Połącz się z nami

NEWS Florida

Nastoletnie dziewczęta na Florydzie – ofiary przemocy, które wchodzą w konflikt z prawem. Nowy raport o kryzysie

Opublikowano

dnia

W ciągu ostatnich pięciu lat na Florydzie aresztowano około 40 tys. dziewcząt poniżej 17 roku życia, z czego dwie trzecie z nich pod zarzutem innym niż przestępstwo. Najmłodsza z aresztowanych miała sześć lat – wynika z raportu opublikowanego przez Delores Barr Weaver Policy Center w Jacksonville. Raport pokazuje kryzys, w jakim znalazły się dziewczęta w stanie.

Alarmująca liczba dziewcząt na Florydzie doświadcza przemocy fizycznej i seksualnej, problemów ze zdrowiem psychicznym, bezdomności i konfliktów z prawem, mówi raport Delores Barr Weaver Policy Center.

Działająca na Florydzie organizacja non-profit pomaga dziewczętom, które mają kłopoty z prawem.

Z raportu wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat na Florydzie aresztowano około 40 000 dziewcząt poniżej 17 roku życia. Najmłodsza z nich miała sześć lat.

Około 12 000 z nich trafiło do aresztu, 10 000 zostało objętych nadzorem kuratora, a 1 400 trafiło do aresztu domowego. Według autorów raportu tak duże liczby wynikają z nadgorliwości systemu wobec dziewcząt, ponieważ dwie trzecie z nich zostało aresztowane pod zarzutem innym niż przestępstwo.

REKLAMA REKLAMA

Około jedna na dziesięć dziewczynek zgłasza, że ​​jest ofiarą gwałtu i jedna na trzy dziewczynki deklaruje, że nie czuje się bezpiecznie w szkole z dużym zróżnicowaniem rasowym/pochodzenia etnicznego.

Dziewczęta w gimnazjum i liceum w całym stanie doświadczają narkomanii, depresji i myśli samobójczych.

Szczególnie narażone grupy dziewcząt, które zasługują na priorytetową uwagę to: osoby kolorowe, lesbijki, osoby biseksualne i/lub dziewczęta niepewne swojego
tożsamości seksualnej, dziewczęta z opóźnieniami rozwojowymi oraz osoby, które przeżyły przemoc seksualną i/lub handel ludźmi.

Ponad 3000 młodych dziewcząt co roku jest ofiarami handlu ludźmi w celach seksualnych.

To, w jaki sposób dziewczęta są narażone na traumę i przemoc wpływa na ich zachowania i skutkuje zaangażowaniem w wymiar sprawiedliwości dla nieletnich, dlatego w pierwszej kolejności należy zająć się traumą, której doświadczają – stwierdza raport.

Bycie nastolatką wcale nie jest łatwe. Przeszłyśmy przez znacznie więcej niż ludzie myślą. Doświadczyłyśmy naprawdę złych rzeczy. Chcemy pokazać, że nie jest łatwo być nami. Nie jest łatwo być mną” – powiedziała jedna z dziewczyn cytowanych w raporcie.

Autorzy raportu wskazują również, że dziewczęta są traktowane bardziej surowo za mniej poważne przestępstwa niż chłopcy.

Około 66 proc. dziewcząt zostaje aresztowanych za występki niebędące przestępstwami, w porównaniu z 38 proc. w przypadku chłopców. 40 proc. dziewcząt aresztuje się za przestępstwa, w porównaniu do 18 proc. chłopców.

Szczególnie narażone na konflikt z wymiarem sprawiedliwości są czarnoskóre dziewczęta. Chociaż stanowią one 21 proc. wszystkich dziewcząt z Florydy w wieku od 10 do 17 lat, to stanowią 45 proc. zatrzymanych w więzieniu i 52 proc. osób, których sprawy są przenoszone do sądu dla dorosłych.

Autorzy raportu przedstawili również zalecenia jakie powinny wdrożyć miejscowe władze, aby sytuacja uległa poprawie. Głównym założeniem jest na reforma wymiaru sprawiedliwości dla nieletnich oraz okazywanie większego wsparcia nieletnim i pomoc w rozwiązywaniu ich problemów.

Pełny raport dostępny na https://www.seethegirl.org/blueprint2022/

Więcej informacji o działalności Delores Barr Weaver Policy Center na https://www.seethegirl.org/

Źródło: Delores Barr Weaver Policy Center, polsatnews
Foto: You Tube, istock/Źródło:Daisy-Daisy

 

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Kultowa restauracja Ybor City zamyka swoje podwoje w przyszłym miesiącu po 93 latach działalności

Opublikowano

dnia

Autor:

Tony’s od 1929 roku serwowała lunch całym tłumom głodnych gości przy 22 ulicy w Ybor City. W szczytowym momencie działalności, oprócz innych lokalnych klientów, karmiła pracowników trzech fabryk cygar HavaTampa.

Właściciel Larry Scaglione, którego rodzina pochodzi z Sycylii, opowiada historię: „Mój dziadek zaczął w 1929 roku… Mój ojciec i jego bracia i siostry dorastali tutaj w restauracji… Ja, w zasadzie ja i moi dwaj bracia, dorastaliśmy w restauracji”.

Ale cała ta opowieść stanie się niedługo zakończoną historią.

Rodzina Scaglione zamyka restaurację Tony’s 2 września.

Choć decyzja o zamknięciu była trudna.

REKLAMA REKLAMA

Wg Scaglione to, co zawsze wyróżniało restaurację, to domowe posiłki z możliwie najświeższych składników każdego dnia.

„Z czego naprawdę jesteśmy znani, wszystko, co robimy, jest świeże” – wyjaśnił.

„Każdego ranka o 5 chodzę na targ, kupuję wszystko świeże.. Wszystkie warzywa są świeże… robimy to od podstaw… Wszystko jest od podstaw.”

Ten domowy posiłek od podstaw był kluczem do tego, aby klienci wracali tu na śniadanie lub lunch.

„Jeśli przyjedziesz do Ybor City, to prawdopodobnie jedna z ostatnich kultowych restauracji związanych z naszą historią. Oni są Sycylijczykami, my jesteśmy Sycylijczykami. Wszystko inne to nowe, nowoczesne restauracje.” – stwierdził długoletni klient.

Wiele osób przychodzi tu prawie codziennie, a przez lata nawiązali ze sobą i z gospodarzami wyjątkowe przyjaźnie.

Choć zamyka lokal, Scaglione będzie kontynuować swoją działalność cateringową.

Restauracja Tony’s znajduje się w 2001 22nd Street w Ybor City. Jest otwarta w porze śniadania i lunchu do 2 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu