Połącz się z nami

News Chicago

8-letni Cooper ranny w strzelaninie w Highland Park przeszedł siódmą operację. Jego stan był krytyczny

Opublikowano

dnia

Cooper Roberts, 8-letni chłopiec, który został sparaliżowany po tym, jak został postrzelony podczas masowej strzelaniny w Highland Park 4 lipca, przeszedł we wtorek kolejną skomplikowaną operację, ponieważ jego stan poważnie się pogorszył.

Chłopiec, którego rdzeń kręgowy został przerwany przez kulę, przez co został sparaliżowany od pasa w dół, ponownie wrócił do krytycznego stanu w szpitalu dziecięcym Comer University of Chicago mimo, że w piątek wykazał pewną poprawę.

Kula, która wbiła się w brzuch chłopca, uszkodziła jego wątrobę, aortę brzuszną i przełyk w pobliżu brzucha.

Rodzina chłopca poinformowała, że ​​początkowo zaszyto mu dziurę w przełyku.

„Przełyk Coopera został ponownie otwarty” – przekazała jego rodzina w pisemnej aktualizacji we wtorek. „W rezultacie czeka go dziś pilna, złożona i długa operacja, aby ponownie spróbować naprawić rozdarty przełyk.”

REKLAMA REKLAMA

„To jego siódma operacja i jest szczególnie zagrożona, biorąc pod uwagę jego wiek i obecny stan zdrowia”.

We wtorek wieczorem rodzina przedstawiła dodatkową pisemną aktualizację, mówiąc, że lekarze byli w stanie „znaleźć i zamknąć przeciek”.

„To dobry wynik — Cooper wciąż walczy” — powiedziała rodzina. „Jego stan jest ściśle monitorowany, a kilka następnych dni będzie miało kluczowe znaczenie, aby upewnić się, że zareaguje pozytywnie”.

Według rodziny jedno z płuc Coopera jest częściowo zapadnięte, a także doświadcza podwyższonego tętna i ostrej gorączki z powodu nowej infekcji. Te stany są leczone lekami.

Cooper i inne osoby w Highland Park zostali postrzeleni z karabinu półautomatycznego Smith & Wesson M&P15 w stylu wojskowym.

Dr Ana Velez-Rosborough, chirurg urazowy, która leczyła Coopera w Highland Park Hospital, powiedziała, że ​​obrażenia od takiej broni są „niszczące”.

„Robią bardzo duże rany”, powiedział Velez-Rosborough stacji telewizyjnej.

„W zasadzie niszczą narządy. Niszczą tkankę miękką. Niszczą kości. Chłopiec otrzymał coś, co nazywamy masową transfuzją – po prostu ogromną ilość krwi – aby utrzymać go przy życiu podczas operacji”.

Uszkodzenie aorty chłopca było tak poważne, że jej część została usunięta i zastąpiona syntetycznym przeszczepem.

Po tym, jak lekarze z Highland Park zoperowali Coopera po strzelaninie, tego samego dnia został przewieziony helicopterem do Comer.

Rodzina Robertsów powiedziała, że ​​lekarze w obu szpitalach „zrobili niezwykłe rzeczy, aby uratować życie Coopera” i nazwali to „prawdziwym cudem”, przez który przeszedł.

Rodzina założyła GoFundMe, aby pomóc w spłacaniu rachunków medycznych Coopera. We wtorek zebrano 1,4 miliona dolarów.

„Proszę wiedzieć, że rodzina jest wdzięczna za wszystkie błogosławieństwa, jakie otrzymuje po tym niewyobrażalnym tragicznym wydarzeniu, ale zamieniłaby wszystkie otrzymane błogosławieństwa na Coopera, aby nie musiał kroczyć tą okropną drogą bólu i cierpienia” – Georgette Topalis, przyjaciel rodziny Roberts, napisał na stronie GoFundMe.

Brat bliźniak Coopera, Luke, był leczony z powodu ran nóg od odłamków doznanych podczas strzelaniny. Ich matka, Keely Roberts, została postrzelona i wymagała operacji z powodu ran stóp i nóg.

Keely Roberts jest dyrektorem szóstego okręgu szkolnego Zion Elementary School. Cooper, jego brat, matka i ojciec, Jason, wszyscy uczestniczyli w paradzie czwartego lipca.

„Cooper jest najzabawniejszym małym chłopcem, jakiego kiedykolwiek możesz spotkać”, powiedziała starsza siostra chłopca, Payton Roberts, w pisemnym oświadczeniu w zeszłym tygodniu.

„Jest śmieszny i kreatywny, a przede wszystkim kocha wszystkich bezwarunkowo i szczerze”.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube, rodzina Roberts

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Odmówili szczepionki COVID-19 i starcili pracę. Szpital NorthShore wypłaci im 10 mln odszkodowania

Opublikowano

dnia

Autor:

Chrześcijańska organizacja non-profit zajmująca się rozprawą sądową ogłosiła w piątek, że rozstrzygnęła „pierwszy pozew dla pracowników służby zdrowia w sprawie nakazu szczepienia przeciwko COVID” w Stanach Zjednoczonych. O ugodzie, która przyznaje tym pracownikom ponad 10,3 miliona dolarów odszkodowania, mówi Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Liberty Counsel wniósł pozew przeciwko NorthShore University HealthSystem, zlokalizowanemu na przedmieściach Chicago, w imieniu ponad 500 obecnych i byłych pracowników, którzy sprzeciwili się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 z powodów religijnych.

Według Liberty Counsel pracownicy ci odmówili szczepienia ze względu na jego związek z abortowanymi komórkami płodowymi.

Ugoda została złożona w federalnym sądzie okręgowym stanu Illinois, gdzie czeka na zatwierdzenie. W ugodzie NorthShore zgadza się na zmianę swojej polityki i rozważenie ponownego zatrudnienia pracowników, którzy odeszli, ponieważ ich prośby o zwolnienie z powodów religijnych ze szczepienia zostały odrzucone.

NorthShore szacuje, że 523 pracownikom odmówiono zwolnienia religijnego między 1 lipca 2021 a 1 stycznia 2022, zgodnie z ugodą. Spośród nich, 204 spełniło ten nakaz, podczas gdy 269 zostało zwolnionych lub zrezygnowało z pracy. Northshore zatwierdziło religijne zwolnienie na prośbę jednej osoby..

REKLAMA REKLAMA

NorthShore, podobnie jak inne systemy szpitalne, nadal będzie wymagać szczepienia swoich pracowników przeciwko COVID-19, ale w ramach ugody zmienia swoją politykę zwolnień.

W przyszłości przeanalizuje wnioski poszczególnych pracowników o zwolnienia z powodów religijnych, a jeśli zwolnienia te zostaną zatwierdzone, NorthShore będzie pracować nad dostosowaniem pracowników, niezależnie od ich stanowiska.

Stanowisko Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i Watykan zdecydowanie zachęcali katolików do rozważenia przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Kongregacja Nauki Wiary wydała również notę ​​na temat moralności szczepionek w odpowiedzi na obawy dotyczące ich związku z aborcją.

„Kiedy nienaganne etycznie szczepionki przeciw Covid-19 nie są dostępne… moralnie dopuszczalne jest otrzymywanie szczepionek przeciw Covid-19, które wykorzystują linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.

Notatka ostrzegała również przed nie przestrzeganiem przepisów, podkreślając jednocześnie, że katolicy w swoich decyzjach muszą brać pod uwagę dobro wspólne.

„Jednocześnie rozum praktyczny pokazuje, że szczepienia z reguły nie są obowiązkiem moralnym i dlatego muszą być dobrowolne”

– czytamy w notatce.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, istock/Tirachard

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu