Połącz się z nami

News Chicago

Lollapalooza w Chicago – wielkie święto czy wielki problem dla mieszkańców? Jaka jest przyszłość festiwalu?

Opublikowano

dnia

Po długiej i lukratywnej obecności Lollapaloozy w Chicago, przyszłość słynnego festiwalu muzycznego jest wciąż nierozstrzygnięta, a jego dziesięcioletni kontrakt kończy się w tym roku. Producenci negocjują z władzami miejskimi umowę, aby zatrzymać Lollapalooza w mieście.

Chicago Park District po cichu przedłużyła o rok umowę na tegoroczny festiwal bez publicznej dyskusji czy głosowania.

Grant Park przywita ponad 170 zespołów i setki tysięcy melomanów na Lollapalooza startując od tego czwartku.

Radni, których okręgi obejmują park w centrum miasta, zdają sobie sprawę, że największy festiwal muzyczny w Chicago jest głównym motorem ekonomicznym miasta, ale każdego roku pojawiają się skargi na hałas, śmieci, zamykane ulice i uczestników, których imprezowanie wymknęło się spod kontroli.

Radni nie brali udziału w dyskusji, jakie miasto prowadziło na temat przyszłości festiwalu. Nie uczestniczyli też w podjęciu decyzji o przedłużeniu przez Park District o rok obecnego kontraktu, aby czterodniowa impreza odbyła się w tym roku.

REKLAMA REKLAMA

Friends of the Parks, jedna z najbardziej aktywnych w mieście grup zajmujących się rzecznictwem i ochroną parków, także nie została zaproszona do rozmów.

Kontrakt dotyczący Lollapalooza, miał wygasnąć w grudniu 2021 roku ale Park District i organizator festiwalu C3 Presents podpisali umowę 9 września 2021 r. — kilka tygodni po ogłoszeniu daty festiwalu w 2022 r.

Dyskusje na temat Lollapaloozy – niegdyś objazdowego festiwalu, który w 2005 roku znalazł swój dom w Grant Park – od dawna trzymane są poza sferą publiczną a C3 Presents sygnalizuje, że zamierza pozostać w Chicago.

Firma niedawno świętowała pierwszy rok z pięcioletniego programu zaangażowania we wspieranie edukacji artystycznej w chicagowskich szkołach publicznych.

C3 zorganizowało również wiosną swoje inauguracyjne targi pracy Lollapalooza i rozszerzyło współpracę z organizacją non-profit After School Matters.

Wg C3 Lollapalooza wygenerowała ponad 305 milionów dolarów wpływów dla lokalnej gospodarki w zeszłym roku i prawie 2 miliardy od 2010 roku.

Park District ma prawo do części dochodów z biletów, sponsoringu i przychodów ze sprzedaży żywności i ma gwarancję otrzymania co najmniej 2 milionów dolarów rocznie od C3.

Kiedy porozumienie o organizacji Lollapalooza zostało ogłoszone w 2012 roku, po miesiącach prywatnych negocjacji, określono je jako „wielką wygraną” dla chicagowskich podatników, hoteli, restauracji, społeczności kulturalnej i parków.

Rozbudowa festiwalu z trzech do czterech dni nastąpiła w 2016 r.

Festiwal nie odbył się w 2020 roku z powodu pandemii, ale powrócił z pełną mocą w zeszłym roku, mimo obaw dotyczących wariantu delta COVID-19.

W tej chwili Chicago nie wymaga od uczestników żadnego festiwalu okazania dowodu szczepienia na COVID-19 lub ujemnego wyniku testu na koronawirusa, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku.

Jednak C3 i miasto proszą posiadaczy biletów Lollapalooza, aby zostali w domu, jeśli nie czują się dobrze.

Rzecznik miejskiego departamentu zdrowia mówi, że „nadal zdecydowanie wzywa wszystkich do noszenia masek w pomieszczeniach publicznych i bycia na bieżąco ze szczepionkami COVID-19”.

W poprzednich edycjach festiwalu nie pojawiały się skargi związane z bezpieczeństwem lub ochroną. Problemem pozostają zniszczone trawniki, które zwłaszcza gdy pada deszcz zamieniają się w pola pełne błota.

Obecny kontrakt Lollapalooza wzywa Park District i C3 do „opracowania długoterminowej strategii poprawy odwodnienia w miejscu”. C3 co roku płaci za renowację parku po festiwalu i obiecał dodatkową pomoc.

Mieszkańcy okolicy skarżą się także na hałas, i zanieczyszczenie. Wielu wyjeżdża na czas festiwalu z miasta.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj Letni Koncert Broadway in Chicago w Millennium Park. Przyjdźcie posłuchać przebojów z najlepszych musicali!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny Letni Koncert Broadway In Chicago powraca do Millennium Park po raz pierwszy od 2019 roku. Darmowe wydarzenie, sponsorowane przez ABC 7 Chicago, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. o 6:15 p.m. w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park (201 E Randolph St).

Letni koncert Broadway In Chicago w Millennium Park przedstawi kilka programów, w tym przeboje z Disney’s The Lion King, Dear Evan Hansen, WickedMJ, zupełnie nowego, nagrodzonego czteroma nagrodami Tony Award musicalu, przedstawiającego oryginalne spojrzenie na sylwetkę Michaela Jacksona .

„Nasze ulubione wydarzenie roku w końcu powraca po raz pierwszy od trzech lat, a my wracamy z wykonawcami z ulubionych przebojów Broadwayu! Entuzjaści i fani teatru mogą spodziewać się pokazów z naszego spektakularnego harmonogramu nadchodzących przedstawień.”

– ogłosiła Eileen LaCario, wiceprezes Broadway In Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Letni koncert Broadway In Chicago jest organizowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Prezentuje muzykę symfoniczną, taniec, operę, przeboje Broadwayu i nie tylko – w wykonaniu niektórych z najbardziej lubianych instytucji kulturalnych Chicago.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nadchodzących wydarzeniach, odwiedź stronę millenniumpark.org i śledź Millennium Park na Facebooku (@MillenniumParkChicago), Twitterze i Instagramie (Millennium_Park).

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: You Tube, istock/Maisna

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro świętujemy Dzień Wojska Polskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w Chicago, w niedzielę, 14 sierpnia.

Program obchodów:

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.

godz. 10.00 – 10.15 a.m.

Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego – Resurrection Catholic Cemetery
7201 Archer Rd, Justice, IL 60458.

REKLAMA REKLAMA

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Weteranów Armii Polskiej (Polska Kwatera Weterańska nr 35).

godz. 11.00 – 11.30

Cmentarz Maryhill

8600 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej.

(hymny państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki odegrane przez trębacza Illinois National Guard).

godz. 11.40 – 12.05

Cmentarz św. Wojciecha – Saint Adalbert Cemetery

6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy „Błękitnej Armii” (tzw. Pomnik Hallerczyków).

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską.

godz. 12.30

Bazylika pw. św. Jacka – St. Hyacinth Basilica

3636 W Wolfram Street, Chicago, IL 60618.

– Msza święta z udziałem organizacji weterańskich i polonijnych celebrowana przez ks. Stanisława Jankowskiego, Proboszcza parafii św. Jacka.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Ku Czci Hallerczyków i Ochotników I Wojny Światowej.

W uroczystościach Konsul RP w Chicago Małgorzacie Bąk-Guzik towarzyszyć będą: gen. bryg. Krzysztof Nolbert, Attaché Obrony, Morski i Lotniczy, ppłk Karol Budniak, zastępca Attaché Obrony oraz gen. James G. Silvasy, Illinois Air National Guard.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu