Połącz się z nami

News Chicago

Przewodnicząca Związku Nauczycieli w Chicago, Stacy Davis Gates nie będzie startować na stanowisko burmistrza

Opublikowano

dnia

Przewodnicząca Związku Nauczycieli w Chicago, Stacy Davis Gates, nie będzie kandydować na burmistrza pomimo  spekulacji na ten temat. Z kolei sojusznik związku i komisarz powiatu Cook, Brandon Johnson, sugeruje potencjalną własną kampanię.

Przemawiając w poniedziałek podczas lunchu w City Club of Chicago, pierwszego dnia nowego roku szkolnego chicagowskich szkół publicznych, Davis Gates powiedziała:

„Wszyscy na tej sali wiedzą, że wszyscy potrzebujecie nowego burmistrza. Ale to nie będę ja. Naprawdę kocham swoją pracę”.

Od czasu strajku nauczycieli w 2019 r. obserwatorzy, a nawet sama burmistrz Lori Lightfoot, przewidywali, że Davis Gates może startować w 2023 roku w wyborach na stanowisko burmistrza Wietrznego Miasta. Sama Davis Gates nie sprecyzowała swoich zamiarów.

Zapytana w poniedziałek, dlaczego nie będzie kandydować na burmistrza, Davis Gates powiedziała dziennikarzom na briefingu, że postrzega swoją pozycję prezesa Chicago Teachers Union CTU, na które została wybrana na początku tego roku, jako „najlepszą pracę na świecie”.

REKLAMA REKLAMA

Brandon Johnson, długoletni sojusznik CTU, opłacany zarówno przez podatników jako komisarz powiatu Cook, jak i członków CTU jako organizator personelu związkowego, także uczestniczył w poniedziałkowym lunchu.

Zapytany czy planuje ogłosić kampanię i wystartować w wyborach na burmistrza, odpowiedział, że myśli o tym i poinformuje, jeśli podejmie taką decyzję.

Wg Johnsona Lightfoot w wielu kwestiach zawiodła, od szkół, po przemoc, środowisko i niedrogie mieszkania.

„Będziemy nadal walczyć i naciskać na sprawiedliwe i bezpieczne miasto” – powiedział Johnson.

Davis Gates nie powiedziała, czy ona lub CTU poparliby Johnsona, gdyby kandydował – co dla wielu jest przesądzone, biorąc pod uwagę, że jest on członkiem sztabu związku i występuje publicznie z przywódcami CTU.

Oznajmiła, że ​​związek musi przejść przez swoje demokratyczne procesy i członkowie zadecydują, kogo poprzeć w wyścigu.

Miasto potrzebuje nowego burmistrza, który „nie boi się ciężkiej pracy” – powiedziała Davis Gates i który „mówi o potrzebach ludzi”.

„Wyzwaniem dla wyborców jest zdobycie tego, czego potrzebują w 2023 roku” – dodała.

„Chicago wie, czego potrzebuje. Potrzebuje partnera, potrzebuje organizatora, potrzebuje kogoś zakochanego w ludzkości. Nie mamy tego w tej chwili. A Związek Nauczycieli w Chicago będzie współpracować z innymi, aby uzyskać to, czego potrzebujemy”.

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu