Połącz się z nami

News Chicago

Południowoamerykańscy imigranci przysyłani do Chicago autobusami z Teksasu: jak możemy im pomóc?

Opublikowano

dnia

Lokalne grupy pracują, aby pomóc migrantom, którzy przybyli do Chicago w środę wieczorem a następnie kolejnym, którzy przybyli w niedzielę – i proszą o nasze wsparcie. Prawdopodobnie do Wietrznego Miasta przyjedzie dużo więcej osób, potrzebujących naszej pomocy.

Republikanin, gubernator Teksasu, Greg Abbott wysyła ​​nielegalnych imigrantów do miast rządzonych przez Demokratów w ramach protestu przeciwko federalnej polityce granic.

Kierował już autobusy do Nowego Jorku i Waszyngtonu. Teraz przyszła kolej na Chicago.

Urzędnicy Chicago, w tym burmistrz Lori Lightfoot, zapewnili swoje wsparcie i pomoc dla przyjeżdżających. Jednak osób może przybywać coraz więcej, co sprawi, że te deklaracje nie będą łatwe do wypełnienia.

Miasto nawiązało współpracę z lokalnymi grupami, aby pomóc imigrantom w budowaniu ich życia w Chicago lub osiedleniu się w innych miastach.

Oto więcej informacji od niektórych z tych grup i o tym, jak możesz je wspierać.

Erie Neighborhood House

Organizacja non-profit z lokalizacjami w West Town, Near West Side i Little Village zapewnia opiekę psychiatryczną, edukację i szkolenia dla dorosłych, usługi prawne i inne usługi dla rodzin o niskich dochodach i imigrantów.

Każdy zainteresowany wolontariatem lub darowizną dla Erie może wejść na jej stronę internetową lub zadzwonić pod numer 312-563-5800. Organizacja współpracuje z setkami wolontariuszy każdego roku.

CommunityHealth

CommunityHealth jest jednym z największych ośrodków zdrowia opartych na wolontariacie w Stanach Zjednoczonych, oferującym bezpłatne usługi nieubezpieczonym mieszkańcom Chicago o niskich dochodach, którzy są głównie populacją imigrantów.

Grupa była w bliskim kontakcie z biurem burmistrza i innymi lokalnymi grupami, aby pomóc migrantom, a wielu członków personelu i wolontariuszy jest dwujęzycznych.

Imigranci są mile widziani w jej ośrodkach, niezależnie od tego, czy zatrzymują się w Chicago tylko na krótki okres, czy też planują zostać na dłużej.

CommunityHealth prowadzi trzy kliniki, przy: 2611 W. Chicago Ave., 5413 W. Diversey Ave. i 2759 S. Harding Ave.

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej lub zostać wolontariuszem, może znaleźć więcej informacji w języku angielskim, hiszpańskim i polskim na stronie CommunityHealth.

CommunityHealth ma ogromną bazę wolontariuszy, która świadczy wiele usług organizacji. Są to między innymi dostawcy usług medycznych, tłumacze, edukatorzy zdrowia.

Southwest Collective

Southwest Collective to grupa sąsiadów i aktywistów, którzy organizowali prezenty żywnościowe i inne usługi dla potrzebujących mieszkańców podczas pandemii.

Grupa oferuje również otwarte forum dla mieszkańców Southwest Side, na którym mogą wyrażać swoje obawy, a także podejmuje inicjatywy gospodarcze, edukacyjne i rekreacyjne, aby zjednoczyć społeczność.

Organizacja może pomóc migrantom poprzez inicjatywy dotyczące żywności i comiesięczne imprezy Freebies for Families, podczas których rodzice mogą odebrać lub przywieźć delikatnie używane przedmioty dla niemowląt i dzieci.

Najbliższa impreza Freebies for Families odbędzie się od 12.00 do 2:00 p.m. 24 września. Lokalizacja nie jest jeszcze potwierdzona, ale prawdopodobnie będzie to Patio Zoe, przy 5518 S. Archer Ave.

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o Southwest Collective lub pomóc, może odwiedzić jego witrynę internetową lub skontaktować się mailem pisząc na adres avargas@swcollective.org. Największymi potrzebami organizacji w tej chwili są pieluchy i mieszanki dla niemowląt.

 

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: You Tube
REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Uwaga: Nocny zimowy zakaz parkowania w Chicago zacznie obowiązywać 1 grudnia. Nie narażajcie auta na odholowanie

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/aapsky
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Kobieta porwana 50 lat temu odnalazła się. Jej siostra z Aurory nigdy nie straciła nadziei na ponowne spotkanie

Opublikowano

dnia

Autor:

To spotkanie jednej rodziny to prawdziwy, wczesnoświąteczny cud. Kobieta, która zaginęła ponad 50 lat temu, została odnaleziona w Forth Worth w Teksasie. Podczas gdy większość jej rodziny, w tym matka, jest teraz z nią, jedno z jej rodzeństwa mieszka w Illinois. Nadchodzące święta spędzą razem.

Rebecca Del Bosque, która mieszka w Aurorze, spędziła dziesięciolecia próbując znaleźć swoją siostrę. Nigdy nie porzuciła nadziei na jej odnalezienie i wg niej, właśnie to sprowadziło jej siostrę do domu.

Historia zniknięcia Melissy Highsmith prześladowała jej rodzinę od 51 lat. Poszukiwanie przez internet w końcu przyniosło skutek.

„Rozmawiałam przez telefon z moją siostrą i obie zaczęliśmy płakać”- mówi Del Bosque.

Jej młodsza siostra Sharon Highsmith, przebywająca obecnie w Hiszpanii, także spędziła lata na poszukiwaniach.

Poszukiwania zakończyły się sukcesem dzięki serwisowi Ancestry.com, a rodzina nie mogła uwierzyć w swoje szczęście.

„Mój tata pasował do jednego z jej dzieci w wieku 23 lat i mnie” – wyjaśnia Highsmith. „Moja siostra dopasowała się do dwójki swoich dzieci na Ancestry.com”.

W końcu, z pomocą entuzjasty genealogii, udało im się dojść do Melissy.

Melissa Highsmith miała zaledwie 22 miesiące, kiedy jej opiekunka odebrała ją z ich domu w Fort Worth w Teksasie w sierpniu 1971 roku. Opiekunka zniknęła z Melissą, która dorastała w Fort Worth, nie wiedząc, że została porwana.

Ojciec Jeffrie Highsmith powiedział:

„Powiedzieli:„ Tato, ona żyje ”, a ja zacząłem płakać, a po 51 latach to takie wzruszające”.

Podczas gdy Melissa przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości, siostra z Aurory, której jeszcze nie poznała, przygotowuje się do tego, co z pewnością będzie jej najbardziej wyjątkowym okresem świątecznym.

„To jest to, na co nie mogę się doczekać najbardziej, jak kupienie jej czegoś i przyjście, by spojrzeć jej w twarz, przytulić ją, pokochać ją, po prostu usiąść obok niej i mieć starszą siostrę po raz pierwszy w życiu” – powiedziała Del Bosque.

Melissa jest najstarszą z czwórki rodzeństwa. Wielu z nich po raz pierwszy spotka się w Boże Narodzenie.

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Amerykańscy żołnierze lecący do Polski lądowali awaryjnie na O’Hare. Czujniki wskazały na zagrożenie pożarem

Opublikowano

dnia

Autor:

Samolot Boeing 747 przewożący personel wojskowy został zmuszony do awaryjnego lądowania na lotnisku O’Hare w poniedziałek po południu. Żołnierze zmierzali do Poznania.

Samolot był w powietrzu przez 58 minut po wylocie z Topeki w Kansas. Wylądował w Chicago o 3:49 PM po tym, jak członkowie załogi zostali zaalarmowani o niebezpieczeństwie w przedziale ładunkowym.

Funkcjonariusze straży pożarnej w Chicago poinformowali, że czujnik samolotu powiadomił załogę o możliwym pożarze. Ratownicy czekali na lądowanie maszyny na O’Hare i sprawdzili ją gdy tylko bezpiecznie znalazła się na ziemi.

314 członków personelu wojskowego na pokładzie samolotu zostało ewakuowanych, ale urzędnicy twierdzą, że nie znaleziono ognia. Nie zgłoszono także żadnych obrażeń.

Atlas Air wydał następujące oświadczenie w odpowiedzi na incydent:

„Możemy potwierdzić, że [lot] wylądował bezpiecznie po otrzymaniu informacji o potencjalnej nieprawidłowości w przedziale ładunkowym wkrótce po wylocie z Topeka w stanie Kansas (FOE).

Załoga postępowała zgodnie ze wszystkimi standardowymi procedurami i bezpiecznie skierowała się do Chicago w stanie Illinois (ORD). Jako środek zapobiegawczy władze Chicago przeprowadziły inspekcję samolotu po przylocie i ustaliły, że wszyscy pasażerowie mogą bezpiecznie opuścić samolot.

Nasz zespół bada przyczynę tego incydentu i będzie pracował nad bezpiecznym przywróceniem samolotu do eksploatacji”.

To drugie awaryjne lądowanie samolotu wojskowego w Chicago w ciągu tygodnia. W zeszły poniedziałek rządowy samolot został zmuszony do lądowania na lotnisku Midway po tym, jak podobno uderzył w ptaka.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu