Połącz się z nami

News Chicago

Wyrok: Krewny winny morderstwa 6-osobowej rodziny w Gage Park. Otworzyli mu drzwi i zaprosili do stołu

Opublikowano

dnia

W środę ława przysięgłych w Cook County uznała mężczyznę winnym zabicia sześciu członków swojej dalszej rodziny – w tym dwojga dzieci – w ich domu w Gage Park w 2016 r. Według prokuratorów doszło wtedy do napadu, który „wymknął się spod kontroli”. Jurorzy naradzali się przez ponad 10 godzin, zanim orzekli 28-letniego Diego Uribe, winnym wszystkich sześciu zarzutów morderstwa pierwszego stopnia.

Obrońcy Uribe argumentowali, że nie mógł sam zabić wszystkich sześciu ofiar. Przyznali, że Uribe był obecny, ale twierdzili, że morderstwa zostały popełnione przez grupę zamaskowanych mężczyzn szukających pieniędzy, którzy grozili Uribe.

Natomiast prokuratorzy stwierdzili, że to właśnie dzięki pokrewieństwu Uribe z ofiarami mężczyzna był w stanie dokonać sześciu zabójstw bez pomocy nikogo, a ofiary nie wezwały policji. Jako rodzina, mieli do niego zaufanie.

O zeznaniach byłej dziewczyny mordercy, która mu towarzyszyła i pomagała w napadzie, pisaliśmy 29 września.

REKLAMA REKLAMA

Armando Cruz, którego żona i dwoje dzieci zostali zamordowani, powiedział, że Uribe był bardzo blisko rodziny.

„Był tak blisko, że otworzyli mu drzwi”, powiedział Cruz po hiszpańsku po ogłoszeniu werdyktu.

„Zaproponowali mu miejsce przy stole. Zaproponowali mu jedzenie, a ja nie wiem, kim jest ta osoba. Nie jest chłopcem, którego widziałem dorastając. Nie wiem, kiedy stał się potworem, którym jest teraz.”

Prokuratorzy mieli mocne dowody: fragmenty zeznań Uribe,  DNA Uribe pasowało do krwi znalezionej na miejscu zbrodni, a jego dane z telefonu komórkowego wskazywały, że w dniu ataku udał się w te rejony, a następnie do tego domu.

Ale najbardziej potępiającym świadkiem na procesie była była dziewczyna mordercy, Jafeth Ramos, która opisała przerażające szczegóły zbrodni.

Ramos dostała umowę od prokuratorów, która obejmowała przyznanie się do niższego zarzutu napadu z bronią w ręku z sugerowaną karą 25 lat więzienia w zamian za jej zeznania.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu