Połącz się z nami

News Chicago

W sobotę na Richardson Farm zostanie otwarty największy na świecie labirynt z kukurydzy. Czas na rodzinną zabawę!

Opublikowano

dnia

Ponoć największy na świecie labirynt w kukurydzy na Richardson Farm w Spring Grove w stanie Illinois, zostanie otwarty dla zwiedzających dzisiaj, 10 września. W tym roku jego tematem przewodnim jest najsłynniejszy angielski szpieg, James Bonda. Wiele innych atrakcji także tu czeka na całe rodziny. Odwiedź Richardson Farm!

Obejmujący prawie 10 mil zgubnych szlaków, labirynt w kukurydzy o wysokości ponad 10 stóp składa się z 4 mniejszych labiryntów splecionych ze sobą przez wiele wijących się ścieżek, które z góry ukazują wiele twarzy Jamesa Bonda.

Tak naprawdę nie musisz się jednak martwić, że się zgubisz. Labirynt kukurydziany ma wiele punktów kontrolnych oprócz trzech drewnianych mostów o wysokości 8 stóp, dzięki którym goście mogą zajrzeć ponad ścianę roślin i zorientować się na ścieżce.

Jeśli krótki widok z lotu ptaka nadal nie prowadzi do miejsca, w którym chcesz się udać, labirynt ma ścieżki obwodowe umożliwiające łatwe wyjście.

Pączki i gorąca czekolada są pod ręką w pobliżu wyjść, abyś mógł zwiększyć siłę i wytrzymałość w pokonywaniu tego trudnego zadania.

Sama eksploracja labiryntu jest już bardzo przyjemnym doświadczeniem, ale w Richardson Farm będzie również pięć oddzielnych gier umieszczonych w labiryncie, które różnią się długością i trudnością, w tym gra badawcza na farmie, pytania quizowe i znalezienie wszystkich 24 ukrytych punktów kontrolnych.

Każdego roku Richardson Farm prezentuje nowy motyw labiryntu.

W zeszłym roku obchodził 20-lecie Farm Adventure a w tym zdecydowali się na bardziej przebojowy temat o fikcyjnym brytyjskim agencie Secret Service stworzonym przez pisarza Iana Fleminga w 1953 roku.

Z góry labirynt można zobaczyć, że labirynt składa się z pięciu największych gwiazd, które przedstawiają kultowego szpiega: Seana Connery’ego, Rogera Moore’a, Timothy’ego Daltona, Pierce’a Brosnana i Daniela Craiga, podczas gdy towarzyszy im ubrana w bikini dziewczyna Bonda, Aston Martin i kasyno.

„Świętujemy 60 lat filmów o Jamesie Bondzie.”

„Są to filmy pełne akcji, zabawne i jeśli nie jesteś rzadkim fanem George’a Lazenby’ego, mamy dla Ciebie ulubionego Bonda”, powiedział George Richardson, który prowadzi farmę wraz z żoną Wendy, rodziną swojego brata i syna.

W tym roku labirynt obejmuje powierzchnię 28 akrów, ale z licznymi punktami wejścia i wyjścia, więc podróż przez korytarze w kukurydzy mogą być tak krótkie lub tak długie, jak sobie tego życzysz.

„Chociaż jest to „największy, najbardziej skomplikowany” labirynt świata, osoby wchodzące mogą wybrać 10-minutowy szlak, w którym można skręcać tylko w lewo lub przejść wszystko w około półtorej godziny.”

„Dostarczamy mapy z punktami kontrolnymi. Istnieją również trzy podniesione mosty łączące cztery segmenty. Nie ma ślepych uliczek. Nie możesz się zgubić” – wyjaśnia Wendy Richardson.

Oprócz labiryntu, Richardson Farm ma kilka innych atrakcji, w tym wieżę obserwacyjną wysoką na 50 stóp, tyrolkę, ogromną grządkę z dyniami, zjeżdżalnie długości 100 stóp, mini zoo ze zwierzętami, które można karmić, tory gokartów, muzykę na żywo w weekendy i wiele więcej!

Jest nawet zorbing – można stoczyć się wewnątrz wielkiej piłki ze zbocza wzgórza.

Nowością w tym roku będzie rzemieślniczy namiot piwny z co najmniej trzema lokalnymi odmianami piwa i 13-akrowe pole słoneczników czekające na chętnych do zrobienia kolorowych zdjęć.

Zlokalizowana przy 909 English Prairie Road w Spring Grove, farma będzie otwarta od czwartku do niedzieli, od 10 września do 30 października.

Wstęp kosztuje 18 USD dla osób w wieku 13 lat i starszych, 16 USD dla osób w wieku od 3 do 12 lat i jest bezpłatny dla dzieci w wieku do 3 lat. Dostępne są zniżki grupowe.

Jest także możliwość rezerwacji miejsca na ognisko i piknik.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie richardsonfarm.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, instagram, istock/ANNA SUNGATULINA/noblige/Koele
REKLAMA REKLAMA

BIZNES

Black Friday: Amerykanie wydadzą w tym roku na święta 960 milionów dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Eksperci twierdzą, że więcej osób zaczęło świąteczne zakupy już wiele tygodni temu by skorzystać z rabatów. Choć mamy Black Friday stary nawyk robienia zakupów w Święto Dziękczynienia lub we wczesnych godzinach Czarnego Piątku nie jest już tak popularny.

Istnieją dowody na to, że wiele zakupów prezentów zostało już dokonanych. Firma konsultingowa Accenture zauważyła wzrost liczby konsumentów, którzy rozpoczęli zakupy kilka tygodni temu, chcąc skorzystać z wczesnej sprzedaży i rozłożyć swoje wydatki przed świętami.

„Zaczęło się to, gdy tylko skończyły się wyprzedaże z okazji powrotu do szkoły” — poinformowała Lori Zumwinkle, dyrektor sprzedaży detalicznej w Accenture.

Ankieta firmy przeprowadzona wśród ponad 1500 osób w USA wykazała, że ​​45% zgłosiło, że zaczęło robić zakupy już w sierpniu.

Wg Accenture ludzie zwiększą swoje świąteczne wydatki w tym roku, a przeciętny mieszkaniec Chicago szacuje, że wyda 719 USD, w porównaniu z prognozą 580 USD w zeszłorocznej ankiecie. Obie liczby są nieco poniżej średniej krajowej.

„Ludzie chcą wrócić do sklepów” – mówi Zumwinkle. A ​​kiedy tam dotrą, będą generalnie zadowoleni z tego, co jest w magazynie. Sprzedawcy informują, że poziom zapasów jest dobry, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, kiedy łańcuchy dostaw były napięte.

„Kupujący zaczęli wcześnie, podobnie jak detaliści ze swoimi promocjami”, co jest oznaką zaufania do ich zapasów, tłumaczy Rob Karr, prezes i dyrektor generalny Illinois Retail Merchants Association.

Walmart i Best Buy były jednymi z wielu sieci, które już w październiku ogłosiły oferty Black Friday. Amazon wprowadził promocję Prime Day w tym samym miesiącu. W listopadzie oferty sprzedaży były wszędzie w reklamach i skrzynkach odbiorczych.

Kupujący będą chcieli szukać większych rabatów w grudniu, na wypadek gdyby właściciele sklepów stwierdzili, że zamówili za dużo niektórych towarów. Ale przewidywany ogólnokrajowy strajk kolejowy może uderzyć na początku grudnia, zakłócając dostawy w ostatniej chwili.

Grupa Karra jest ostrożna w swoich prognozach, przewidując, że sprzedaż świąteczna wzrośnie o około 5% w stosunku do ubiegłego roku, co jest zauważalne, ale poniżej obecnej stopy inflacji.

Tymczasem National Retail Federation widzi, że kasy fiskalne gromadzą od 6% do 8% więcej niż w 2021 r.

Szacuje się, że ogólnokrajowe wydatki na święta wyniosą blisko 960 miliardów dolarów.

Grupa szacuje również, że 166 milionów ludzi będzie robić zakupy od Święta Dziękczynienia do poniedziałku, tradycyjnie zwanego Cyber ​​​​Monday ze względu na pośpiech w internetowych okazjach.

To najwyższe oszacowanie federacji, odkąd zaczęła śledzić dane w 2017 roku.

Wiele lokalnych stowarzyszeń biznesowych promuje alternatywy dla centrów handlowych i dużych sklepów.

3 grudnia firmy z Beverly i Morgan Park przy Western Avenue zostaną zaprezentowane w promocji zakupów i restauracji. Firmy z Pilsen odsłonią udekorowane witryny sklepowe w najbliższą sobotę, znaną jako Sobota Małego Biznesu.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/Naypong
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Light Up the Lake na Navy Pier. Interaktywne światła, lodowisko, Dom Św. Mikołaja i inne atrakcje już od dziś

Opublikowano

dnia

Autor:

Zapowiadany jako największy pokaz świetlny pod dachem w rejonie Chicago, Light Up the Lake otwiera się w dniach od 25 listopada do 7 stycznia w Navy Pier’s Festival Hall. Goście mogą podziwiać interaktywne pokazy, jeździć na łyżwach, odwiedzać Świętego Mikołaja i nie tylko.

Pokaz Light Up The Lake może pochwalić się ponad 600 000 świateł. Będzie zawierał wielkie rzeźby z motywami świątecznymi, w tym gigantycznego misia, jelenia szybującego na wysokości 25 stóp, długi na 60 stóp tunel i drzewo o wysokości 40 stóp. Będzie tu nawet duża gumowa kaczuszka.

Lodowisko jest otwarte dla osób z własnymi łyżwami. Wypożyczalnia łyżew także będzie działać nieodpłatnie ale dostępność łyżew będzie zależała od liczny chętnych. Dla wszystkich łyżwiarzy będą przygotowane szafki.

Do Domu Świętego Mikołaja można pojechać świątecznym pociągiem a w urzędzie pocztowym Jolly Olde, wysłać list do Świętego Mikołaja.

Pokaz Light Up The Lake oferuje wiele ciekawych atrakcji, takich jak:

 • Stomp Light Activity – kolekcja 100 interaktywnych dysków świetlnych zapewni wciągające wrażenia dla wszystkich grup wiekowych. Interaktywne podkładki podłogowe LED natychmiast zmieniają kolor po dotknięciu.
 • Light Memory Game – Goście będą mogli bawić się interaktywnymi strukturami świetlnymi za pomocą swoich smartfonów. (Sponsorowane przez Xfinity)
 • Reflecting Pond – The Frozen Pond to piękne miejsce na relaks i refleksję, z dedykowaną spektakularną fotografią dla gości.
 • Roseaux – „Aktywna” i interaktywną instalacja artystyczna.
 • Winter Wonderfest Forest – Goście przedzierają się przez labirynt ponad 100 oświetlonych, brzóz wysokich na 8 stóp.
 • Magiczne różdżki – jednym dotknięciem magicznej różdżki goście mogą tworzyć własne kolorowe historie w grze Light Up The Lake. 

Bilety na to wydarzenie, których cena waha się od 17 do 27 dolarów, obejmują również przejażdżkę wysokim na 200 stóp, diabelskim młynem Centennial Wheel na Navy Pier, z którego roztacza się 360-stopniowy widok na udekorowane miasto i mroźne jezioro Michigan.

Harmonogram pokazu Light Up The Lake:

25 listopad – 20 grudzień

 • od poniedziałku do czwartku – 03:00PM – 09:00PM
 • od piątku do soboty – 11:00AM – 10:00PM
 • niedziele 11:00AM – 07:00PM

21 grudzień –  7 stycznia

 • codziennie 11:00AM – 10:00PM

Święta:

 • Wigilia – 11:00AM – 05:00PM
 • Boże Narodzenie – nieczynne
 • Sylwester– 11:00AM – 08:00PM
 • Nowy Rok – 11:00AM – 07:00PM

 

Źródło: Navy Pier
Foto: YouTube, Navy Pier
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Magiczne Święta rozpoczynają się dzisiaj Brookfield Zoo rozświetlając ogród ponad 2 milionami światełek

Opublikowano

dnia

Autor:

Holiday Magic w Brookfield Zoo powraca dzisiaj, z ponad dwoma milionami świątecznych lampek LED i świątecznymi wydarzeniami zaplanowanymi dla odwiedzających. W ten sposób dołączy do rozpoczętych już w mieście pokazów świetlnych, m.in w Lincoln Zoo, Morton Arboretum czy Ogrodzie Botanicznym Chicago.

Już 41 raz zabłysną miliony światełek w Brookfield Zoo wprowadzając tu niepowtarzalną magię świąt.

Holiday Magic zaprasza gości w dniach:

 • od piątku do niedzieli, 25-27 listopada;
 • od środy do niedzieli, 30 listopada – 4 grudnia, 7-11 grudnia i 14-18 grudnia;
 • od poniedziałku do soboty 26-31 grudnia

Pokaz będzie otwarty w godzinach od 3.00 p.m. do 9.00 p.m.

W tym roku w przypadku NORTH GATE ENTRY nie są wymagane wcześniejsze rezerwacje. W celu wstępu przez SOUTH GATE trzeba ją mieć. Wstęp na Holiday Magic jest bezpłatny dla członków Brookfield Zoo.

Impreza Holiday Magic zakończy się 31 grudnia.

Na gości czekają też dodatkowe atrakcje:

 • gra Game of Gnomes
 • lodowisko
 • skrzynki na listy do Św. Mikołaja
 • możliwość robienia zdjęć
 • sprzedaż wyjątkowych prezentów
 • jedzenie i napoje sprzedawane na terenie zoo

 

Źródło: Brookfield Zoo
Foto: YouTube, Brookfield Zoo
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu