Połącz się z nami

NEWS Florida

Zamknięte szpitale w Tampa Bay. Ewakuowani pacjenci. Huragan Ian już u progu zatoki

Opublikowano

dnia

Kilka szpitali w rejonie Tampa Bay zostało ewakuowanych, podczas gdy inne w całym regionie odwołały operacje i wizyty, które nie były pilne przed nadejściem huraganu Ian. Przygotowano również domy opieki dla osób najbardziej zagrożonych falą sztormową.

W poniedziałkowe popołudnie flota pięciu helikopterów odbyła wiele lotów, przewożąc około 40 pacjentów ze szpitala HCA Florida Pasadena, w tym osoby na noszach.

Szpital położony na S Pasadena Avenue w pobliżu plaży St. Pete znajduje się w obowiązkowej strefie ewakuacyjnej powiatu Pinellas. Ostatni raz ewakuowano go podczas huraganu Irma w 2017 roku.

Dyrektorzy szpitali podjęli decyzję po monitorowaniu torów burzowych i prognoz oraz wzięciu pod uwagę prawdopodobieństwa powodzi i silnych wiatrów. Większość pacjentów została przewieziona do szpitala HCA Florida Trinity Hospital w powiecie Pasco.

REKLAMA REKLAMA

Szpital HCA zawiesił również usługi i przeniósł pacjentów ze szpitali w South Tampa i West Tampa oraz ze swojego ośrodka ratunkowego w Central Tampa.

Utworzył gorącą linię łączenia dla członków rodziny, aby zlokalizować bliskich pod numerem 1-844-482-4821.

Johns Hopkins All Children’s Hospital ogłosił w poniedziałek, że wstrzymuje planowe operacje i zamyka przychodnie od wtorku do co najmniej piątku.

Tampa General Hospital odwołał operacje zaplanowane na środę i czwartek i zamyka ośrodki pomocy doraźnej, ambulatoryjne ośrodki chirurgii i inne kliniki, zgodnie ze swoją stroną internetową. Szpital pozostanie otwarty.

Tampa General Hospital został zmuszony do ewakuacji pacjentów podczas huraganu Elena w 1985 roku. Od tego czasu poczynił kosztowne inwestycje w ochronę przed burzami. Instalacje elektryczne, klimatyzacyjne i inne krytyczne systemy zostały przeniesione na piętra znajdujące się 25 stóp nad ziemią.

Szpital jest również wyposażony w „drzwi do łodzi podwodnych”, drzwi z metalowymi barierami o grubości 6 cali z nadmuchiwanymi balonami, które tworzą uszczelnienia u dołu.

BayCare ogłosił we wtorek, że poprzedniego wieczoru rozpoczął ewakuację szpitala Morton Plant North Bay w New Port Richey, ponieważ znajduje się w obowiązkowej strefie ewakuacji. Oddział ratunkowy w szpitalu jest już zamknięty.

Operacje zaplanowane na środę i czwartek są odwołane. Decyzja o wznowieniu procedur w piątek zapadnie jeszcze w tym tygodniu. Usługi rehabilitacji i leczenia ran również zostaną zawieszone po dniu dzisiejszym.

BayCare Anywhere, usługa telezdrowia BayCare, będzie dostępna przez cały czas trwania burzy.

Szpital AdventhHealth North Pinellas w Tarpon Springs został ewakuowany. Pacjenci i personel kliniczny zostali przetransportowani do siostrzanych szpitali w rejonie Tampa Bay, a rodziny pacjentów zostaną powiadomione o ich nowej lokalizacji.

Szpital znajduje się w obowiązkowej Strefie Ewakuacyjnej w powiecie Pinellas. Wszystkie zabiegi planowe, w tym operacje, obrazowanie, rehabilitacja, endoskopie i inne procedury zostały odwołane. Pacjenci zostaną powiadomieni o wznowieniu usług.

Sieć szpitali zawiesza również planowe operacje w powiatach Hillsborough, Pasco i Pinellas w środę i czwartek. Aby uzyskać dalsze aktualizacje, pacjenci mogą odwiedzić witrynę AHMGTampabay.com i stronę AdventHealth Medical Group na Facebooku.

Niektóre domy opieki w Tampa Bay także ewakuowano.

 

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube, HCA Florida Pasadena Hospita

NEWS Florida

Wystawa obrazów polskiej malarki, Basi Sawy, zostanie otwarta w sobotę w Sarasocie

Opublikowano

dnia

Autor:

Chasen Galleries II w Sarasocie zaprezentuje wystawę malarstwa wyjątkowej polskiej artystki współczesnej, Basi Sawy. Jej prace można będzie oglądać od 3 grudnia do 31 stycznia.

Basia Sawa jest malarką, której dorobek twórczy obejmuje poezję i scenopisarstwo. Basia jest osobą bardzo zamkniętą w sobie, która rzadko wystawia swoje prace.

Jej uderzające obrazy są odzwierciedleniem teraźniejszości w jej emocjonalnej i intelektualnej podróży.

Obrazy Basi znajdują się w kolekcjach prywatnych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jej twórczość była prezentowana na łamach czołowych polskich czasopism, takich jak „Polityka”, „Sztuka Mediów” czy „Wnętrza Domowe”.

Premierowa polska wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik powiedziała niedawno o obrazach Basi: „Kocham je, każdy opowiada historię, historię, w którą chcę się zaangażować”.

REKLAMA REKLAMA

Thomas Masters, malarz i konsultant sztuki, napisał:

„Dla Basi nie ma życia, jeśli nie wiąże się z procesem twórczym malowania. Jej prace są wizualnym przedstawieniem jej intuicyjnej wyobraźni. Włada estetyką, która zrywa z ograniczeniami narracji i popycha podstawowe elementy abstrakcji do nowych skrajności, i zaskakuje siebie i nas w tej niekończącej się i fascynującej podróży”.

Basia Sawa obecnie mieszka w Sarasocie na Florydzie.

Otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godzinie 5:00PM w Chasen Galleries II,  w Siesta Southgate Mall 3501 S. Tamiami Trail, Sarasota, FL 34239

Oprócz obrazów Basi Sawy, kilka rzeźb pokaże Nika Zusin – polsko-amerykańska artystka malarka, rzeźbiarka, piosenkarka, choreograf i autorka tekstów, sztukami wizualnymi zajmuje się od dzieciństwa.

Przygodę z rzeźbą zaczęła w 2008 r., gdzie – jako choreograf – tworzyła ruchome rzeźby z ekspresji ludzkich ciał.

Rzeźby prezentowane na niniejszej wystawie są częścią kolekcji projektu „Mity i Bity”, w którym artystka, i jednocześnie antropolog kultury, przeciwstawia zmienność i wielorakość interpretacji antycznych mitów greckich z precyzją maszyny (drukarki 3D) i perfekcją jej interpretacji i niezmiennego powtarzania kodów komputerowych.

Na bazie kontrastu, często obecnego w pracach artystki, powstaje most i dialog łączący przeszłość i przyszłością.

Więcej informacji na temat wystawy można uzyskać dzwoniąc do Wojtka Sawy pod nr tel. 847 322-7387 lub pisząc na mail koshoolki@gmail.com.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ceny paliw idą w dół. Benzyna na Florydzie średnio kosztuje 3,32 dolara za galon

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny benzyny na Florydzie spadły średnio o 7 centów za galon w zeszłym tygodniu, gdy miliony mieszkańców Florydy wybrały się w podróż w Święto Dziękczynienia. Paliwo nadal ma tanieć.

Pomimo spadku, podróżujący płacili średnią cenę 3,41 dolara za galon w Święto Dziękczynienia, co i tak było najdroższą ceną w tym okresie roku od prawie dekady.

Ceny benzyny spadły jeszcze bardziej podczas świątecznego weekendu. Do 1 grudnia średnia stanowa wynosiła 3,32 dolara za galon, o 7 centów mniej niż w zeszłym tygodniu.

Średnia stanowa systematycznie spadała przez ostatnie dwa tygodnie, w sumie o 19 centów.

„Ceny benzyny są obniżane przez gwałtowne spadki cen ropy i silne wzrosty krajowych dostaw benzyny” – powiedział Mark Jenkins, rzecznik AAA – The Auto Club Group. „Średnia stanowa może spaść jeszcze niżej w tym tygodniu, z możliwością spadku poniżej 3,30 USD za galon w następnym tygodniu lub dwóch”.

REKLAMA REKLAMA

Ceny ropy spadły w ciągu ostatnich trzech tygodni o prawie 20%.

Ceny regionalne (stan na 1 grudnia), według AAA:

  • Powiat Manatee – 3,32 USD
  • Powiat Sarasota – 3,36 USD
  • Powiat Charlotte – 3,26 USD
  • Powiat DeSoto — 3,38 USD

Najdroższe rynki to miasta: West Palm Beach-Boca Raton (3,59 USD), Naples (3,53 USD), Gainesville (3,52 USD)

Najtańsze miasta jeśli chodzi o cenę benzyny: Pensacola (3,11 USD), Panama City (3,12 USD), Crestview-Fort Walton Beach (3,12 USD)

 

Źródło: mysuncoast
Foto: YouTube, istock/LightFieldStudios
Czytaj dalej

NEWS Florida

Organizacja Bay Area dba by uczniowie nie byli głodni także w weekendy

Opublikowano

dnia

Autor:

Uczniowie szkoły podstawowej Lealman Avenue dostarczają posiłki swoim kolegom z klasy w ramach programu „Nourish to Flourish” Fundacji Beth Dillinger. Dzieci, które korzystają z bezpłatnego wyżywienia w szkole, teraz otrzymują także paczkę jedzenia do zabrania do domu na weekend.

„Nauczyciele przychodzili do nas, mówiąc, że ich dzieci są słabe w poniedziałek rano, ponieważ nie miały nic do jedzenia w weekend” – powiedział Bob Dillinger z Fundacji Beth Dillinger.

„I wtedy usłyszałem liczbę 7000. Na początku myślałem, że to stan Floryda. Potem powiedzieli: „Nie, nie, nie, to tylko powiat Pinellas”. Powiedziałem: „To po prostu nie w porządku. Muszę coś z tym zrobić”.

To, co zrobili, było niesamowite. W ciągu 10 lat organizacja dostarczyła ponad 300 000 posiłków dla dzieci.

Wg administratorów szkół linia życia ma ogromny wpływ na życie rodzin.

REKLAMA REKLAMA

„Wiele naszych rodzin jest bezdomnych. Mieszkają w hotelach i motelach” — wyjaśnia Cynthia Bryant, szkolna pracownica socjalna. „Mogą nie mieć aneksu kuchennego. Mogą nie mieć miejsc do przygotowania jedzenia. Więc będzie to dla nich duża pomoc w zapewnieniu im przekąsek”.

Wysiłek nie byłby możliwy, gdyby nie prywatne firmy. Firma prawnicza Yanchuck, Berman, Wadley and Thomas Law Firm przekazała na ten cel ponad 200 000 dolarów.

Fundacja Beth Dillinger została utworzona w 2007 roku przez Boba i Kay Dillinger dla upamiętnienia ich ukochanej córki Beth.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę https://www.bethdillinger.org.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu