Połącz się z nami

Ciekawostki

Jeśli to nie jest ludzkie życie, dlaczego musisz je zabijać? Lila Rose wyszła cało w starciu ze zwolennikami aborcji w talk-show

Opublikowano

dnia

Lila Rose, założycielka i prezes narodowej grupy pro-life Live Action, przemawiała niedawno w obronie nienarodzonych dzieci poczętych w przypadkach gwałtu i dzieci obarczonych anomaliami płodowymi przed ogólnokrajową publicznością w talk show dr Phila. W odpowiedzi na stwierdzenie gospodarza talk-show, że społeczność naukowa jest podzielona w kwestii tego, czy życie zaczyna się w momencie poczęcia, odpowiedziała pytaniem „Jeśli chodzi o aborcję, jeśli to nie jest ludzkie życie, to dlaczego musisz je zabijać?”. O tym, że trzeba umieć bronić swoich poglądów mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Dwa niedawne przypadki aborcji były centralnymi punktami odcinka programu Dr. Phila, który został wyemitowany 12 września.

Program skupił się na przypadku kobiety z Luizjany, która nie mogła dokonać aborcji po otrzymaniu druzgocącej diagnozy dotyczącej nienarodzonego dziecka, które nosiła, a także dziesięcioletniej dziewczynki, która została zgwałcona i wyjechała poza stan, aby poddać się aborcji.

Do Dr. Phila dołączyła senator stanu Luizjana Katrina Jackson; Rose; adwokat Ben Crump; oraz Christian Nunes, przewodnicząca Narodowej Organizacji Kobiet.

Obrona życia niemowląt śmiertelnie chorych

Nancy Davis i Shedricowi Cole, parze z Luizjany, odmówiono dostępu do aborcji, mimo, że otrzymali straszną diagnozę lekarską dotyczącą ich czwartego dziecka.

U dziecka stwierdzono akranię, rzadki, ale śmiertelny stan, w którym płód nie tworzy czaszki. Lekarze doradzili przerwanie ciąży, ale ze względu na prawo uchwalone po obaleniu sprawy Roe v. Wade w stanie Luizjana, kobieta musiała wyjechać poza stan, aby dokonać aborcji.

Davis opisała to doświadczenie jako „wyczerpujące emocjonalnie”, mówiąc, że była zmuszona najpierw nosić dziecko, a potem je pochować.

W odpowiedzi na tę sprawę Rose, która sama straciła swoje dziecko przez poronienie, złożyła jej kondolencje, dodając, że śmiertelnie chore dziecko powinno umrzeć w kochających ramionach swoich rodziców, a nie w zabijających je narzędziach aborcyjnych.

Obrona życia dzieci poczętych w wyniku gwałtu

Następnie uwaga skupiła się na 10-letniej dziewczynce, która została zgwałcona i wyjechała z Ohio, gdzie większość aborcji jest nielegalna, do Indiany, aby usunąć ciążę. Dr Phil zapytał publiczność o ich przemyślenia na ten temat.

Jedna z kobiet skierowała swoje uwagi do Rose, mówiąc: „Chcesz po prostu zalegalizować zło. Naprawdę tak się czuję, kiedy słyszę, jak mówisz, zwłaszcza gdy mówisz o 10-letniej dziewczynce, która została zgwałcona.”

Rose odpowiedziała: „Aborcja niszczy zdrowie psychiczne kobiet”.

„Trauma pochodzi z gwałtu. Dziecko jest tam niewinne” – dodałą.

Na uwagi z widowni, że tego dziecka jeszcze nie było, Rose odpowiedziała:

„Naszym podstawowym prawem człowieka, które wszyscy mamy na tej sali, jest życie. To pierwsze prawo człowieka.”

„Prawa mają chronić słabych. Kto jest najsłabszy w społeczeństwie? Dziecko. Nie mają głosu. Nie mogą mówić”.

„Niezależnie od tego, czy żyjesz 10 minut, 10 lat, czy sto lat, jesteś ludzkim życiem i masz prawo nie zostać zabitym. I na tym polega walka pro-life” – kontynuowała.

„O to właśnie walczymy. Kultura życia, w której zapewniamy prawdziwą opiekę zdrowotną. Aborcja to celowe zniszczenie niewinnego ludzkiego życia”.

Obrona życia od momentu poczęcia

Goście dyskutowali również o tym, kiedy zaczyna się życie człowieka po tym, jak Dr. Phil skomentował, że „nie ma konsensusu wśród społeczności naukowej”.

„Jest, doktorze Phil. Dziewięćdziesiąt sześć procent naukowców twierdzi, że życie zaczyna się od zapłodnienia” – stwierdziła Rose.

Badanie przeprowadzone przez doktoranta Uniwersytetu Chicago wykazało, że większość biologów uważa, że ​​życie zaczyna się w momencie poczęcia. Spośród 5577 biologów, którzy odpowiedzieli na rozesłaną przez niego ankietę, 96% poparło ten fakt.

„Embrion jednokomórkowy to wyjątkowe, nowe ludzkie życie” – podkreśliła Rose.

„Możesz przejść do literatury naukowej i znaleźć neurobiologów, którzy twierdzą, że zaczyna się, gdy pojawia się wykrywalna fala mózgowa” – odpowiedział Dr. Phil.

Na zakończenie programu Dr. Phil zachęcił publiczność do „sprawdzenia faktów”, znalezienia różnych definicji dostępnych u naukowców i samodzielnego decydowania, co o tym myśleć.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Bobi zdetronizowany. Nie potwierdzono wieku psa uznanego za najstarszego na świecie

Opublikowano

dnia

Autor:

Pies Bobi, który zakończył życie w zeszłym roku w wieku 31 lat, został pozbawiony tytułu najstarszego psa na świecie po kontroli przeprowadzonej przez Księgę Rekordów Guinnessa (GWR), jak ogłosiła w czwartek organizacja. Nie udowodniono jego sędziwego wieku.

Bobi, pies rasy Rafeiro do Alentejo, stał się sławny jako najstarszy pies na świecie, dopóki w styczniu tymczasowo nie utracił tytułu w oczekiwaniu na wynik śledztwa urzędników Księgi Rekordów Guinnessa GWR. O jego śmierci pisaliśmy w październiku.

Organizacja stwierdziła, że nie ma dowodów, których potrzebuje na poparcie, że Bobi jest rekordzistą.

Mark McKinley, dyrektor ds. rejestrów w GWR, stwierdził, że wszczęto przegląd kartoteki Bobiego w związku z obawami zgłaszanymi przez weterynarzy i innych ekspertów, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi komentarzami, a także w związku z wynikami dochodzeń przeprowadzonych przez niektóre media.

Zasadnicze znaczenie miały dane z mikrochipa z portugalskiej bazy danych SIAC, oraz dodatkowe oświadczenie weterynaryjne. Nie przyniosły one rozstrzygających dowodów, które mogłyby ostatecznie potwierdzić datę urodzenia Bobiego.

Obecnie nie jest jasne, kto dzierży tytuł najstarszego psa w historii. Urzędnicy GWR zachęcają właścicieli do zgłaszania swoich czworonogów.

Właściciel Bobiego, Leonel Costa, twierdził, że pies dożył 31 lat i 165 dni. Mówił, że miał 8 lat, gdy w 1992 roku urodził się jego pies. Całe życie spędził w Conqueiros, małej portugalskiej wiosce położonej około 93 mil na północ od stolicy Portugalii, Lizbony.

Według American Kennel Club średnia długość życia psów rasy Rafeiro do Alentejos wynosi około 12–14 lat.

Tytuł najstarszego psa należał wcześniej do australijskiego psa pasterskiego Bluey’a, który urodził się w 1910 i dożył 29 lat i 5 miesięcy.

 

Źródło: cnn
Foto: guinnessworldrecords
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz miasto z perspektywy, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. FlyOver rusza 1 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy, tym roku na Navy Pier zawita nowa, ekscytująca przejażdżka, oferująca zupełnie nową przygodę. Wzniesie ona pasażerów ponad niesamowitą panoramą miasta dzięki ogromnemu sferycznemu ekranowi o szerokości 65 stóp, który otacza jeźdźców i ruchome siedzenia.

FlyOver to wciągająca atrakcja łącząca wiodące technologie dronów wraz z imponującymi ujęciami lotniczymi i narracją pierwszoosobową.

Ekscytujący obiekt o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych wypuścił swój pierwszy zwiastun na początku miesiąca i ostatecznie zadebiutuje na molo Navy Pier w Chicago w przyszłym tygodniu, w piątek, 1 marca.

„Dzięki tej wciągającej opowieści chcieliśmy uchwycić bogatą różnorodność mieszkańców Chicago i tętniące życiem dzielnice, które splatają tkankę tak wyjątkowego miasta” – powiedziała Lisa Adams, dyrektor operacyjna i producentka wykonawcza Flyover Attractions.

Zgodnie z zapowiedzią kultowe miejsca w Chicago, które zostaną zaprezentowane na platformie FlyOver, to Navy Pier, North Ave Beach, Lake Shore Drive, Chicago Theatre i Joffrey Ballet.

„Od wspinania się na drapacze chmur o wysokości ponad 13000 stóp, przez nurkowanie w dół budynków, prześlizgiwanie się po chodnikach, nurkowanie w kultowych obiektach, takich jak Chicago Theatre, po unoszenie się wśród fajerwerków i nie tylko – to doświadczenie będzie pierwszym tego rodzaju w Chicago” – napisano w komunikacie FlyOver.

Obsługujące jednocześnie 60 gości, fotele ruchome zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać swoim pasażerom poczucie ruchu. Jednocześnie goście doświadczą wiatru, mgły i zapachów.

Bilety są już w sprzedaży i można je znaleźć na stronie www.flyoverchicagonavypier.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Flyover
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu