Połącz się z nami

Ciekawostki

Wychowany przez ludzi kojot Rocky z River Trail Nature Center w Northbrook dostanie większy wybieg

Opublikowano

dnia

Kojot trzymany w klatce w rezerwacie leśnym Cook County dostanie większe i lepiej wyposażone wybiegi w odpowiedzi na protesty dotyczące warunków życia zwierzęcia, poinformowali we wtorek urzędnicy. Aktywiści Chicago Alliance for Animals chcieli przenieść zwierzę do ośrodka w Kolorado.

Okręg leśny wydał wewnętrzny audyt, powołując się na zewnętrznych ekspertów, którzy stwierdzili, że kojot jest „zdrowy i szczęśliwy”, ale należy wprowadzić ulepszenia w programie dotyczącym zwierząt w niewoli w dystrykcie.

Urzędnicy zapowiedzieli, że w tym roku zbudują nową wybieg w River Trail Nature Center w Northbrook, który zajmie do 2500 stóp kwadratowych – siedem do dziewięciu razy więcej niż obecna klatka kojota.

Nowa przestrzeń ma obejmować drzewa i inne naturalne elementy, miejsca do kopania, więcej przestrzeni z dala od ludzi i różnorodność, aby zapewnić mu większą stymulację.

REKLAMA REKLAMA

Aktywiści Chicago Alliance for Animals, którzy nazywają zwierzę Rocky, starali się o przeniesienie kojota na własny koszt do The Wild Animal Sanctuary w Kolorado, gdzie zwierzęta żyją w stadach na dużych ogrodzonych polach.

W celu przeprowadzenia audytu rezerwat leśny skonsultował się z dwoma weterynarzami: Alisą Kubala z Veterinary Emergency Group w Chicago, która pracowała z gorylami i dzikimi drapieżnikami, oraz Edgarem Garrettem, profesorem na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign..

Na podstawie osobistych wizyt obaj stwierdzili, że kojot był pod dobrą opieką i że jego częste chodzenie w kółko nie było oznaką stresu, jak argumentowali aktywiści i weterynarze z zewnątrz. Opieka nad zwierzęciem spełniała wszystkie standardy określone przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, jak ustalił audyt.

Ale Kubala wezwała do umożliwienia bardziej naturalnych zachowań, takich jak polowanie i eksploracja terenu. Zaleciła trzymanie zwierzęcia z towarzyszącym kojotem na większym wybiegu, o powierzchni 5000 stóp kwadratowych, powołując się na wytyczne Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Garrett nie uznał tego za konieczne, zauważając, że ten kojot został wychowany przez ludzi.

Podczas gdy kojoty zazwyczaj żyją w parach lub w stadach, około jedna trzecia żyje samotnie, według śledzenia zwierząt przez projekt badawczy Urban Coyote.

Okręgowy lekarz weterynarii zajmujący się kojotem, Jamie Abete, uważa, że przeniesienie go do innych zwierząt może mu zagrozić, ponieważ Rocky mieszka samotnie od ponad trzech lat.

Nadleśnictwo tymczasowo wstrzyma pozyskiwanie nowych zwierząt, dopóki nie dokona niezbędnych modyfikacji, czego oczekuje na początku przyszłego roku.

Urzędnicy okręgowi twierdzą, że program „zwierzę-ambasador” jest ważny, podobnie jak prezentacje pracowników, aby edukować dziesiątki tysięcy odwiedzających rocznie na temat zwierząt, których inaczej nigdy by nie zobaczyli.

Ale aktywiści nadal planują działać by przenieść Rocky’ego.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu