Połącz się z nami

News Chicago

Proponowana renowacja Soldier Field doda wielką kopułę nad stadionem. Czy skusi Chicago Bears do pozostania w mieście?

Opublikowano

dnia

Burmistrz Lori Lightfoot i przedstawiciele Chicago Park District ogłosili w poniedziałek trzy możliwe opcje renowacji Soldier Field, które biorą pod uwagę w związku z planowanymi przenosinami Chicago Bears do Arlingtion Heights. Jednym z pomysłów jest kopuła nad stadionem.

Trzy opcje zostały zarekomendowane przez grupę roboczą, którą burmistrz powołała, aby opracować plany dotyczące przyszłości kampusu muzealnego nad brzegiem jeziora, po tym, jak Bears w zeszłym roku podpisali umowę zakupu dawnego międzynarodowego toru wyścigowego Arlington w Arlington Heights.

Opcje obejmują przebudowę obu stref końcowych i obudowanie stadionu kopułą; remont stadionu w celu przygotowania kopuły; lub przekształcenie Soldier Filed w wielofunkcyjny stadion lepiej przystosowany do innych głównych najemców sportowych a także koncertów i innych całorocznych wydarzeń.

Wszystkie trzy opcje pozwoliłyby zachować kultowe kolumnady stadionu, jednocześnie zwiększając pojemność z 61 500 do 70 000 miejsc.

Według urzędu burmistrz w planach jest również zwiększenie liczby luksusowych apartamentów ze 133 do 140; dodanie sześciu nowych stref klubowych; powiększenie obszarów koncesyjnych od 50 000 do 200 000 stóp kwadratowych; oraz stworzenie bardziej elastycznej przestrzeni eventowej, z maksymalnie 4 oddzielnymi obiektami, o pojemności od 5 000 do 60 000 miejsc.

REKLAMA REKLAMA

Biuro burmistrza oszacowało, że koszty przebudowy wyniosą od 900 milionów dolarów do 2,2 miliarda dolarów.

„Soldier Field musi być miejscem docelowym przez cały rok. Musimy poprawić wrażenia fanów i właśnie to zamierzamy zrobić”

– powiedziała Lightfoot na konferencji prasowej w poniedziałek po południu na Soldier Field.

Jednak wydaje się, że żadna z opcji nie przekona Chicago Bears do pozostania na starym stadionie.

W poniedziałkowym oświadczeniu rzecznik Bears powiedział, że jedyną opcją, którą franczyza jest zainteresowana poszukując nowego stadionu, jest Arlington Park i nie prowadzi poszukiwania alternatywnych umów ani lokalizacji stadionów.

Mimo to, Lightfoot ma nadzieję, że Chicago Bears dadzą szansę miastu i pozostaną na Soldier Field.

Renowacja Soldier Field w 2002 roku kosztowała 660 milionów dolarów, z czego 432 miliony sfinansowano z miejskiego podatku hotelowego, a obligacje wyemitowane w celu sfinansowania tego projektu są nadal spłacane.

Lightfoot odmówiła podania, jaką część kosztów renowacji miasto byłoby gotowe zapłacić teraz.

Według opublikowanych doniesień, dzierżawa Bears w Soldier Field trwa do 2033 roku, ale wymagałaby od nich zapłacenia miastu tylko 84 milionów dolarów odszkodowania, gdyby zerwali umowę w 2026 roku, co prawdopodobnie byłoby najwcześniejszym terminem przeniesienia się na nowy stadion w Arlington Heights.

Budowa własnego stadionu zapewniłaby im również pełną kontrolę nad siedzibą, zamiast polegać na dzierżawie Soldier Field od Park District. Umożliwiłoby im to również czerpanie pełnych korzyści z wszelkich innych wydarzeń tu organizowanych, takich jak koncerty.

 

 

Źródło: cbs
Foto: City of Chicago, You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Odmówili szczepionki COVID-19 i starcili pracę. Szpital NorthShore wypłaci im 10 mln odszkodowania

Opublikowano

dnia

Autor:

Chrześcijańska organizacja non-profit zajmująca się rozprawą sądową ogłosiła w piątek, że rozstrzygnęła „pierwszy pozew dla pracowników służby zdrowia w sprawie nakazu szczepienia przeciwko COVID” w Stanach Zjednoczonych. O ugodzie, która przyznaje tym pracownikom ponad 10,3 miliona dolarów odszkodowania, mówi Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Liberty Counsel wniósł pozew przeciwko NorthShore University HealthSystem, zlokalizowanemu na przedmieściach Chicago, w imieniu ponad 500 obecnych i byłych pracowników, którzy sprzeciwili się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 z powodów religijnych.

Według Liberty Counsel pracownicy ci odmówili szczepienia ze względu na jego związek z abortowanymi komórkami płodowymi.

Ugoda została złożona w federalnym sądzie okręgowym stanu Illinois, gdzie czeka na zatwierdzenie. W ugodzie NorthShore zgadza się na zmianę swojej polityki i rozważenie ponownego zatrudnienia pracowników, którzy odeszli, ponieważ ich prośby o zwolnienie z powodów religijnych ze szczepienia zostały odrzucone.

NorthShore szacuje, że 523 pracownikom odmówiono zwolnienia religijnego między 1 lipca 2021 a 1 stycznia 2022, zgodnie z ugodą. Spośród nich, 204 spełniło ten nakaz, podczas gdy 269 zostało zwolnionych lub zrezygnowało z pracy. Northshore zatwierdziło religijne zwolnienie na prośbę jednej osoby..

REKLAMA REKLAMA

NorthShore, podobnie jak inne systemy szpitalne, nadal będzie wymagać szczepienia swoich pracowników przeciwko COVID-19, ale w ramach ugody zmienia swoją politykę zwolnień.

W przyszłości przeanalizuje wnioski poszczególnych pracowników o zwolnienia z powodów religijnych, a jeśli zwolnienia te zostaną zatwierdzone, NorthShore będzie pracować nad dostosowaniem pracowników, niezależnie od ich stanowiska.

Stanowisko Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i Watykan zdecydowanie zachęcali katolików do rozważenia przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Kongregacja Nauki Wiary wydała również notę ​​na temat moralności szczepionek w odpowiedzi na obawy dotyczące ich związku z aborcją.

„Kiedy nienaganne etycznie szczepionki przeciw Covid-19 nie są dostępne… moralnie dopuszczalne jest otrzymywanie szczepionek przeciw Covid-19, które wykorzystują linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.

Notatka ostrzegała również przed nie przestrzeganiem przepisów, podkreślając jednocześnie, że katolicy w swoich decyzjach muszą brać pod uwagę dobro wspólne.

„Jednocześnie rozum praktyczny pokazuje, że szczepienia z reguły nie są obowiązkiem moralnym i dlatego muszą być dobrowolne”

– czytamy w notatce.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, istock/Tirachard

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu