Połącz się z nami

News Chicago

Kajdanki dla bandytów. Kandydat na burmistrza Chicago, Willie Wilson, za cel stawia sobie walkę z przestępczością

Opublikowano

dnia

Milioner Willie Wilson obiecał w środę, że „zdejmie kajdanki” z chicagowskich funkcjonariuszy policji – poprzez wyeliminowanie przepisów, które mocno ograniczają ich zdolność do ścigania przestępców stosujących przemoc, za pomocą pojazdów policyjnych lub pieszo.

„Nasi policjanci są skuci kajdankami przez administrację. … Zdejmiemy kajdanki z policji i założymy kajdanki ludziom, którzy są przestępcami” – powiedział Wilson.

„Jeśli policjanci nadal będą tacy, jacy są teraz, sam wyprowadzę się z Chicago. […] Muszą mieć swobodę wykonywania swojej pracy i chronienia nas wszystkich. … Nałożyliśmy zbyt wiele ograniczeń na naszych policjantów. A ludzie, którzy popełniają te zbrodnie, przestraszyli nas wszystkich. Musimy zdjąć niektóre z tych ograniczeń” – kontynuował.

Przemówienie odbyło się na spotkaniu, na którym Wilson zbierał środki na swoją kampanię, w wypełnionej sali bankietowej River North.

Kandydat na burmistrza Wietrznego Miasta przedstawił listę kosztownych propozycji mających na celu zmierzenie się z jednym problemem – brutalną przestępczością – który, jak pokazują sondaże opinii publicznej, poważnie martwi mieszkańców, pracowników Chicago a także osoby tu przyjeżdżające.

REKLAMA REKLAMA

Argumentując, że nie ma sensu mieć 50 radnych i jednego głównego policjanta, Wilson powtórzył obietnicę, którą złożył podczas poprzedniej kampanii na stanowisko burmistrza w 2019 r.:

zatrudnienie czterech nadinspektorów policji, z których wszyscy będą podlegać bezpośrednio burmistrzowi.

Obiecał, że odtworzy wewnętrzną jednostkę policyjną Chicago Transit Authority, zatrudni emerytowanych policjantów, aby wzmocnić patrole piesze, umieści trzech lub czterech funkcjonariuszy w każdym radiowozie i odciąży siły policyjne Chicago, wyczerpane ciągiem odwoływanych dni wolnych.

Usiłując powstrzymać niepokojący wzrost przemocy wśród młodzieży, Wilson obiecał także wzmocnić programy szkoleniowe i nałożyć nowy wymóg ukończenia szkoły średniej w chicagowskich szkołach publicznych.

Wilson zapowiedział również, że pomoc miejska dla mieszkańców Chicago, którzy stracili pracę, stanie się stałą częścią budżetu miasta.

Koniec z programami pilotażowymi, takimi jak obecny program dochodu gwarantowanego, który daje 5000 potrzebującym rodzinom 500 dolarów miesięcznie, bez żadnych zobowiązań – ale tylko na jeden rok.

Pomoc publiczna również jest sposobem na walkę z przemocą, powiedział Wilson.

„Jeśli ktoś nie ma jedzenia w domu, jak myślisz, co zrobi? Tak na zdrowy rozsądek. Zrobiłbym to samo. Gdybym nie miał jedzenia w domu i nikt mi go nie dawał, sam bym wyszedł i kradł jedzenie.” – powiedział Wilson, który przeznaczył miliony swojej osobistej fortuny na niedawne prezenty żywności i paliwa dla mieszkańców Chicago.

Jeśli Wilson wygra i wdroży wszystkie swoje pomysły na walkę z przestępczością, będzie to kosztować chicagowskich podatników dziesiątki milionów dolarów w czasie, gdy kończy się seria federalnych funduszy stymulacyjnych.

Milioner nie przedstawił sposobu finansowania swoich planów, poza stwierdzeniem, że jest biznesmenem, który wie, jak żyć w miarę swoich możliwości i wie, co zrobić, aby miasto zrobiło to samo.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro świętujemy Dzień Wojska Polskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w Chicago, w niedzielę, 14 sierpnia.

Program obchodów:

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.

godz. 10.00 – 10.15 a.m.

Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego – Resurrection Catholic Cemetery
7201 Archer Rd, Justice, IL 60458.

REKLAMA REKLAMA

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Weteranów Armii Polskiej (Polska Kwatera Weterańska nr 35).

godz. 11.00 – 11.30

Cmentarz Maryhill

8600 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej.

(hymny państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki odegrane przez trębacza Illinois National Guard).

godz. 11.40 – 12.05

Cmentarz św. Wojciecha – Saint Adalbert Cemetery

6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy „Błękitnej Armii” (tzw. Pomnik Hallerczyków).

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską.

godz. 12.30

Bazylika pw. św. Jacka – St. Hyacinth Basilica

3636 W Wolfram Street, Chicago, IL 60618.

– Msza święta z udziałem organizacji weterańskich i polonijnych celebrowana przez ks. Stanisława Jankowskiego, Proboszcza parafii św. Jacka.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Ku Czci Hallerczyków i Ochotników I Wojny Światowej.

W uroczystościach Konsul RP w Chicago Małgorzacie Bąk-Guzik towarzyszyć będą: gen. bryg. Krzysztof Nolbert, Attaché Obrony, Morski i Lotniczy, ppłk Karol Budniak, zastępca Attaché Obrony oraz gen. James G. Silvasy, Illinois Air National Guard.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Kościół

Ojciec Mikołaj Markiewicz: Maryja czeka na nas. Zapisy na pielgrzymkę z Chicago do Merillville już trwają

Opublikowano

dnia

Autor:

35. Piesza Pielgrzymka z Chicago do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merillville odbędzie sią w dniach 13-14 sierpnia. W Radio Deon Chicago kustosz sanktuarium, Ojciec Mikołaj Markiewicz, mówi o przygotowaniach do tego wielkiego wydarzenia. Pamiętajcie: Maryja czeka na nas!

„Jeszcze trochę pracy przed nami” mówi Ojciec Mikołaj Markiewicz, kustosz Sanktuarium Matki boskiej Częstochowskiej w Merillville, kilkanaście dni przed wyruszeniem polskiej pielgrzymki. Ale przygotowania do tego wspaniałego wydarzenia idą pełną parą.

Najważniejszą zmianą w organizacji pielgrzymki jest miejsce jej wyruszenia. Do tej pory był to kościół Św. Michała, który niestety już został zamknięty. Po raz pierwszy pielgrzymka rozpocznie się więc pod kościołem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Można sobie zainstalować nową aplikację pielgrzymkową. Zawiera ona dokładną mapę trasy pielgrzymki.

REKLAMA REKLAMA

Pierwszego dnia planowane jest przejście około 20 mil i dwa postoje, pierwszy po około 2 godzinach marszu i potem kolejny, na posiłek u państwa Sieczka. Po godzinie 6 p.m. planowane jest wejście do klasztoru karmelitów w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, w Munster w Indianie, gdzie tradycyjnie będzie miał miejsce nocleg.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi “Królowo Pokoju – módl się za nami”.

Będziemy się modlić o pokój nie tylko w kontekście wydarzeń na Ukrainie ale wszelakich konfliktów toczonych na świecie a także przestępstw i przemocy, której doświadczamy, zwłaszcza w Chicago.

„Chcemy zmieniać ten świat” – mówi Ojciec Mikołaj Markiewicz – „Tam gdzie jest Bóg, jest pokój. Zmartwychwstały kiedy przychodzi do uczniów to pierwsze co przynosi to jest pokój”. I tego pokoju wszyscy ludzie bardzo potrzebują.

Każdy z uczestników pielgrzymki na pewno także weźmie ze sobą swoją osobistą intencję, by zanieść ją Maryi.

Poza proszeniem nie zapominajmy o dziękowaniu, za to co dostajemy!

Wiele osób choć chce wziąć udział w pielgrzymce, ma wątpliwości czy da radę, czy nie pokona go ból i zmęczenie, zwłaszcza jeśli nie jest w pełni sprawny i zdrowy. Nasz gość zapewnia, że wszystkie wątpliwości i obawy znikają natychmiast jak tylko pielgrzymka wyrusza, dzięki temu, że ludzie idą razem, wspierając się wzajemnie.

Piękno pielgrzymki, wg Ojca Mikołaja Markiewicza, właśnie na tym polega – że nie jesteśmy tam sami i wszyscy podobnie niesiemy ze sobą nasze zmartwienia, lęki, obawy i radości.

Gość Radio Deon Chicago mówi, że pielgrzymka jest także okazją do zobaczenia innej twarzy Kościoła. Jest to niezwykle radosne i rozśpiewane wydarzenie a większość idących to osoby młode.

Więcej informacji i zapisy on line na pielgrzymkę na stronie https://polonijnapielgrzymka.com/zapisy/

Dopingujemy wszystkich, którzy zdecydują się pójść do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merillville!

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: polonijnapielgrzymka

 

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu