Połącz się z nami

News USA

28-letnia policjantka z Indiany zmarła 5 tygodni od postrzelenia. Tragedia zdarzyła się tuż przed planowanym ślubem

Opublikowano

dnia

Policjantka ze wschodniego stanu Indiana zmarła ponad pięć tygodni po tym, jak została postrzelona w głowę podczas kontroli zatrzymanego pojazdu w sierpniu. Tragiczne zdarzenie miało miejsce na 9 dni przed planowanym ślubem funkcjonariuszki.

Oficer Seara Burton zmarła w niedzielę wieczorem w ośrodku Reid Health otoczonym przez swoją rodzinę, poinformował Departament Policji w Richmond w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

„Chcielibyśmy szczerze podziękować społeczności Richmond oraz tym, którzy wspierali Searę, jej rodzinę i departament z bliska i daleka” – napisano w oświadczeniu kilku urzędników.

Burton została ciężko ranna w strzelaninie 10 sierpnia. 28-letnia oficer została przeniesiona do hospicjum, dwa dni po tym, jak została odłączona od aparatury podtrzymującej życie 1 września w szpitalu w Dayton w stanie Ohio.

REKLAMA REKLAMA

Ciało Burton miały być eskortowane przez policję Richmond i inne agencje z obszaru Dayton w poniedziałek po południu.

Seara Burton pracowała od 4 lat w wydziale w Richmond, około 65 mil na wschód od Indianapolis.

Prokuratorzy postawili 47-letniemu Phillipowi Matthew Lee o trzy zarzuty usiłowania zabójstwa, trzy przypadki posiadania narkotyków; metamfetaminę, kokainę i heroinę oraz posiadanie broni palnej. Nie przyznał się do winy.

Władze poinformowały, że funkcjonariusze zatrzymali Lee i zadzwonili do Burton, aby pomogła im ze swoim z psem policyjnym skontrolować pojazd pod kątem narkotyków. Pies wskazał na możliwą ich obecność.

Dokumenty sądowe mówią, że gdy oficerowie rozmawiali z kierowcą, ten wyciągnął broń i otworzył ogień w kierunku oficerów, trafiając Burton. Inni oficerowie odpowiedzieli ogniem, ale udało mu się uciec. Lee został zatrzymany po krótkim pościgu.

Żaden inny oficer nie został ranny.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News USA

Rodziny trójki dzieci z Uvalde pozywają okręg szkolny, miasto, organy ścigania i producentów broni

Opublikowano

dnia

Autor:

Rodziny trójki dzieci, które przeżyły masową strzelaninę w szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie, pozywają okręg szkolny, miasto, organy ścigania i producentów broni do sądu federalnego, twierdząc, że ich niepowodzenia i zaniedbania odegrały rolę w ataku, w którym zginęło 19 dzieci i 2 nauczycielki.

Pozew cywilny, złożony w środę w sądzie okręgowym w Teksasie, twierdzi, że okręg szkolny naruszył federalne prawa konstytucyjne, nie chroniąc uczniów i nauczycieli. Mówi także, że polityka i praktyka dzielnicy sprawiły, że była ona nieprzygotowana na masową strzelaninę.

Pozew domaga się odszkodowania dla rodzin, którego wysokość zostanie ustalona w drodze procesu przez ławę przysięgłych.

Masowa strzelanina w Robb Elementary School tej wiosny była najbardziej śmiertelna w amerykańskiej szkole od czasu strzelaniny w Sandy Hook Elementary School w Newton w stanie Connecticut w 2012 roku.

REKLAMA REKLAMA

Masakra – i spóźniona reakcja organów ścigania – wywołały oburzenie.

Niedawny przegląd, wykonany przez prawników z Teksasu wykazał, że systematyczne niepowodzenia setek uzbrojonych funkcjonariuszy organów ścigania doprowadziły do ​​ich opóźnionej konfrontacji ze strzelcem, co kosztowało życie 21 osób.

Według raportu, zespół agentów Straży Granicznej przeszedł do ataku i zabił 18-letniego bandytę ponad godzinę po tym, jak policja zjawiła się na miejscu.

W sierpniu rada szkoły w Uvalde jednogłośnie głosowała za zwolnieniem komendanta okręgowej policji Pete’a Arredondo, który nadzorował mocno krytykowaną reakcję na masowe strzelaniny, o czym pisaliśmy 25 sierpnia.

Pozew złożony w tym tygodniu dotyczy 10 oskarżonych, w tym Arredondo, Skonsolidowanego Niezależnego Okręgu Szkolnego Uvalde, miasta, pełniącego obowiązki szefa Departamentu Policji w Uvalde w czasie strzelaniny, byłego dyrektora szkoły podstawowej, a także producentów broni oraz sprzedawcy broni.

Pozew twierdzi, że Daniel Defense LLC, zidentyfikowany jako producent broni używanej w strzelaninie, wykorzystuje zwodniczy i lekkomyślny marketing, aby przyciągnąć młodych, nieprzeszkolonych dorosłych.

Producenci broni mają szeroką ochronę na mocy prawa federalnego przed procesami sądowymi wniesionymi przeciwko nim w związku z nielegalnym używaniem ich produktów. Ale może się zdarzyć, że producenci zostaną pociągnięci do odpowiedzialności na podstawie taktyk marketingowych, które naruszają prawo stanowe.

W pozwie wymieniono również firmę Schneider Electric USA Inc., która według skargi wyprodukowała mechanizmy blokujące drzwi do klas w szkole podstawowej. W pozwie napisano, że drzwi „nie zamknęły się zgodnie z projektem”.

Pozew został złożony przez rodziny trzech uczniów w Robb Elementary, którzy byli tam w dniu strzelaniny. Jedno z dzieci było w tym czasie w czwartej klasie. Według pozwu zostało postrzelone w prawą nogę, a jego nauczyciele i najlepszy przyjaciel zostali zabici.

Pozew pojawia się, gdy uczniowie i nauczyciele w miasteczku w Teksasie ponownie zaczynają szkołę, trzy miesiące po masakrze.

„Te dzieciaki właśnie wróciły do ​​szkoły i już słyszymy, że wiele z nich boi się o swoje życie”

– powiedziała Monique Alarcon, jeden z prawników reprezentujących rodziny Baum Hedlund Aristei & Goldman, w oświadczeniu w czwartek.

„Oczywiste jest, że ta niewypowiedziana trauma będzie z nimi przez długi czas, być może przez resztę ich życia. W tym przypadku chodzi o zapewnienie im dostępu do opieki i zasobów, których potrzebują”.

 

 

Źródło: wsj
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Radość i bliskie osoby lekarstwem na starzenie się. Bądźcie zawsze młodzi!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bycie samotnym i nieszczęśliwym może przyspieszyć proces starzenia się bardziej niż palenie, zgodnie z niedawnym artykułem opublikowanym w czasopiśmie Aging-US. Radość i otoczenie bliskich osób to podstawa!

„Wykazujemy, że czynniki psychologiczne, takie jak poczucie nieszczęścia lub samotności, dodają rok i osiem miesięcy do wieku biologicznego” – oświadczył główny autor badania, dr Fedor Galkin, dyrektor ds. rozwoju biznesu naukowego w Deep Longevity w Hongkongu.

Jest to wpływ większy niż miejsce zamieszkania, stan cywilny i palenie.

Komponent psychologiczny nie powinien być ignorowany w badaniach nad starzeniem się ze względu na jego znaczący wpływ na wiek biologiczny – uważa autor artykułu.

Według raportu każdy ma wiek chronologiczny, który jest określany przez datę urodzenia, ale mamy też „zegar starzenia”, na który wpływa nasza genetyka, wybory życiowe i środowisko.

REKLAMA REKLAMA

Międzynarodowy zespół badawczy zauważył, że wraz z wiekiem kumulują się uszkodzenia molekularne w komórkach, co przyczynia się do rozwoju chorób.

Jednak dla niektórych osób proces starzenia przebiega szybciej, co określa się mianem „przyspieszonego starzenia”.

Naukowcy opracowali zegar starzenia oparty na panelach krwi z zestawu danych China Health and Retirement Longitudinal Study (CHARLS), aby określić wiek biologiczny w próbce dorosłych Chińczyków.

CHARLS to ogólnokrajowe badanie obejmujące populację chińską w wieku powyżej 45 lat; zawiera informacje o statusie społecznym i ekonomicznym uczestników, historii zdrowia, danych biometrycznych i panelach krwi.

Autorzy zauważyli, że Chiny mają najniższy odsetek osób, które nazywają „succesfull agers” wśród krajów Azji Wschodniej.

„Succesfull agers” to osoby w wieku powyżej 65 lat bez większych niepełnosprawności, z normalnymi funkcjami poznawczymi i zaangażowaniem społecznym.

Czynniki przyspieszające starzenie

Badanie wykazało, że udar, choroby wątroby i płuc – a także palenie – przyspieszyły starzenie się. Ale okazało się, że „wrażliwy stan psychiczny” również może to zrobić.

Poczucie beznadziei, nieszczęścia i samotności zwiększało wiek biologiczny bardziej niż palenie.

Okazało się również, że bycie singlem i mieszkanie na wsi (i brak odpowiednich usług medycznych) było również powiązane z przyspieszeniem starzenia się.

Ograniczenia badania

Badanie zauważa, że ​​jednym z ograniczeń była metoda ankiety: uczestnikom zadawano pytania dotyczące ich dobrego samopoczucia psychicznego poprzez uszeregowanie częstotliwości niektórych uczuć lub problemów w poprzednim tygodniu.

Innym ograniczeniem było to, że badanie obejmowało tylko uczestników, którzy należeli do chińskiej populacji starszych osób dorosłych – więc jego wyniki powinny zostać powtórzone w porównywalnej populacji zachodniej.

Wczesne wykrycie przyspieszonego starzenia może mieć zastosowanie w zapobieganiu wystąpieniu chorób związanych ze starzeniem się lub znalezieniu sposobu na spowolnienie tego procesu.

Autorzy badania wnioskują, że sposób, w jaki się starzejemy, jest indywidualny. Starzenie się jest determinowane nie tylko czynnikami fizycznymi, ale także w pewnym stopniu naszym samopoczuciem emocjonalnym i statusem społecznym.

 

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Ridofranz/ Rawpixel/ lucigerma

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Ponad 20 agentów aresztowało przywódcę pro life. Rządowa demonstracja siły ma zastraszyć przeciwników aborcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwudziestu dwóch członków Kongresu domaga się wyjaśnień od Departamentu Sprawiedliwości po aresztowaniu katolickiego przywódcy pro-life na oczach jego żony i dzieci w rodzinnym domu w Pensylwanii w zeszłym tygodniu. Mark Houck, został oskarżony o dwa zarzuty naruszenia Ustawy o swobodnym dostępie do klinik lub Ustawy FACE. O całkowicie nieproporcjonalnej reakcji rządowej agencji wobec aktywisty pro life mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Ustawa FACE „zakazuje przemocy, gróźb, niszczenia (…) zastraszania lub ingerencji w prawo do poszukiwania, uzyskania lub świadczenia usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego”, zgodnie z Departamentem Sprawiedliwości.

„Potraktowanie przez FBI lidera obrony życia Marka Houcka jest mrożące krew w żyłach”

–oświadczył republikański senator z Montany Steve Daines w komunikacie prasowym, który towarzyszył listowi z 27 września.

25-30 funkcjonariuszy SWAT z bronią w ręku przybyło 15 autami i wdarło się do domu Houcka by aresztować go na oczach jego dzieci.

List prosi o wyjaśnienie kontrowersyjnej sprawy do 30 września.

REKLAMA REKLAMA

Aresztowanie Houcka zwróciło uwagę całego kraju po tym, jak jego żona publicznie przedstawiła swoje sprawozdanie na temat jak ono przebiegło.

Wg jej relacji agenci SWAT zagrozili wyłamaniem drzwi.

„A potem mieli około pięciu pistoletów wycelowanych w mojego męża, mnie i w zasadzie w moje dzieci” – dodała.

FBI zakwestionowało relację Ryan-Marie Houck z aresztowania, nazywając te twierdzenia „niedokładnymi”.

„Żaden SWAT Team ani operatorzy SWAT nie byli zaangażowani. Agenci FBI zapukali do drzwi frontowych pana Houcka, przedstawili się jako agenci FBI i poprosili go o opuszczenie rezydencji. Zrobił to i został aresztowany bez incydentów” – czytamy w oświadczeniu.

Houck został oskarżony przez federalną ławę przysięgłych 22 września po tym, jak członek eskorty kliniki Planned Parenthood twierdził, że ​​Houck dwukrotnie go popchnął, przez co upadł na ziemię.

Akt oskarżenia federalnego mówi, że Houck dwukrotnie napadł na 72-letniego mężczyznę, zidentyfikowanego w akcie oskarżenia przez inicjały B.L., który 13 października 2021 r. przebywał w klinice Planned Parenthood w Filadelfii.

Akt oskarżenia mówi, że mężczyzna został ranny i potrzebował pomocy medycznej.

Mark Houck utrzymuje, że naciskał na eskortę kliniki, starając się chronić swojego wówczas 12-letniego syna przed słownym nękaniem chłopca.

Ojcu siedmiorga dzieci grozi 11 lat w więzieniu, jeśli zostanie skazany na podstawie nowych federalnych zarzutów.

List do Kongresu dotyczył wycofanych zarzutów stanowych.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, Houck Family

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu