieli od 21 do 59  lat.

Mimo mijających lat pamięć o katastrofach górniczych jest wciąż żywa a osoby pracujące w kopalniach i ich rodziny zawsze miały świadomość tego, jak niebezpieczna i ciężka jest ta praca.

REKLAMA REKLAMA

Gość Radia Deon – były górnik tej kopalni, Tadeusz Gaweł, był świadkiem wcześniejszego  wypadku. 10 stycznia 1990 roku w kopalni Halemba zginęło 19 górników, w tym jego kuzyn.

Zbliżająca się Barbórka to czas kiedy dziękujemy górnikom za ich niezwykle trudną pracę.

Będziemy obchodzić to święto także w Chicago.

Każdy górnik zwracał się do Św. Barbary z prośbą o opiekę – mówi skarbnik Związku Ślązaków, Halina Szyrzyna. Przed zjechaniem pod ziemię klękał lub robił znak krzyża.

Związek Ślązaków w Chicago obchodzi Barbórkę już 30 raz, a ten jubileusz jest dla członków wyjątkowy i ważny.

Bal barbórkowy stał się już piękną tradycją w Chicago, także ze względu na stroje.

Na balu, który potrwa nawet do białego rana,  królować będą wspaniałe górnicze mundury i czaka z pióropuszami o 5 kolorach, z których każdy oznacza co innego, jak tłumaczy Tadeusz Gaweł.

Uroczystości odbędą się 3 grudnia, o godzinie 7.00 p.m. w Lone Tree Manor Banquet Hall w Niles.

Halina Szyrzyna zapowiada dodatkowe atrakcje; górnicy, którzy przyjdą na bal po raz pierwszy, ubrani w mundury, dostaną nagrody – niespodzianki.

Górnicy mają także 30% zniżki jeśli chodzi o wstęp na imprezę, podobnie jak każda pani o imieniu Barbara, która także dostanie upominek.

Około północy zostanie także wylosowana wśród gości szczególna nagroda, ufundowana przez Polskie Linie Lotnicze LOT, a jest nią bilet do Polski. Więc naprawdę warto tu przyjść i dobrze sią bawić w towarzystwie górników.

Bilety na bal można zamawiać poprzez kontakt telefoniczny, pod numerami telefonów – North Chicago: 773 679 5300 Andrzej – 773 231 3118 Janusz, South Chicago: 312 714 3681 Teresa – 708 606 0224 Piotr

Telefon do Haliny Szyrzyny to 708 828 3449

Rezerwacji można także dokonać online poprzez stronę internetową Związku Ślązaków w Chicago.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Związek Ślązaków, YouTube

 

 

 

 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu