Połącz się z nami

NEWS Florida

Proces zabójcy ze szkoły Parkland: przedstawiono mowy końcowe. Ława zadecyduje – śmierć czy dożywocie

Opublikowano

dnia

We wtorek, prokurator generalny zabójcy ze szkoły w Parkland na Florydzie, Nikolasa Cruza, przekonywał przysięgłych do skazania go na śmierć, w czasie swojej końcowej argumentacji w toczącym się procesie. Wg niego atak w 2018 r., w którym zginęło 17 osób, był skrupulatnie zaplanowany, a morderca był zimny, wyrachowany i zasługuje na egzekucję.

Wg prokuratora Mike’a Satza, Cruz „polował na swoje ofiary”, gdy przez siedem minut przechadzał się po trzypiętrowym budynku szkoły Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland, strzelając z półautomatycznego karabinu w stylu AR-15 w niektóre ofiary z bliskiej odległości i wracając do rannych gdy leżeli bezradni, „aby ich wykończyć”.

Wskazał na internetowe zapisy i filmy Cruza, w których mówił o swoich morderczych pragnieniach, na przykład kiedy pisał:

„Bez litości, bez pytań, podwójne dotknięcie. Zamierzam zabić… tonę ludzi i dzieci”.

Zabójstwa „były nieubłaganie, haniebne, okropne i okrutne”-– powiedział Satz, gdy trzymiesięczny proces Cruza zbliża się do końca.

REKLAMA REKLAMA

Cruz, lat 24, przyznał się rok temu do zamordowania 14 uczniów i 3 członków personelu oraz zranienia 17 innych 14 lutego 2018 r.

Powiedział, że wybrał Walentynki, aby uniemożliwić studentom Stoneman Douglas świętowanie tego święta ponownie.

Ława przysięgłych zadecyduje, czy zostanie skazany na śmierć czy dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Wyrok śmierci wymaga jednomyślności.

Także we wtorek główny prawnik Cruza, Melisa McNeill, przedstawiła swoją mowę końcową.

Oczekuje się, że obrady ławy przysięgłych rozpoczną się w środę.

Duża liczba rodziców i członków rodziny ofiar zapełniła zarezerwowaną dla nich część sali sądowej. Wielu z nich płakało. Matka zamordowanej 14-letniej dziewczynki uciekła z sali sądowej podczas prezentacji Satza, po czym wybuchła głośnym szlochem na korytarzu.

Satz skrupulatnie przeszedł przez morderstwa, przypominając przysięgłym jak Cruz patrzył ofiarom w oczy, zanim strzelił. Opowiadał o śmierci 14-letniej dziewczynki. Cruz strzelił do niej, a potem wrócił, by strzelić ponownie, przykładając pistolet do jej klatki piersiowej.

Z łamiącym się głosem zakończył dwugodzinną prezentację wyrecytowaniem nazwisk 17 ofiar, a następnie stwierdzeniem, że za ich morderstwa „odpowiednim wyrokiem dla Nikolasa Cruza jest kara śmierci”.

Obrończyni McNeill i jej zespół nigdy nie kwestionowali zbrodni Cruza, ale skupili się na przekonaniu, że intensywne picie przez jego biologiczną matkę, Brendę WooDard, w czasie ciąży spowodowało u niego zaburzenia spektrum alkoholowego płodu.

Eksperci obrony stwierdzili, że jego dziwaczne, niepokojące, a czasem brutalne zachowanie, począwszy od 2 roku życia, zostało błędnie zdiagnozowane jako zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, co oznacza, że ​​nigdy nie otrzymał odpowiedniego leczenia.

Obrona  twierdzi również, że Cruz był molestowany seksualnie i zgwałcony przez 12-letniego sąsiada, gdy miał 9 lat.

Masakra w Parkland jest najbardziej śmiercionośną masową strzelaniną, jakiej sprawca kiedykolwiek stanął przed sądem w Stanach Zjednoczonych.

Dziewięć innych osób w USA, które śmiertelnie zastrzeliło co najmniej 17 osób, zginęło podczas lub bezpośrednio po atakach samobójczych lub strzelaninach policyjnych. Podejrzany o masakrę 23 osób w El Paso w Teksasie w Walmart czeka na proces.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

NEWS Florida

Aresztowano kierowcę, który strzelał do policjanta w powiecie Hillsborough

Opublikowano

dnia

Autor:

Według biura szeryfa powiatu Hillsborough, kierowca biorący udział w incydencie drogowym strzelał do policjanta próbującego go zatrzymać w środę wieczorem.

Stało się to krótko po godzinie 6:00PM na Balm Riverview Road i County Road 672, podała agencja w komunikacie prasowym.

Podczas konferencji prasowej, zwołanej w środę wieczorem, szeryf Chad Chronister poinformował, że 33-letni funkcjonariusz Daniel Henry zobaczył zielonego Saturna jadącego powoli, którego kierowca natychmiast zaczął zachowywać się agresywnie, hamując przed pojazdem policyjnym.

Henry próbował wyprzedzić Saturna a w tym momencie, kierowca opuścił szybę i wystrzelił z pistoletu – uderzając w tylne drzwi od strony pasażera oznaczonego samochodu Henry’ego. Nie trafił w policjanta.

REKLAMA REKLAMA

Henry, który pracuje w biurze szeryfa od 23 października 2016 r., zatrzymał się i przekazał informacje o pojeździe przez radio.

Kilka minut później pojazd został zauważony przez innego policjanta, który wezwał wsparcie i śledził go z bezpiecznej odległości.

Policja zatrzymała kierowcę Saturna, który jechał z żoną do baru. W jego samochodzie znalazła puste puszki po piwie. Twierdził, że nie wiedział, że strzela do policjanta, choć samochód Hery’ego był oznaczony.

Policja nie podała, jakie zarzuty przedstawi mężczyźnie.

 

Źródło: tampabay
Foto: Hillsborough Police

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mieszkańcy Tampy odwiedzają Tampę… Przybyli na Florydę z Kansas

Opublikowano

dnia

Autor:

Tampa na Florydzie nie jest jedyną Tampą w kraju. Mieszkańcy małego miasteczka w Kansas mieli okazję zwiedzić miasto na Florydzie o tej samej nazwie.

Tampa w stanie Kansas znajduje się około godziny drogi na północ od Wichita, wzdłuż historycznego szlaku Santa Fe Trail.

Małe miasteczko ma 24 firmy i liczy tylko około 100 mieszkańców. Podróż mająca na celu sprowadzenie mieszkańców Kansas do Bay Area rozpoczęła się przez pomyłkę.

„Jeden z członków naszego zespołu używał MapQuest by wrócić do Tampa na Florydzie.” – wyjaśnił dyrektor generalny Visit Tampa Bay, Santiago Corrada – i pomylił Tampę na Florydzie z miasteczkiem w Kansas.

REKLAMA REKLAMA

Zastanawiano się, czy mogą przywieźć mieszkańców Kansas na Florydę na święta, aby zapewnić niezapomniane przeżycie dla całego miasteczka – i tak się stało.

Aby zrealizować plan, współpracowali z Southwest Airlines, Międzynarodowym Lotniskiem Tampa i lokalnymi atrakcjami.

Podczas wizyty grupa miała pełny plan podróży. We wtorek poszli bawić się w Busch Gardens. W środę planowali odwiedzić ZooTampa.

Danny Williamson, mieszkaniec Tampa w stanie Kansas, powiedział, że na Florydę przybyli, wszyscy oprócz jednej pary, która została by „wypasać bydło i zająć się miastem”.

„To było niesamowite. Hojność Visit Tampa Bay była niesamowita. Ludzie są bardzo mili i wdzięczni. Wszyscy czuliśmy się jak VIP-y” – powiedział.

Na wycieczkę przyjechało około 30 dzieci. „Dla niektórych z tych dzieci jest to podróż życia. Wiele z nich miało pracę domową, którą musieli ze sobą zabrać”– wyjaśnił Williamson.

Opisał miasteczko w Kansas jako bardzo zżyte ze sobą, dodając, że jeśli coś przytrafi się jednej osobie, wszyscy włączają się, by pomóc.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Lotnisko Tampa

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu