Połącz się z nami

NEWS Florida

Masz ochotę na basen? Hotele i resorty Tampa Bay oferują jednodniowe wejściówki bez konieczności wynajmu pokoju

Opublikowano

dnia

20 hoteli i kurortów w obszarze Tampa Bay oferuje jednodniowe wejściówki na plażę i basen także dla osób z zewnątrz, a nie wyłącznie dla swoich gości. Zobacz pierwszą dziesiątkę najlepszych!

Oto jedne z najlepszych lokalnych basenów hoteli i kurortów, które są całkowicie otwarte dla publiczności, bez klucza do pokoju.

Tampa Mariott Water Street

505 Water St., Tampa, 813-221-4900
20-799 USD

Hotel oferuje basen umiejscowiony na dachu budynku, wraz z jedzeniem i napojami, cornhole, a także wypożyczalnię kajaków im paddleboard z przeznaczeniem na pobliską rzekę Hillsborough. Do tego bezpłatne Wi-Fi.

REKLAMA REKLAMA

Karnety dzienne dla dorosłych zaczynają się od 20 USD dla dorosłych i 10 USD dla dzieci, ale inne opcje obejmują luksusowe kanapy (75 USD), luksusowe kabiny dzienne (150 USD) i 799 USD, aby utrzymać kabinę w nocy z 300 USD na jedzenie i napoje, a także rezerwację w hotelowej restauracji Anchor & Brine na nabrzeżu.

Hotel Alba

5303 W Kennedy Blvd, Tampa, 813-289-1950
10-750 USD

Mieszkańcy Hillsborough szukający stylowego kurortu mogą udać się do hotelu Alba. Począwszy od 10 USD dla dzieci i 30 USD dla dorosłych, karnet dzienny zapewnia dzień na leżaku lub w hotelowym basenie z podgrzewaną wodą od 8:00 a.m. do 10:00 p.m.

Dostępne są również kabiny dla dwóch osób (50 USD) i pokoje dla siedmiu osób (750 USD). Wszystkie atrakcje obejmują usługi gastronomiczne przy basenie, bezpłatne Wi-Fi i parking.

Postcard Inn On The Beach

6300 Gulf Blvd, St. Pete Beach, 727-367-2711
21-350 USD

Hotel oferuje basenie i plażę w stylu retro. Bilet dzienny zaczyna się od 21 USD i obejmuje dostęp do plaży i basenu, jedzenie i koktajle oraz bezpłatne Wi-Fi i parking.

Przyjazny dzieciom obiekt oferuje największy podgrzewany basen w St. Pete oraz szeroką gamę gier, takich jak siatkówka plażowa, tenis stołowy i gry planszowe naturalnej wielkości.

Leżaki kosztują 250 USD, a kabiny 350 USD. Ceny obejmują jednodniowe karnety i bezpłatny talerz owoców.

Embassy Suites by Hilton Tampa Downtown Convention Center

513 S Florida Ave., Tampa, 813-769-8300
12 USD

Tutejszy basen znajduje się na dachu hotelu. Kosztujący 12 USD karnet zapewnia zarówno dzieciom, jak i dorosłym całodzienny dostęp do podgrzewanego basenu od 6:00 a.m. do 10:00 p.m, a poza tym leżaki, zniżki na jedzenie i napoje oraz bezpłatne Wi-Fi.

Niemowlęta maja wstęp za darmo, a usługa parkingowego kosztuje 20 USD.

The Saint Hotel

7201 Sunset Way, St. Pete Beach, 727-360-0120
50-200 USD

Są tu różowe parasole, flamingi i urok retro, którego nie możesz przegapić.

Karnety dzienne na zarezerwowany leżak, gry (takie jak cornhole, Connect Four i gigantyczna Jenga) oraz dostęp do hotelowego basenu i wanny z hydromasażem od zmierzchu do świtu kosztują 50 USD. Za 200 USD goście mogą przenieść się na zacienioną leżankę.

Parking i Wi-Fi są wliczone w koszt karnetów.

Compass Hotel Anna Maria Sound by Margaritaville

12324 Manatee Ave. W, Bradenton, 941-741-9700
20-120 USD

Compass oferuje basen od strony przystani, widoki na dźwięk Anna Maria Sound, zacienione miejsca do siedzenia przy basenie, gry na świeżym powietrzu i możliwość drzemki w hamaku już od 20 USD.

Od 11:00 a.m. do 8:00 p.m. można delektować się jedzeniem przy basenie i koktajlami rzemieślniczymi Margaritaville pod palmami. Prywatne, zacienione kabiny dla czterech osób są również dostępne za 120 USD. Parking i Wi-Fi są bezpłatne, na miejscu można wypożyczyć rowery.

Fenway Hotel

453 Dr Edgewater, Dunedin, 844-569-9879
10-45 USD

Zabytkowy hotel Fenway w Dunedin oferuje karnety na basen, które obejmują bezpłatny parking, rezerwację leżaków, Wi-Fi i dostęp do hotelowego basenu z podgrzewaną wodą, restauracji i baru na dachu. Kosztują od 10 USD dla dzieci i 20 USD dla dorosłych, a 40 USD  kosztują karnety zawierające cenę lunchu.

Hotel oferuje również karnet na brunch, alkohole i talerz owoców na dwie godziny, lub dzienny karnet z alkoholem za 45 USD, który pozwala na pięć bezpłatnych napojów na każdy bilet.

Waterline Villas & Marina

5325 Marina Dr, Holmes Beach, 844-863-9443
20 USD

20 USD kosztuje dzienny karnet na basen otwarty od 9:00 a.m. do 5:00 p.m., posiłki w Chateau Anna Maria i gry takie jak ping-pong, jenga i szachy. Parking, Wi-Fi i woda butelkowana są wliczone w cenę biletu.

Hilton Tampa Centrum

211 N Tampa St., Tampa, 813-204-3000
12 USD

Karnet umożliwia wstęp na basen na dachu hotelu Hilton Tampa Downtown, oraz do centrum fitness i wanny z hydromasażem. Daje także zniżkę na posiłki i napoje przy basenie oraz bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wstęp jest bezpłatny dla niemowląt.

Parkowanie tutaj kosztuje 25 USD lub można skorzystać z parkowania w pobliskim garażu Fort Brooke.

Hyatt Regency Sarasota

1000 Boulevard of the Arts, Sarasota, 941-953-1234
15-30 USD

Dzięki bujnej zieleni, wodospadom i jacuzzi, hotel Hyatt Regency w Sarasocie może być najbliższym tropikalnym wypadem bez biletu lotniczego.

Począwszy od 15 USD dla dzieci i 30 USD dla dorosłych, jednodniowe karnety zapewniają dostęp do hotelowego basenu, wanny z hydromasażem, tarasu słonecznego, usług gastronomicznych, Wi-Fi i wypożyczalni sprzętu wodnego w prywatnej przystani do godziny 8:00 p.m.

Samodzielne parkowanie kosztuje 10 USD, a parkingowy 20 USD.

 

 

Źródło: citampa
Foto: You Tube, istock/Natnan Srisuwan

 

News USA

Świat bez Parkinsona, Alzheimera, demencji, niepełnosprawności… Musk i Neuralink mają taką wizję

Opublikowano

dnia

Autor:

Właściciel Twittera i dyrektor generalny Tesli, miliarder Elon Musk, ogłosił w środę duży postęp w dziedzinie innowacji mikroczipów mózgowych opracowanych przez jego firmę Neuralink. Wszczepienie pierwszych urządzeń ludziom ma nastąpić za pół roku.

Potentat biznesowy zapowiedział, że badania kliniczne na ludziach, testujące urządzenie bezprzewodowe, które zostanie wszczepione do mózgu niepełnosprawnych pacjentów by pomóc im w poruszaniu się i ponownej komunikacji, mają rozpocząć się za sześć miesięcy.

Neuralink przeprowadzał testy na zwierzętach w ciągu ostatnich kilku lat, czekając na zgodę organów regulacyjnych USA na rozpoczęcie prób na ludziach.

„Chcemy być bardzo ostrożni i pewni, że będzie działać dobrze, zanim włożymy urządzenie do organizmu człowieka, ale wydaje mi się, że większość naszej dokumentacji złożyliśmy do FDA i prawdopodobnie za około sześć miesięcy powinniśmy móc zastosować Neuralink u człowieka” – powiedział Musk w środę wieczorem w publicznej aktualizacji urządzenia.

REKLAMA REKLAMA

Ostatnia publiczna prezentacja Neuralink w kwietniu 2021 roku pokazała małpę z wszczepionym czipem grającą w grę komputerową za pomocą jedynie mózgu.

Musk uruchomił program Neuralink w 2016 roku w celu opracowania czipa, który pozwoliłby mózgowi kontrolować złożone urządzenia elektroniczne i ostatecznie umożliwić osobom z paraliżem odzyskanie funkcji motorycznych.

Technologia, jeśli się powiedzie, połączy sztuczną inteligencję z ludzkimi możliwościami za pomocą czipa mózgowego.

Musk powiedział, że ma nadzieję, że pomoże to w leczeniu chorób mózgu, takich jak choroba Parkinsona, demencja i choroba Alzheimera.

Firma działa jednak nieco z opóźnieniem, z powodu oczekiwania na potrzebną zgodę organów regulacyjnych. Według Reutera i pracowników Neuralink firma nie dotrzymała wewnętrznych terminów uzyskania zgody FDA na rozpoczęcie prób na ludziach.

Konkurencyjna firma Synchron pracuje również nad mikroczipem, który pomógłby sparaliżowanym pacjentom komunikować się za pośrednictwem interfejsu mózg-komputer.

Firma uzyskała zgodę FDA latem 2021 r., a w lipcu po raz pierwszy wszczepiła swoje urządzenie pacjentowi ze Stanów Zjednoczonych. Synchron ukończył również badania na czterech osobach w Australii, podał Reuters.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/Viacheslav Peretiatko
Czytaj dalej

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Kanadyjski świąteczny pociąg zbliża się do Illinois. W Bensenville pojawi się w ten piątek

Opublikowano

dnia

Autor:

Po wirtualnych pokazach w ciągu ostatnich dwóch lat, świąteczny pociąg Canadian Pacific Railway wraca na tory w tym sezonie. Firma kolejowa oferuje nie jeden, ale dwa pociągi świąteczne – jeden, który kursuje wyłącznie w Kanadzie, a drugi, który obejmuje część tego kraju, ale także części Stanów Zjednoczonych, w szczególności Środkowy Zachód i Północny Wschód.

Trasa po Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się 23 listopada od Maine i obejmuje dziesiątki kolejnych przystanków, zanim zakończy się kilka tygodni później.

Według komunikatu prasowego, pociąg jest popularnym, atrakcyjnym widokiem, ale także zbiera pieniądze i zwiększa świadomość dotyczącą banków żywności w sieci Canadian Pacific.

W Illinois wspaniale oświetlony pociąg pojawi się w najbliższy weekend.

REKLAMA REKLAMA

Pociąg zrobi swój pierwszy lokalny przystanek w Bensenville tuż przed godziną 7:00 PM w piątkowy wieczór.

Odbędzie się tu występ na żywo, na scenie pojawią się artyści Lindsay Ell i JoJo Mason. Według strony internetowej CP Railway każdy zainteresowany powinien zaparkować w sąsiedztwie skrzyżowania Railroad Avenue i South York Street.

Następnego ranka pociąg pojedzie do Pingree Grove, gdzie Ell i Mason zagrają kolejny występ w godzinach 9-9:30 PM. Parking dla gości będzie dostępny w pobliskim ratuszu.

Jeśli nie uda wam się go złapać, będziecie mieć jeszcze jedną szansę.

W następnym tygodniu świąteczny pociąg zatrzyma się w Viking Middle School w Gurnee. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść w czwartek, 8 grudnia, około godziny 5:10 PM aby zobaczyć wspaniałe światła, a także występy artystów Alana Doyle’a i Kelly Prescott.

Więcej szczegółów na temat przejazdu świątecznego pociągu z Kanady dostępne jest tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu