Połącz się z nami

NEWS Florida

University of Florida na 5. miejscu w kraju. Stanowe szkoły wyższe nie spadają w rankingach

Opublikowano

dnia

Po roku, gdy publiczny system uniwersytecki na Florydzie stanął przed ogólnokrajową kontrolą, stanowe szkoły wspięły się w rankingach lub utrzymały swoje wysokie oceny. University of Florida nadal zajmuje 5. miejsce wśród publicznych uniwersytetów w kraju, zgodnie z najnowszymi rankingami „Best Colleges”, opublikowanymi przez US News & World Report.

University of Florida, flagowa szkoła stanowa, utrzymała swoje 5. miejsce na równi z University of North Carolina w Chapel Hill.

Wysokiemu miejscu w rankingu nie zaszkodził proces sądowy o wolność akademicką, który wynikł ze sporu wykładowców UF z administratorami.

Podczas gdy US News ocenia szkoły na podstawie 17 wskaźników, 20% wyniku opiera się na tzw. „ankietach oceny rówieśniczej” przeprowadzanych przez dyrektorów, rektorów i dziekanów ds. przyjęć.

5. miejsce w rankingu „pokazuje, że ubiegły rok nie był przypadkiem (i), że zapewniamy trwałą doskonałość na University of Florida” – powiedział w wywiadzie rektor UF Joseph Glover.

„Myślę, że jest to uspokajające dla rodziców i studentów oraz, szczerze mówiąc, stanowych ustawodawców, którzy hojnie zainwestowali w szkolnictwo wyższe. Myślę, że to zapewnia im zwrot z inwestycji” – dodał.

Florida State University trzeci rok z rzędu utrzymał swoje 19. miejsce wśród publicznych uniwersytetów, podczas gdy University of South Florida USF i University of Central Florida wspięły się na swoje najwyższe dotychczasowe miejsca w rankingach.

USF awansował o cztery miejsca, zajmując 42. miejsce wśród uczelni publicznych i 97. wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych.

University of South Florida po raz pierwszy znalazł się w pierwszej setce w tej drugiej kategorii.

W oświadczeniu prezes USF Rhea Law podziękowała wykładowcom, personelowi i studentom i zauważyła, że celem szkoły jest ostatecznie stanie się publicznym uniwersytetem w Top 25 w kraju.

University of Central Florida awansował o trzy miejsca, zajmując 64. miejsce w kategorii uniwersytetów publicznych.

Florida A&M University zajął 7 miejsce wśród publicznych i prywatnych czarnych uczelni i uniwersytetów oraz zajął 103. miejsce wśród wszystkich szkół publicznych.

Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley i Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles zajęły w tym roku pierwsze miejsce wśród uniwersytetów publicznych.

Wśród uniwersytetów, na których studenci kończą studia z najmniejszym zadłużeniem, UF znalazła się na czele szkół na Florydzie na 44. miejscu, z medianą zadłużenia studentów z tytułu pożyczek federalnych w wysokości 15 580 USD. Na 46. miejscu uplasował się University of North Florida, z medianą zadłużenia w wysokości 16 331 dolarów.

 

Źródło: Tampabay
Foto: You Tube, istock/o:BSPollard
REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Student, który w 2016 r brutalnie zamordował parę w West Palm Beach trafi do szpitala psychiatrycznego

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek sędzia zaakceptował ugodę dla studenta, który zabił parę z Florydy w ich garażu sześć lat temu, a następnie przeżuł twarz jednej ofiar. 25-letni Austin Harouff zostanie wysłany do szpitala psychiatrycznego na leczenie.

Harrouff nie przyznał się do winy z powodu niepoczytalności, w sprawie dwóch morderstw pierwszego stopnia i innych zarzutów za zabójstwa, do których doszło w 2016 roku.

Brutalnie zamordował wtedy 59-letniego Johna Stevensa i jego żonę, 53-letnią Michelle Mishcon Stevens. Poważnie zranił także sąsiada, który próbował im pomóc.

Zabójstwa trafiły na pierwsze strony gazet w całym kraju ze względu na przypadkowy charakter ataku i drastyczne szczegóły.

Proces został opóźniony przez pandemię, spory prawne i powrót Harrouffa do zdrowia po krytycznych obrażeniach odniesionych podczas picia substancji chemicznej podczas ataku.

„Austin musi również zmagać się z bólem, który spowodował rodzinom” – powiedziała w oświadczeniu adwokat Nellie King.

„Dowiedziawszy się o wydarzeniach tamtej nocy, Austin szukał odpowiedzi na smutek i udrękę spowodowane swoimi działaniami. Austin ma ogromne wyrzuty sumienia z powodu wszystkiego, co się wydarzyło; za bycie w centrum tego epizodu, który spowodował tak niewyobrażalny ból i druzgocącą stratę”.

Wielu członków rodzin zabitej pary wyraziło złość z powodu tej decyzji i złożyło oświadczenia dotyczące wpływu Harrouffa na nich samych, skierowane do jego rodziny, zespołu obrony i prokuratorów.

Atak Harrouffa trafił na pierwsze strony gazet w całym kraju ze względu na jego brutalność i przypadkowość; nie znał ofiar. Miał wtedy 19 lat i nie był karany.

Mężczyzna rozebrał się prawie do naga i zaatakował parę w ich otwartym garażu narzędziami, które tam znalazł.

Kiedy przyjechała policja, Harrouff odgryzał kawałki twarzy Johna Stevensa.

Potrzeba było kilku funkcjonariuszy, elektrycznego paralizatora i psa policyjnego, aby ujarzmić Harrouffa. Funkcjonariusze nie zastrzelili go, ponieważ bali się, że trafią Stevensa.

Harrouff prawie umarł z powodu chemikaliów, wypitych w garażu, które spaliły jego układ pokarmowy.

Austin Harrouff powiedział, że uciekał przed demonem, którego nazwał Daniel, i ma tylko niejasne wspomnienia z zabójstw. Jego matka, zanim dowiedziała się o ataku, zadzwoniła pod numer 911 i powiedziała dyspozytorowi, że jej syn ma urojenia, twierdząc, że ma supermoce i że demony są w jej domu.

Porozumienie wypracowane między obroną a prokuraturą pozwoliło uniknąć procesu, który miał rozpocząć się w poniedziałek przed sędzią okręgowym Sherwoodem Bauerem i miał trwać trzy tygodnie.

Sędzia powiedział, że Harrouff pozostanie w więzieniu powiatu Martin, dopóki nie zostanie zabrany do zabezpieczonej placówki zdrowia psychicznego monitorowanej przez Florida Department of Children and Families.

Sędzia Bauer zapowiedział, że nie będzie mógł opuścić placówki bez nakazu sądowego.

Dwóch ekspertów ds. zdrowia psychicznego, jeden zatrudniony przez obronę, a drugi przez prokuratorów, zbadało Harrouffa i stwierdziło, że podczas ataku doznał ostrego epizodu psychotycznego i nie był w stanie odróżnić dobra od zła.

 

Źródło: nbc, mysuncoast
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rzeźby słynnego Auguste’a Rodina w St. Pete. To pierwsza okazja by zobaczyć je w Tampa Bay

Opublikowano

dnia

Autor:

Po raz pierwszy w rejonie Zatoki Tampa Muzeum Sztuk Pięknych w St. Petersburgu prezentuje nową wystawę przedstawiającą prace Auguste’a Rodina.

True Nature: Rodin and the Age of Impressionism przybył w tym miesiącu do muzeum i zawiera wiele rzeźb francuskiego artysty, który tworzył w XIX i na początku XX wieku.

„Rodin był wtedy naprawdę kontrowersyjny, ponieważ naprawdę łamał system, nie chciał tworzyć ani idealizować klasycznych pięknych postaci, ale zamiast tego chciał zagłębić się w realizm fizyczny, ale także realizm psychologiczny” – wyjaśnia Stanton Thomas, starszy kurator zbiorów i wystaw w muzeum.

Wystawa w Museum of Fine Arts w St. Petersburgu obejmuje prawie 40 jego rzeźb i około 15 jego najważniejszych dzieł impresjonistycznych.

Ponieważ rzeźby są naturalnej wielkości, jednym z wyzwań, przed którymi stanęło muzeum, było przedstawienie prac artysty, w którym każdy element miał swoją własną przestrzeń.

Wystawa będzie czynna czynna do 26 marca 2023 r.

Godziny pracy Muzeum Sztuk Pięknych w Petersburgu, ceny biletów i inne informacje można znaleźć na stronie https://mfastpete.org/exh/rodin-and-the-impressionists/

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Dzisiaj Targi Pracy w Sarasocie. Przyjdź jeśli szukasz zatrudnienia

Opublikowano

dnia

Autor:

Coroczne targi pracy Hiring Day Sarasota odbywają się 29 listopada. Wydarzenie jest organizowane przez dwudziestu najlepszych pracodawców w Sarasocie i obejmuje rekrutację na miejscu dla ponad 400 ofert pracy.

Wydarzenie obejmuje oferty pracy we wszystkich dziedzinach, w tym w sprzedaży, medycynie, call center, organach ścigania, konserwacji i specjalistach.

Targi pracy odbędą się w godzinach 10:00 AM – 2:00 PM w Centrum Konferencyjnym Hampton Inn w Sarasocie.

Każdy zainteresowany może wstępnie zarejestrować się na to wydarzenie, klikając tutaj.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: floridajoblink, istock/dusanpetkovic
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu