Połącz się z nami

News Chicago

Makabryczne odkrycie w zamrażarce: poćwiartowane zwłoki właścicielki domu w North Side

Opublikowano

dnia

Poćwiartowane ciało kobiety zostało znalezione w poniedziałek wieczorem w zamrażarce w domu na Arcadia Terrace, po zgłoszeniu zaginięcia właścicielki nieruchomości, przez lokatorkę. Policja prowadziła czynności do wtorku wieczorem w miejscu makabrycznego znaleziska.

Szef policji w Chicago Brendan Deenihan poinformował, że kobieta była właścicielką domu i wynajmowała pokoje. Lokatorka wezwała policję około godziny 7.00 wieczorem w poniedziałek by zgłosić zaginięcie kobiety.

Powiedziała funkcjonariuszom, że w domu mieszka podejrzana kobieta, której obawiają się inni lokatorzy.

Frances Walker przez dziesięciolecia mieszkała w białym drewnianym domu przy 5919  North Washtenaw Avenue. Policja uważa, że ​​to lokatorka zabiła kobietę i pocięła jej ciało na kawałki.

REKLAMA REKLAMA

Sąsiedzi każdego ranka widzieli Walker pracującą w ogrodzie przed jej domem w West Rogers Park, dlatego nabrali podejrzeń, gdy nie widzieli jej w weekend. Myśleli, że może jest chora.

Lokatorka, która wezwała policję zeznała, że podejrzana niedawno wezwała holownik do swojego auta i przyniosła ciężką torbę do niego.

Policja znalazła kierowcę lawety, który powiedział, że kobieta, którą zabrał, upuściła tę dużą torbę do kosza na śmieci na plaży przy Foster Avenue.

Nie miał pojęcia, że ​​kobieta jadąca w jego ciężarówce z plastikową torbą była prawdopodobnie powiązana z zabójstwem. Podejrzana groziła mu nożem.

Policja zlokalizowała torbę i znalazła ją wypełnioną zakrwawionymi szmatami.

„Na podstawie tych dowodów detektywi mogli wejść do rezydencji i ostatecznie odkryli ludzkie szczątki w zamrażarce. W tym momencie wycofaliśmy się z rezydencji, aby uzyskać nakaz przeszukania” – przekazał Deenihan.

Zszokowani makabryczną zbrodnią sąsiedzi twierdzą, że Walker grała na pianinie w wielu kościołach w okolicy, a także w zespole baletowym w Evanston.

Była cudowną, przemiłą osobą, która troszczyła się o innych.

Deenihan oznajmił, że ​​podejrzana powołała się na jej prawo do zachowania milczenia w związku z trwającym śledztwem w sprawie zabójstwa.

 

 

Źródło: fox32, cbs
Foto: You Tube

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu