Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda przygotowuje się na potężny huragan. Gubernator DeSantis ogłosił stan wyjątkowy

Opublikowano

dnia

Władze i mieszkańcy Florydy uważnie obserwują burzę tropikalną Ian, która w niedzielę przetoczyła się przez Karaiby. Prawdopodobnie zamieni się ona w wielki huragan na swojej drodze do stanu. Gubernator Ron DeSantis ogłosił stan wyjątkowy na całej Florydzie i wezwał mieszkańców, aby przygotowali się na ulewne deszcze, silny wiatr i duże fale na morzu. Prezydent Biden przełożył planowaną wizytę w stanie.

Prognostycy wciąż nie byli pewni, gdzie Ian może zmierzać. Najnowsze modele wskazywały na zachodnie wybrzeże Florydy lub regiony panhandle.

„Będziemy monitorować ślad tej burzy. Ale naprawdę ważne jest, aby podkreślić stopień niepewności, który nadal istnieje” – powiedział DeSantis na niedzielnej konferencji prasowej, ostrzegając, że burza, może mieć dość szeroki wpływ na cały stan.

National Hurricane Center poinformował, że oczekuje się, że Ian stanie się huraganem w poniedziałek i osiągnie dużą siłę huraganu we wtorek.

Miejskie powodzie są możliwe na Florida Keys i na półwyspie Floryda do połowy tygodnia, a następnie w tym tygodniu możliwe są obfite opady deszczu na północy stanu, na Florydzie Zachodniej i południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA REKLAMA

Prezydent Joe Biden również ogłosił stan wyjątkowy, upoważniając Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) do koordynowania pomocy w przypadku katastrof i udzielania pomocy w ochronie życia i mienia.

Prezydent przełożył planowaną na 27 września podróż na Florydę z powodu burzy.

Lokalne media na Florydzie doniosły o pośpiechu mieszkańców kupujących zapasy wody, generatory i inne towary na niektórych obszarach.

Kevin Guthrie, dyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego na Florydzie, powiedział, że stan zaczął ładować naczepy ponad 2 milionami posiłków i ponad milionem galonów wody, aby były gotowe do wysłania na dotknięte obszary.

Gubernator Georgii Brian Kemp aktywował w niedzielę Stanowe Centrum Operacyjne, aby zareagować na wszelkie potencjalne szkody wywołane przez burzę. Zalecił mieszkańcom monitorować pogodę i w razie potrzeby podejmować środki ostrożności.

W Kennedy Space Center NASA bacznie obserwuje przewidywaną ścieżkę Iana, zastanawiając się, czy przenieść rakietę z wyrzutni do schronienia.

W sobotę potężny posttropikalny cyklon Fiona dotarł na Nową Szkocję w Kanadzie, spłukując domy do morza, zrywając dachy i odcinając energię elektryczną ponad 500 000 klientom w dwóch prowincjach.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/lisatop

NEWS Florida

Tragiczny pożar fajerwerków w magazynie w Orlando spowodował śmierć 3 osób. 3 inne osoby są ranne

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy osoby zginęły, a trzy inne zostały ranne w wyniku pożaru fajerwerków, do którego doszło w czwartek wieczorem w magazynie w Orlando, potwierdziło biuro szeryfa powiatu Orange.

22-letni David Gonzalez i 23-letnia Lindsey Phillips ponieśli śmierć po tym, jak pożar, który wybuchł w magazynie, zapalił fajerwerki, które były przechowywane w tej samej jednostce.

Następnie potwierdzono, że trzecia osoba, Landon Bourland, lat 24, także zginęła w obiekcie Magic in the Sky.

Kilka innych osób zostało zabranych do szpitala w czwartek wieczorem, gdy strażacy walczyli z pożarem na 901 Central Florida Parkway w Taft.

REKLAMA REKLAMA

Niektórym osobom udało się uciec, podczas gdy inni początkowo zostali zgłoszeni jako zaginieni, poinformował Garrett Wienckowski, szef straży pożarnej powiatu Orange.

W magazynie mieści się wiele firm, ale pożar objął tylko jedną jednostkę – przekazał komendant Wienckowski. Powiedział również, że pojawiły się doniesienia o wybuchach materiałów wybuchowych wewnątrz budynku, gdy przybyły załogi.

27-letnia Lindsey Tallafuss walczy o życie w szpitalu po poparzeniu 62% jej ciała. Jej chłopak, który również pracuje w magazynie, był w tym czasie na zewnątrz.

W szpitalu przebywa jeszcze jedna niezidentyfikowana osoba, która dochodzi do siebie po urazach.

Straż pożarna stanu Floryda bada obecnie przyczynę pożaru. Żaden strażak nie został ranny.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rok w więzieniu za szczególne okrucieństwo. Mieszkanka Clearwater wyrzuciła psa z 7 piętra

Opublikowano

dnia

Autor:

Kobieta z Clearwater oskarżona o zrzucenie 3-letniego mopsa swojego byłego chłopaka z balkonu podczas kłótni, została skazana na 364 dni więzienia, zgodnie z aktami sądowymi. Zwierzę nie przeżyło upadku.

Shelley Nicole Vaughn, lat 47, stanęła w listopadzie przed sędzią okręgowym Pinellas-Pasco, Michaelem Andrewsem, po tym, jak latem przyznała się do zarzutu ciężkiego okrucieństwa wobec zwierząt.

O sprawie pisaliśmy 2 marca .

W momencie skazania Vaughn otrzymała kredyt za 257 dni, które już spędziła już w więzieniu powiatu Pinellas. Po wyjściu na wolność obowiązują ją warunki zawieszenia przez cztery lata. W ramach warunków jej okresu próbnego Vaughn nie może posiadać żadnych zwierząt.

REKLAMA REKLAMA

Kobieta wyrzuciła psa rasy mops, który miał na imię Bucky, z balkonu na siódmym piętrze kondominium przy 880 Mandalay Ave. wClearwater Beach 27 lutego, podała policja.

Wcześniej doszło do kłótni między nią a jej byłym chłopakiem, Erikiem Adesonem. Para spotykała się od kilku miesięcy. Vaughn wyrzuciła także klucze i telefon komórkowy mężczyzn.

Policja poinformowała, że Vaughn wydawała się być wtedy nietrzeźwa.

W ramach swojego wyroku kobieta musi przejść ocenę stanu zdrowia psychicznego i ocenę nadużywania substancji oraz otrzymać leczenie, jeśli oceny wykażą, że jest to potrzebne.

Od czasu incydentu Adeson nie kupił nowego psa, a jego starszy mops ma teraz 13 lat i ma się dobrze. Spotyka się też z nową dziewczyną.

 

Źródło: tampabay
Foto: Policja Clearwater
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pomóż w badaniu życia polskich imigrantów w rejonie Tampa Bay. Wypełnij kwestionariusz

Opublikowano

dnia

Autor:

Studentka jezuickiej uczelni w Polsce, Akademii Ignatianum w Krakowie, na kierunku filologia angielska, bada zachowanie i upodobania Polaków mieszkających w rejonie Tampa Bay na Florydzie. Prosi o pomoc w badaniu poprzez wypełnienie i przesłanie ankiety.

Kwestionariusz zawiera 26 pytań i jest anonimowy.

Zebrane wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej polskiej studentki.

Pytania dotyczą m.in. przyczyny wyjazdu z Polski, przynależności do polskich organizacji w Tampa Bay, spędzania wolnego czasu, zakupów, wykonywanej pracy i znajomości języka angielskiego.

REKLAMA REKLAMA

Link do kwestionariusza znajduje się tutaj.

Foto: YouTube, istock/csfotoimages
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu