Połącz się z nami

News Chicago

Prawie 20 000 mieszkańców powiatu Cook posiada nieważne karty FOID – pozwolenia na posiadanie broni

Opublikowano

dnia

Prawie 20 000 mieszkańców powiatu Cook spaceruje po mieście z unieważnionymi kartami identyfikacyjnymi właściciela broni palnej FOID, prawdopodobnie posiadając nielegalną broń w swoich domach lub kieszeniach. Policja szeryfa Cook County poinformowała w czwartek prawodawców stanu Illinois, że problemy z „siłą roboczą” są głównym powodem, dla którego karty te wciąż znajdują się w rękach potencjalnie niebezpiecznych osób.

Przesłuchanie publiczne, które odbyło się w czwartek miało na celu przyjrzenie się kwestii zapobiegania przemocy i finansowania tych działań w społeczności.

Dwupartyjna Grupa Robocza ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Zapobiegania Przemocy, pod przewodnictwem kongresmenów La Shawna K. Forda  oraz  Fran Hurley, przeprowadziła wirtualne przesłuchanie w sprawie przestępstw z użyciem broni, obecnych wysiłków na rzecz ograniczenia przemocy i kwestii działać stanu w celu ratowania życia.

Masowe strzelaniny i przemoc z użyciem broni, a także masakra w Highland Park, która miała miejsce 4 lipca sprawiły, że misja grupy zadaniowej stała się naprawdę pilna.

REKLAMA REKLAMA

Arthur Jackson, pierwszy zastępca szefa policji w departamencie powiatu Cook, przez lata mówił ustawodawcom, że 33 000 kart identyfikacyjnych posiadaczy broni palnej mieszkańców powiatu zostało unieważnionych z powodu wyroków za brutalne przestępstwa, zarzutów dotyczących przemocy domowej lub poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym.

33 tys. więcej niż cała populacja Highland Park w powiece Lake.

Z tej liczby „prawie 20 000” nie oddało swoich kart.

„Chodzą z kartami FOID, a my staramy się, aby naszą misją było odzyskanie ich i odzyskanie broni, którą mają ci ludzie” – powiedział Jackson.

Od 2013 roku zespół siedmiu funkcjonariuszy udał się do domów osób, którym unieważniono karty FOID, odzyskując w ten sposób 881 sztuk broni.

„Nie mamy wystarczającej siły roboczej, aby faktycznie odzyskać wszystko tak, jak chcielibyśmy w tej chwili” – powiedział Jackson, dodając, że policja szeryfa współpracuje z policją stanową, aby sfinansować dodatkowe zespoły, które wyjdą i odzyskają karty FOID.

Biuro szeryfa powiatu Cook poinformowało, że z prawie 20 000 osób z unieważnionymi kartami, nieco ponad 1800 jest przedmiotem raportów o „wyraźnym i obecnym niebezpieczeństwie” opracowanych przez policję stanową Illinois. Raporty te mogą uniemożliwić wnioskodawcom otrzymanie pozwolenia na broń lub posłużyć do unieważnienia aktualnej karty FOID.

Jasne i aktualne raporty o zagrożeniach i kartach FOID znalazły się w centrum uwagi po aresztowaniu Roberta E. Crimo III w związku ze strzelaniną w Highland Park 4 lipca.

Crimo był w stanie uzyskać pozwolenie i kupić wiele sztuk broni, pomimo dwóch oddzielnych incydentów w 2019 r., w których rzekomo groził skrzywdzeniem siebie i swojej rodziny.

Szeryf powiatu Cook Tom Dart pracuje nad uzyskaniem poparcia dla ustawy, która wymagałaby aby sklepy z bronią sprawdzały przeszłość osób, które chcą kupić amunicję ze starszymi kartami FOID.

Obecnie właściciele sklepów z bronią są zobowiązani do sprawdzania nowych kart — które nie mają daty ważności — aby upewnić się, że są ważne. Przepis Darta wymagałby również sprawdzenia starych kart.

Członkini grupy zadaniowej, Maura Hirschauer,  wraz z kongresmenem Bobem Morganem stara się o poparcie dla zakazu sprzedaży broni szturmowej.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube, istock/Liudmila Chernetska

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Odmówili szczepionki COVID-19 i starcili pracę. Szpital NorthShore wypłaci im 10 mln odszkodowania

Opublikowano

dnia

Autor:

Chrześcijańska organizacja non-profit zajmująca się rozprawą sądową ogłosiła w piątek, że rozstrzygnęła „pierwszy pozew dla pracowników służby zdrowia w sprawie nakazu szczepienia przeciwko COVID” w Stanach Zjednoczonych. O ugodzie, która przyznaje tym pracownikom ponad 10,3 miliona dolarów odszkodowania, mówi Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Liberty Counsel wniósł pozew przeciwko NorthShore University HealthSystem, zlokalizowanemu na przedmieściach Chicago, w imieniu ponad 500 obecnych i byłych pracowników, którzy sprzeciwili się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 z powodów religijnych.

Według Liberty Counsel pracownicy ci odmówili szczepienia ze względu na jego związek z abortowanymi komórkami płodowymi.

Ugoda została złożona w federalnym sądzie okręgowym stanu Illinois, gdzie czeka na zatwierdzenie. W ugodzie NorthShore zgadza się na zmianę swojej polityki i rozważenie ponownego zatrudnienia pracowników, którzy odeszli, ponieważ ich prośby o zwolnienie z powodów religijnych ze szczepienia zostały odrzucone.

NorthShore szacuje, że 523 pracownikom odmówiono zwolnienia religijnego między 1 lipca 2021 a 1 stycznia 2022, zgodnie z ugodą. Spośród nich, 204 spełniło ten nakaz, podczas gdy 269 zostało zwolnionych lub zrezygnowało z pracy. Northshore zatwierdziło religijne zwolnienie na prośbę jednej osoby..

REKLAMA REKLAMA

NorthShore, podobnie jak inne systemy szpitalne, nadal będzie wymagać szczepienia swoich pracowników przeciwko COVID-19, ale w ramach ugody zmienia swoją politykę zwolnień.

W przyszłości przeanalizuje wnioski poszczególnych pracowników o zwolnienia z powodów religijnych, a jeśli zwolnienia te zostaną zatwierdzone, NorthShore będzie pracować nad dostosowaniem pracowników, niezależnie od ich stanowiska.

Stanowisko Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i Watykan zdecydowanie zachęcali katolików do rozważenia przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Kongregacja Nauki Wiary wydała również notę ​​na temat moralności szczepionek w odpowiedzi na obawy dotyczące ich związku z aborcją.

„Kiedy nienaganne etycznie szczepionki przeciw Covid-19 nie są dostępne… moralnie dopuszczalne jest otrzymywanie szczepionek przeciw Covid-19, które wykorzystują linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.

Notatka ostrzegała również przed nie przestrzeganiem przepisów, podkreślając jednocześnie, że katolicy w swoich decyzjach muszą brać pod uwagę dobro wspólne.

„Jednocześnie rozum praktyczny pokazuje, że szczepienia z reguły nie są obowiązkiem moralnym i dlatego muszą być dobrowolne”

– czytamy w notatce.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, istock/Tirachard

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu