Połącz się z nami

NEWS Florida

Troje nastolatków ukradło Maserati w powiecie Pinellas. Rajd zakończył się tragicznie dla 15-latka

Opublikowano

dnia

Troje nastolatków znalazło łatwy do kradzieży pojazd, gdy w niedzielę wczesnym rankiem odkryli odblokowane Maserati z kluczami w środku na podjeździe w północno-wschodnim powiecie Pinellas, po przejściu huraganu Ian. Skutkiem szalonego rajdu było rozbicie super samochodu i śmierć 15-latka.

Trzech chłopców, 15-letni Keondrick Lang, 15-letni Mario Bonilla i 16-letni Malachi Daniels sprawdzali klamki drzwi samochodów pod kątem blokady w sąsiedztwie 29th Street N i 58th Avenue N. w St. Pete.

Kiedy drzwi Maserati się otworzyły, zobaczyli, że klucze są w środku, i wskoczyli do środka.

Tymczasem funkcjonariusze w helikopterze zauważyli nastolatków, gdy wsiadali do samochodu. Śmigłowiec został wysłany wcześniej na miejsce innego przestępstwa – włamania – a policjanci zabierali podejrzanego do aresztu.

REKLAMA REKLAMA

Funkcjonariusze będący na ziemi zostali powiadomieni o możliwej kradzieży pojazdu i próbowali zbliżyć się do pojazdu, ale Maserati wystartował. Prowadził Lang. Bonilla siedziaa na przednim siedzeniu pasażera, a Daniels z tyłu.

Biuro Szeryfa Powiatu Pinellas ma politykę, aby nie angażować się w pościgi na jezdni, ale gdy nastolatki zobaczyły, że w okolicy jest policja, wystartowali, jakby byli ścigani, według szeryfa.

Helikopter śledził ich ruchy z góry, aż do katastrofy.

Maserati wjechał bokiem w budynek przy 62. Alei N, naprzeciwko Winn-Dixie i przewrócił się na parkingu.

Jeden z nastolatków zginął na miejscu, a inny może nie przeżyć, przekazał szeryf powiatu Pinellas.

Bonilla poniósł śmierć w katastrofie, a Daniels może nie przeżyć. Lang został hospitalizowany i jego stan jest poważny, ale oczekuje się, że przeżyje.

Maserati uległo całkowitemu zniszczeniu.

Szeryf poinformował, że nastolatkowie nie mieli kryminalnej przeszłości, chociaż zostali zatrzymani razem przez policję w Kenneth City. W tym czasie wezwano ich rodziców i chłopcy wrócili do ​​domu.

Rodzice nastolatków byli zrozpaczeni katastrofą. Wcześniej próbowali poprawić ich zachowanie. Jeden z chłopców został niedawno przeniesiony do innej szkoły.

 

 

Źródło: fox10
Foto:fox10

NEWS Florida

Aresztowano kierowcę, który strzelał do policjanta w powiecie Hillsborough

Opublikowano

dnia

Autor:

Według biura szeryfa powiatu Hillsborough, kierowca biorący udział w incydencie drogowym strzelał do policjanta próbującego go zatrzymać w środę wieczorem.

Stało się to krótko po godzinie 6:00PM na Balm Riverview Road i County Road 672, podała agencja w komunikacie prasowym.

Podczas konferencji prasowej, zwołanej w środę wieczorem, szeryf Chad Chronister poinformował, że 33-letni funkcjonariusz Daniel Henry zobaczył zielonego Saturna jadącego powoli, którego kierowca natychmiast zaczął zachowywać się agresywnie, hamując przed pojazdem policyjnym.

Henry próbował wyprzedzić Saturna a w tym momencie, kierowca opuścił szybę i wystrzelił z pistoletu – uderzając w tylne drzwi od strony pasażera oznaczonego samochodu Henry’ego. Nie trafił w policjanta.

REKLAMA REKLAMA

Henry, który pracuje w biurze szeryfa od 23 października 2016 r., zatrzymał się i przekazał informacje o pojeździe przez radio.

Kilka minut później pojazd został zauważony przez innego policjanta, który wezwał wsparcie i śledził go z bezpiecznej odległości.

Policja zatrzymała kierowcę Saturna, który jechał z żoną do baru. W jego samochodzie znalazła puste puszki po piwie. Twierdził, że nie wiedział, że strzela do policjanta, choć samochód Hery’ego był oznaczony.

Policja nie podała, jakie zarzuty przedstawi mężczyźnie.

 

Źródło: tampabay
Foto: Hillsborough Police

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mieszkańcy Tampy odwiedzają Tampę… Przybyli na Florydę z Kansas

Opublikowano

dnia

Autor:

Tampa na Florydzie nie jest jedyną Tampą w kraju. Mieszkańcy małego miasteczka w Kansas mieli okazję zwiedzić miasto na Florydzie o tej samej nazwie.

Tampa w stanie Kansas znajduje się około godziny drogi na północ od Wichita, wzdłuż historycznego szlaku Santa Fe Trail.

Małe miasteczko ma 24 firmy i liczy tylko około 100 mieszkańców. Podróż mająca na celu sprowadzenie mieszkańców Kansas do Bay Area rozpoczęła się przez pomyłkę.

„Jeden z członków naszego zespołu używał MapQuest by wrócić do Tampa na Florydzie.” – wyjaśnił dyrektor generalny Visit Tampa Bay, Santiago Corrada – i pomylił Tampę na Florydzie z miasteczkiem w Kansas.

REKLAMA REKLAMA

Zastanawiano się, czy mogą przywieźć mieszkańców Kansas na Florydę na święta, aby zapewnić niezapomniane przeżycie dla całego miasteczka – i tak się stało.

Aby zrealizować plan, współpracowali z Southwest Airlines, Międzynarodowym Lotniskiem Tampa i lokalnymi atrakcjami.

Podczas wizyty grupa miała pełny plan podróży. We wtorek poszli bawić się w Busch Gardens. W środę planowali odwiedzić ZooTampa.

Danny Williamson, mieszkaniec Tampa w stanie Kansas, powiedział, że na Florydę przybyli, wszyscy oprócz jednej pary, która została by „wypasać bydło i zająć się miastem”.

„To było niesamowite. Hojność Visit Tampa Bay była niesamowita. Ludzie są bardzo mili i wdzięczni. Wszyscy czuliśmy się jak VIP-y” – powiedział.

Na wycieczkę przyjechało około 30 dzieci. „Dla niektórych z tych dzieci jest to podróż życia. Wiele z nich miało pracę domową, którą musieli ze sobą zabrać”– wyjaśnił Williamson.

Opisał miasteczko w Kansas jako bardzo zżyte ze sobą, dodając, że jeśli coś przytrafi się jednej osobie, wszyscy włączają się, by pomóc.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Lotnisko Tampa

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu