Połącz się z nami

News USA

Program umorzenia pożyczek studenckich Bidena – wnioski powinny zostać uruchomione na dniach

Opublikowano

dnia

Oczekuje się, że składanie wniosku o plan umorzenia pożyczek studenckich prezydenta Joe Bidena zostanie uruchomiony już w tym tygodniu. Ogłoszony pod koniec sierpnia plan zapewni darowanie federalnych pożyczek studenckich milionom pożyczkobiorców o niskich i średnich dochodach.

Osoby, które zarobiły mniej niż 125 000 USD w 2020 lub 2021 roku i pary małżeńskie lub osoby utrzymujący rodzinę, które zarobiły mniej niż 250 000 USD rocznie w tych latach, otrzymają umorzenie kwoty do 10 000 USD federalnej pożyczki dla studentów.

Jeśli kwalifikujący się pożyczkobiorca otrzymał również federalną dotację Pell podczas zapisywania się na studia, dana osoba jest uprawniona do umorzenia długu w wysokości do 20 000 USD.

W obliczu narastających wyzwań prawnych związanych z polityką umarzania kredytów studenckich, administracja Bidena ogłosiła w zeszłym tygodniu pewne zmiany w programie w ostatniej chwili. Kredytobiorcy wciąż czekają na ostateczne szczegóły dotyczące polisy.

REKLAMA REKLAMA

Departament Edukacji regularnie aktualizuje stronę internetową Federal Student Aid o informacje na temat programu wybaczania.

Oto, co wiemy do tej pory:

Jak złożyć wniosek

Aplikacja nie została jeszcze wydana, ale administracja Bidena zapowiedziała, że ​​ukaże się w październiku.

Według Departamentu Edukacji aplikacja internetowa będzie krótka. Pożyczkobiorcy nie muszą przesyłać żadnych dokumentów potwierdzających ani używać swojego federalnego identyfikatora studenckiego, aby złożyć wniosek.

Pożyczkobiorcy będą mieli ponad rok na złożenie wniosku. Termin upływa w grudniu 2023 roku.

Aby otrzymać powiadomienie o oficjalnym otwarciu procesu, zarejestruj się na stronie subskrypcji Departamentu Edukacji.

Zmiana uprawnień

Administracja Bidena ograniczyła w zeszłym tygodniu kwalifikowalność do programu, ponieważ stoi przed narastającymi wyzwaniami prawnymi wobec polityki.

Program wykluczy teraz pożyczkobiorców, których federalne pożyczki studenckie są gwarantowane przez rząd, ale są utrzymywane przez prywatnych pożyczkodawców, m.in. Federal Family Education Loan i Federal Perkins Loan.

Administracja podała, że ​​zmiana może dotyczyć około 700 000 osób.

Po ogłoszonej zmianie prywatne federalne pożyczki studenckie muszą zostać skonsolidowane przed 29 września, aby kwalifikować się do umorzenia długów.

Kredytobiorcy mogą zrezygnować z programu

Biały Dom wyjaśnił w zeszłym tygodniu, że kredytobiorcy będą mogli zrezygnować, jeśli nie będą chcieli otrzymać umorzenia długu.

Według Fundacji Podatkowej istnieje kilka stanów, które mogą opodatkować dług uregulowany w ramach planu Bidena, jeśli stanowe zmiany legislacyjne lub administracyjne nie zostaną wcześniej wprowadzone.

Bieżące wyzwania prawne

Obecnie toczą się co najmniej trzy ważne procesy sądowe, których celem jest zablokowanie administracji Bidena przed wdrożeniem planu umorzenia kredytów studenckich.

Ile będzie kosztował program?

Bezpartyjne Biuro Budżetowe Kongresu stwierdziło w raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu, że anulowanie pożyczki studenckiej może kosztować 400 miliardów dolarów, ale zauważyło, że szacunki te są nadal „wysoce niepewne”.

Uwaga na oszustów

Departament Edukacji ostrzega pożyczkobiorców przed oszustwami związanymi z programem umarzania pożyczek studenckich. Pożyczkobiorcy mogą dostawać prośby o zapłatę w zamian za pomoc w uzyskaniu umorzenia długów.

„Upewnij się, że współpracujesz tylko z Departamentem Edukacji Stanów Zjednoczonych i naszymi usługodawcami pożyczkowymi i nigdy nie ujawniaj nikomu swoich danych osobowych ani hasła do konta”.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/sengchoy

News USA

Walmart może podnieść ceny i zamykać sklepy. Kradzieże powodują setki milionów strat

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dyrektor generalny Walmart, Doug McMillon, rozważał problem nękających sieć kradzieży, twierdząc, że nastąpiła jego eskalacja. Zapowiedział możliwe podwyżki cen i zamykanie sklepów.

W połowie września Krajowa Federacja Handlu Detalicznego stwierdziła, że całkowite straty wynikające z kradzieży i innych rodzajów utraty zapasów, wzrosły do 94,5 mld USD w 2021 r.

Incydenty z przestępczością zorganizowaną w handlu detalicznym wzrosły średnio o 26,5% w tym samym roku, według do Krajowego Badania Bezpieczeństwa Handlu Detalicznego 2022.

Dyrektorzy Target i Rite Aid należą do innych liderów handlu detalicznego, którzy w ostatnich miesiącach podnieśli alarm dotyczący kradzieży detalicznej.

REKLAMA REKLAMA

Od początku roku do połowy listopada, kradzieże w Target obniżyły już marżę brutto sieci o ponad 400 milionów dolarów w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Firma spodziewa się obniżenia marży ponad 600 milionów dolarów za cały rok.

„Jest to problem dotyczący całej branży, często napędzany przez sieci przestępcze, a my współpracujemy z wieloma zainteresowanymi stronami, aby znaleźć rozwiązania dla całej branży” – powiedział Michael Fiddelke, dyrektor finansowy Target.

Kradzieże w Target skłoniły do znaczących inwestycji w szkolenia i technologię do pomóż temu zapobiec.

Dyrektor generalny Rite Aid, Heyward Donigan, poinformował we wrześniu, że sieć aptek doświadczyła strat o wysokości 5 milionów dolarów.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/:Sundry Photography

 

Czytaj dalej

News Chicago

PepsiCo zwalnia setki pracowników, także w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

PepsiCo Inc. zwalnia pracowników w centrali północnoamerykańskich oddziałów przekąsek i napojów. Setki miejsc pracy zostanie zlikwidowanych.

Cięcia dotyczą północnoamerykańskiej działalności związanej z napojami, której siedziba znajduje się w Purchase w stanie Nowy Jork, oraz działalności związanej z przekąskami i paczkowaną żywnością, której siedziby znajdują się w Chicago i Plano w Teksasie.

W notatce wysłanej do pracowników, PepsiCo poinformowało, że zwolnienia mają na celu „uproszczenie organizacji, abyśmy mogli działać wydajniej”.

Cięcia będą większe w branży napojów, ponieważ dział przekąsek ma już zredukowane stanowiska w ramach programu dobrowolnych emerytur.

REKLAMA REKLAMA

PepsiCo produkuje Doritos, chipsy ziemniaczane Lays i Quaker Oats, a także napoje; m.in. Pepsi, Mirinda, 7up, Lipton.

Na dzień 25 grudnia ubiegłego roku PepsiCo zatrudniało około 309 tys. osób na całym świecie, w tym około 129 tys. w USA.

Popyt na żywność i napoje sprzedawane w sklepach spożywczych jest duży pomimo rosnących cen, które dotykają wiele gospodarstw domowych. PepsiCo i inne firmy spożywcze podnoszą ceny, aby zrekompensować wyższe koszty składników, transportu i robocizny.

Po ogłoszeniu skoku kwartalnej sprzedaży i zysków, kierownictwo PepsiCo poinformowało w październiku, że tnie koszty, aby zrównoważyć presję na marże zysku i przetrwać pogarszające się warunki makroekonomiczne.

Ogólny rynek pracy w USA pozostaje historycznie napięty, a pracodawcy konkurują o ograniczoną pulę siły roboczej i podbijają płace pomimo niepewnych perspektyw gospodarczych.

PepsiCo dołącza do innych firm, w tym Walmart Inc. i Ford Motor Co., które ograniczają etaty dla pracowników umysłowych, jednocześnie utrzymując pracowników pierwszej linii.

 

Źródło: wsj
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Ameryka wciąż zatrudnia i podwyższa płace. Może to przeszkodzić staraniom Fed w walce z inflacją

Opublikowano

dnia

Autor:

Mimo wysokiej inflacji i wolno rozwijającej się gospodarki, krajowi pracodawcy nadal mocno zatrudniali w listopadzie, co jest oznaką odporności na agresywne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Gospodarka dodała 263 000 miejsc pracy, podczas gdy stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 3,7%, wciąż blisko najniższego poziomu od 53 lat, poinformował w piątek Departament Pracy.

Listopadowy wzrost liczby miejsc pracy spadł tylko nieznacznie w porównaniu z październikowym wzrostem, który wyniósł 284 000.

Przez cały rok, gdy inflacja rosła, a Fed narzucał coraz wyższe stopy procentowe, rynek pracy w Ameryce przeciwstawiał się sceptykom, dodając setki tysięcy miejsc pracy miesiąc po miesiącu.

REKLAMA REKLAMA

Siła listopadowego wzrostu zatrudnienia wzbudza obawy, że Fed może teraz utrzymywać wysokie stopy procentowe nawet dłużej, niż wielu zakładało. Reakcja na Wall Street była natychmiastowa, a średnie kontrakty terminowe Dow Jones Industrial spadły o prawie 400 punktów.

Ponieważ pracodawcy kontynuowali zatrudnianie, nastąpił wzrost płac.

W listopadzie średnia stawka godzinowa wzrosła o 5,1% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co stanowi silny wzrost, który może skomplikować wysiłki Fed mające na celu ograniczenie inflacji.

W tym tygodniu prezes Fed Jerome Powell podkreślił w przemówieniu, że miejsca pracy i płace rosną zbyt szybko, aby bank centralny mógł szybko spowolnić inflację.

Fed podniósł swoją referencyjną stopę procentową z bliskiej zera w marcu do prawie 4%, aby zmniejszyć inflację do rocznego celu na poziomie 2%.

W międzyczasie zatrudnianie i rosnące pensje pomogły amerykańskim gospodarstwom domowym napędzać gospodarkę.

W październiku wydatki konsumpcyjne rosły w zdrowym tempie, nawet po uwzględnieniu inflacji. Amerykanie zintensyfikowali zakupy samochodów, posiłków w restauracjach i innych usług.

Po skurczeniu się w pierwszych sześciu miesiącach roku, gospodarka USA rozwijała się w szybkim tempie 2,9% rocznie w ostatnim kwartale. Oprócz siły płynącej z wydatków konsumpcyjnych, gwałtowny wzrost eksportu miał na nią wpływ.

Niektóre firmy przeprowadzają jednak zwolnienia z obawy przed przyszłoroczną recesją.

Oprócz gigantów technologicznych, takich jak Amazon, Meta i Twitter, mniejsze firmy – w tym DoorDash, firma zajmująca się nieruchomościami Redfin oraz detaliści Best Buy i Gap – zapowiedziały, że zwolnią pracowników.

A w listopadzie miara aktywności fabryk spadła do poziomu, który sugerował, że sektor produkcyjny kurczy się po raz pierwszy od maja 2020 r.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu