Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda walczy z paleniem papierosów na plażach. Niedopałki zanieczyszczają środowisko plastikiem i metalami ciężkimi

Opublikowano

dnia

Miasta i powiaty Florydy walczą z paleniem papierosów na plażach i parkach, aby nie dopuścić do kontaktu niedopałków papierosów z piaskiem. Sarasota, St. Petersburg i powiat Pinellas to tylko niektóre z miejsc, które wprowadzają zakaz palenia na plażach.

Przywódcy miasta Sarasota rozważają zasady, by trzymać niedopałki papierosów z dala od plaż. We wtorek przed komisję miejską trafiło zarządzenie zakazujące palenia papierosów, cygar z filtrem, fajek i innych urządzeń w publicznych parkach i na plażach.

Wyrzucone niedopałki papierosów rozpadają się powoli na drobne kawałki plastiku. Według Ocean Conservancy są one numerem 1 na plażach Florydy.

„Są trujące dla dzikiej przyrody, a ponieważ niedopałki są spożywane przez ptaki i ryby, te chemikalia i metale ciężkie przedostają się do łańcucha pokarmowego” – wyjaśnia Charles Denault z Tobacco Free Partnership for Sarasota County.

Ustawodawcy na Florydzie wcześniej powstrzymali władze lokalne od wprowadzenia zakazu palenia, ale zmieniło się to latem dzięki ustawie House Bill 105. Weszła ona w życie 1 lipca, umożliwiając powiatom i gminom zakazanie palenia na publicznych plażach i w parkach.

REKLAMA REKLAMA

Sarasota jest jedną z kilku społeczności, które wprowadzają zakazy palenia, w tym miasto St. Petersburg i okręg Pinellas. Jedynym wyjątkiem od zakazu są cygara niefiltrowane. Będą one nadal dozwolone, ponieważ nie mają plastikowych filtrów.

W niektórych miejscowościach, jeśli zapalisz, zapłacisz mandat.

Niektórzy krytycy kwestionują skuteczność tych nowych przepisów, twierdząc, że będą one trudne do wyegzekwowania.

Nowe prawo zostało przyjęte jednogłośnie w Sarasocie została przyjęta jednogłośnie, ale przed zatwierdzeniem musi jeszcze wrócić do komisji na drugie czytanie.

W okręgu Pinellas komisarze po raz pierwszy omówią potencjalny zakaz 15 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/NeagoneFo

NEWS Florida

Tragiczny pożar fajerwerków w magazynie w Orlando spowodował śmierć 3 osób. 3 inne osoby są ranne

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy osoby zginęły, a trzy inne zostały ranne w wyniku pożaru fajerwerków, do którego doszło w czwartek wieczorem w magazynie w Orlando, potwierdziło biuro szeryfa powiatu Orange.

22-letni David Gonzalez i 23-letnia Lindsey Phillips ponieśli śmierć po tym, jak pożar, który wybuchł w magazynie, zapalił fajerwerki, które były przechowywane w tej samej jednostce.

Następnie potwierdzono, że trzecia osoba, Landon Bourland, lat 24, także zginęła w obiekcie Magic in the Sky.

Kilka innych osób zostało zabranych do szpitala w czwartek wieczorem, gdy strażacy walczyli z pożarem na 901 Central Florida Parkway w Taft.

REKLAMA REKLAMA

Niektórym osobom udało się uciec, podczas gdy inni początkowo zostali zgłoszeni jako zaginieni, poinformował Garrett Wienckowski, szef straży pożarnej powiatu Orange.

W magazynie mieści się wiele firm, ale pożar objął tylko jedną jednostkę – przekazał komendant Wienckowski. Powiedział również, że pojawiły się doniesienia o wybuchach materiałów wybuchowych wewnątrz budynku, gdy przybyły załogi.

27-letnia Lindsey Tallafuss walczy o życie w szpitalu po poparzeniu 62% jej ciała. Jej chłopak, który również pracuje w magazynie, był w tym czasie na zewnątrz.

W szpitalu przebywa jeszcze jedna niezidentyfikowana osoba, która dochodzi do siebie po urazach.

Straż pożarna stanu Floryda bada obecnie przyczynę pożaru. Żaden strażak nie został ranny.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rok w więzieniu za szczególne okrucieństwo. Mieszkanka Clearwater wyrzuciła psa z 7 piętra

Opublikowano

dnia

Autor:

Kobieta z Clearwater oskarżona o zrzucenie 3-letniego mopsa swojego byłego chłopaka z balkonu podczas kłótni, została skazana na 364 dni więzienia, zgodnie z aktami sądowymi. Zwierzę nie przeżyło upadku.

Shelley Nicole Vaughn, lat 47, stanęła w listopadzie przed sędzią okręgowym Pinellas-Pasco, Michaelem Andrewsem, po tym, jak latem przyznała się do zarzutu ciężkiego okrucieństwa wobec zwierząt.

O sprawie pisaliśmy 2 marca .

W momencie skazania Vaughn otrzymała kredyt za 257 dni, które już spędziła już w więzieniu powiatu Pinellas. Po wyjściu na wolność obowiązują ją warunki zawieszenia przez cztery lata. W ramach warunków jej okresu próbnego Vaughn nie może posiadać żadnych zwierząt.

REKLAMA REKLAMA

Kobieta wyrzuciła psa rasy mops, który miał na imię Bucky, z balkonu na siódmym piętrze kondominium przy 880 Mandalay Ave. wClearwater Beach 27 lutego, podała policja.

Wcześniej doszło do kłótni między nią a jej byłym chłopakiem, Erikiem Adesonem. Para spotykała się od kilku miesięcy. Vaughn wyrzuciła także klucze i telefon komórkowy mężczyzn.

Policja poinformowała, że Vaughn wydawała się być wtedy nietrzeźwa.

W ramach swojego wyroku kobieta musi przejść ocenę stanu zdrowia psychicznego i ocenę nadużywania substancji oraz otrzymać leczenie, jeśli oceny wykażą, że jest to potrzebne.

Od czasu incydentu Adeson nie kupił nowego psa, a jego starszy mops ma teraz 13 lat i ma się dobrze. Spotyka się też z nową dziewczyną.

 

Źródło: tampabay
Foto: Policja Clearwater
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pomóż w badaniu życia polskich imigrantów w rejonie Tampa Bay. Wypełnij kwestionariusz

Opublikowano

dnia

Autor:

Studentka jezuickiej uczelni w Polsce, Akademii Ignatianum w Krakowie, na kierunku filologia angielska, bada zachowanie i upodobania Polaków mieszkających w rejonie Tampa Bay na Florydzie. Prosi o pomoc w badaniu poprzez wypełnienie i przesłanie ankiety.

Kwestionariusz zawiera 26 pytań i jest anonimowy.

Zebrane wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej polskiej studentki.

Pytania dotyczą m.in. przyczyny wyjazdu z Polski, przynależności do polskich organizacji w Tampa Bay, spędzania wolnego czasu, zakupów, wykonywanej pracy i znajomości języka angielskiego.

REKLAMA REKLAMA

Link do kwestionariusza znajduje się tutaj.

Foto: YouTube, istock/csfotoimages
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu