Połącz się z nami

NEWS Florida

Huragan Ian przyniósł katastrofalne zniszczenia. Trwają państwowe operacje kryzysowe na Florydzie

Opublikowano

dnia

Gubernator Ron DeSantis, pierwsza dama Casey DeSantis i dyrektor ds. Zarządzania kryzysowego na Florydzie Kevin Guthrie byli w stanie zbadać szkody w hrabstwach Charlotte i Lee w czwartek, dwóch najbardziej dotkniętych powiatach w stanie. Do tej pory w tych powiatach uratowano ponad 700 osób.

Obecnie 42 000 pracowników reaguje na ponad 2,5 miliona zgłoszonych przerw w dostawie prądu. Do tej pory zasilanie zostało przywrócone dla ponad 200 000 odbiorców w południowo-zachodniej Florydzie.

Pierwsza dama Casey DeSantis ogłosiła, że w ciągu kilku godzin od aktywacji, Fundusz Klęsk Żywiołowych na FlorydzieFlorida Disaster Fund otrzymał ponad 10 milionów dolarów darowizn na wsparcie i zapewnienia pomocy finansowej społeczności dotkniętych huraganem Ian.

Powiaty Orange, Osceola, Seminole i Polk zostały również dodane do deklaracji rządu federalnego o poważnej katastrofie. Powiaty te otrzymają indywidualną pomoc i fundusze w 100% pokrywające koszty usuwania gruzu przez 30 dni.

Obecne działania w zakresie najpilniejszego reagowania obejmują poszukiwania i akcje ratunkowe.

Zespół ds. oceny sytuacji i rozpoznania katastrof – Missouri Task Force 1 (DSAR) rozmieszcza się na Florydzie za pośrednictwem Emergency Management Assistance Compact, aby wspierać miejskie działania poszukiwawczo-ratownicze i ocenę incydentów.

Zespół Bezzałogowego Systemu Powietrznego (UAS) na Florydzie został rozmieszczony w środkowej Florydzie w celu wsparcia stanowych grup zadaniowych USAR i oceny incydentów.

Gwardia Narodowa i Straż Przybrzeżna wysyła śmigłowce na wyspy barierowe w celu przeprowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Ekipy poszukiwawczo-ratownicze zebrały się w kompleksie sportowym Fort Myers i stamtąd prowadziły operacje.

W sumie 5000 członków Gwardii Narodowej z Florydy zostało aktywowanych do czynnej służby państwowej w operacjach reagowania na huragan Ian.

Do pomocy jest również  2000 gwardzistów z sąsiednich stanów.

Zespoły ratunkowe Wydziału Zarządzania Kryzysowego na Florydzie (FDEM) zaczęły oceniać szkody w powiatach Collier, Hillsborough, Lee, Manatee, Pasco, Pinellas i Sarasota, aby przyspieszyć dostępną pomoc federalną w zakresie odzyskiwania poniesionych strat.

Łączniki FDEM zostały rozmieszczone w powiatach Brevard, Charlotte, Dixie, Hardee, Hillsborough, Lee, Pinellas, Sarasota i Seminole.

Ponad 200 publicznych schronisk jest otwartych i dostępnych dla dotkniętych mieszkańców, a ponad 50 z nich to schroniska dla osób o specjalnej potrzebach.

FDEM dostarcza następujące zasoby na dotkniętych obszarach:

  • ponad 400 butli z tlenem do powiatu Charlotte
  • 255 karetek pogotowia
  • 200 ciężarówek z żywnością, wodą i lodem
  • 200 dużych generatorów
  • 2 warsztaty mechaniczne z pełnym zakresem usług
  • 500 000 plandek
  • 375 zestawów dla rodziców niemowląt i małych dzieci z krytycznymi zapasami, które wystarczą na 10 dni każdy

W południowo-zachodniej Florydzie w tej chwili jest 1,9 miliona ludzi bez prądu, do ponad 600 000 odbiorców, udało się już prąd przywrócić.

Większość I-75, poza powiatami Charlotte i Lee, jest otwarta. Załogi pracują nad ponownym otwarciem reszty autostrady I-75. Departament Transportu Florydy, FDOT wysłał 100 inżynierów pracujących w 2-osobowych zespołach do przeprowadzenia inspekcji mostów.

Inspektorzy FDOT oczyścili 66 priorytetowych mostów na obszarach najbardziej dotkniętych huraganem Ian.

Obecne warunki drogowe są bardzo niebezpieczne. Departament transportu prosi o unikanie podróży, dopóki nie zostanie potwierdzone bezpieczeństwo.

Lotnisko Tampa International jako jedyne jest otwarte. Zamknięte są St. Pete/Clearwater Airport, Southwest Florida International Airport, Daytona Beach International Airport i Melbourne Orlando International Airport.

Międzynarodowy Port Lotniczy Sarasota/Bradenton, Międzynarodowy Port Lotniczy Orlando i Międzynarodowy Port Lotniczy Orlando Sanford obsługują tylko operacje awaryjne.

Na Lotnisku Punta Gorda  trwa oczyszczanie pasa startowego

Straty spowodowane huraganem Ian mogą wynosić od 25 do 40 miliardów dolarów.

Autor: Ewa Jeneralczuk

 

 

Foto: You Tube
REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Prawie trzy miliony mieszkańców Florydy podróżuje w okolicy Święta Dziękczynienia

Opublikowano

dnia

Autor:

Rozpoczął się sezon świątecznych podróży i American Automobile Association Florida spodziewa się, że będzie to drugie najbardziej ruchliwe Święto Dziękczynienia w historii, z prawie trzema milionami mieszkańców Florydy podróżujących w ten weekend.

Według agencji ponad 90% podróżnych prawdopodobnie będzie jechać samochodem, co oznacza, że ​​w tym roku na drogach Florydy będzie około 30 000 samochodów więcej niż w 2021 roku.

To efekt stłumionego pandemią popytu, uważa Mark Jenkins, rzecznik AAA Florida.

„W ciągu ostatnich kilku lat niektórzy ludzie zostali w domu, ale ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi znów czuje się pewniej, podróżując. I nawet pomimo wielu presji inflacyjnych, które tu panują, ludzie nadal chcą podróżować. Jest to udowodnione wydatkami na podróże, które są na najwyższym poziomie od czasu pandemii”.

Podróż samochodem będzie kosztować więcej, a ceny benzyny wyniosą średnio około 3,43 USD za galon, co oznacza zaledwie trzy centy mniej niż rekord ustanowiony w 2013 roku.

W międzyczasie lotniska też będą zajęte. Na szczęście linie lotnicze nie spodziewają się opóźnień i odwołań, które nękały branżę na początku tego roku.

„Linie lotnicze naprawdę się do tego przystosowały i upewniły się, że mają mnóstwo załogi i mnóstwo samolotów, aby bez większych problemów przewozić ludzi w Święto Dziękczynienia” – powiedziała Emily Nipps, rzeczniczka Międzynarodowego Lotniska w Tampie.

„W nadchodzący weekend przez lotnisko przewinie się aż 80 000 pasażerów. To duża liczba, bliska rekordu, jeśli nie rekord dla nas. Jesteśmy więc bardzo zajęci. Bądź na dwie godziny przed lotem, jeśli możesz, lub na trzy godziny, jeśli lot jest międzynarodowy.

TPA przewiduje, że około 725 000 pasażerów będzie podróżować przez lotnisko w ciągu 12 dni wokół Święta Dziękczynienia, co byłoby zbliżone do rekordu ustanowionego w zeszłym roku.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/LIVINUS
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Florida Turkey Trot: zdrowy sposób na uczczenie Święta Dziękczynienia. W Sarasocie dołączyli wioślarze

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek biegacze i spacerowicze spalili trochę kalorii przed kolacją z okazji Święta Dziękczynienia biorąc udział w Nathan Benderson Park Turkey Trot w Sarasocie. Bieg osiągnął rekordową frekwencję.

Prawie 3500 biegaczy i spacerowiczów w każdym wieku i o różnych umiejętnościach — niektórzy z wózkami, niektórzy z psami — wzięło udział w porannym Święcie Dziękczynienia w Nathan Benderson Park w Sarasocie-Bradenton na piątym dorocznym Florida Turkey Trot prezentowanym przez Publix.

To największa jak dotąd frekwencja w wyścigu.

Dodatkowo inauguracyjny Florida Turkey Row przyciągnął około 25 wioślarzy ze swoimi kajakami, a wszystko to podczas trwającego biegu lub marszu na 5 km.

Florida Turkey Trot wspiera programy Nathana Benderson Park Conservancy i Big Bill Foundation, która zapewnia stypendia dzieciom chorym na raka.

Florida Turkey Row wspiera programy ochrony parku poprzez kampanię „29 dni dziękczynienia”, którą kończy się #GivingTuesday, czyli nadchodzący wtorek.

To już piąta edycja Florida Turkey Trot, która odbywała się co roku od 2018 r., nawet podczas pandemii, kiedy to zaplanowano godziny startu i linie startu uwzględniając dystans społeczny.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kongres 60 Milionów: Spotkajmy się w lutym w Miami. Bilety na wydarzenie już w sprzedaży

Opublikowano

dnia

Autor:

Kongres 60 Milionów w Miami jest nierozerwalnie połączony z Międzynarodowym Balem Poloneza. Tak też będzie i tym razem. Od pięciu dekad, na bal przybywają najbardziej wpływowe osoby z całego świata. To najstarsze tego typu wydarzenie.

Global Polonia Summit to cykl międzynarodowych wydarzeń skupiających kluczowych liderów biznesu i polityki, a także działaczy kulturalnych i społecznych związanych z Unią Europejską, Polską i Polonią.

Przyszłoroczny Kongres 60 Milionów w Miami odbędzie się w dniach 9 – 12 lutego.

Program kongresu dostępny na https://60mln.pl/#program-kongresu

Prelegentami będą:

  • Andrew J. Futey – Przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Kongresowego Ameryki (UCCA),Wiceprezes Światowego Kongresu Ukraińskiego (UWC)
  • Marta Malak – CEO w Usquare Real Estate
  • Mick Bednarek Mission Solutions, Wiceprezes w DEFENSE

Bilety na Kongres 60 Milionów oraz na PolonaiseBall, tylko do 5 grudnia w specjalnej cenie są dostępne tutaj.

Nazwa Kongresu odzwierciedla ogólną liczbę Polaków i osób polskiego pochodzenia na całym świecie, która wynosi ponad 60 milionów.

Główną zasadą Kongresu jest stworzenie platformy spotkań do wymiany pomysłów, inicjowania dyskusji i oferowania rozwiązań, które doprowadzą do dalszego rozwoju relacji biznesowych i politycznych zgodnie z trendami XXI wieku.

Kongres 60 Milionów to niepowtarzalna okazja, by wykorzystać potencjał prężnej sieci jednej z największych i najbardziej rozpowszechnionych diaspor na świecie – Polonii.

Więcej informacji na stronie internetowej.

 

Źródło: Kongres 60 Milionów
Foto: fb, YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu