Połącz się z nami

News Chicago

Koło ratunkowe uratowało życie mężczyzny pływającego w jeziorze Michigan w Rogers Park

Opublikowano

dnia

Mężczyzna walczący z falami w jeziorze Michigan, wzdłuż falochronu na Jarvis Beach w Rogers Park został uratowany w środę wieczorem dzięki kołom ratunkowym zainstalowanym niedawno wzdłuż brzegu jeziora.

Mężczyzna był zanurzony we wzburzonej wodzie jeziora, przyciśnięty do falochronu. Jego trzej przyjaciele na próżno próbowali go wciągnąć, jak powiedziała świadek zdarzenia Robin Vice.

Kiedy nie udało się ręcznie wyciągnąć mężczyzny z jeziora, jego przyjaciółka pobiegła po koło ratunkowe.

Miała problem z wyjęciem koła z pojemnika. Wtedy Vice podeszła i jej pomogła. Kobieta widziała wcześniej, jak ratownicy wodni demonstrowali jak użyć koła.

Przyjaciele tonącego mężczyzny podrzucili mu koło ratunkowe, a jeden z nich stał na plaży i pomógł mu wyjść z wody ciągnąc za linę koła ratunkowego.

REKLAMA REKLAMA

Według lokalnego biura National Weather Service, wydarzenie miało miejsce w dniu z niebezpiecznymi falami wzdłuż brzegu jeziora Michigan w Chicago.

Na plaży powiewały czerwone flagi oznaczające zakaz kąpieli, a grupa była wcześniej ostrzegana przez ratowników by nie wchodzili do wody. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło tuż po tym, jak ratownicy opuścili plażę po dniu pracy.

Bez nowo zainstalowanego sprzętu ratunkowego sytuacja mogłaby stać się tragiczna, wg Robin Vice.

O kołach ratunkowych pisaliśmy 2 czerwca.

Nowa ustawa o sprzęcie ratowniczym jeziora Michigan wymaga, aby te lokalizacje, które zapewniają bezpośredni dostęp do wody, niezależnie od tego, czy są własnością publiczną, czy prywatną, zainstalowały łatwo dostępne urządzenie pływające, takie jak koło ratunkowe.

Co najmniej 24 osoby utonęły w jeziorze Michigan w 2022 r., ostatnio 9-letnia dziewczynka, która utonęła w Gary w stanie Indiana.

Park District zainstalował koła ratunkowe wzdłuż brzegu jeziora pod koniec zeszłego roku i na początku tego lata. Według okręgu, na początku sezonu plażowego nad brzegiem jeziora zainstalowano ich 115 sztuk.

Mieszkańcy Rogers Park od lat naciskali na dzielnicę, aby to zrobić. Śmierć 19-letniego Miguela Cisnerosa w pobliżu Farwell Pier, około mili na południe od środowej akcji ratunkowej, doprowadził do nowej fali poparcia dla instalacji sprzętu ratującego życie wzdłuż brzegu jeziora.

To co najmniej drugi raz, kiedy koło ratunkowe zostały użyte do uratowania osoby zagrożonej utonięciem w Rogers Park, poinformowała radna Maria Hadden, która także działała na rzecz inicjatywy.

„Wielkie podziękowania dla osób, które były obecne i które działały szybko” – napisała Hadden w mediach społecznościowych.

„Po raz kolejny jestem dumna, że brałam udział w uchwalaniu przepisów nakazujących to działanie, które było przede wszystkim prowadzone przez społeczność i które nie powinno tak długo trwać ”.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: Robin Vice, You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj Letni Koncert Broadway in Chicago w Millennium Park. Przyjdźcie posłuchać przebojów z najlepszych musicali!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny Letni Koncert Broadway In Chicago powraca do Millennium Park po raz pierwszy od 2019 roku. Darmowe wydarzenie, sponsorowane przez ABC 7 Chicago, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. o 6:15 p.m. w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park (201 E Randolph St).

Letni koncert Broadway In Chicago w Millennium Park przedstawi kilka programów, w tym przeboje z Disney’s The Lion King, Dear Evan Hansen, WickedMJ, zupełnie nowego, nagrodzonego czteroma nagrodami Tony Award musicalu, przedstawiającego oryginalne spojrzenie na sylwetkę Michaela Jacksona .

„Nasze ulubione wydarzenie roku w końcu powraca po raz pierwszy od trzech lat, a my wracamy z wykonawcami z ulubionych przebojów Broadwayu! Entuzjaści i fani teatru mogą spodziewać się pokazów z naszego spektakularnego harmonogramu nadchodzących przedstawień.”

– ogłosiła Eileen LaCario, wiceprezes Broadway In Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Letni koncert Broadway In Chicago jest organizowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Prezentuje muzykę symfoniczną, taniec, operę, przeboje Broadwayu i nie tylko – w wykonaniu niektórych z najbardziej lubianych instytucji kulturalnych Chicago.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nadchodzących wydarzeniach, odwiedź stronę millenniumpark.org i śledź Millennium Park na Facebooku (@MillenniumParkChicago), Twitterze i Instagramie (Millennium_Park).

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: You Tube, istock/Maisna

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro świętujemy Dzień Wojska Polskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w Chicago, w niedzielę, 14 sierpnia.

Program obchodów:

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.

godz. 10.00 – 10.15 a.m.

Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego – Resurrection Catholic Cemetery
7201 Archer Rd, Justice, IL 60458.

REKLAMA REKLAMA

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Weteranów Armii Polskiej (Polska Kwatera Weterańska nr 35).

godz. 11.00 – 11.30

Cmentarz Maryhill

8600 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej.

(hymny państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki odegrane przez trębacza Illinois National Guard).

godz. 11.40 – 12.05

Cmentarz św. Wojciecha – Saint Adalbert Cemetery

6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy „Błękitnej Armii” (tzw. Pomnik Hallerczyków).

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską.

godz. 12.30

Bazylika pw. św. Jacka – St. Hyacinth Basilica

3636 W Wolfram Street, Chicago, IL 60618.

– Msza święta z udziałem organizacji weterańskich i polonijnych celebrowana przez ks. Stanisława Jankowskiego, Proboszcza parafii św. Jacka.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Ku Czci Hallerczyków i Ochotników I Wojny Światowej.

W uroczystościach Konsul RP w Chicago Małgorzacie Bąk-Guzik towarzyszyć będą: gen. bryg. Krzysztof Nolbert, Attaché Obrony, Morski i Lotniczy, ppłk Karol Budniak, zastępca Attaché Obrony oraz gen. James G. Silvasy, Illinois Air National Guard.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu